Jump to content


Photo

Lista DS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#31 Jovanovic

Jovanovic
  • Members
  • 305 posts

Posted 28 November 2003 - 06:25

Fala&sorry Jovana.

:lol: :lol: :lol:

#32 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 28 November 2003 - 06:26

Sorry again mr. YovanoviC :lol:

#33 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 28 November 2003 - 07:12

Jos nesto: Vesna Pesic na listi DS/GSS!? missimm, jel' to znaci da se VP vraca u Srbiju ili sta??

Naravno, sad bi, gospodza, zelela da se natovari na grbacu srbijanskoj sirotinji kao narodni poslanik, a, takodze, bi zelela da postane potpredsednik DS kao i svi izgubljeni slucajevi DOS-a. Misssimm, bas je bilo lepo u Mexico, ali ni ovo nije tako lose kad ne moze bolje.

#34 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 28 November 2003 - 07:45

Bog'me, kada vidim ko bi da se "natovari", "gospodza" mu dodze kao jedna od retkih koja bi vise dala nego uzela. Drago bi mi bilo videti je u Skupstini.

#35 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 28 November 2003 - 09:20

Na listi DS-a odnos među polovima je 195:55 u korist muškaraca (78% prema 22%) a na listi DSS-a taj odnos je još i gori – 215:35 u korist muškaraca (86% prema 14%)

Mladi (ispod 30 godina) su u još goroj poziciji, nisam imao volje da ih prebrajam po DS listi jer bih se teško razočarao... (preletanjem liste nisam zapazio više od 10-ak mlađih od 30 godina, a to je oko 4%) Siguran sam da je kod DSS-a još i gore.

Evropski standardi (nisam 100% siguran da li svuda postoje obavezne kvote) su minimum 1/3 (33%) žena i minimum 1/5 (20%) mlađih od 30 godina. Ne moram da napominjem da se ovo odnosi na tzv. prolazna mesta, t.j. ove kvote moraju da se odnose ne samo na listu već i na one koji sa te liste budu izabrani...

Daleko smo mi od Evrope... :lol:

P.S. SDU ima troje na listi DS-a (mnogo smo jaki, j*bote, mnogo smo jaki... :lol:) – Žarko Korać, Vera Marković i Srđan Kamperelić. Imamo 33% žena (Vera Marković) i 33% mlađih od 30 godina (Srđan Kamperelić) tako da smo ispunili obe kvote... :lol: Da su nam stipse dale i četvrto mesto, imali bismo 50% žena i 50% mlađih od 30 godina (a to je trebalo da bude drugarica Sanja Bogićević)... :lol:

#36 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 28 November 2003 - 09:29

Drago bi mi bilo videti je u Skupstini.

Meni bi bilo mnogo drago da je vidim kako kaze da ne zeli vise da zivi od drzavnog budzeta.

#37 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 28 November 2003 - 09:53

P.S. SDU ima troje na listi DS-a (mnogo smo jaki, j*bote, mnogo smo jaki... :lol:) – Žarko Korać, Vera Marković i Srđan Kamperelić. Imamo 33% žena (Vera Marković) i 33% mlađih od 30 godina (Srđan Kamperelić) tako da smo ispunili obe kvote... :lol: Da su nam stipse dale i četvrto mesto, imali bismo 50% žena i 50% mlađih od 30 godina (a to je trebalo da bude drugarica Sanja Bogićević)... :lol:

2 Srdjann
:::::::::::

Da si ti meni ziv&zdrav -- SDU je dobio samo 2 mesta, samo za Zarka Koraca i mozda Veru Markovic, dakle, gender balance u totalu :lol:

Kamperelica, koji je 5387124 na listi, ne treba ni racunati.

Dobro bre, zar niste mogli da se iscenjkate za jos neko mesto, a?

#38 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 28 November 2003 - 10:12

2 Srdjann
:::::::::::

Da si ti meni ziv&zdrav -- SDU je dobio samo 2 mesta, samo za Zarka Koraca i mozda Veru Markovic, dakle, gender balance u totalu :lol:

Kamperelica, koji je 5387124 na listi, ne treba ni racunati.

Dobro bre, zar niste mogli da se iscenjkate za jos neko mesto, a?

Вера Марковић? 41. место... 41/250=16%, мислим да нема шансе да ДС добије 15% ... B)

Бојим се да ће неки два пута бити шокирани, први шок ће бити када буду чули колицко је гласова добила њихова странка, други шок када буду израчунали у процентима колико је то места у скупштини... :lol:

#39 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 28 November 2003 - 10:25

Moram jos jednom da ponovim da je nas zakon takav da nije bitno ko je na kom mestu na listi i da nakon izbora stranka bira ljude sa liste kako joj odgovara!

