Jump to content


Photo
- - - - -

Minijature


  • Please log in to reply
1889 replies to this topic

#1846 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 20 August 2017 - 11:30

Zanimljivo je ovo o ponasanju na forumu.

 

Meni je vise puta napisano da sam "otisao sa Balkana, ali Balkan nije iz mene" - i ljudi su mislili da mi se smeju. Ali to nije smesno nego je istina, imam mnoge veze sa domovinom tj. zemljom porekla, i to meni nije uvreda.

Ono gde se jesam razisao sa Balkanom jeste kultura komunikacije. Objasnicu nize, u pohvali USA (ne)kulture.

 

Vecina forumasa ne zna ni da kritikuje ni da se suprotstavi nekakvom stavu bez nazovi-sarkazma ili vredjanja. Epiteti se dele levo-desno bez ikakve mere, pa biraj: srBende, komunjare, leftisticki majmuni, sta ja znam... Ovaj forumas Bohumilo se toliko razbacuje fasizmom da je rec skroz devalvirala i vise ne znas je li to levo ili desno - fasisti su svi koji se ne slazu sa njegovim stavom.

Kao da je etiketa dovoljna da diskredituje nekog. Tipicna floskula je da se nekome kaze da "mrzi sve sta je -sko" (nacionalnost po volji i potrebi) i onda  nema potrebe da stav argumentuje. Razbacujemo se optuzbama za razne -filije ili -fobije (ubaci Ruse ili Amere po potrebi) kao da to opovrgava neciju kritiku na racun nekog poteza neke vlade.

 

Ti se nisi spustio bas na taj nivo. Ipak, kad sam ti postavio konkretno pitanje, s visoka si mi odbrusio da neces da odgovoris, navodeci moj post koji je bio odgovor drugom forumasu na drugoj temi.

Pitacu jos jednom, pa ako nije dovoljno, odustajem: gde nalazis izvore za svoj stav o, kako kazes, "vecinskoj Americi"?

 

Vratio bih se malo na temu, tj. bit naslova, i objasnio zasto je ovo dobro mesto za zivot (uprkos incidentima i ekstremistima kojih nesumnjivo ima).

 

- kad se igra Superbowl (ne pratim taj sport, ali to je neka najvaznija utakmica), navijaci suprotsatavljenih timova (ima ih medju kolegama na bivsem poslu, odatle znam) se dogovore i negde nadju, zajednicki naruce pizzu i pivo, navijaju i zajebavaju jedni druge zavisno o rezultatu. Nigde tucnjave ili incidenta.

- moj sef (direktor odeljenja) i ja smo bili politicki na dijametralno suprotstavljenim stranama. Otisli bi zajedno na pauzu za rucak, jeli i svadjali se. A nakon rucka, svako na svoj posao i kad je je doslo vreme za povisicu plate i unapredjenje, dobio sam od njega oboje.

- u uzem krugu, imam prijatelja koji je religiozni fanatik. Ja sam ateista (ili agnostik). Ponekad raspravljamo o tome i obojica mislimo za onog drugog da je budala. Ipak, igramo tenis - on me pobedjuje, valjda mu njegov Bog pomaze - i sah, gde ja njega razbijam.Brinem za njegovu kucu i psa kad ode na godisnji ili samo vikend, on pazi na nase stvari kad smo mi odsutni.

 

Takvih stvari nema dovoljno u domovini, a ni na forumu. Ljudi se razidju na jednoj temi, zauzmu neprijateljski pristup i traze nacin da opljunu onog drugog bilo gde.

 

Zato, verujem da USA ide DUGOROCNO u dobrom smeru. Oscilacija ima, nista nije ravna linija, pa su i Trump i neonacisticki ispadi neki detaljcici. Ima sranja, pa i kriza ove ili one vrste, ali kad se pogleda na malo duzi rok - svakih 20 ili 30 godina je bolje nego je bilo pre 20 ili 30.


  • 12

#1847 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 27 August 2017 - 15:25

