Jump to content


Photo
- - - - -

Horor filmovi


  • Please log in to reply
1157 replies to this topic

#1051 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 22 August 2015 - 12:43

Videla sam ali mi tvoja prica prilicno mrsava i ne bih se slozila.

 

Slobodno, daj drugacije tumacenje, ospori moje.

Diskusija...


Edited by DANIEL DRAVOT, 22 August 2015 - 12:44.

  • 0

#1052 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 22 August 2015 - 15:04

Pa vec sam iznela misljenje. Ja ne vidim ni d od te dubine o kojoj ti pricas. Ok je to da podseca na Karpentera i horore osamdesetih, atmosfera, muzika, i to bi bilo to. Ostalo je po meni smece. 


  • 0

#1053 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 22 August 2015 - 15:49

Na tvoje dve reci - djubre i smece, ja dao gomilu stvari koje sam video u filmu, ali tebi je to prilicno mrsavo. :rolleyes: 

Ok.


  • 0

#1054 sasa965

sasa965
  • Members
  • 214 posts

Posted 22 August 2015 - 18:27

Zato sto si trazila kritiku, a uopste se ne radi o tome.

Spoiler

Sve u svemu, odlican film.

I sve ovo ste shvatili posle odgledanog filma.


  • 0

#1055 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 22 August 2015 - 21:50

Na tvoje dve reci - djubre i smece, ja dao gomilu stvari koje sam video u filmu, ali tebi je to prilicno mrsavo. :rolleyes:

Ok.

 

Ne znam sta ocekujes da ti napisem. Znaci sve mi je nebulozno i jadno. Prica, zaplet, rasplet, rupe u prici... 


  • 0

#1056 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 23 August 2015 - 00:19

Evo mozes da mi kazes koje su rupe u prici.


  • 0

#1057 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 23 August 2015 - 09:12

Pa prvo to sto nema nigde nikakvih roditelja, ne znas da li ta deca idu u skolu ili ne idu u skolu, onog lika ta stvar ubije na najbrutalniji nacin, nigde nema policije, sve se normalno nastavlja, deca i dalje sede ispred kuce. Sve je nepovezano, kao da se nije ni trudio da stvari idu nekim logicnim putem.

 

I ok, ne mogu vise da tupim ovde, ja mislim da je film sranje, ti mislis da je strava, i ok. Niti cu ja tebe da ubdeim u moje vidjenje, niti ti mene u tvoje


  • 0

#1058 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 23 August 2015 - 20:20

Pa ne moze se posmatrati bukvalno film koji kroz simboliku prica o nekim stvarima.


  • 0

#1059 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 11 September 2015 - 22:16

Velika očekivanja od ovog filma.

 


  • 1

#1060 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 20 October 2015 - 22:56

The_Howling_%281981_film%29_poster.jpg

 

The Howling

 

 

Jedan od najboljih horora o vukodlacima(nije ih puno ni snimljeno kad malo razmisliš, mogu se nabrojati na prste jedne ruke).

Snimljeno je čak sedam nastavaka, svaki gori od prethodnog.

 

 

EvilDead2013Poster.jpg

 

Evil Dead

 

Ništa originalno nije ponudio ovaj horor kao što sam i očekivao.

Nedostaje humor koji je bio u originalnom filmu pa su to pokušali nadomjestiti potocima krvi i nasilja koje je viđeno u mnogim drugim hororima.


Edited by Sobchak, 20 October 2015 - 22:57.

  • 0

#1061 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 23 October 2015 - 23:14

Insidious_poster.jpg

 

Insidious

 

 

SinisterMoviePoster2012.jpg

 

Sinister

 

Oba filma su dobra i slična, oba se dešavaju u kući u kojoj porodicu opsjeda demon koji želi da se dokopa jednog od njihove djece.

Insidious mi je za nijansu bolji i strašniji.

 

7/10


Edited by Sobchak, 23 October 2015 - 23:16.

  • 0

#1062 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 15 December 2016 - 06:56

Tema ponovo radi! :thumbs:
Kao i uvek aktuelna tema, sta je za horor fanove "zombi"?
Da li u to spada samo hodajuci les, kao u Romerovim radovima ili to moze biti i osoba sa nekom vrstom besnila sa kratkim periodom inkubacija, prvo mi na pamet pada Kronebergovo drugo vece ostvarenje "Rabid" ili nesto poput "28 days later" i slicno? Razlike ima i to velike, pre svega u nacinu kretnje i u cilju zombija. I u kom pravcu treba da se razvija ovaj podzanr. Takodje sam ovih dana imao prilike da uporedim "REC" i "Quarantine", posto je u pitanju rimejk gde je vecina kadrova identicna. Ali o tome cu pisati malo vise kroz par dana, ovo je cisto radi ozivljavanja teme.
  • 0

#1063 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 16 December 2016 - 20:43

Ako ikad dođe do zombi apokalipse voleo bih da to bude romerovski-TWD tip zombija. Ježim se od ovih brzih i divljih kao u World war Z, 28 days later,...Takve i filmove volim mada ni ove druge ne propuštam. Zombi horor mi je jedan od omiljenih pod žanrova.  Za večeras smo organizovali kućni bioskop, klinci i ja, gde su na repertoaru Train to Busan i ova poslednja epizoda TWD koju nismo mogli zajedno da gledamo iz raznih razloga.


  • 1

#1064 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 16 December 2016 - 23:17

Mene su REC zombiji odusevili, ali ako bi se sta takvo desilo, ne bih pozeleo one Romerove zato sto oni napreduju i razvijaju se vremenom (vidi se prvo u Day of the dead, a nastavlja se sa Land of the dead gde i puske koriste i kasnije delove). Najbolji bi bili oni iz Shaun of the dead. :D
Kad smo kod bioskopa, isao sam da pogledam film "Incarnate". Ocekivao sam mnogo vise od celog filma zbog najave i Arona Ekharta. Mada nije toliko lose za jedan film o demonskom posednucu, koga je previse u poslednje vreme. Dao je neke fine ideje o toj temi, ali uz pomalo smesne dijaloge, ocekivane efekte i osecaju da je ceo film smandrljan za neki veoma kratki period.
Da kazem 5/13.
  • 0

#1065 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 December 2016 - 09:38

Mene su REC zombiji odusevili, ali ako bi se sta takvo desilo, ne bih pozeleo one Romerove zato sto oni napreduju i razvijaju se vremenom (vidi se prvo u Day of the dead, a nastavlja se sa Land of the dead gde i puske koriste i kasnije delove). Najbolji bi bili oni iz Shaun of the dead. :D
Kad smo kod bioskopa, isao sam da pogledam film "Incarnate". Ocekivao sam mnogo vise od celog filma zbog najave i Arona Ekharta. Mada nije toliko lose za jedan film o demonskom posednucu, koga je previse u poslednje vreme. Dao je neke fine ideje o toj temi, ali uz pomalo smesne dijaloge, ocekivane efekte i osecaju da je ceo film smandrljan za neki veoma kratki period.
Da kazem 5/13.

jeZD9Fy.gif

:lol+:


  • 0