Jump to content


Photo

Program Kinoteke


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 03 February 2004 - 16:45

Pre nekih mesec dana postavljen je topic o tome koliko cesto idemo u Kinoteku. Meni se desilo da sam na vecini projekcija film gledao u punoj ili bar solidno popunjenoj sali. Medjutim zadnjih par prikazivanja nalazio sam se u sali sa jos par osoba, a recimo juce je otkazana projekcija jednog zanimljivog dokumentarca (Krvave godine). I zato cu da ugnjavim ovim topicom i programom pa makar svi imali sajt kinoteke u favorites-ima :

Muzej jugoslovenske kinoteke
PROGRAM
Februar 2004 - Mart 2004.



Utorak - Tuesday 3.02. POSH - T o w n

17:00 ČETIRI VENČANJA I SAHRANA (1994)

19:00 JA U LJUBAV VERUJEM (1999)

21:00 DNEVNIK BRIDŽIT DŽONS (2001)


Sreda - Wednesday 4.02. POSH - C i t y

17:00 VOAJER (1960)
Peeping Tom

19:00 BRAZIL (1985)
Brasil

21:00 RIBA ZVANA VANDA (1988)
A Fish Called Vanda

Četvrtak - Thursday 5.02. POSH - H o m e

17:00 PRIVATNI ŽIVOT ŠERLOKA HOLMSA (1970)
The Private Life of Sherlock Holmes
r. Bili Vajlder (Billy Wilder)

19:00 POLOMLJENO OGLEDALO (1980)
The Mirror Crack’d
ul. Endžela Lensberi (Angela Lansbury), Džeraldina Čaplin (Geraldine Chaplin)
r. Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

21:00 SNEČ (2000)
Snatch

Petak - Friday 6.02. POSH - C o u n t r y

17:00 SUMNJA (1941)
Suspicion
ul. Keri Grant (Cary Grant), Džoan Fontejn (Joan Fontaine)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19:00 ORKANSKI VISOVI (1939)
Wuthering Heights

21:00 GOSFORD PARK (2001)
Gosford Park

Subota - Saturday 7.02. POSH - A b r o a d
17:00 DOKTOR NO (1962)
Dr No

19:00 KAZINO ROJAL (1967)
Casino Royale
ul. Dejvid Niven (David Niven), Vudi Alen (Woody Allen)
r. Džon Hjuston (John Huston), Val Gest (Val Guest), Ken Hjuz (Ken Hughes), Robert Periš (Robert Parrish), Džozef Mekgrat (Joseph McGrath)

21:00 UMRI DRUGI PUT (2002)
Die Another Day


Nedelja - Sunday 8.02. TEMATSKI DAN: PINK PANTER

17:00 PUCANJ U TAMI (SAD 1964)
A Shot in the Dark

19:00 POVRATAK PINK PANTERA (SAD 1975)
The Return of the Pink Panther

21:00 OSVETA PINK PANTERA (SAD 1976)
The Pink Panter Strikes Again

Ponedeljak - Monthday 9.02.
NEMI DAN: HAROLD LLOYD - SMEŠNI MOMAK IZ SUSEDSTVA
18:00 ANTOLOGIJA KRATKIH FILMOVA HAROLDA LOJDA
The City Slicker (1918)
/Harold Als Spieler/ (1920)
Get Out and Get Under (1920)
Speedy (1928)

20:00 U SVETU KOMEDIJE (Antologija) (SAD 1961)
Harold Lloyd’s World of Comedy
The Freshman, Professor Beware, Safety Last, Hot Water, Why Worry Girl Shy,Movie Crazy,Feet First

Utorak - Tuesday 10.02. Svečano otvaranje ciklusa INDIJSKOG FILMA

19:30 USTANAK (Indija 1999)
Sarfarosh

Sreda - Wednesday 11.02. Ciklus: Sir Alen Bejts - Njegovo veličanstvo glumac

17:00 I TO JE LJUBAV (VB 1962)
A Kind of Loving
r. Džon Šlezinger (John Schlesinger)

19:30 VATRA (Indija 1948)
Aag (Fire)
r. Radž Kapur (Raj Kapoor)

Četvrtak - Thursday 12.02.

