Jump to content


Photo

Prelazak u jevrejsku veru


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 04 May 2004 - 23:48

A jel tu nece niko da mi secka pishu? :lol:

Ne verujem da poseduju toliko sofisticiranu tehniku da moze da odsece nesto duzine 0.0000000000000000000000012 m...

#17 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 05 May 2004 - 12:30

  Ti zaboravi sunecenje kod muskog svijeta. :lol:  :lol:  :lol: Il' mozda toga vise nema?

kazhu da sunecenje produzhava erekciju,
il kako se to vec zove :lol: .
nisu jeshe debili B) .

#18 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 05 May 2004 - 12:40

Ja sam nesto razmisljao da predjem u Judaizam,ali me ta misao polako napusta,posto me nekako mrzi da se smaram s ucenjem hebrejskog.

:lol: :lol: :lol:

ja mislim da je pricha o tome da se Srbi ustvari Sorabi (definicija milica od machve :lol: ) u stvari tachna.
Sorabi su znachi semitsko pleme,
a prema M. Pavicu najverovatnije se radi o Hazarima :lol: .
tu se paviceve i miliceve teorije sukobljavaju jer milic smatra da se kod Soraba :lol: radi o pra-civilizaciji, najverovatnije o jednom od najdirektnijih naslednika praoca Adama :lol: ,
dok pavic drzhi da su Hazari naknadno pojevrejchen narod,
( u X veku - period nastanka Kabbalah-e - shto objashnjava sklonost Soraba ka mistifikovanju ),
shto se poklapa sa periodom kada smo primili pismo od Kirila i Metodija!
da su Sorabi pravoslavan narod je jedna velika teatralizacija od strane srpske pravoslavne crkve.
Sveti Sava nije nikada postajao.

Sorabi su pravoslavni Jevreji,
i potrebno je da iskamo da se vratimo svojim korenime!
:lol:

#19 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 05 May 2004 - 20:05




  Ti zaboravi sunecenje kod muskog svijeta. :lol:  :lol:  :lol: Il' mozda toga vise nema?

kazhu da sunecenje produzhava erekciju,
il kako se to vec zove :lol: .
nisu jeshe debili B) .

Ali smanjuje se senzitivnost za oko 10-20% - unistava se 10.000 nervnih zavrsetaka! :lol:
A to sa produzavanjem erekcije moze da znaci da Jevreji nisu bas obdareni, cim su im potrebni dodatni centimetri. Ili su to Jevrejke pohlepne? :lol:

#20 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 05 May 2004 - 20:29

Ja sam nesto razmisljao da predjem u Judaizam,ali me ta misao polako napusta,posto me nekako mrzi da se smaram s ucenjem hebrejskog.

:lol: :lol: :lol:

ja mislim da je pricha o tome da se Srbi ustvari Sorabi (definicija milica od machve :lol: ) u stvari tachna.
Sorabi su znachi semitsko pleme,
a prema M. Pavicu najverovatnije se radi o Hazarima :lol: .
tu se paviceve i miliceve teorije sukobljavaju jer milic smatra da se kod Soraba :lol: radi o pra-civilizaciji, najverovatnije o jednom od najdirektnijih naslednika praoca Adama :lol: ,
dok pavic drzhi da su Hazari naknadno pojevrejchen narod,
( u X veku - period nastanka Kabbalah-e - shto objashnjava sklonost Soraba ka mistifikovanju ),
shto se poklapa sa periodom kada smo primili pismo od Kirila i Metodija!
da su Sorabi pravoslavan narod je jedna velika teatralizacija od strane srpske pravoslavne crkve.
Sveti Sava nije nikada postajao.

Sorabi su pravoslavni Jevreji,
i potrebno je da iskamo da se vratimo svojim korenime!
:lol:

Pa sta se bre smejete,i sta mi podebljavate post??????Mislim,za prelazak u judaizam treba em mnogo odricanja,na koje nisam spreman,em treba da se nauci hebrejski.Stvarno,mrzi me i na srBskom da se molim,jos mi samo treba na hebrejskom.

#21 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 05 May 2004 - 21:04

Ali smanjuje se senzitivnost za oko 10-20% - unistava se 10.000 nervnih zavrsetaka! :lol:
A to sa produzavanjem erekcije moze da znaci da Jevreji nisu bas obdareni, cim su im potrebni dodatni centimetri. Ili su to Jevrejke pohlepne?  :lol:

delta t
a ne
delta s

Cuo za novi durex? Anaj sa blagim anestetikom, upravo da malo uspava te iste zavrsetke?

#22 cosak od Avale

cosak od Avale
  • Members
  • 306 posts

Posted 05 May 2004 - 21:09

[quote name='Solaar' date='5 May 2004, 20:05'] [quote name='Solaar]A to sa produzavanjem erekcije moze da znaci da Jevreji nisu bas obdareni' date=' cim su im potrebni dodatni centimetri. Ili su to Jevrejke pohlepne? :lol: [/quote']
Produzavanje (duzine trajanja) erekcije nije isto sto i produzavanje (duzine) penisa. :lol:

#23 Elly

Elly
  • Members
  • 53 posts

Posted 05 May 2004 - 21:42

A to sa produzavanjem erekcije moze da znaci da Jevreji nisu bas obdareni, cim su im potrebni dodatni centimetri.

