Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Vaši ljubimci

• Please log in to reply
3986 replies to this topic

#2776 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 20 July 2007 - 15:27

QUOTE(APACH @ 20 Jul 2007, 14:16) <{POST_SNAPBACK}>
ne znam kakvo kuce imas ali to cesanje moze da ima razloge u upaljenosti zlezda oko kucece guze.........narocito zastupljeno kod manjih i dugodlakih pasa......veterinar dolazi i cedi to pa onda zdrapanje prestaje.
cisto da napomenem mada sigurno specijalni sampon ne moze da skodi.

Jes mali, jes dugodlak, nije žlezda, sutra šišanje, svojeručno. cool.gif

Mada se poslednjih dan nešto ne drapa... Valjda joj nije ni do čega po ovoj vrućini innocent.gif

Hvala! rolleyes.gif

Edit: Tara je čudo! Prelepa!

Edited by dare..., 20 July 2007 - 15:28.

• 0

#2777 ssanja

ssanja
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 July 2007 - 21:27

QUOTE(Maya Order @ 15 Jul 2007, 22:45) <{POST_SNAPBACK}>
Prelep smile.gif
I ja imam Mićka heart.gif

Heej a kak´se slažu Mićko i bebač ovčar?

Imala sam avlijanera koji bi , nakon što napravi neku pizdariju na ulici, bježao kući, mačori ga vijaju, ali ih na kapiji dočeka Eki!

Oni su bili k´o braća, zimi zajedno spavali u Ekijevom boksu.

Mo´š zamislit scenu? Pola 7 ujutro, ciča zima, ja idem radit, Ekiju viri njuška iz boksa, ja mu se javim, a ono izlazi Pjaf, zijeva, protegne se, omazi o mene i - tutanj nazad da ga Eki grije!!
  • 0

#2778 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 20 July 2007 - 21:42

QUOTE(ssanja @ 20 Jul 2007, 22:27) <{POST_SNAPBACK}>
Heej a kak´se slažu Mićko i bebač ovčar?

laugh.gif

Dobro pitanje.
Mićko je 6 godina stariji tako da je teška 'ladovina što se njihovih međuživotinjskih odnosa tiče dok je Sima mali baksuz koji zahteva apsolutnu pažnju. smile.gif Ostaviće te na miru tek kad mu se prikunta a i tad ako čuje da dozivaš mačkovo ime, skočiće ko oparen. Mada, cvika. Mići kad stvarno do**rči, da prostiš, pa mu se naroguši, ovaj ne sme ni da pisne. Jednom je čak pokušao i da ga oponaša, znaš onaj rad sa šapicom u trenutku napada, al' ga Mićko ič ne zarezuje.

Edited by Maya Order, 20 July 2007 - 21:42.

• 0

#2779 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 20 July 2007 - 21:56

Taman kad smo se jutros spremali da ubacimo voce i povrce u friz, neko je odlucio da je tamo mnogo bolja klima nego u kuci laugh.gif ... i nije hteo da izadje dok ga, jedva, nisam izvukao napolje

• 0

#2780 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 20 July 2007 - 21:59

Miiiiiiica mali wub.gif wub.gif smile.gif
  • 0

#2781 ssanja

ssanja
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 July 2007 - 22:05

QUOTE(Maya Order @ 20 Jul 2007, 22:42) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif

Dobro pitanje.
Mićko je 6 godina stariji tako da je teška 'ladovina što se njihovih međuživotinjskih odnosa tiče dok je Sima mali baksuz koji zahteva apsolutnu pažnju. smile.gif Ostaviće te na miru tek kad mu se prikunta a i tad ako čuje da dozivaš mačkovo ime, skočiće ko oparen. Mada, cvika. Mići kad stvarno do**rči, da prostiš, pa mu se naroguši, ovaj ne sme ni da pisne. Jednom je čak pokušao i da ga oponaša, znaš onaj rad sa šapicom u trenutku napada, al' ga Mićko ič ne zarezuje.

Daj bože da ti se dogodi scena: vija pas mačora po dvorištu, i protrče...nakon par minuta - vija mačor psa većeg 10x od sebe, a ovaj - ladno - meni pod noge ŠTO JE SIGURNO-SIGURNO JE !

Muž i ja smo vrištali od smijeha!
A ono sa šapicom - psi to rade kad se hoće igrati,a mačori pogrešno protumače...
Eki je znao spustit njušku do zemlje, a ostvit guzu u zraku, samo da ga "navuče" na vijanje po dvorištu!

Bdw, nosio je ožiljak od Pjafovih kandži na njušci godinama...

Sve ovisi kakve je pas naravi...Eki je bio na mog muža...duša od čovjeka/psa!!
  • 0

#2782 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 21 July 2007 - 14:33

QUOTE(ssanja @ 20 Jul 2007, 23:05) <{POST_SNAPBACK}>
Daj bože da ti se dogodi scena: vija pas mačora po dvorištu, i protrče...nakon par minuta - vija mačor psa većeg 10x od sebe, a ovaj - ladno - meni pod noge ŠTO JE SIGURNO-SIGURNO JE !

Muž i ja smo vrištali od smijeha!
A ono sa šapicom - psi to rade kad se hoće igrati,a mačori pogrešno protumače...
Eki je znao spustit njušku do zemlje, a ostvit guzu u zraku, samo da ga "navuče" na vijanje po dvorištu!

Bdw, nosio je ožiljak od Pjafovih kandži na njušci godinama...