17:00 DRUGI ČOVEK (VB 1963)
The Running Man

19:30 IGRA NA SREĆU (Indija 1951)
Baazi (A Game of Chance)

Petak - Friday 13.02.
17:00 GRK ZORBA (G/SAD 1965)
Zorba the Greek

19:30 ČETVRTI DAN MLADOG MESECA (Indija 1960)
Chaudhvin ka Chand

Subota - Saturday 14.02.

16:30 DALEKO OD RAZUZDANE GOMILE (VB 1967)
Far From the Madding Crowd
r. Džon Šlezinger (John Schlesinger)

19:30 GANDI (Indija/VB/SAD 1982)
Gandhi

Nedelja - Sunday 15.02. 17:00 DEVOJKA DŽORDŽI (VB 1966)
Georgy Girl


19:30 PRELAZ (Indija 1984)
Parr (The Crossing)

Ponedeljak - Monthday 16.02.

17:00 KRALJEVSKI FLEŠ (VB 1975)
Royal Flash
ul. Malkolm MekDauel (Malcolm McDowell), Alen Bejts (Alan Bates)
r. Ričard Lester (Richard Lester)

19:30 SAHIB FRENSIS MESI (Indija 1986)
Massey Sahib
ul. Raguvir Jadav (Raghuvir Yadav), Beri Džon (Barry John)
r. Pradip Krišen (Pradip Krishen)

Utorak - Tuesday 17.02.

17:00 SLOBODNA ŽENA (SAD 1977)
An Unmarried Woman

19:30 TREĆA FAZA MESECA (Indija 1982)
Moondram Pirai

Sreda - Wednesday 18.02.

17:00 ZALJUBLJENE ŽENE (VB 1969)
Women in Love
r. Ken Rasel (Ken Russel)

19:30 USTANAK (Indija 1999)
Sarfarosh
ul. Amir Kan (Aamir Khan), Nasrudin Šah (Naseeruddin Shah)
r. J.M.Matan (J.M.Matan)

Četvrtak - Thursday 19.02.

17:00 LJUBAVNI GLASNIK (VB 1971)
The Go-Between

19:30 VATRA (Indija 1948)
Aag (Fire)

Petak - Friday 20.02.

17:00 POROČNA LEDI (VB 1982)
The Wicked Lady
ul. Fej Danavej (Faye Dunaway ), Alen Bejts (Alan Bates)

19:30 IGRA NA SREĆU (Indija 1951)
Baazi (A Game of Chance)
ul. Dev Anand, Gita Bali (Geeta Bali)
r. Guru Dat (Guru Dutt)

Subota - Saturday 21.02. WESTERN
17:00 MOJA DRAGA KLEMENTINA (SAD 1946)
My Darling Clementine
ul: Henri Fonda (Henry Fonda), Linda Darnel (Linda Darnell)
r. Džon Ford (John Ford)

19:00 JAHAČ OSVETNIK (SAD 1959)
Ride Lonesone
ul: Randolf Skot (Randolph Scott), Džejms Koburn (James Coburn)
r. Bad Betičer (Budd Boetticher)

21:00 VIL PENI (SAD 1967)
Will Penny
ul: Čarlton Heston (Charlton Heston), Donald Plesens (Donald Pleasence)
r. Tom Griz (Tom Gries)

Nedelja - Sunday22.02.
17:00 ŽUTO NEBO (SAD 1948)
Yellow Sky
ul: Gregori Pek (Gregory Peck), En Bakster (Anne Baxter)
r. Viljam Velman (William A. Wellman)

19:00 ČOVEK SA ZAPADA (SAD 1958)
The Man of the West
ul: Gari Kuper (Gary Cooper), Li Džej Kob (Lee J. Cobb)
r. Entoni Man (Anthony Mann)

21:00 DOBRI I LOŠI MOMCI (SAD 1969)
Good guys and the bad guys
ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Džordž Kenedi (George Kennedy)
r. Bart Kenedi (Burt Kennedy)

Ponedeljak - Monthday 23.02.

17:00 DESTRI PONOVO JAŠE (SAD 1939)
Destry rides again
ul: Marlen Ditrih (Marlene Dietrich), Džejms Stjuart (James Stewart)
r. Džordž Maršal (George Marshall)

19:00 DŽUBAL (SAD 1956)
Jubal
ul: Glen Ford (Glenn Ford), Ernest Borgnajn (Ernest Borgnine)
r. Delmer Dejvs (Delmer Daves)

21:00 POSLEDNJI HITAC (SAD 1976)
Shootist
ul: Džon Vejn (John Wayne), Lorin Bekol (Lauren Bacall)
r. Don Zigel (Don Siegel)

Utorak - Tuesday 24.02.

