Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Musica jazz?


  • Please log in to reply
2193 replies to this topic

#1 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 08 December 2003 - 11:53

Potpuno neverovatna stvar!! za sve jazz pocetnike(kao sto sam ja)ali sa velikom voljom da otkrivaju..CASOPIS MISICA JAZZ za samo 85 dindzi uz poklon disk..u prehrambenim srpskim samouslugama:casopis(s obzirom da je na italijanskom) za sve koji smatraju jazz fotografiju fascinantnom bice poslastica a na disku...e tu je uzitak potpun..
  • 0

#2 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 08 December 2003 - 23:35

casopis je sjajan. po ko zna koji put sam zazalio sto ne znam dobro italijanski.

a cd-i-kako koji

ima gi sjajni :lol:
  • 0

#3 SAMURAJ

SAMURAJ
  • Members
  • 1,469 posts

Posted 09 December 2003 - 00:30

casopis je sjajan. po ko zna koji put sam zazalio sto ne znam dobro italijanski.

a cd-i-kako koji

ima gi sjajni :lol:

pogotovo kompilacija nordijskog jazz-a
  • 0

#4 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 09 December 2003 - 12:28

nemam pojma ja recimo kupujem od martovskog broja,a to nesto kod nas izlazi kasnije zar ne?a sto se tica cd-a
meni se svidaju il insrumentismo il tako nekako,a i CHIKAGO URBAN MAGIC je odlican..koliko dugo vec izlazi?
  • 0

#5 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 09 December 2003 - 13:25

a to nesto kod nas izlazi kasnije zar ne?

koliko dugo vec izlazi?

pa sta mislis zasto je jabba :lol:

poima neam :lol: ....ios pre ? rata :lol:
  • 0

#6 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 09 December 2003 - 16:24

Zaista je jako dobar. Ni ja ne znam italijanski, ali po nesto mogu da prokljuvim. A poklon diskovi su nekad sjajni, a nekad i prilicno bezvezni. Meni je favorit jazz flauta koja se pojavila pre nekoliko godina...
  • 0

#7 brisko

brisko
  • Members
  • 523 posts

Posted 09 December 2003 - 16:25

Što se tiče džeza evo sjajnih preporuka za slušanje!!!!Na poslednjoj Berzi kod SKC-a dopunio sam svoju kolekciju sledećim zanimljivim diskovima: Freddie Hubbard - The Artistry of Freddie Hubbard, McCoy Tyner - Enlightenment i Atlantis od istog autora + fenomenalni Thelonious Monk u društvu još boljeg Clark Terry-ja na albumu In Orbit.Sve ovo je prilično staro, ali je neverovatno dobro ukoliko volite hard-bop struju u džez muzici!!Veliki pozdrav!!!
P.S.
Jeste li vi skoro slušali nešto dobro i koje izvođače posebno cenite?Hoćete li možda da razmenjujete diskove?Živela piraterija!!!
  • 0

#8 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 09 December 2003 - 17:41

ukoliko volite hard-bop struju u džez muzici

Posted Image

hard-bop grand-pa :lol:

curi mu be-bop na lakat :lol:
  • 0

#9 brisko

brisko
  • Members
  • 523 posts

Posted 09 December 2003 - 17:56

Horace Silver, pravi car na klaviru ali nisam mnogo slušao njegove ploče iz 90-ih godina sem jedne(Horace Silver - A Prescription For The Blues), ali sam njegova izdanja s kraja 50-ih do početka 70-ih dosta solidno upoznao.Ovo su moji favoriti iz tog perioda:
Horace Silver - Blowin` The Blues Away
Horace Silver - In Pursuit Of 27th Man
Horace Silver - Serenade To A Soul Sister
Horace Silver - Six Pieces Of Silver
Horace Silver - Song For My Father
Horace Silver - The Stylings Of Silver
Horace Silver - The Tokyo Blues
Horace Silver Plus J.J.Johnson - The Cape Verdean Blues
  • 0

#10 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 09 December 2003 - 19:36

A Prescription For The Blues

uf, to ona rzbijachina sa fabulous bracker bros-***** :lol:

dodaj Jody Grind na spisak B)

cd-i 90-ih? pa u stilu srpske narodne poslastice: vuk bend menja ali cud yok B)
  • 0

#11 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 10 December 2003 - 13:16

Što se tiče džeza evo sjajnih preporuka za slušanje!!!!Na poslednjoj Berzi kod SKC-a dopunio sam svoju kolekciju sledećim zanimljivim diskovima: Freddie Hubbard - The Artistry of Freddie Hubbard, McCoy Tyner - Enlightenment i Atlantis od istog autora + fenomenalni Thelonious Monk u društvu još boljeg Clark Terry-ja na albumu In Orbit.Sve ovo je prilično staro, ali je neverovatno dobro ukoliko volite hard-bop struju u džez muzici!!Veliki pozdrav!!!
P.S.
Jeste li vi skoro slušali nešto dobro i koje izvođače posebno cenite?Hoćete li možda da razmenjujete diskove?Živela piraterija!!!

1. Vec postoji jazz topic, premda je malo mrtav u poslednje vreme... :lol:

2. Kad si ti covece ustao kad si stigao sve to da pokupujes na berzi?!? Ja sam stigao oko 11 i posle pola sata je pocela bezanija. Premda imamo slican ukus: za tih pola sata nasao sam Hubbardov Ready for Fredy i Tynerov Infinity. Gde si nasao Atlantis? To je potpuni mrak od albuma, imam ga na kaseti i rado bih ga posedovao i na cd-u. Jesi li slusao njegov Sama Layuca? To je iz iste faze, samo jos bolje...

