Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6481 Mai Val

Mai Val
  • Members
  • 133 posts

Posted 07 December 2017 - 10:57

Kako da ti kazem, realna zbivanja su cesto neuverljiva, a serija je radjena na osnovu istorijske knjige koja prilicno dobro dokumentuje kako je tesko i sporo islo uspostavljanje profilerske jedinice u FBI. Naravno, ti dodaci sa mackom i svasta nesto je dodato, ali centralna prica je jednostavno prilicno realisticna i dokumentaristicka, kao sto Fincher i inace voli da radi (videti pod ZodiacBlack Dahlia, etc.). 

 

Ne bih se slozila realnost je prilicno uverljiva samo oni nisu uspeli da je prikazu. Da nije ta tema u pitanju ne bih ni gledala vise od dve epizode. Likovi i atmosfera izgledaju kao da ispali iz negog spota, sa sve glavnim agentom, nadam se da nece dobiti neku nagradu za glumu. Da nema dijaloga, scene su prazne, jednolicne, ne mogu da izdvojim neku koja je upecatljiva, takvu temu uraditi tako nezanimljivo, bez razvoja likova, sve u istom ritmu, osim poslednjih 15 minuta... jedino da izdvojim njegovog partnera i scenu kada razgovaraju o nazivu serijski ubica.  


  • 1

#6482 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 December 2017 - 16:05

 Black Dahlia ?

:unsure: 

Moja greska, izvinjavam se, mislio sam na Social Network kao drugu njegovu istorijsku dramu, a pomesao sam stoga sto su neki prebacivali Fincheru kad je snimio Zodiac da je "maznuo" svasta nesto od de Palme iz Black Dahlie, posebno kamermanski rad. 


  • 0

#6483 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 07 December 2017 - 21:50

Postoji i Fincerova Crna Dalija, samo nije film nego strip, izdat prosle godine:

 

https://www.amazon.c...r/dp/1608868680


Edited by bohumilo, 07 December 2017 - 21:51.

  • 0

#6484 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 December 2017 - 02:32

Postoji i Fincerova Crna Dalija, samo nije film nego strip, izdat prosle godine:

 

https://www.amazon.c...r/dp/1608868680

E ovo je novo i deluje prilicno zanimljivo. Hvala!


  • 0

#6485 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 08 December 2017 - 19:35

Baš si rečit. Biće da ti je ta reč jedina ostala u odbrani serije koja je išla True Detective linijom ali je bućnula u bunar prosečnosti.

 

Legenda kaze da si jednom uspesno quote-ovao. :)

 

Nisam dovoljno dokon, odnosno, ne pada mi na pamet da argumentujem ili se upustam u polemiku sa nekim kome je Mindhunter pokusaj TD-a.

Pre svega shvatiti da kreatori serije ni u jednom trenutku nisu pretendovali na tako nesto, niti (sem mozda "zemljane" fotografije, karakteristicne za Fincher-a) linija slicnosti postoji.

Sad, nemam problem ni sa tim da ti se serija ne svidja, Boze moj, sto ljudi, sto cudi, neka bude i da je prosecnost ali je zato njanjavi The Sinner preporuka. :lol+:

 

Pozdravljam. ;)


  • 0

#6486 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 09 December 2017 - 04:13

jOj!

http://www.imdb.com/...ref_=ttep_ep_tt

Zali Boze, Budo, Alase, utrosenih resurAsa!


  • 0

#6487 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 December 2017 - 14:37

Počeo sam gledam The Crown.Negde sam na pola sezone i utisci su više nego pozitivni.Sve je lepo upakovano,od kastnga, režije i glume, sve do scenografije.

Topla preporuka.

Izbacili su drugu sezonu prije dva dana, napadam je uskoro. Odlicna serija, ostavljao sam preporuku nekada prije.


Edited by Ne sam Safete, 10 December 2017 - 14:39.

  • 1

#6488 Tanatos

Tanatos
  • Members
  • 521 posts

Posted 12 December 2017 - 15:45

Interesantna prva epizoda.Deluje da ima potencijal ...

 


  • 1

#6489 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 December 2017 - 16:39

Uskoro:

 

 

 

 

 

I jedna i druga me izuzetno zanimaju, svaka na svoj način. Pogotovo što sam čitao oba književna predloška. 


  • 2

#6490 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 14 December 2017 - 02:20

TOP kanal ulazi na velika vrata emitovanjem druge sezone serije koja je tokom prošle godine oborila sve rekorde gledanosti u Srbiji – "Ubice mog oca", sa prvom epizodom koja će se emitovati 18. decembra.

Pored "Ubica mog oca", gledaoci će moći da prate i hit serije kao štu su "Homeland", "Sons of Anarchy", "Državni posao", "Odmori se, zaslužio si", "Bron", "Gomorrah", "Hell on wheels" i mnoga druga iznenađenja.

TOP kanal biće emitovan u četiri zemlje regiona: u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Makedoniji, za početak na SBB-u, Telemachu, Total TV-u i D3i. Dok se kanali ovog tipa u svetu dodatno naplaćuju, platforme na kojima će da krene su omogućile da se TOP kanal nađe već u osnovnoj ponudi.

 


  • 0

#6491 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 14 December 2017 - 14:11

Ujkin, gledaj iskljucivo zbog nje!

Spoiler



  • 1

#6492 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 14 December 2017 - 15:54

Svim silama, uz Istvuda, Klinta!


giphy.gif


 


  • 0

#6493 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 14 December 2017 - 21:16

Uskoro:


https://www.youtube....1&v=M8PsZki6NGU


https://www.youtube....h?v=35zwTLaLRNw

I jedna i druga me izuzetno zanimaju, svaka na svoj način. Pogotovo što sam čitao oba književna predloška.

Jedva čekam Teror.Nadam se da neće uprskati :)
  • 0

#6494 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 14 December 2017 - 22:21

Ja sam jedva cekao Mist, pa ispade krs nevidjenih razmjera. Tako da sad sve docekujem sa oprezom.

Inace dobra i cetvrta epizoda Vikinga. Bas mi legla ova sezona za sad.
  • 1

#6495 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 14 December 2017 - 22:22

Gledao neko Dark?
  • 0