17:00 CRVENA ZNAČKA ZA HRABROST (SAD1951)
Red badge for courage
ul: Odi Marfi (Audie Murphy), Bil Moldin (Bill Mauldin)
r. Džon Hjuston (John Huston)

19:00 SEVERNO PREMA ALJASCI (SAD 1960)
North to Alaska
ul: Džon Vejn (John Wayne), Stjuart Grendžer (Stewart Granger)
r. Henri Hatavej (Henry Hathaway)

21:00 BLEDOLIKI JAHAČ (SAD 1985)
Pale Rider
ul: Klint Istvud (Clint Eastwood), Majkl Moriarty (Michael Moriarty)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Sreda - Wednesday 25.02.

12:00 Press konferencija
13:00 BIO JEDNOM JEDAN ŠAMPION (2003) - promocija dokumentarnog filma
Produkcija: NTV Banja Luka
režija: Dejan Strika
- Film rađen po motivima istoimene knjige autora Tome Marića -

17:00 Sećam se… FEST-a (Prvih 25 godina, 1971-1996)
XX VEK (ITA/FRA 1974)
Novecento
ul. Robert De Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Četvrtak - Thursday 26.02.

15:00 ANTONIO KOJI DONOSI SMRT/ANTONIO MRTVIH (Brazil 1969)
Antonio das Mortes / O Drgao de Maldade Contro o Santobuguerriro
r. Glauber Roša (Glauber Rocha)

17:00 GOLI U SEDLU (SAD 1969)

19:00 KONJE UBIJAJU, ZAR NE? (SAD 1969)

21:00 ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968)

23:00 KAD BI… (VB 1968)

Petak - Friday 27.02.

15:00 PONOĆNI KAUBOJ (SAD 1969)

17:00 DŽO I TO JE AMERIKA (SAD 1970)

19:00 KVAKA 22 (SAD 1972)

21:00 TRISTANA (ŠPA/FRA/ITA 1970)

23:00 SUMRAK BOGOVA (ITA/NEM 1969)

Subota - Saturday 28.02.

15:00 SVLAČENJE (SAD 1971)

17:00 VRT FINCI KONTINIJA (ITA/NEM 1970)

19:00 KABARE (SAD 1972)

21:00 FRANCUSKA VEZA (SAD 1971)

23:00 ANDREJ RUBLJOV (SSSR 1966)

Nedelja - Sunday 29.02.

15:00 AMERIČKA NOĆ (FRA/ITA 1972)

17:00 LETO 42 (SAD 1971)

19:00 KRICI I ŠAPUTANJA (ŠVED 1972)

21:00 PLAVI ANĐELI (SAD 1973)

23:00 SMRT U VENECIJI (ITA 1970)

Ponedeljak - Monthday 1.03.

15:00 DAN DELFINA (SAD 1973)

17:00 HLEB I ČOKOLADA (ITA 1973)

19:00 AMERIČKI GRAFITI (SAD 1973)

21:00 LAKOMB LISJEN (FRA/ITA/NEM 1974)

23:00 OSLOBAĐANJE (SAD 1972)

Utorak - Tuesday 2.03. 1

15:00 TEKSAS EKSPRES (SAD 1974)

17:00 ZARDOZ (VB 1973)

19:00 SEĆAM SE (ITA/FRA 1973)

21:00 PRISLUŠKIVANJE (SAD 1974)
The Conversation
r. Frensis Ford Kopola (Francis Ford Coppola)
Hackman je car u ovom. :lol:

23:00 NOĆNI PORTIR (ITA 1973)

Sreda - Wednesday3.03.

15:00 AJKULA (SAD 1975)

17:00 JA PETKO (VB 1975)

19:00 ROLERBOL (SAD 1975)

21:00 TOMI (VB 1975)

23:00 MAČAK FRIC (SAD 1971)

Četvrtak - Thursday 4.03.

