Jump to content


Photo

DIJASPORO, GLASAJ VECERAS!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
523 replies to this topic

#1 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 12 May 2004 - 19:04

Znam da ova tema nije konkretno politicka, no uspeh nase zemlje u svetu ( kako god se ona zvala ) je prioritet!

Nisam veliki ljubitelj Zeljka Joksimovica niti evrovizije, ali smatram da svaki Srbin, Crnogorac i svako ko se tako oseca a zivi vani da svoj glas za nasu pesmu!

ZAJEDNO SNO JACI!!!

Edited by 1939, 12 May 2004 - 19:10.


#2 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 May 2004 - 19:19

Znam da ova tema nije konkretno politicka, no uspeh nase zemlje u svetu ( kako god se ona zvala ) je prioritet!

Nisam veliki ljubitelj Zeljka Joksimovica niti evrovizije, ali smatram da svaki Srbin, Crnogorac i svako ko se tako oseca a zivi vani da svoj glas za nasu pesmu!

ZAJEDNO SNO JACI!!!

Jao opet lazni patriotizam!Dok god se budemo drzali korena kao pijan plota,bice nam ovako!

#3 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 12 May 2004 - 19:28

Jao opet lazni patriotizam!Dok god se budemo drzali korena kao pijan plota,bice nam ovako!

Nisam siguran kroz sta se u ovom slucaju ispoljava "lazni patriotizam". Meni je stalo da NAS predstavnik prodje najbolje jer predstavlja MOJU zemlju. Ukoliko jos neko misli da NASA tj. NJEGOVA zemlja treba da ima dobar plasman, onda neka glasa!
Posto mnogo NASIH ljudi (tako se barem izjasnjavaju) zivi van NASE tj. NJIHOVE zemlje, neka, ako nista drugo, doprinesu NASOJ tj. SVOJOJ zemlji jednim skromnim glasom.

Ovo je znak dobre volje, a ne sirenje nacionalizma.


PS nama ide ovako zato sto niko ne zna ko je ko!

#4 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 May 2004 - 19:31

Nisam siguran kroz sta se u ovom slucaju ispoljava "lazni patriotizam". Meni je stalo da NAS predstavnik prodje najbolje jer predstavlja MOJU zemlju. Ukoliko jos neko misli da NASA tj. NJEGOVA zemlja treba da ima dobar plasman, onda neka glasa!
Posto mnogo NASIH ljudi (tako se barem izjasnjavaju) zivi van NASE tj. NJIHOVE zemlje, neka, ako nista drugo, doprinesu NASOJ tj. SVOJOJ zemlji jednim skromnim glasom.

Ovo je znak dobre volje, a ne sirenje nacionalizma.


PS nama ide ovako zato sto niko ne zna ko je ko!

Naprotiv!Nama ide ovako zato sto su koreni uzeli previse maha i zato sto predstavljaju suvise vaznu sferu u zivotu ljudi!Mene uopste ne zanimaju koreni,zanima me trenutacna situacija,i moj status kao gradjanina!Btw,na kom siteu se moze glasati za pesmu Evrovizije?

#5 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 12 May 2004 - 19:39

Naprotiv!Nama ide ovako zato sto su koreni uzeli previse maha i zato sto predstavljaju suvise vaznu sferu u zivotu ljudi!Mene uopste ne zanimaju koreni,zanima me trenutacna situacija,i moj status kao gradjanina!Btw,na kom siteu se moze glasati za pesmu Evrovizije?

Ne vidim sta je lose u tome da neko postuje svoje korene!
Svaki gradjanin ima svoje poreklo, bilo ono kulturno, nacionalno ili neko drugo.
Ja sam na svoje poreklo ponosan, no to ne znaci da mi ono odredjuje sadasnjost i buducnost.

U Srbiji koreni imaju izopacenu ulogu... no to je neka druga tema. Ja se obracam onima koji se smatraju NASIMA a zive u inostranstvu, tj. u nekoj od zapadnih Demokratija.

Glasanje se obavlja samo telefonskim putem (bar koiko je meni poznato).

#6 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 May 2004 - 19:41

Ne vidim sta je lose u tome da neko postuje svoje korene!
Svaki gradjanin ima svoje poreklo, bilo ono kulturno, nacionalno ili neko drugo.
Ja sam na svoje poreklo ponosan, no to ne znaci da mi ono odredjuje sadasnjost i buducnost.

U Srbiji koreni imaju izopacenu ulogu... no to je neka druga tema. Ja se obracam onima koji se smatraju NASIMA a zive u inostranstvu, tj. u nekoj od zapadnih Demokratija.

Glasanje se obavlja samo telefonskim putem (bar koiko je meni poznato).

Kojim to NASIMA?

