Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6061 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 22 July 2017 - 23:43

a Nora... :wub:

 

Pedalaj, BRE!


  • 0

#6062 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 23 July 2017 - 22:32

Rick and Morty krece kroz secam dana.Emitovace se preostalih devet epizoda trece sezone. #fuckyeah


  • 0

#6063 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 23 July 2017 - 23:14

Pretpostavljam da se jedino meni ne sviđa Rick & Morty.


  • 0

#6064 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 July 2017 - 12:52

Druga sezona je jos bolja, makar meni.

 

Iskreno, meni lično nije ni "približno isti sport" koliko mi je prva sezona bolja bazirano na ovih nekoliko epizoda druge koje sam gledao...ali mogu da razumem ako se nekom više dopada druga.

Prva sezona ima gomilu zanimljivih osobitih likova kojih jednostavno nema u drugoj. Vilson Fisk, zatim ona njegova ženska koju je pokupio u umetničkoj galeriji ( fenomenalna gluma  Izraelske glumice Ayelet Zurer ), zatim onaj lik računovođa za Fiska sa svojim cinizmom na svakom koraku,  zatim matora Kineskinja šefica Trijada, i na kraju sveštenik s kojim Mat Murdok vodi izuzetno duboke konverzacije na teme morala, religioznosti, dobra i zla, pravde, zločina i kazne itd...Jednostavno, svi su oni na ovaj ili onaj način ispali iz priče i tu prazninu koja je ostala ne može popuniti Punisher niti Elektra.

Obaška što je meni u stvari sjajno što prva sezona nije povezana sa Marvelov CInematic Universe-om ( osim u par ekstremno nebitnih sitnica kao što je uramljen novinski naslov koji u rukama drži Ben Urih dok prazni svoju kancelariju ). U drugoj se pojavljuju već ti heroji koji i zasebno postoje u stripu i verovatno serijama ( Punisher i Elektra )


Edited by Popokatapetl, 24 July 2017 - 12:53.

  • 0

#6065 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 24 July 2017 - 12:55

908KPCw.jpg

 

The Five

 

Pristojna kriminalisticka serija. (Sky 1)

Na mjestu zlocina se pojavljuje DNK djecaka Jesse-a koji je nestao prije 20 god. ...

Rade Serbedzija se pojavljuje u par epizoda

Spoiler


  • 0

#6066 Glitter

Glitter
  • Members
  • 50 posts

Posted 26 July 2017 - 19:56

Glow


  • 0

#6067 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 27 July 2017 - 09:18

Iskreno, meni lično nije ni "približno isti sport" koliko mi je prva sezona bolja bazirano na ovih nekoliko epizoda druge koje sam gledao...ali mogu da razumem ako se nekom više dopada druga.

Prva sezona ima gomilu zanimljivih osobitih likova kojih jednostavno nema u drugoj. Vilson Fisk, zatim ona njegova ženska koju je pokupio u umetničkoj galeriji ( fenomenalna gluma  Izraelske glumice Ayelet Zurer ), zatim onaj lik računovođa za Fiska sa svojim cinizmom na svakom koraku,  zatim matora Kineskinja šefica Trijada, i na kraju sveštenik s kojim Mat Murdok vodi izuzetno duboke konverzacije na teme morala, religioznosti, dobra i zla, pravde, zločina i kazne itd...Jednostavno, svi su oni na ovaj ili onaj način ispali iz priče i tu prazninu koja je ostala ne može popuniti Punisher niti Elektra.

Obaška što je meni u stvari sjajno što prva sezona nije povezana sa Marvelov CInematic Universe-om ( osim u par ekstremno nebitnih sitnica kao što je uramljen novinski naslov koji u rukama drži Ben Urih dok prazni svoju kancelariju ). U drugoj se pojavljuju već ti heroji koji i zasebno postoje u stripu i verovatno serijama ( Punisher i Elektra )

 

Serem ko foka...i druga sezona je sjajna na svoj način.


  • 3

#6068 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 July 2017 - 11:37

Taj unutrasnji dijalog je od kljucnog značaja za povratnu spregu iz koje nastaje svest, prema teoriji bikameralnog uma   :lol+:

 


  • 0

#6069 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 28 July 2017 - 10:46

Gleda neko Ozark? Vidim pljuste pohvale.


  • 0

#6070 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 28 July 2017 - 12:07

Gleda neko Ozark? Vidim pljuste pohvale.

Prvi put cujem, izgleda primamljivo

Netflixov uradak, sve epizode izbacene ... 'u napad' ovih dana.


Edited by Ne sam Safete, 28 July 2017 - 12:07.

  • 0

#6071 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 28 July 2017 - 12:09

prva epizoda je prilicno losa imo


  • 0

#6072 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 28 July 2017 - 18:12

prva epizoda je prilicno losa imo

Dobro jos nista nije snimljeno sto bi se tebi svidelo :D


  • 2

#6073 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 July 2017 - 18:43

Taboo (2017)
London pocetkom 19. stoljeca, sukob Velike Britanije i Sjedinjenih Americkih Drzava sa Tomom Hardyjem (i zdravim razumom). izgleda uistinu treba izbjegavati sve novije uratke koje potpisuje (makar i kao producent) Ridley Scott. mozda se upravo u toj cinjenici ogleda i smisao naslova (taboo), jer drugog (smisla) u 8 dugackih epizoda nisam uspio pronaci. u ovoj seriji gledljiva je samo fotografija.

t1.jpg
t2.jpg
t3.jpg
t4.jpg
t5.jpg


  • 0

#6074 Glitter

Glitter
  • Members
  • 50 posts

Posted 28 July 2017 - 19:15

Glow
http://youtu.be/AZqDO6cTYVY


Ljudi, morate da pogledate Glow. Mnogo je dobra serija. Zavrsila sam prvu sezonu i nadam se da ce ih biti jos. Odlicna gluma, interesantna prica sa mnogim politicki jos uvek aktuelnim temama danas (a radnja se desava osemdesetih) i naravno odlicna muzika.
  • 0

#6075 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 28 July 2017 - 20:25

Dobro jos nista nije snimljeno sto bi se tebi svidelo :D

 

eh sad 

recimo BM, Shield, TD, Wire, Baltimore Homicide, ST DS9, M.A.S.H 4077, Jericho 

malo li je -_-


  • 0