15:00 TIŠINA SMEJEMO SE (SAD 1976)

17:00 ZELENO SUNCE (SAD 1973)

19:00 JESENJA SONATA (ŠVED/NEM 1978)

21:00 CARSTVO STRASTI (JAP/FRA 1978)

23:00 NEMORALNE KALUĐERICE (ITA 1977)

Petak - Friday 5.03.

15:00 LOVAC NA JELENE (SAD 1978)

17:00 BOŽANSTVENI DANI (SAD 1978)

19:00 KOSA (SAD 1979)

21:00 TV MREŽA (SAD 1976)

23:00 MESEC (ITA 1979)

Subota - Saturday 06.03.

15:00 ČOVEK SLON (SAD 1980)

17:00 JAHAČI NA DUGE STAZE (SAD 1980)

19:00 TAJ LUDI DŽEZ (SAD 1979)

21:00 PUCANJ NIJE BRISAN (SAD 1981)

23:00 HEVI METAL (SAD 1981)

Nedelja - Sunday7.03.

15:00 KONTROLORI / MOĆ RAZARANJA (KAN 1980)

17:00 KONAN (SAD 1981)

19:00 MAČ KRALJA ARTURA (VB 1981)

21:00 BLEJDRANER (SAD 1989)

23:00 POŠTAR UVEK ZVONI DVA PUTA (SAD 1981)

Ponedeljak - Monthday 8.03.

15:00 LJUDI MAČKE (SAD 1982)

17:00 GLAD ZA KRVLJU (VB 1982)

19:00 ZELIG (SAD 1983)

21:00 FANI I ALEKSANDER (ŠVED 1982)

23:00 VATRENE ULICE (SAD 1984)

Utorak - Tuesday 9.03.

15:00 PARIZ, TEKSAS (NEM/FRA 1984)

17:00 POD VULKANOM (SAD 1984)

19:00 KOKA KOLA KID (Australija 1985)

21:00 PLAVI SOMOT (SAD 1986)

23:00 BETI BLU (FRA 1986)

Sreda - Wednesday 10.03.

15:00 BAGDAD KAFE (NEM 1987)

17:00 LUDILO (SAD 1987)

19:00 ŽENE NA IVICI NERVNOG SLOMA (ŠPA 1988)

21:00 DIVLJI U SRCU (SAD 1990)

23:00 DOŽIVLJAJI PRISILE KRALJICE PUSTINJE (Australija 1994)


Da li mislite da ima sansi da nadjete vremena i odgledate neke od ovih filmova? I na sta bi otisli?

#2 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 03 February 2004 - 18:06

UUUUU program je ovog puta ogroman!!! Ljubavni glasnik, obavezno (nisam ga gledao, a odavno zelim), ovi neki indijci me privlace, pa i Prisluskivanje. Sta su Drugi covek i Treca strana meseca? A Antonio koji donosi smrt?

Ovaj izbor posh filmova deluje mi stubidno i banalno, bas kao i sama izlozba u MPU. Treba biti perverzan pa traziti bilo kakvu vezu izmedju Sumnje, Bridzit Dzons i Brazila... :lol:

#3 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 03 February 2004 - 18:08

Zbog ovakvih stvari mi je žao što više ne živim u Beogradu. Rado bih pogledala barem 70% programa.

S druge strane, da sam ostala u Beogradu, ne bih imala vremena da po ceo dan sedim u Kinoteci. :lol:

#4 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 03 February 2004 - 18:20

UUUUU program je ovog puta ogroman!!!


Delimicno zbog retrospektive najboljih filmova sa prethodnih festivala.

Ovaj izbor posh filmova deluje mi stubidno i banalno


Za danasnji dan pogotovo.

Sta su Drugi covek i Treca strana meseca? A Antonio koji donosi smrt?


ANTONIO KOJI DONOSI SMRT/ANTONIO MRTVIH (Brazil 1969)
Antonio das Mortes / O Drgao de Maldade Contro o Santobuguerriro
r. Glauber Roša (Glauber Rocha)o filmu na IMDBu

LJUBAVNI GLASNIK (VB 1971)
The Go-Between
ul. Džuli Kristi (Julie Christie), Alen Bejtst (Alan Bates)
r. Džozef Louzi (Joseph Losey)IMDBov sajt

DRUGI ČOVEK (VB 1963)
The Running Man
ul. Feliks Ajmler (Felix Aymler), Alen Bejts (Alan Bates)
r. Karol Rid (Carole Reed)sajt

#5 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 03 February 2004 - 20:13

23:00 NEMORALNE KALUĐERICE (ITA 1977)


koja gradska legenda!!! skroz sam zaboravio na ovo!

