Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6256 christofer

christofer
  • Members
  • 334 posts

Posted 28 September 2017 - 15:59

Gledao neko ST: Discovery? Nemam neka posebna ocekivanja posle serijala Entreprise, ali opet...mozda su se popravili ;) Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0

#6257 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 29 September 2017 - 07:05

Odgledah napokon Americke bogove. Cudna neka serija, ne iznenadjuje me sto su pokusavali da naprave smisleni scenario 15 godina or so iako je Gaiman pomagao, jer ta knjiga u konacnoj analizi bas i nije televizicna. Dva glavna utiska su da su one vinjete, Coming to America znatno bolje uradjene od "glavne" serije, kao i da su pocetak i kraj mnogo bolji od "rupe" u sredini (grubo epizode 3-6) koja me je smorila. Ostavili su sebi prostora da krenu u zilion pravaca u nastavku, a posto im je Neil dao blagoslov (sic!), naredne sezone jos imaju sanse da znatno nadmase ovu. 

 

Sve u svemu prosek, 3+. Mislim, nije konceptualno i idejno iritantna kao Big Little Lies, ali nije ni blizu kvaliteta Stranger Things, da ne pominjemo jace marke. Cak ni bozanska (sic!) Gillian Anderson ne pomaze. 

 

Spoiler

 

E sad mi je na redu Salvation, koga neko pomenu.

 

 

 

 


  • 0

#6258 Mai Val

Mai Val
  • Members
  • 133 posts

Posted 29 September 2017 - 10:29

Big little lies je dobro pokazala iritantnost takvog zivota, to me je podsetili na Semyone iz TD2. Samo sto mi oni kao par to nisu uspeli, dok su ovi odlicno prikazali savrsenu ispraznost. Mada mozda im to uopste nije bila namera. 


  • 0

#6259 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 September 2017 - 13:34

Poslednja epizoda South Park-a  :thumbs:  :thumbs:  :thumbs:

 

Drago mi je što su odjebali Trampa i što se polako vraćaju korenima. Odlična, ali odlična epizoda.


  • 0

#6260 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 30 September 2017 - 01:36

Ostale mi jos dvije epizode da zavrsim drugu sezonu Mr. Robot, ali je serija fantasticna. Druga sezona jos bolja od prve, sve je tu, paranoja, depresija, narkotici, internet podzemlje, finansijski konglomerati, FBI, Kinezi, mafija, soundtrack.. itd. Sa nekom usporenom atmosferom, Blade Runer koji se desava danas.

 


  • 0

#6261 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 30 September 2017 - 01:41

Vidim hvale ovu Netflixovu “Star Trek Discovery”. Ženskinje u glavnim ulogama. Zanimljivo.

Edited by melankolic, 30 September 2017 - 01:42.

  • 0

#6262 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 30 September 2017 - 01:44

BTW: Odgledah i Salvation prvu sezonu, onako, malo tanko, malo vise suplje, ali drzi paznju, gledljivo je. American Gods me smorili negdje oko pete epizode. Mozda im se vratim, za sad jos uvjek sebi ne mogu doci kako je Mr. Robot dobar. Bas dobar. Odavno nesto tako dobro nisam gledao. Neke scene kao da je David Lynch radio.

 


Edited by Atreid, 30 September 2017 - 01:58.

  • 0

#6263 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 30 September 2017 - 01:48

E, da, skroz je simpatican i Orville,.. odgledao sam samo prve tri epizode, ali nije lose, nije, taman da se opusti mozak. :lol+:

 


  • 0

#6264 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 30 September 2017 - 13:57

Narcosi odlicni i u trecoj sezoni. Planira li se nastavak neki?


  • 0

#6265 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 30 September 2017 - 14:02

Pisao sam vec, listaj.
  • 0

#6266 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 October 2017 - 05:11

Schrodi, je l' si bacio pogled na Salvation? Nedavno se završila prva sezona...

Malo (više) je cheesy and naive rezija, gluma, dramaturgija itd, ali je synopsis kul. 

Nisam celu odgledao jos uvek, ali ono sto sam video je bolje nego sto sam ocekivao, iskreno. Rezija i gluma na stranu, meni je radnja i dramaturgija sasvim pristojna. I za razliku od raznih "Armagedona", pristup pisaca je relativno ozbiljan. Ocigledno je da su imali prilicno dobre konsultante. 

 

Spoiler

  • 1

#6267 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 01 October 2017 - 14:17

 


  • 1

#6268 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 October 2017 - 03:24

Nisam celu odgledao jos uvek, ali ono sto sam video je bolje nego sto sam ocekivao, iskreno. Rezija i gluma na stranu, meni je radnja i dramaturgija sasvim pristojna. I za razliku od raznih "Armagedona", pristup pisaca je relativno ozbiljan. Ocigledno je da su imali prilicno dobre konsultante. 

Naravno ja nemam  ovo znanje dole ispisano u spojleru :) Ali se dalo za očekivati da je tu bilo propusta. Kao i u samoj glumi i režiji, ali na kraju dana, serija je gledljiva.
Meni se svidja sam projekat serije, hrabar i rekao bih bitan da se skrene pažnja na to. 
Ovakve priče uglavnom ekranizuju preko filmova, a ovde su se odlučili za seriju, svesni da mogu da upadnu u klopku. Mogu lako da se upetalju, šta će biti kad nadju način za spas, šta će biti kad prodje sve....
TO je sve vodilo tome da su radnju morali da ispune vojno-političkim stvarima i tim silnim zavrzlamama (nisam fan istih), ali su vešto ovde to odradili. Nisu isforsirali mnogo time, nisu iskoristili skroz taj cheesy prostor na koji neki padaju (Izavrzlame, mind games, zavere itd itd). Ima toga, ali i dalje nije najupečatljiviji motiv serije.
Plus, su uspeli da skrenu pažnju na neodgovornost vlada kad je u pitanju sama planeta.


  • 0

#6269 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 06 October 2017 - 12:35

Gledao neko ST: Discovery? Nemam neka posebna ocekivanja posle serijala Entreprise, ali opet...mozda su se popravili ;) Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Vrhunska produkcija,ostalo sve suvi prosjek.


Edited by Wiggum, 06 October 2017 - 12:36.

  • 0

#6270 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 06 October 2017 - 15:23

gledjivo je, posto sam sucka za ST-om dacu joj priliku da se popravi


  • 1