Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vaši ljubimci


  • Please log in to reply
3986 replies to this topic

#3916 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 12 October 2018 - 18:14

Attached File  post-91266-0-11875900-1527534012_thumb.jpg   84.13KB   0 downloads

 

 

Koja razlika, jbt.  :(  Ovo je iz 2009.  Bio je stvarno lep, koliko je samo komplimenata dobio od nepoznatih ljiudi tokom setnje.  :)  A i pomogao mi je kod devojaka,  iskoristio sam ga maksimalno   :D


Edited by the dude, 12 October 2018 - 18:23.

  • 2

#3917 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 October 2018 - 18:19

attachicon.gif04022008319.jpg

 

 

Koja razlika, jbt.  :(  Ovo je iz 2009.  Bio je stvarno lep, koliko je samo komplimenata dobio od nepoznatih ljiudi tokom setnje.  :)  A i pomogao mi je kod devojaka,  iskoristio sam ga maksimalno   :D

 

 

edituj, ne vidi se slika.


  • 1

#3918 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 12 October 2018 - 19:17

attachicon.gifpost-91266-0-11875900-1527534012_thumb.jpg

 

 

Koja razlika, jbt.  :(  Ovo je iz 2009.  Bio je stvarno lep, koliko je samo komplimenata dobio od nepoznatih ljiudi tokom setnje.  :)  A i pomogao mi je kod devojaka,  iskoristio sam ga maksimalno   :D

 

O, daa! :D

(povremeno tepam Mrvici "ataše za poznnanstva")

 

 

 

Starost, druze  :) Barem tako rece veterinar. Jeste on mator(skoro 12 godina) ali to mu se desilo odjednom, bez ikakvih simptoma. Prvo je dobio zatvor, onda sam primetio da hoda cudno, zanosio se u stranu, jedva je mogao da stoji(zglobovi valjda), povracao je... Veterinar ga je prakticno  otpisao, dao mu je dve injekcije i rekao da ako se malo ne trgne nakon toga, to bi uglavnom bilo to. I tri sata nakon svega toga, cujem ga da laje. Taman sto sam otvorio vrata sav srecan znajuci da je to sigurno dobar znak,  projuri ispred mene ko metak   :lol+: To bese u utorak. Evo ga sada kao nov  :D

 

Uh, pre nekih 6 godina su mi otrovali kuče i to je bilo nešto najstresnije što sam doživeo s ljubimcima. Nešto ne pamtim, ali mislim da sam o tome pisao i ovde... Jedva sam je spasio, još napravim grešku (idiot) i stavim je na toplo jer se tresla. Srećom, našao sam brzo na netu šta treba da uradim (nikako na toplo!), momentalno sam je izneo napolje (još sredina decembra, noć i duva bura, sreća nad srećama, jbt kao juče da je bilo), stavio na pločice i nalio je mlekom. Mislim da sam je nagutao sa skoro 2 litra u nekih sat vremena. Long story short, celu noć sam probdeo pored njea posle svega joj je trebalo skoro 10 dana da uopšte stane na noge. Kreozan, otrov za vukove i glodare... :ph34r:


Edited by barracuda, 12 October 2018 - 19:20.

  • 1

#3919 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 15 October 2018 - 11:10

Znam da nema ovde u Subotici... Govorim o groblju za kucne ljubimce...

 

Do groba zajedno, a posle svako na svoju stranu?

 


  • 0

#3920 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 18 October 2018 - 18:19

Evo me pored Cvrleta, cekam njegov zadnji izdisaj. Juce je imao mozdani udar nakon koga je oslepio. Stao je malo na noge nakon toga, delovao je kao da se oporavio. Ne znam sta se desilo tokom noci, ali justros sam ga nasao polu mrtvog. Kaze veterinar da je to to, nema mu spasa. Nema potrebe ni da ga uspavljuje jer ne oseca nikakve bolove, nije svestan....Nema smisla da sada ostavljam srceparajuce poruke, isplakao sam se danas kao malo dete. Imao je odlican zivot, ostavio je trag u necijem zivotu, stekli smo zajednicke uspomene....nece biti zaboravljen.... Ako se vec mora ovako zavrsiti, sta vise pozeleti.... 

 

The show must go on.

 

 

EDIT 

Pocivaj u miru, mali prijatelju!


Edited by the dude, 19 October 2018 - 12:55.