Sve ovisi kakve je pas naravi...Eki je bio na mog muža...duša od čovjeka/psa!!

laugh.gif

Volim priče sa poentom... innocent.gif

Edit: Shih Tzu ošišan. Trajalo dva sata.

Edited by dare..., 21 July 2007 - 14:35.

• 0

#2783 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 22 July 2007 - 02:08

Ljudi imam problem sa mackom ne znam sta da radim ... posto zivim u prizemlju kad tad se moralo desiti da on provali prozore ... i sad je provalio da tamo iza ima nesto i onda se popne na njih i place i cvili i oce napolje ... isto tako i na ulazna vrata ... sta mi je ciniti ?!
  • 0

#2784 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 22 July 2007 - 22:13

QUOTE(8-Walker @ 22 Jul 2007, 03:08) <{POST_SNAPBACK}>
Ljudi imam problem sa mackom ne znam sta da radim ... posto zivim u prizemlju kad tad se moralo desiti da on provali prozore ... i sad je provalio da tamo iza ima nesto i onda se popne na njih i place i cvili i oce napolje ... isto tako i na ulazna vrata ... sta mi je ciniti ?!

odgovor na ovo je jednostavan - nemoj ga pushtati napolje biggrin.gif

i moja machka provodi dosta vremena gledajuci kroz prozor, kada neko zvoni uvek je spremna da istrchi u hodnik i to, ali pravila su pravila smile.gif

a oko ovoga shto je harper pisao, ja sa mojom machkom takvih problema nisam nikada imao. naime, povremeno zna da chuchi i gleda u sto dok se neshto jede, ali kada sam par puta probao da joj dam neku shnuku ili neshto slichno, samo bi je onjushila i ostavila.

shto se njene hrane tiche, u pochetku je jela onu iz konzerve, ali kada smo joj jednom dali suvu (royal, najskuplja u prodavnici, naravno biggrin.gif) ovu svezu vishe nije htela ni da pogleda...
  • 0

#2785 Aquarius

Aquarius
  • Members
  • 91 posts

Posted 22 July 2007 - 22:59

QUOTE(8-Walker @ 22 Jul 2007, 03:08) <{POST_SNAPBACK}>

Da, nemoj je pustati napolje!!
1. Moze da se izgubi, jos je mala/i.
2. Navikla je na ljude, pa moze da pridje nekome da se pomazi,
a groznih ljudi ima, neko ce je sutnuti.
3. Ima li pasa lutalica u tvom kraju?

Sve ti ovo govorim iz iskustva, u prizemlju imam 2 macke (bila jedna, pa izasla napolje kroz prozor,
pa se omacila par meseci kasnije smile.gif . Jedno mace nismo imali srca da poklonimo...).
Preporucujem ti da stavis mreze za komarce na prozore, jer ovako nikada neces moci da ih otvoris.

Ima jako dobra drzavna ambulanta u 29. novembra!
Ne znam sada koj broj...Provericu.
I bas odredjena teta veterinarka .

Za hranu je meni dobra varjanta, da npr. ujutru dobiju hranu iz konzerve, a tokom
dana im uvek stoji suva hrana i naravno voda, narocito na ovu vrucinu.
Tako si miran kada nisi kod kuce.

Srecno smile.gif
  • 0

#2786 ferdinand

ferdinand
  • Members
  • 28 posts

Posted 23 July 2007 - 01:14

@Maya Order

Mačori nam se isto zovu, a i situacija je skoro ista.
U komšiluku živi ova "banda opasnih" koja često svraća kod nas, svi ih vole, maze i hrane, a kako i ne bi...

Attached File  kuce.jpg   37.7KB   31 downloads

Anyway, psići su neodoljivi, a gotovo uvek imaju napad šašavluka pa se vijaju sa Mićkom. Ovaj je prvo bio sav smoren i bežao, a onda mu sinulo, pa im je posle nekog vremena pokazao ko je glavni baja jer je stariji od njih nekoliko godina... a bilo je kao kod ssanje... Sad se samo povremeno mrko pogledaju...

24 hour party happy.gif

Pozdrav za vas dve i ljubimce

Djura i Tara su wub.gif

edit: slovca

Edited by ferdinand, 23 July 2007 - 01:16.

• 0

#2787 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 23 July 2007 - 03:19

Hvala za odgovore ... da li sam u pravu kad mislim da je previse da mu svaki dan dajem hranu iz konzerve (meso), jer potpuno podivlja kad pojede to laugh.gif
  • 0

#2788 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 01 August 2007 - 00:11

Ovo je Mica,moj secer!!!
Attached File  DSCN1004.JPG   779.23KB   47 downloads

Attached File  DSCN0023.JPG   797.45KB   47 downloads

Kobra levo je preparirana i nema ime sad.gif ,no need to worry ^^

Edited by S.P.Q.R., 01 August 2007 - 00:12.

• 0

#2789 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 01 August 2007 - 01:58

Moram da se pohvalim sa mojom novom ljubimicom Lunom koja je prekjuce sasvim slucajno postala clan nase velike porodice.

Attached Files

• 0

#2790 svetlanad

svetlanad
  • Members
  • 32 posts

Posted 01 August 2007 - 11:57

QUOTE(Cica83 @ 1 Aug 2007, 02:58) <{POST_SNAPBACK}>
Moram da se pohvalim sa mojom novom ljubimicom Lunom koja je prekjuce sasvim slucajno postala clan nase velike porodice.

jao , isti moj coce
  • 0