Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#5041 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 28 September 2016 - 19:27

Da, u pravu si. Strip je izasao kasnije, takodje kao trilogija.


  • 0

#5042 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 September 2016 - 20:20

Daleko od toga da je hip hop moj muzicki izbor. Gomila tresa, naravno, ali ne mozemo ih sve prekriziti. Kao i kod svega drugog treba malo zagrebati i onda vidis da ima muzicki potkovane i kreativne djece.  Na kraju krajeva ta muzika je bila jedini izlaz za gomilu klinaca. 

 

Sve ovo nema veze sa serijom... dobro ima malo :)

 

Sta me je privuklo- Dosta dokumentarnih snimaka New York-a sedamdesetih, dogadjaji koji su uticali da grad postane onakav kakvim ga znamo ( pa i danasnja muzika) a sve to fino isprepleteno kroz price glavnih junaka.

Kamera odlicna, gluma dobra, muzika radjena za seriju dobra, odabir muzike odlican ... sto je sve u svemu (i vise nego) dovoljno za jedan TV show.

Cek lagano. Prvo, to je okosnica serije. Ali nije ni to bitno. Ono sto jeste bitno jeste sto se sad naknadno farba i romansira jedna istorija bez mnogo veze sa istinom. I nemoj da igramo na rasnu kartu, pa ja sam prvi koji ce da velica crni blues, jazz, gospel, itd. A stvarno je bizarno tvrditi da je africko-americkoj populaciji bilo gore u Bronksu nego u Georgiji ili New Orleansu ili Jacksonu, Misisipi; pa imas daleko, ali daleko vise primera ljudi koji su se svojim sposobnostima izvukli iz geta u Bronksu nego na jugu, a ipak su crnci na jugu stvorili besmrtnu muziku, a ovi u Bronksu su stvorili... Ofc, nek slusa svako ko sta hoce, ali nemoj onda da se pitamo zasto serija koja orvelovski prekraja istoriju (jos sa politickim aspektima u koje bolje da ne ulazimo) ne uziva vecu popularnost ili zasto se ljudi ne primaju vise na istu.


  • 0

#5043 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 29 September 2016 - 09:40

Ne znam odakle to da se igra na rasnu kartu, bar ne na takav nacin. Ne znam ko je mogao izvuci zakljucak, poslije gledanja serije, da je bilo gore u Bronksu nego li u Georgiji, Orleansu, West Philly-u , dodaj po volji  .... niti je nekome bio cilj da tako prikaze stvari. Naglasak je na tome da bi se pojedinac (narocito mlad) trebao uzdici u odnosu na sredinu u kojoj odrasta.

 

Drugo sto mi nije jasno je 'orvelovsko prekrajanje istorije', serija prikazuje New York, preciznije Bronx sedamdesetih godina. Zadrzala se na grafiti umjetnicima (ciji su radovi na vozovima dugo bili jedan od simbola NY-a) , hip hopu i mladoj djevojci koja zeli da napravi muzicku karijeru ... gdje se tu sakrilo prekrajanje istorije stvarno ne znam. Doduse jedan od sporednih likova u seriji je Ed Koch koji je postao gradonacelnik 1978., jedino ako su pogresno prikazali njegovu kampanju, ali opet to je daleko od orvelovoskog prekrajanja istorije.

Vazan dogadjaj u seriji je 'bleckout' iz 1977. koji se stvarno desio... ali on je vazan zbog muzike (da ne stavljam sad spojlere) nikako zbog prekrajanja istorije.

 

Jos jedna stavka, kroz seriju se provlaci muzika koja je bila aktuelna tih godina, a hip hop je tek nastajao tako da ne dominira soundtrack-om

 

 

'Get down' ima cilj da zabavi, sto ne znaci da je  plitak i  (izmedju ostalog) da sve vecem broju klinaca koji slusaju hip hop prikaze kako i odakle je sve krenulo.

 

 

Mozemo sad raspravljati o hip hopu i ima li nesto vrijedno spomena, ali nije pravi topik ... a i nisi mu dao sansu, bas kao i seriji :)

 

 

 

edit: Da ne bune zabune, ne zelim reci da je Get Down kvalitet npr True Detectiva, vec da moze da se pogleda i da je odlican odmor od svakodnevnih obaveza.

 

edit 2: lista pjesama iz serije

Episode Soundtrack Guide
Spoiler

Edited by Ne sam Safete, 29 September 2016 - 09:48.

  • 2

#5044 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 29 September 2016 - 13:30

Ja od novijih serija gledam samo one koji bas odskacu, u prethodnih par godina gledao sam stvari koje sam propustio a izasle su u prosloj ili pretprosloj deceniji.Za dosta serija se opredeljujem da pogledam kada su vec odmakle ili su pri kraju.Retko koju pocnem da pratim od prve sezone.Vodim se time da ce vreme pokazati da li vredi.Slican princip i za filmove.A i nesto puno me ne privlaci tematika da bih sada odmah krenuo.