  • 4

#3921 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 October 2018 - 23:21

Razumem te druže, i nas je mališa napustio pre tačno 6 nedelja.
  • 0

#3922 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 20 October 2018 - 10:52

Stvarno? E jbg, bas mi je zao. Niste mu jos nasli zamenu, a?  Morate :)  Ja sam razmisljao o tome jos dok je Cvrki bio ziv. Kako rece G.Carlin - Life is a series of dogs.

 

Inace, izbor je pao na labradora. Razmisljao sam i o nemackom bokseru....  mozda se i predomislim


  • 1

#3923 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 October 2018 - 16:05

Razumem te druže, i nas je mališa napustio pre tačno 6 nedelja.

 

Nije valjda da si izgubio onog pikavca sto ste isli na pivo zajedno???


  • 1

#3924 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 20 October 2018 - 16:57

Ode prcvoljak? Kakva šteta, najsimpatičnija životinjica koju sam vidio.


  • 1

#3925 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 October 2018 - 17:49

...

 

To nije bio 'prcvoljak' - to je bio Karakter!

 

Secam se stripa Lucky Luke-a, kad dodje nekom meksickom liku u hacijendu.

Pa usobrerirani meksikanos kaze svom psicu (chihuahua) - Gonzales, pokazi gostu hacijendu!

A ovaj - ko' lipicaner!

;)

 

Dobro, pinceri nisu u vezi sa chihuahama, no su - karakteri++!

 

>> ... Although he's a rather delicate-looking toy breed, the Min Pin is a sturdy dog with a dynamite personality. If given the chance, this King of Toys will rule you and your household. If you're considering owning one, you must be willing and able to be a strong yet kind pack leader. Training and socialization are essential. It's safe to say the Min Pin is his own dog, both in breeding and attitude. ... << 

B-)  

 

Steta je sto psi tako kratko traju.

 

Kada je Dude rekao da se pas 'oporavio', samo sam pomislio - steta, to je kraj. Imao sam slicno iskustvo i sa macorom i dva kuceta. Taman pomislis izvukao se - kad ono sutra ...

Steta.

 

Attached File  Lino balkon.jpg   78.04KB   0 downloads

 

Ovaj je umeo da razgovara ... (na dva jezika!)

Dodjes sa posla a on ti nabije glavu u noge i nesto izmumlja svoje, kako je proveo dan, slusao radio, izlazio u svoriste i terao macke (strasno ih je mrzeo!). Onda ispipam lezaj (gde je toplo?), cisto me zanimalo - lezao je pored zvucnika sa strane gde je bas, koje bih uvek pojacao (psi / zivotinje ne vole visoke tonove). 

 

Pa cim bih se dohvatio korpe / torbe sa pivskim flasama - mili bogo radosti, kao da ce i on da pije! (nikada mu nisam davao). Taman posla da sam mu u sali rekao - 'ti ne ides!' Skakanje, besni lavez, zagledanje u oci! Svaka dlacica mu se bunila! Srecom - takva je rasa - brzo se uzbudi, a brzo i smiri, ako nema novih nadrazaja. Otud ono cuveno terijersko cimanje glavom / vilicom, dokle god se plen batrga. Cim prestane - ispljune ga. Taj je umeo da predoseti aviJone / sirenu tokom boNbardovanja, samo se usunja iz dvorista sa repom medju nogama.

 

Uvek sam voleo pse koji zahtevaju aktivnog vlasnika koji ume da se nametne. Nisam voleo 'lepotane / zhemske pse / 'govnojede' (retriveri / labradori). Zetovog labradora sam vodio sa korpom - kad udje u zbunje ne mozes ga posle oprati od smrada! 

 

Pred kraj svoje 'kuchkarske karijere' sam skapirao - najbolji psi su 'dodževi / dodžike' - tj. 'domaća džukela, obična'. To celjade, ako nije maltretirano - natprosecno je inteligentno, zdravo, plus nevidjen karakter. Gazdu voli do kraja svog pseceg zivota. Razgovara ocima. 

 

...


Edited by Kinik, 20 October 2018 - 18:02.

  • 3

#3926 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 20 October 2018 - 20:03

Cvrki je bio maza, onacko cupav, dlaka mekana kao svila.... a bese i prilicno pametan. Moj cale je bio odusevljen njime, pricao je o njemu gde god da je isao. Kaze, samo sto ne progovori. :) Vodio ga je na posao par puta, i ovaj je zapamtio put.... oko 3 kilometra. I, kada bi, slucajno izasao iz dvorista, otisao bi tamo gde je on radio i u zavisnosti od toga da li je on tada bio na poslu, ostao bi u firmi ili bi se vratio kuci. A sreca koju je osecao kada ugleda povodac.... :D Tacno je znao kada izlazim iz kuce da li idem svojim poslom, ili je vreme za setnju. Ali bas svaki put. 

