Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#5281 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 17 January 2017 - 09:48

Druga epizoda Taboo-a bolja od prve, i očekujem da bude sve interesantnije. Prilično me napinje samo taj period, početak 19. veka. A i sporedni likovi me nisu zaintrigirali previše. No Hardi majstor potire sve to. Dominira, kao što je i očekivano.

Johnatan Pryce odlican.

Vidicemo hoce li Franka Potente (Run Lola Run) i Stephen Graham dobiti vise prostora.


  • 0

#5282 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 17 January 2017 - 12:59

Johnatan Pryce odlican.

Vidicemo hoce li Franka Potente (Run Lola Run) i Stephen Graham dobiti vise prostora.

 

Da, i Pryce standardno dobar.

Očekujem da Graham dobije više prostora. Biće njegov lik od pomoći Džejmsu.


  • 0

#5283 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 18 January 2017 - 08:24

Pogledao prvu epku "A Series of Unfortunate Events".Šta znam,zanimljivo je svakako,i sviđa mi se taj uvrnuti način na kome je serija snimana.Film nisam gledao,a ni knjigu proćitao.Videću kako će se odvijati dalje serija.
  • 0

#5284 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 19 January 2017 - 10:08

Ovako se prati sta izlazi i sta jos nisam gledao :D

Naravno, ima da se skroluje dosta.

 

0bfac59cafb6d5a57da6bd18a879819f.jpg


Edited by PrettyFlacko, 19 January 2017 - 10:11.

  • 0

#5285 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 19 January 2017 - 15:25

Ima aplikacija za android TvShow time. Sent from my LG-H850 using Tapatalk
  • 0

#5286 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 19 January 2017 - 19:00

Pa to je ta aplikacija.

Fenomenalna je. I ima vrhunsku zajednicu, masu komentara na svaku epizodu, ocjene, bas sve.


  • 0

#5287 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 20 January 2017 - 11:28

Izgleda da ce treca sezona Narcosa biti o El Chapo Guzman-u
  • 5

#5288 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 20 January 2017 - 22:04

Izgleda da ce treca sezona Narcosa biti o El Chapo Guzman-u

Tačno sam znao.


  • 0

#5289 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 January 2017 - 10:54

Johnatan Pryce odlican.

Vidicemo hoce li Franka Potente (Run Lola Run) i Stephen Graham dobiti vise prostora.

Odgledao prve dve, nije lose, samo to za sada. Nervira me supernatural element.


  • 0

#5290 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 21 January 2017 - 13:00

Chance - Težak prosek od serije. Može da prođe za ubijanje vremena, ako baš nemate šta da gledate. Za početak, neuverljiv plot, a kasnije i sve više rupa u priči. Gluma pristojna, posebno Ethan Suplee-a (daleko najinteresantniji lik). I to je to. Može da se gleda, a može i da se zaobiđe komotno.


  • 1

#5291 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 21 January 2017 - 16:09

Ja odgledao pilot Chance-a i odustao. Mada sam planirao da dam sansu seriji.


  • 0

#5292 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 21 January 2017 - 16:45

Mad Men je jedan od najvećih TV Show-ova svih vremena. Izuzetno realistična i ljudska, donosi dileme svakodnevnih ljudi plasirane kroz likove koji su zaposleni u bogatoj advertajzing agenciji na Medison aveniji 60-ih godina prošlog veka. Upravo sam stigao do šeste sezone i zaista je veliko uživanje gledati.

Ono što mi je zanimljivo je da ovu seriju, uglavnom, ne vole ljudi sa bržim temperamentom koji vole sci-fi i akcije :kece:

Serija prikazuje čitavu jednu epohu u trajanju od oko deset godina, u kojoj su opisani svi značajni događaju, pre svega, za američku istoriju (smrt Merlin Monro, ubistvo JFK, ubistvo Osvalda Lija, kubanska kriza, pojava hipi pokreta itd itd) i kako se oni reflektuju na običnog čoveka tog vremena. Pritom, nije fokus na istorijskim događajima, već su oni samo usput spomenuti ali značajno oboje svaku epizodu gde su tema.