#7 Rubiroza

Rubiroza
  • Members
  • 244 posts

Posted 12 May 2004 - 19:43

Valjda je to takmicenje za najbolju pesmu? ako se bude glasalo po nacionalnom kljucu , onda ne mora ni da se peva, nego daj da vidimo koga ima najvise, pa onda je taj pobedio i chicha-micha...
Nego da mi ipak prvo cujemo sve pesme, pa ako je nasa najbolje, neka pobedi, a?
Eno mi cerka vec zauzela busiju pred tv-om, to je ipak izgleda vise za njen uzrast (7 godina).

#8 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 12 May 2004 - 19:45

Nisam siguran kroz sta se u ovom slucaju ispoljava "lazni patriotizam". Meni je stalo da NAS predstavnik prodje najbolje jer predstavlja MOJU zemlju. Ukoliko jos neko misli da NASA tj. NJEGOVA zemlja treba da ima dobar plasman, onda neka glasa!
Posto mnogo NASIH ljudi (tako se barem izjasnjavaju) zivi van NASE tj. NJIHOVE zemlje, neka, ako nista drugo, doprinesu NASOJ tj. SVOJOJ zemlji jednim skromnim glasom.

Ovo je znak dobre volje, a ne sirenje nacionalizma.


PS nama ide ovako zato sto niko ne zna ko je ko!

A sta ako je pesma i nastup, blago receno truba?

Sta ako mi se na primer pesma iz Svedske (ili Zanzibara, svejedno) vise dopada?


:lol:

#9 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 12 May 2004 - 19:46

Kojim to NASIMA?

gradjani koji sebe smatraju Srbima, Crnogorcima, Beogradjanima, Nislijama, Novosadjanima, Jugoslovenima, Bosancima, Evropljanima....................................................................
....................
i svako ko smatra da SCG treba da pobedi na pesmi evrovizije!

#10 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 12 May 2004 - 19:54

gradjani koji sebe smatraju Srbima, Crnogorcima, Beogradjanima, Nislijama, Novosadjanima, Jugoslovenima, Bosancima, Evropljanima....................................................................
....................
i svako ko smatra da SCG treba da pobedi na pesmi evrovizije!


treba karici da mi jasu preko ledja i da isperu sve pokradene pare i da kriminalci stave cvetak zanovetak, i sponzorushe kalashrure da budu simboli ljepote i divote,
i da se svi klate u uz zurle... i sve da ode u P materinu Tacka

ovo ti je prevod na francuski Milas Elenika :lol:

#11 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 12 May 2004 - 19:59

A sta ako je pesma i nastup, blago receno truba?

Sta ako mi se na primer pesma iz Svedske (ili Zanzibara, svejedno) vise dopada?


:lol:

A ako je svedski nastup truba a nas fenomenalan,mislis da ce Ujedinjeno Vatrogasno Drustvo Stokholma dati svoj glas nasem predstavniku? Yeah right...

#12 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 12 May 2004 - 20:02

Kakve veze ima sta ce svedski vatrogasni dom da radi?

#13 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 12 May 2004 - 20:04

Znam da ova tema nije konkretno politicka, no uspeh nase zemlje u svetu ( kako god se ona zvala ) je prioritet!

Nisam veliki ljubitelj Zeljka Joksimovica niti evrovizije, ali smatram da svaki Srbin, Crnogorac i svako ko se tako oseca a zivi vani da svoj glas za nasu pesmu!

ZAJEDNO SNO JACI!!!

DA LI SI BRE TI NORMALAN

PA ZOBG TAKVIH GLUPOSTI PINK IMA DA DOBIJE FREKVENCIJU

e tuko jedna....

daj boze da Promukne za vreme pevanja na evroviziji

PS. OVO NEMA VEZE SA politikom

#14 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 12 May 2004 - 20:09

Ne vidim sta je lose u tome da neko postuje svoje korene!
Svaki gradjanin ima svoje poreklo, bilo ono kulturno, nacionalno ili neko drugo.
Ja sam na svoje poreklo ponosan, no to ne znaci da mi ono odredjuje sadasnjost i buducnost.

U Srbiji koreni imaju izopacenu ulogu... no to je neka druga tema. Ja se obracam onima koji se smatraju NASIMA a zive u inostranstvu, tj. u nekoj od zapadnih Demokratija.

Glasanje se obavlja samo telefonskim putem (bar koiko je meni poznato).

Kojim to NASIMA?

Наши, они који нису твоји. :lol:

#15 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 12 May 2004 - 20:11

Point being,"Pesma Evrovizije" i nije neki prioritet,ali ne znam zasto se glasanje za Joksimovica povezuje sa laznim patriotizmom...toliko se potencira taj "patriotizam" da vise nije pozeljno navijati ni za reprezentaciju SCG u kolektivnim sportovima, dok druge nacije podrzavaju svoju selekciju za nas je to " ispoljavanje nebesnjastva" ili whatever...