 

A  Beli je susta suprotnost. Skace, grebe, grize, pravi kratere po dvoristu, odnosi stvari, alat, obucu....lud ko struja.  A i nije bas sharpest tool in the shed. Na primer, jos nije shvatio da mora da pusti lopticu kad je donese ako misli da mu je bacim opet. Svaki put se moram rvati sa njim i otimati mu je iz usta 


  • 0

#3927 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 October 2018 - 23:53

Mališu je ubio veliki pas pre 6 nedelja. Idući vikend idemo po novog, od iste uzgajivačice, čak su i istoj krvnoj liniji. Nedeljama smo svi bili totalno down bez psića.
  • 0

#3928 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 October 2018 - 00:29

:( ……Zao mi je malishe. Bash je odavao utisak dobrog ortaka.

 

Ja sam u Srbiji imao prelepu irsku seterku, zvala se Ina, izuzetno plemenita njushka, savrshena svilena dlaka, boja, vrhunski primerak. Svi smo je voleli, jedino shto nije bash bila inteligentna, da ne kazem neshto neumerenije, ali nam je to bilo skroz okay, dapache, nekako … takva je bila josh sharmantnija  :D  . I onda kada sam poshao u pechalbu morali smo je dati izabranoj, poverljivoj osobi koja je zapravo imala mnogo bolje uslove od nas, dosta drugih zivotinja i ogromno dvorishte  ……… I taj dechko nam se posle poverio da bash nije sve u redu s njom, mada smo mu skrenuli paznju, nije nam verovao. 

 

Od tada i pored zelje da opet imam psa i pored strahovitog, vishegodishnjeg navaljivanja dece, drzim se chvrsto odluke da ga necu imati sve dok se ne steknu uslovi da psa ne moram ostavljati 9-10 sati dnevno samog. Ili josh gore da cu se morati zauvek rastati sa njim. Prevelika je obaveza.


  • 0

#3929 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 October 2018 - 00:56

...

 

... 

 

Auu, kakav bedak!

:ajme:

 

... ja sam u Srbiji imao prelepu irsku seterku ...

 

 

Bese negde neki tekst o talasima 'mode' drzanja kucova u sVrBiji.

Obicno je na 'uzgajivacima' preveliki pritisak / izazov da zarade pare, pa su im legla bila svakojaka. 

Poznati su bili 'irski pseteri' - lujke, kao i kasnijih godina, kad je bila navala na 'retrivere / labradore'.

Znao sam vlasnike tih pasa - nisu se bas usrecili. Mislim, reklo bi se, sve je bilo OK - 'pseterka' nacisto naupravljiva, a labrador stradao od neke nervne boljke. Btw, to nisu kucovi za stan. Zahtevaju svakodnevni egzecir / istrcavanje kao i aktivnu komunikaciju sa gazdom / okolinom.

 

 ...


Edited by Kinik, 21 October 2018 - 00:57.

  • 0

#3930 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 October 2018 - 02:10

 

 

Bese negde neki tekst o talasima 'mode' drzanja kucova u sVrBiji.

Obicno je na 'uzgajivacima' preveliki pritisak / izazov da zarade pare, pa su im legla bila svakojaka. 

Poznati su bili 'irski pseteri' - lujke, kao i kasnijih godina, kad je bila navala na 'retrivere / labradore'.

Znao sam vlasnike tih pasa - nisu se bas usrecili. Mislim, reklo bi se, sve je bilo OK - 'pseterka' nacisto naupravljiva, a labrador stradao od neke nervne boljke. Btw, to nisu kucovi za stan. Zahtevaju svakodnevni egzecir / istrcavanje kao i aktivnu komunikaciju sa gazdom / okolinom.

 

 ...

 

Moguce je. Razumem shta hocesh da kazesh. Secam se da sam ishao u Gornji Milanovac da je kupim, Nije tada bilo puno tih pasa, tako da nisam bash siguran da je rasa bila izuzetno popularna, a odgajivachnica je bila veoma poznata, vlasnik je bio internacionalni sudija I neka faca u kinoloshkom savezu. Za stan definitivno nisu, stvar je vadilo shto sam iza zgrade imao prilichno veliki, a ne narochito posecen park. Bilo je to devedesetih kada se psi nisu bash previshe kupovali, osim pit-bul terijeri  :D .


Edited by Denis Jasharevic, 21 October 2018 - 02:10.

  • 0