Ajde, ajde, jos od kad vam je Seselj prodao mrznju prije 27 godina, a vi je kupili, pa do dan danas se ne mozete otresti toga. Vidite sebe sa neostvarenim zivotnim ambicijama, raspalih brakova, potrosenima ko stara guma i onda najlakse je sta? Pa da mrzite. Mrzite ovog sto je uspio, mrzite onog zbog boje koze, mrzite ove iznad sebe jer je druge nacije, mrzite ovoga ispod sebe jer je druge vjere, mrzite onog ljevo jer drugacije misli od vas, mrzite onog sjeverno jer je bogatiji od vas, mrzite onog juzno jer ima bolja kola od vas, mrzite onog istocno jer ima bolji mobilni telefon od vas, a onog zapadno jer je obucen u neku markiranu robu. Mrzite sve sto vas okruzuje, pojeo vas sistem, napravio od vas potrosene starce (ne obavezno po godinama), bez ideja, bez zelja, bez ambicija, bez humanosti, samo sa jednom emocijom, samo jos jednu potrosacku brojku u algoritmu statistike nekog megamarketa. Dijecu ste otjerali od sebe, komsije, prijatelje, kumove, sami sijedite u svojim sobicama i svadjate se sa nepoznatim ljudima preko Interneta. A, porazene djenerale vidite kao svoje idole, imali i oni nekada tako ideale, zavrsili skole i akademije, pa ih pojela masina, neuspjesni, propali, manje-vise zaboravljeni, borili se za pogresan cilj pa skrenuli pogresno kod Albuquerqueija. Zato i danas vidite te spomenike kao nesto bitno, a bitno je ustvari samo vama, jer kao ima nade, i ako ste zajebali sve sto ste mogli zajebati u zivotu, kao eto, ali ima tu neki spomenik, i on je zasrao, ali eto, ima onih koji ga se jos uvijek sijecaju pa taman to bili i neonacisti. Zato su vama bitni ti spomenici, niko ih ne bi ni dirao da vama nisu bitni, zato sto ste u laktanju kroz zivot negdje zasrali, i znate to. Niste imali snage, prosao neki bolji umijesto vas, skrenuli pogresno kod Albuquerqueija, uopste nije vise ni bitno, samo ostaje ruzan ukus u ustima od potrosenih ljustura, moralno praznih, duhovno bankrotiranih, emotivno propalih, ispovrjedjivani toliko da ne mozete to da prevazidjete, i sa samo jednim osijecajem: - mrznjom. Za vise od toga niste ni sposobni cak i kad se potrudite i onda se jos pitate sto su se svi sklonili od vas?

 

 

:hail:

 

E, to je to. Sjajan opis prosečnog istrošenog Srbina mrzitelja.

 

Preporuka istim - čitati post 2 puta dnevno pre doručka i večere. Poboljšava rad mozga, krvnu sliku i reguliše pritisak.


  • 8

#1848 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 27 August 2017 - 16:17

 

...

 

 

Ti jednostavno nisi u stanju da funkcionises van primitivnog parolasenja i nekih licnih karakondzula koje te progone.
Pisanje ti se pretvorilo u beskonacno ponavljanje ideoloskih floskula koje obicno zavrsavaju - 'i rezanci s'makom!'.
:lol+:
 
Predbacujes nekome seseljozu, a zaboravio si da je bio vas, pravoverni komunjista', i da mu je tzv. 'doktorat' bio o 'narodnoj odbrani & drustvenoj samozastiti'. No, hoce to kod zestokih komunjara, pa se pretvore u komuno-fasiste. Nije ni prvi, a ni poslednji.
Samo sto ja nikada nisam imao nista sa vama. Ni pre, ni posle 'preobracenja'. A one bedne pashkvile - 'vernik / gresnik / otpadnik' sam bio lepo upakovao u kese i ostavio pored 'kontinjera'.
:wicked:
 
Govoris o nekoj 'mrznji', kao da si biblijski prorok pun 'ljubavi'. Gledamo to redovno. Ipak ti si mnogo blizi mrznji nego sto bi to hteo da priznas, jer citava leftisticka vusrana ideologija je zasnovana na mrznji i merkanju tudjeg.
 
Ovo oko 'drugacije misli ... raznorazne statusne stvari' i slicne andramolje - pa zar to nije vjeruju leftisticke bulumente koja bi vecito da 'ekspropriira eksproprijatore'? Tj. da se bavi direktnim kriminalom krijuci se iza propalih parola?
Na vasu veliku zalost - i istorijska statistika i istorijski megamarket ideja vas je odavno izneo do 'kontinjera'. Sad se samo 'sekundarna sirovina'.  
:-1:  
 
Oko 'potrosenosti' - iskreno, mnogo mi je drago sto me vas leftizam nikada nije potrosio, a na zivot gledam kao na prolaznu pojavu. Taman posla da bih se posvetio leftistickoj drljavini i vusranim idejama. Vidim - vi bas uzivate u tom nasledju, nimalo niste 'potroseni' a i buducnost sveta je pred vama.
:rolleyes:  
 
Ne bih ti savetovao da mnogo prpas do drugima - ti si dovoljno neinteligentan da ne vidis ni samoga sebe, a kamoli da sudis o drugima.
Tvoja opsesija nekim fantomima je komicna i izaziva samo sazaljenje.
Eto, nekoga koji nikada nije prevazisao ono kino i 'kikiriki, semenke, zanimacije!'
:s_w:  
 
Normalno da sam 'oterao!
Pa zar da trpim mahnite, zavidljive / lazljive 'borce za progres'? Oni se bore za sebe, i, koliko vidim, lepo im ide.
Komsiluk mi nikada nije bio bitan, kao ni 'bliza / dalja rodbina'. Ko su, uopste, ti ljudi?
Nije mi bitan ni 'narod / leftisticke ideje klase / borba' - citav taj cirkus / konstrukt mi je vrlo dalek. Zato kad citam nekog ko peni / prska protiv ovoga_onoga samo mogu da se pitam - ma koji mu je q?
 