 

Po nekoj mojoj evidenciji sledece serije sam zapratio od prve sezone i to su novije serije:True Detective, Fargo, The Knick, GoT, Better Call Saul, Daredevil, Mr. Robot, Narcos, American Crime Story i Stranger Things.


  • 1

#5045 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 29 September 2016 - 18:15

Krece Dexter za 2 dana.
  • 0

#5046 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 29 September 2016 - 18:41

Dexter?


  • 0

#5047 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 29 September 2016 - 18:45

Kakav Dexter?Valjda Luke Cage počinje za dva dana.
  • 0

#5048 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 29 September 2016 - 19:59

Krece Dexter maraton povodom 10 godina od kada je serija krenula sa emitovanjem, prikazivace najbolje epizode na Showtime-u.Za nas koji nismo iz Amerike to uopste nije bitno.Pre mesec dana su krenuli sa izborom za najbolju epizodu, doduse nisam ispratio ko je pobedio, zadnje cega se secam da sam glasao za polufinaliste.Bilo je par iznenadjenja tokom glasanja.


  • 0

#5049 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 29 September 2016 - 20:01

Izvinjavam se, iskocilo mi na fejsu i nisam se ni udubio u problematiku :D
  • 0

#5050 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 29 September 2016 - 20:40

Krece Dexter maraton povodom 10 godina od kada je serija krenula sa emitovanjem, prikazivace najbolje epizode na Showtime-u.Za nas koji nismo iz Amerike to uopste nije bitno.Pre mesec dana su krenuli sa izborom za najbolju epizodu, doduse nisam ispratio ko je pobedio, zadnje cega se secam da sam glasao za polufinaliste.Bilo je par iznenadjenja tokom glasanja.

 

Što se mene tiče, finale 4. sezone. Bez dileme.


  • 1

#5051 Spachek

Spachek
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 September 2016 - 21:13

Prati li neko Black Orphan na Rts 2? Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#5052 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 30 September 2016 - 01:55

Ja sam odgledao prve dve sezone. Nikako da se nakanim da nastavim da gledam a već su se završile treća i četvrta sezona. Šta znam, klasična priča gde je ideja dobra ali realizacija izostaje. Jedina svetla tačka je glavna glumica, ukrajinska manekenka, koja izvodi odlične transformacije u više likova.

 

Što se tiče Dextera pokušavam da se nateram da završim poslednju sezonu jer ne volim da ostavljam nešto nezavršeno. Odgledao sam 6 epizoda a počeo sam da ih gledam odmah po završetku serije i baš mi je opako mučenje. Moraću da odgledam pa da pobrišem sve. Bilo je lepo u početku ali ne zaslužuje da zauzima mesto.


  • 1

#5053 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 30 September 2016 - 04:43

.   Što se tiče Dextera pokušavam da se nateram da završim poslednju sezonu jer ne volim da ostavljam nešto nezavršeno. Odgledao sam 6 epizoda a počeo sam da ih gledam odmah po završetku serije i baš mi je opako mučenje. Moraću da odgledam pa da pobrišem sve. Bilo je lepo u početku ali ne zaslužuje da zauzima mesto.
Ne verujem sta citam. Dexter mucenje? Ja znam da postoje razliciti ukusi, ali cenim da je Dexter serija za svaciji.
  • 1

#5054 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 30 September 2016 - 08:44

Ja sam odgledao prve dve sezone. Nikako da se nakanim da nastavim da gledam a već su se završile treća i četvrta sezona. Šta znam, klasična priča gde je ideja dobra ali realizacija izostaje. Jedina svetla tačka je glavna glumica, ukrajinska manekenka, koja izvodi odlične transformacije u više likova.

 

Što se tiče Dextera pokušavam da se nateram da završim poslednju sezonu jer ne volim da ostavljam nešto nezavršeno. Odgledao sam 6 epizoda a počeo sam da ih gledam odmah po završetku serije i baš mi je opako mučenje. Moraću da odgledam pa da pobrišem sve. Bilo je lepo u početku ali ne zaslužuje da zauzima mesto.

isti slucaj i ja imao pre par godina kad sam poceo. odgledao dijagonalno zadnih par sezona (titotm :D ) tj na fast forward-u dosadne delove a ima ih sve vise kako serija odmice cisto da vidim kako ce se zavrsiti.


  • 0

#5055 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 30 September 2016 - 09:51

Ne verujem sta citam. Dexter mucenje? Ja znam da postoje razliciti ukusi, ali cenim da je Dexter serija za svaciji.

 

Poslednja sezona i jeste mučenje. Ujedno i šamar za sve ljude kojima je IQ veći od broja cipela.


  • 1