Omladina DSa ima 4 mesta na listi jedno od njih uzima Vlada Petkovic koji je bio kandidat za predsednika DO pa je izgubio na konferenciji od Marka Mandica koji sada nije kandidat za poslanika!

To je izuzetno malo, ali je vise nego prosli put kada su imali samo jedno mesto!


PS. Predrag Ejdus je clan DSa!

Edited by Eraserhead, 28 November 2003 - 11:02.


#40 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 28 November 2003 - 10:32

Dobro bre, zar niste mogli da se iscenjkate za jos neko mesto, a?

A zašto bismo?

SDU nije sastavljen od sujetnih ljudi kojima je konačni cilj u životu da se nađu na listi kandidata/kandidatkinja... :lol:

Mi smo savršeno realni. U pregovorima smo dobili dva sigurna mandata. Od 40 mesta koliko će lista DS osvojiti, 2 su i više nego dobar rezultat za SDU...

Sa druge strane pogledaj GSS i DC koji su u nastupu svoje veličine insistirale na nekim procentima koje su na kraju i dobili. I, sada su delegirali po 30-ak kandidata za listu, ali kada lista bude dobila 40 mesta u parlamentu, po procentima im pripada samo po 5 mesta, što je možda i ok za GSS, ali DC je neviđeno precenjen, ali to je što se mene tiče ok (više volim da u parlamentu vidim kadrove DC-a nego DS-a da budem iskren).

Finalni rezultat: SDU 2, GSS i DC po 5.

A što se tiče Kamperelića ne bismo insistirali ni na tom trećem mestu na listi, ali smo na Glavnom odboru (verovatno jedini od svih) konstatovali i činjenicu da će se po konstituisanju parlamenta menjati sastav saveznog parlamenta. Skupština Republike Srbije će delegirati svojih 90 poslanika, a Žarko će najverovatnije biti jedan od njih. Onda on lepo podnese ostavku u republičkom parlamentu i po dogovoru (da će SDU imati dva mesta) umesto njega ulazi Srđan Kamperelić...

I eto, mi ćemo 100%-tno iskoristiti naše kadrove koji će biti na listi. Suština, a ne forma... I zato mi, iako smo dobili najmanje od svih, nismo imali ni najmanje problema oko određivanja kadrova za tu listu jer smo za razliku od ostalih veoma realni u svojim procenama... Naravno, mnogo bih više voleo da je i Sanja Bogićević na listi, ali pošto je šansa da će se ona naći u parlamentu otprilike identična onoj da SDU u roku od 5 godina bude najjača partija u parlamentu :lol: ne vidim zašto bismo ultimativno insistirali da i ona bude na tom “famoznom” spisku... GSS i DC su budzašto potrošili svoju energiju da se izbore za te procente kao da time dokazuju svoju veličinu, šta li... A kakve će koristi imati od toga? Nikakve...

Što se tiče ostalih, zapazite da na listi nema dvoje na A... :lol: Jedan iz GSS-a, a jedna je glumica... :lol:

P.S. Na kraju, nemojmo zaboraviti da nikakav koalicioni dogovor nije potpisan i da će posle izbora Predsedništvo DS biti to koje će donositi odluku kojih 40 poslanika sa liste će ući u parlament... :lol: A DS, ko DS... Uvek pun iznenađenja... :lol:

Edited by srdjann, 28 November 2003 - 10:33.


#41 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 28 November 2003 - 11:17

Omladina DSa ima 4 mesta na listi jedno od njih uzima Vlada Petkovic koji je bio kandidat za predsednika DO pa je izgubio na konferenciji od Marka Mandica koji sada nije kandidat za poslanika!

To je izuzetno malo, ali je vise nego prosli put kada su imali samo jedno mesto!

Hmmm, koliko vidim ta struja koja na toj Skupštini nije bila podržana od stranke je sada imala mnogo bolju prolaznost nego struja koja je trenutno vladajuća u DO i koja je imala maksimalnu podršku iz stranke za svoj izbor... :lol:

Doduše, ne znam zašto, ali nešto mi govori da su i Vlada i Ivan (Jovanović, potpredsednik DO) prošli ne preko DO, već preko svojih opštinskih odbora (Bečej i Kraljevo). Šta hoću da kažem? Da DO po običaju niko iz stranke nije ni pitao za mišljenje, t.j. omladinu (možda je bolje reći “podmladak”) ne fermaju ni 0,2%...