3. I hard bop i citava jazz scena od 1954 do 1964 je najbolji period u jazzu uopste. Pre toga je rulao samo Parker, posle toga samo Miles. Ako jazz rock and fusion stavimo u zagradu, noviji jazz mi je manje zanimljiv, posebno mainstream (Brecker, Marsalis, Redman). Od albuma nastalih u poslednjih 20 godina ima malo toga sto volim, slusam uglavnom ECM i ENJA, dakle nekakve hibride klasike, jazz, etno musice.
  • 0

#12 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 10 December 2003 - 14:36

ljudi ja vas nista ne razumem,ali rado bih da menjam diskove,ali sam potpuni pocetnik sto se tice jazz-a,krenula sam od zenskog instrumentalnog pa gde me vetar nanese ali me uvek nekako vrati na Sao Paolo live Herbie Hankok i A.C.Jobim Jon Hendricksi,Gal Costa jel slus'o neko?sjajan je...
  • 0

#13 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 10 December 2003 - 15:14

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#14 brisko

brisko
  • Members
  • 523 posts

Posted 11 December 2003 - 02:18

Hi!Opet ja.Pozdravčina za Bebel i Chandra-u!!!Nadam se da ne pričam previše na štetu svog velikog, a koliko vidim i vašeg zadovoljstva(Berze).
Najveća fora je baš da dođeš što ranije, oko 9 ili 9.15h, jer je najmanja gužva i možeš sve na miru da vidiš,a ne moraš da strahuješ od murije(bar do sada nisu mnogo rano dolazili???).Druga najvažnija stvar je da od tvojih prodavaca džez diskova pokupiš njihove spiskove(kataloge) jazz-a i onda si skoro sav posao završio.Po katalogu gledaš sve ono što te zanima, pa onda tražiš recenzije tih ploča na net-u(proverenim jazz sajtovima) i vidiš vredi li kupovati to što si odabrao,naravno ako imaš jazz novinare na net-u(a sigurno ćeš pronaći bar jednog) sa kojima se slaže tvoj muzički ukus(tako se, barem je sa mnom bio takav slučaj, uštedi prilično novca jer ne kupuješ sve i svašta).Onda za sledeću Berzu od ljudi naručiš da ti donesu to što si lepo iščekirao i to je cela priča.Tako sam uglavnom popunjavao svoj hard-bop section.Ovo je odgovor za Atlantis!!!Sama Layuca-u, i Life Flight Freddie Hubbarda iz kasnije faze(80-e), sam bio naručio za prošlu Berzu, ali mi čovek nije narezao pošto nije pronašao omote tih albuma da mi ih odštampa.Ako to iskopam na net-u naručiću bez omota pa ćemo onda komentarisati Layuca-u;Atlantis i Enlightenment su mi baš dobro legli; ona druga dva takođe.
for Bebel: Veliki sam fan svih albuma Herbie Hancock-a iz 60-ih godina izdatih za legendarni Blue Note(ima ih valjda 7, i svi su odlični), ali ovaj koji ti pominješ nažalost nisam slušao(kad je to izdato????, verovatno kasnije.....)Sa Jobimom sam u dobrim odnosima samo povremeno......
Hoće li neko stvarno nešto da razmenjuje???Gde su bre ti rezači???Kako da iskopamo nekog iskusnog kolekcionara od koga bismo mogli da narezujemo diskove???Izbor jazz-a na Berzi se prilično sužava, nekoliko važnih dobavljača ove muzike tamo se više ne pojavljuje(razumem da im je muka i zbog murije)!!!Ovi što su ostali su se po malo obezobrazili, diskovi na kojima režu su jako lošeg kvaliteta i vrlo često su bar malo izgrebani(omoti su bledunjavi i loše odštampani), valjda je to tako zbog nedostatka konkurencije....Sve mi to prilično ide na živce, iako sam veliki poštovalac Berze i već par godina redovni posetilac i kupac.Često pošizim kad dam za jazz album(koji izgleda kao što sam gore opisao) na Berzi od 100-120 dinara, a znam da sam za 50 dinara više mogao to isto da dobijem u perfektnom stanju(takođe piratska izdanja ali vrhunski odrađena u svakom pogledu, nije u pitanju Berza).Ta đavolska lova, uvek se oko nje sve vrti, tako valjda uzmeš i disk za manje para, pa dalje šta bude, valjda će da šljaka.
Uh dosta više!!!Veliko izvinjenje ako sam vas mnogo smorio,ali mislim da se bar neko od vas slaže sa sadržajem pasusa pre ovog???Možemo li nešto da uradimo???Još jednom izvinjenje ako je bilo predugo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#15 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 11 December 2003 - 02:48

brisko, titraš mi po arteriji ovoj levoj što se zaguši kad mnogo trčim.
mislim, ja bi da šerujem, jer mi je muka od soulseeka.
imam možda dvestotinjak cda srezanih sa originala i nekih
70 cdova napunjenih dobrim mp3 stvarima.
puno dobrog bopa iz složiću se s chandrom, zlatnog perioda.

daj se menjamo.
  • 0