:lol:

#6 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 04 February 2004 - 15:27

a sta uopste znaci POSH?

kolko se ja secam, a mozda se varam, to je akronim PortSideOutSunnysideHome tj. sinonim za fancy iz ere parobroda.
ali nisam siguran, mozda sam to sve i izmislio.

#7 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 04 February 2004 - 15:40

Jeste, posh znači upravo to. U pitanju su bile kabine na prekooeanskim brodovima koji su saobraćali između Engleske i njihove najveće i najomiljenije istočne kolonije. Kabine su bile fensi jer su se nalazile na strani broda suprotnoj od one u koju je po ceo dan, mesecima, peklo sunce.

#8 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 05 February 2004 - 15:58

Sta sve necu saznati na 4umu. B)

#9 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 05 February 2004 - 18:40

Delimicno zbog retrospektive najboljih filmova sa prethodnih festivala.

Za danasnji dan pogotovo.

ANTONIO KOJI DONOSI SMRT/ANTONIO MRTVIH (Brazil 1969)
Antonio das Mortes / O Drgao de Maldade Contro o Santobuguerriro
r. Glauber Roša (Glauber Rocha)o filmu na IMDBu

LJUBAVNI GLASNIK (VB 1971)
The Go-Between
ul. Džuli Kristi (Julie Christie), Alen Bejtst (Alan Bates)
r. Džozef Louzi (Joseph Losey)IMDBov sajt

DRUGI ČOVEK (VB 1963)
The Running Man
ul. Feliks Ajmler (Felix Aymler), Alen Bejts (Alan Bates)
r. Karol Rid (Carole Reed)sajt

Hvala za linkove. Odstampao sam program i onda ga bojio sa tri razlicita flomastera: obavezno moram da vidim (zeleni), rado bih gledao ponovo (plavi) i zvuci zanimljivo, ali nemam pojma sta je (zuti)...

i malo sta je ostalo neobojeno... :lol: :lol: :lol:

Vidimo se u Kinoteci... Btw, zna li neko koliko su sada tamo karte? Nisam bio bar tri meseca...

#10 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 05 February 2004 - 18:43

100 dinara.

#11 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 05 February 2004 - 18:49

100 dinara...a toliko je i program...Dobar program, "kao nekad"...

Ovo mora da se vidi:
11.FEB17:00 I TO JE LJUBAV (VB 1962)
A Kind of Loving
ul. Alen Bejts (Alan Bates), Džun Riči (June Ritchie)
r. Džon Šlezinger (John Schlesinger)
12.FEB 17:00 DRUGI ČOVEK (VB 1963)
The Running Man
ul. Feliks Ajmler (Felix Aymler), Alen Bejts (Alan Bates)
r. Karol Rid (Carole Reed)
18.FEB 17:00 ZALJUBLJENE ŽENE (VB 1969)
Women in Love
ul. Alen Bejts (Alan Bates), Oliver Rid (Oliver Reed)
r. Ken Rasel (Ken Russel)
između ostalog...

Edited by tanjajedaska, 05 February 2004 - 19:15.


#12 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 07 February 2004 - 10:53

Program postoji na netu, pa se moze ustedeti za jedan film.

Juce sam odgledao Sumnju. Fenomenalno, ali potpuno sam zaboravio koliko je taj film star.

#13 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 6,528 posts

Posted 07 February 2004 - 17:13

Da li mislite da ima sansi da nadjete vremena i odgledate neke od ovih filmova? I na sta bi otisli?

mislio sam, ali vec sam prvi na sopstvenoj listi (od dosta, dosta njih koje bih opet pogledao) promasio. juce je bila Sumnja, a ja bio pjan, zaboravio skroz!! Bad man, stupid man, buranija man :lol: :lol: :lol:

#14 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 07 February 2004 - 18:32

Orkanski Visovi ...bese ima neka novija verzija filma sa Juliet Binoche, ako se ne varam? ....btw, to mi je bila prva knjiga koju sam procitala :lol:

pazi sta je Indijskih filmova ....kool

#15 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 08 February 2004 - 13:52

Padam u iskusenje da odem na Pink Pantera danas popodne...