Zbog svega toga, serija mi je pandan ruskim književnim klasicima koji obrađuju višegodišnja razdoblja i razvoj likova kroz vreme.

Da se javim još jednom - završio sam sa gledanjem serije. Ostajem pri utisku da je ovo, možda, i najveći tv show svih vremena. Jedan od razloga zašto volim ovu seriju je jer prati obične ljude u njihovim svakodnevnim životima. Nema velike tajne, velikog zapleta, preokreta i raspleta. Jednostavno - what you see is what you get. Ove ljude mogu lakše da razumem i da se poistovetim sa delićima svakog od lika u seriji. Ostale vrhunske serije poput Sopranovih, Breaking Bad-a ili Wire stvaraju kontekst koji nije običan i svakodnevni. Uglavnom predstavljaju ekstremne situacije i likove koji ne žive običnim životom.

 

Već osećam da mi nedostaju likovi i njihovi žitvoti. Serija je upijajuća i potpuno vas unese i prebaci u neko drugo vreme, estetski lepše, iako su teme koje se obrađuju unvirezalne i svevremenske. 

Po mom mišljenju, dve najbolje epizode, koje su mi priuštile najsnažniju emocionalnu reakciju su S4E7 - Suitcase i S6E13 - In Care Of. Oba puta zbog Dona.

Maestralno, zaista. Biće mi teško da sad gledam išta drugo a da se, prema tim novim ostvarenjima, ne postavim nefer i osuđujuće jer ne pariraju kvalitetom. Trenutak u kome postavljam pitanje - Šta sada gledati a ne razočarati se ili osaćati gubitak vremena?


Edited by Jasikevičius, 21 January 2017 - 16:51.

  • 4

#5293 Muntz

Muntz
  • Members
  • 51 posts

Posted 21 January 2017 - 19:15

Šta sada gledati a ne razočarati se ili osaćati gubitak vremena?

 

Six Feet Under, House of Cards, The Young Pope


Edited by Muntz, 21 January 2017 - 19:33.

  • 1

#5294 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 22 January 2017 - 17:26

Mislim da tesko moze da se nadje jedna serija koja je realnija od Mad Mena a da je na tom nivou, jer skoro sve idu do nekih ekstremnih situacija koje zaintrigiraju publiku.Mad Menu kao sto si i sam video takve stvari nisu trebale da bi serija pokazala da je klasa.Bilo je svakakvih kontroverznih stvari u seriji, ali nista to ne odstupa puno od serije.

 

Ja bih rekao The Shield, ali sada ne znam koliko bi to za tebe bio prihvatljiv pad.Tesko mi je da iskopam seriju koja bi zadovoljila tvoje kriterijume, tesko je ziveti nakon sto neko zavrsi sa Mad Menom. :D


  • 4

#5295 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 22 January 2017 - 20:40

Ne znam, eto, priča se dosta i o tom Boardwalk Empire-u i Deadwood-u kao real thing. Ne znam. Ništa me nije ovako navuklo i opčinilo kad Mad Men. Toliko dubine, misterije čak i vragolastih detalja o kojima sam tek kasnije saznao (Megan može biti Sharon Tate, Don DB Cooper etc etc) a koji se nagoveštavaju u seriji. Mnoštvo referenci na kulturu i dešavanja tog doba i u srcu svega, jedna neverovatno tužna i potresna priča o usamljenom čoveku koji ne može da pronađe svoje mesto u svetu.

Takođe, mislim da nikada nisam video manju a tako moćnu rolu od one koju ima Leonard na kraju serije.

Matt Weiner je fuckin' genije! Da ne pričamo o tome da su mu seriju izneli glumci koji su pre toga, uglavnom, bili anonimni ili nosili sporedne uloge. I to na kakav način su se ostvarili u ovoj seriji.

Matt Weiner je već sredio sa Amazonom i kreće snimanje nove serije u kojoj će biti showrunner, producent, pisac i režiser. Biće smeštena u moderno doba i nešto nalik na Black Mirror. Bar se tako priča.


  • 1