Mislim, siguran sam da će se setiti kada bude krenulo lepljenje plakata, deljenje letaka, zivkanje telefonima... :lol: Vidim, juče su se omladinci iskazali noseći kutijetine sa potpisima... :lol:

Vidiš, u Evropi se ne smatra da omladina služi isključivo za takve stvari, i u tome je naša tragedija. U Evropi omladinske organizacije su ravnopravan partner svojim partijama (kao što je to i slučaj u SDU – nažalost, naša snaga je i najbolji pokazatelj koliko se takav stav prema mladima ceni u Srbiji :lol:). Rekoh već, u Evropi, kao što postoje kvote za žene(1/3), postoje i kvote za mlade(1/5)...

Ja sam svestan da će u DS-u to ići teško jer neko mora glavonjama da objasni da 20% ljudi koji će ući u parlament moraju da budu mlađi od 30 godina i da će ih omladinska organizacija sama odrediti (bez intervencije iz partije). Zašto DO to ne radi (ne pokušava da se izbori za svoj status) ne znam (u stvari znam, ali nije lepo da to iznosim na ovom mestu :lol:) ali pokazalo se da DO-u hiljade članova i članica ne znače ama baš ništa jer ne predstavljaju ama baš nikakvu snagu i DO nema ama baš nikakvu realnu političku ulogu... Tehničku (“plakat-servis”) ima, ali ja ne mislim da je to odlika omladinske organizacije, već je to baš podmladak, u svakom smislu...

Iako SDO ima mnogo manje članova nego DO realno ima nekoliko puta veći uticaj i snagu i to se i pokazalo u prošlosti, pokazuje se u sadašnjosti a pokazaće se i u budućnosti... :lol:

SDO je omladinska organizacija, a DO je podmladak. I nemoj misliti da se naslađujem zbog toga... :lol:

#42 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 28 November 2003 - 12:09

A zašto bismo?

A zasto mene svaki put zaboli glava kada naidjem na tvoj odgovor :lol:

SDU nije sastavljen od sujetnih ljudi kojima je konačni cilj u životu da se nađu na listi kandidata/kandidatkinja... :lol:

Mi smo savršeno realni. U pregovorima smo dobili dva sigurna mandata. Od 40 mesta koliko će lista DS osvojiti, 2 su i više nego dobar rezultat za SDU...

Sa druge strane pogledaj GSS i DC koji su u nastupu svoje veličine insistirale na nekim procentima koje su na kraju i dobili. I, sada su delegirali po 30-ak kandidata za listu, ali kada lista bude dobila 40 mesta u parlamentu, po procentima im pripada samo po 5 mesta, što je možda i ok za GSS, ali DC je neviđeno precenjen, ali to je što se mene tiče ok (više volim da u parlamentu vidim kadrove DC-a nego DS-a da budem iskren).

Finalni rezultat: SDU 2, GSS i DC po 5.

Bas to i htedoh da kazem -- ako DC dobija 5, SDU bi trebalo da sleduje bar 4 poslanika.

Ali dobro, prema ovome sto pricas, uopste mi nije jasno zasto ste trazili dva mesta kada ste lepo mogli da trazite samo jedno, za Veru, i tako da 'prebacite normu' u dzender balansu -- bitna je sustina, jel' da. :lol: Ne uvlaci sujetu gde joj nije mesto.

I eto, mi ćemo 100%-tno iskoristiti naše kadrove koji će biti na listi. Suština, a ne forma...

Ajme, nije valjda da ste spali na 3 /tri/ clana!? :lol: :lol: :lol: Prava pitijska recenica, eh ti politicaru :lol:

I zato mi, iako smo dobili najmanje od svih, nismo imali ni najmanje problema oko određivanja kadrova za tu listu jer smo za razliku od ostalih veoma realni u svojim procenama... Naravno, mnogo bih više voleo da je i Sanja Bogićević na listi, ali pošto je šansa da će se ona naći u parlamentu otprilike identična onoj da SDU u roku od 5 godina bude najjača partija u parlamentu :lol: ne vidim zašto bismo ultimativno insistirali da i ona bude na tom “famoznom” spisku... GSS i DC su budzašto potrošili svoju energiju da se izbore za te procente kao da time dokazuju svoju veličinu, šta li... A kakve će koristi imati od toga? Nikakve...