Mislim da se ovde radi o trajanju a ne o dužini :lol:

#24 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 05 May 2004 - 21:47

citam tu neke postove, ne povjerujem percepciji, zazmirim, ustipnem se i...jos su tu. dodjavola, da prostite.

#25 Elly

Elly
  • Members
  • 53 posts

Posted 05 May 2004 - 22:28

Lepa je ta teorija o Srbima/Sorbima, mada mislim da nije opšteprihvaćena... Pre mi liči na još jedan pokušaj da sebe ubedimo u to kako smo narod sa istorijskom misijom... Ako pretražujete na temu "Sorbs" naićićete na informacije o Lužičkim Srbima koji važe za Slovenski narod kao i Balkanski Srbi... Koliko mi je poznato smatra se da je deo Hazara prihvatio Judaizam i da oni nisu Semitski, već Ugro-Turski narod ili nešto slično...
Ako se dobro sećam, Kabbalah je nastala u 11. veku u Francuskoj (mada je pripisuju jevrejskim misticima iz 2. i 3. veka N. Ere) odakle se ubrzo proširila u Španiju gde se ovo učenje dalje razvijalo... Nije mi baš najjasnije kakve Srbi/Sorbi sa tim imaju veze... :lol:
Elem, da ne davim, mislim da nije bitno to da li su Serbs & Jews "stvarno" u srodstvu, bitno je da se mi tako osećamo! :lol:

#26 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 05 May 2004 - 23:23

citam tu neke postove, ne povjerujem percepciji, zazmirim, ustipnem se i...jos su tu. dodjavola, da prostite.

Uf uf, al se neko pravi naivan i nevin... :lol:

#27 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 06 May 2004 - 09:14

... Koliko mi je poznato smatra se da je deo Hazara prihvatio Judaizam i da oni nisu Semitski, već Ugro-Turski narod ili nešto slično...
Ako se dobro sećam, Kabbalah je nastala u 11. veku u Francuskoj (mada je pripisuju jevrejskim misticima iz 2. i 3. veka N. Ere) odakle se ubrzo proširila u Španiju gde se ovo učenje dalje razvijalo...


niko ne zna tachno ko su Hazari,
tako da je najverovatnije da su to Srbi (Sorabi) :lol: !

as the matter of fact
Kabbalah
se smatra kao da je oduvek postojala
- nenapisana Torah.
kada su Rimjani porushili Hram,
Rabini su odluchili da je potrebno porushiti sve zidove izmedju ljudi i Boga
(zashto tek tada :lol: ?),
i Kabbalah
je ugledala svjetlost dana.
nakon Bar Kochba-ine bune i konachnog proterivanja iz Jerushalaima,
stari jevrejski mistici se sele u planinski gradic Sefad (danashnji Cfat).

however,
posle 1948. u ovoj planinskoj atmosferi se naselila umetnichka komuna.
Ortodoksi su vodili veliki psiholoshki rat protiv slobodne duhovnosti i na kraju su uspeli izgnati umetnike iz grada.
radosti Ortodoksa nije bilo mere
- i tada ih je Nebo kaznilo velikim zemljotresom
kada se najveci deo Ortodoksnog grada urushio u provaliju.


#28 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 06 May 2004 - 09:54

Pa sta se bre smejete,i sta mi podebljavate post??????

:lol:

Mislim,za prelazak u judaizam treba em mnogo odricanja, na koje nisam spreman, em treba da se nauci hebrejski.

nije tako teshko: samo se zaljubi u Jevrejku :lol: .

#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 May 2004 - 13:03

Sorabi su pravoslavni Jevreji,

Da li to onda znači da je onaj Brus Springštajn najbolji srpski roker svih vremena? :lol:

#30 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 10 May 2004 - 07:55

Ind,
po imenu bi se reklo da je Dechko negde sa Kopaonika, mada prezime upucuje na Timochku krajinu :lol: .

Elly says: Love is the Law, love under Will.

אלי
tek sad sam primetio tvoj potpis.
Templar?
niste mi nikada objasnili ovaj koncept 'ljubavi ispod volje".
chije volje? o kakvoj ljubavi se radi? nadam se da cete ipak pronaci vremena da mi odgovorite. pozdrav.

ps.
duzhan sam jednu klarifikaciju, naime, ne mrzim Ortodokse. ima zaista predivnih Rabina, dubokih, mudrih i nezhnih ljudi, ljudi spirita i ljubavi. They get all my love!
ali, politichki angazhovanu Ortodoksiju prezirem, i zaista bih iskreno zheleo da im crkne krava. :lol:

Edited by srdjanf., 10 May 2004 - 07:57.