Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

O serijama

• Please log in to reply
5757 replies to this topic

#5746 third and five

third and five
  • Members
  • 52,702 posts

Posted 25 April 2017 - 19:25

Ako se po jutru poznaje dan, u trecoj sezoni ocekujem ludnicu.

Ne znam još uvek u kom momentu je završena druga sezona, ali kvalitet literarnog predloška eksponencijalno opada što se ide dalje i dalje. Ja sam treću knjigu batalio na pola. 

• 0

#5747 uncletima

uncletima
  • Members
  • 6,167 posts

Posted Yesterday, 02:17

Broadchurch

... Bezmlako, zanimljivo, bezmalo!

Kad, naSilu, potrpas karaktere iz prve dve sezone, cisto da bi postigao efekat... - kakav?

PS. Sad ce da padne helikopter, lebe, mekani!!!

• 0

#5748 kronostime

kronostime
  • Members
  • 26,338 posts

Posted Yesterday, 06:56

Ne znam još uvek u kom momentu je završena druga sezona, ali kvalitet literarnog predloška eksponencijalno opada što se ide dalje i dalje. Ja sam treću knjigu batalio na pola. 

U momentu kad izbacuju Kalibana sa Rosinantea u svemir :P

• 0

#5749 third and five

third and five
  • Members
  • 52,702 posts

Posted Yesterday, 07:56

Znači negde sredina druge knjige, rekao bih. Pa to je to...ima materijala još za kvalitetnu treću sezonu sigurno. Posle nisam siguran kako će da bude.

• 0

#5750 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 6,232 posts

Posted Yesterday, 07:58

Eto meni ExpanseTa za prvomajski praznik.
  • 0

#5751 Nigel Hayes

Nigel Hayes
  • Members
  • 26,399 posts

Posted Yesterday, 14:03

Lepo receno. Jedino sto se skoro ni sa cim ne bih slozio  ;)

Kad bi samo atmosfera bila dovoljna da od neceg napravi GOAT, onda bi verovatno Joey Ramone bio veci muzicar od J. S. Bacha, a Beyonce bi u prasini ostavila Dejvida Bouvija.

12 angry men jeste sjajan film, ali daleko je od toga da bude najbolji svih vremena. Minimalizam ima svojih prirodnih granica. John Cage je mogao da komponuje pet minuta tisine, ali nikada nece sa time dostici Brandenburski koncert. Mada je naravno isuvise subjektivno da jedan film smatras najboljim svih vremena, najcesce ces u tim anketama da nadjes na "Gradjanina Kejna" koji, iako je Orson Welles bio tu devojka za sve, ipak daleko da je bio minimalisticki.

Sto se tice metafore sa kraja, ok,velika je to vestina, ali ne vidim zbog cega bi neko uopste uzimao crvljivu jabuku in the first place. Sem ako ne umire od gladi, a to nije taj slucaj. OK, pokazao si vestinu, nema problema, hajde sad da te vidimo u nekom ozbiljnom kontekstu. Aha, ne mozes da radis sa kokosom i pomelom?...

U suštini se i slažem sa tobom, ja volim povodom Breaking Bada da budem malo kategoričan, pogotovo ukoliko neko, ili više osoba prokomentariše to kao nešto ne mnogo značajno, da ne kažem beznačajno.

Ne bih reko da je BB baš tipičan minimalizam. Ja sam oduševljen u toj seriji mnogim sitnicama, npr kadriranje scena, ta hrabrost da se iz nekog ugla u prazno snima soba nekih 2  sekunde pred početak scene kako bi više osetio atmosferu ambijenta. A to sa druge strane nije napadno uradjeno.
A ako ćemo o tom minimalizmu u smislu samog story-a serije, pa recimo da meni to može da utiče na senzaciju da serija nema pretencioznost i pompeznost. I verujem da to ima svoj učinak u stvaranju užitka.

• 0

#5752 Karr

Karr
  • Members
  • 439 posts

Posted Yesterday, 14:18

Gleda li neko Billions http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1
Druga sezona ide, meni se sviđa, nema praznog hoda, radnja brzo ide.

• 0

#5753 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 1,706 posts

Posted Yesterday, 21:24

Ja gledao prvu sezonu i bila mi je super. Zaspao na pola druge epizode druge sezone i od tada nisam nastavio. Mrsko mi da nastavim, ne znam zašto. Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  • 0

#5754 therion

therion
  • Members
  • 1,711 posts

Posted Yesterday, 22:25

Ostalo mi je jos finale druge sezone Farga....prva polovina sezone je bas obecavala, cak sam pomislio da ima potencijala da nadmasi prvu sezonu ali posle je takvo smece postala da nemam reci...ne verujem da ce finale da izvuce neki bolji utisak...bas razocaravajuce..

• 0

#5755 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 1,706 posts

Posted Yesterday, 22:53

Jbga meni Fargo bio odličan do kraja druge sezone. Tj meni druga sezona draža od prve. Kirsten je zakon. Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  • 0

#5756 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 6,232 posts

Posted Yesterday, 23:12

Druga sezona Farga kida, pogotovo scena u kolibi.
  • 0

#5757 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,261 posts

Posted Yesterday, 23:16

Posle duze pauze sa serijama pogledah Taboo u poslednjih par nedelja. Way overrated po oceni sa imdb-a. Super su atmosfera i kostimi, gluma je u principu dobra, ali nista spektakularno, i to je to. Prica bas tanka, likovi slabi.. Voleo bih da cujem od nekoga kome se serija veoma dopala razloge za tako nesto. Da l tu ima neceg sto ja ne vidim i sto nisam ukacio ili sta

Edited by nemanjaol, Yesterday, 23:17.

• 0

#5758 Nigel Hayes

Nigel Hayes
  • Members
  • 26,399 posts

Posted Today, 02:03

svima se dopala : )))))

šta znam, ja hardija ne volim jer su sve moje bivše ložile na njega. :D

meni je serija dobra, nije to neki bb,td01, leftovers nivo (barem in my world) ali ok je.
malo je naivna oko nekih stvari, al dobro, kako u tom periodu nista nije dobro izlazilo, i ovo je bilo super

• 0