...bar tri republicka poslanika vise od SDU, koji ce da zastupaju njihove stavove, i bar jednog vise od SDU u saveznom parlamentu. Bitna je sustina :lol:

Što se tiče ostalih, zapazite da na listi nema dvoje na A... :lol: Jedan iz GSS-a, a jedna je glumica... :lol:

P.S. Na kraju, nemojmo zaboraviti da nikakav koalicioni dogovor nije potpisan i da će posle izbora Predsedništvo DS biti to koje će donositi odluku kojih 40 poslanika sa liste će ući u parlament... :lol: A DS, ko DS... Uvek pun iznenađenja... :lol:

Pa to htedoh da pitam -- jel' se to Vesna Pesic vraca u Srbiju ili je u pitanju fatamorgana?

#43 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 28 November 2003 - 13:47

nema dvoje na A...


Hmmm, bas tako.
Glede doprinosa GSS-a na ovoj listi, moram da kazem da je veoma, veoma, veoma cudno sastavljena.
Iz nje je ocito da je sastavljena od dve struje u GSS-u i to dve prilicno udaljene struje.
Ne znam da li redosled kandidata ima neko znacenje ali, ako da, onda su pozicije unutar GSS-a znacajno promenjene. :lol:
U svakom slucaju bi valjalo izbegavati ove male skojevke iznikle od 2000.-te.
Cinjenica da nema Andrica, govori da GSS ulazi u "Federaciju" sa casnim namerama. Doduse, mozda ima veze sto je, kazu, bas Andric bio veza sa DS-om i Cedom. :lol:

Kad smo vec kod Cede, preporucujem komentar najdraze mi, Natase B. Odalovic, u danasnjem Danasu.
U pravu je zena. Ispali ste picke vi iz DS-a sto ste poklekli pred trucanjem i sercanjem razne zavidne, zle ili nedotupavne gamadi.
Ako prsnete na izborima hebace im Ceda mater. :lol:

Edited by Lun, 28 November 2003 - 13:48.


#44 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 28 November 2003 - 17:41

Sa izborne liste Demokratske stranke:

6 Gordana Čomić 16.06.1958. profesor....... 23 Aleksandar Radosavljević 14.08.1970. pravnik....... 32 Borislav Novaković 21.10.1964. dipl.sociolog....... 239 Srđa Popović  01.02.1973. dipl.biolog


Gordana Comic – u vezi slucaja ‘Nede od Bodruma’, ubedjivala nas je kako - ako predsednica skupstine procita da je neko odsutan, to ne mora da znaci da je stvarno odsutan... desava se da je taj ipak prisutan... poslanik se predomisli i dodje... te tako, iako je receno da je odsutan, moze biti da je ipak bio prisutan... :lol:
Eto tako je bas, veruje gdja Comic, i bilo. :lol: Ma da... svi su poverovali!

Aleksandar Radosavljevic – ‘vispreni’ DS portparol koji je Gordani poverovao ‘svojim ocima’... rece da je licno video Nedu kako sedi na svom (sada vec istorijskom) mestu, u cetvrtom redu... I ne trepnu covek! :lol:

Borislav Novakovic – Concord... tamo je, ali i tu je... ma onamo je bio gde partija kaze, i tako ima da bude... nema nagadjanja niti rasprave!

Srđa Popović – sto se onomad razleteo pred kamerama, unezverenog pogleda i nervoznih pokreta... ubedjivao nas – kako samo besramno i bedno lazu oni iz G17+! Ubedjivao nas, a ni sam nije verovao...

Ali i svi oni koji su u organizaciji i realizaciji te bodrumske, a i one solunske ujdurme ucestvovali – bruka su, bre! I svi su oni opet na DS listi... :lol: Ceda je mozda i krao, a ovi su sigurno lagali...

Da li je moguce da su ovi likovi, po Borisu Tadicu, manje kompromitovani od Cede Jovanovica, pa On sad eto moze, cista obraza, da se stavi na celo ekipe?! :lol:

Ja sam se do ove liste (hvala Bonzo) nadala da ce DS da se opere... Ovo je samo štrc parfema na uvonjalu telesinu... bljak... Posted Image

Tako da, Borise, sto se mene tice (a znam ih jos podosta), ovoga puta – bori se - bez mene...

Edited by Dubravka, 28 November 2003 - 18:12.


#45 nautilus

nautilus
  • Members
  • 877 posts

Posted 28 November 2003 - 18:33

evo jednog starog linka za malo razonode
marfijevi izbori