Meni nisu bitni ni spomenici. 
Meni je bitno da mi se niko ne penja po glavi svojom 'borbom'. 'Ebe mi se i za njega i njegovu borbu. Eno mu ulica, parkovi, eno policija, eno sudovi - pa neka se siba, dok ga ne otruju onim pepper spray-om ili polome. Ili i jedno i drugo! Nema tu nikakve stete. 
Kako za predstavnike jedne propale ideologije, tako i druge. Zar da se ugledam na drustvene lumpene / ideolosku bulumentu, sto evropsku, sto amerikansku?
 
Ti ne mozes ni da shvatis koliko sam zadovoljan sto su se od mene mnogi likovi sklonili.
To je, pa skoro, sreca (ako tako nesto postoji).
B-)
 
A za laprdave histericne levacke kvalifikative i mahnito piskaranje posle naredne porcije leftisticke droge rekao sam ti - to su samo vecito gladne, sirotinjske / lumpenske oci: leba & igara i ... 'rezance s'makom'!
:P  
 
PS.
Barem da si citao 'korifeje revolucionarnog komunjizma' koji su histerisali oko 'oslobodjenja od lanaca kapitala / ljudskoj sreci / definitivnoj komunjarskoj eshatologiji'  - video bi koliko su i danas komicni isprazni leftisticki pajaci. 
 
Samo birokrate koji bi da 'pecatiraju'.
 

...

 

 

DeliciousNewHartebeest.gif


  • 6

#1849 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 September 2017 - 10:11

...

 

Ti ni ne slutiš koliko si u pravu...
Znaš li zašto i kako je "počeo" forum?

Kako se slušala 92vojka u Kenjigradu 90'?
Šta je odgovaralo na ime NTV StudioB?

Kakva urbana kultura je negovana 80'?
Koliko su tu kulturu razbili, okupirali, proganjali ovi što su pre 25 godina "došli" u grad na talasu nacionalističkog događanja naroda?

Izmakli smo se, kao pred tsunami koji je uzrokovan uraganom gazio po leševima. Od ovih koji nisu slobotomirani*, ostala je statistička greška.

Kad se, sve ređe vratimo, to ti je neki paralelni univerzum. Zombi. Sve je poznato: to su te ulice, fasade, izlozi, institucije - a sve je toliko ostalo zarobljeno u nekom povratku u budućnost. Metastaza.

Nemam ništa protiv tvoje generacije. Naprotiv, ako mogu da vas poguram da se aktivirate politički, građanski, umetnički - rado to i činim. Ti si Z ili Y - to je neki drugi film. Ova naša X je izgubila budućnost i napravila novu. Otud to nerazumevanje, taj problem u komunikaciji...

I sad danima/mesecima/godinama/decenijama čitaš/slušaš kako se kuka da nema budućnosti, ali bi ona u roku od odma' stigla smo da neko sleti o'zgo. Evo je, samo što nije. Pa napravi je! Tu ili drugde.
Da se plastično izrazim i prenesem jedan od boljih saveta ovim mlađim što dangube: ´ebo, ne ´ebao - ´urcu vreme prođe.

I sad da odgovorim (jubilarno) na postavljeno pitanje Kuda ide...
U užoj familiji imam primerak bračnog para koji je prvo išao na Ušće, potom se zgražavao 9. Marta, da bi lupao u šerpe i šetkao se one Zime, divio se jedno Koštunici drugo Đinđiću, a sada ludi za Radulovićem odnosno Jankovićem. Univerzetski obrazovano, poslovno ostvareno...
Eto, gde 'ide'.

 

:+1:

 

...


  • 4

#1850 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 13 September 2017 - 19:26

E, da.... Pročitah & prođoh kroz više faza, od kojih početna beše svetlost a potonja strmopizd.


  • 2

#1851 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 16 September 2017 - 19:20

...

 

 

 

Opet ista prica - piqasti maneken Bota koji je bio vrlo drcan u svom stavu prema opoziciji (sudstvo, M. Rakic, mediji) nije smeo da pisne, pa je na kraju, posto se vise puta popeo EU na organ - morao da sidje.

;)

 

i dok le glagoljao o 'boli / gubicima dve partije', gelipterski i moronski dovodeci u istu ravan Z. Dj. i zlobimira, primao ratne zlocince i nesto palamudio - 'ja, kao predsednik' - onda je, valjda, to bila samo politicka strategija / taktika. A kada je zbog ociglednog politickog infantilizma morao da ode, pa pocepao pariju, pa napravio neki hebeni SZTR - onda je to, valjda, bilo sasvim OK, pa ne sme da se pomene. 

A i mr. Prangy ide istim putem, pa ce i on zavrsiti u nekoj SZTR.

 

Oko 'protesta / setnje protiv fiskulture'.

Sto bih se ja uopste sekirao kad se nisu ni oni? Malo ga setkali, malo duvkali u pistaljke, nosili baloncice i zute patkice, glancali asfalt i sjedalice po kaficima, onda malo se umorili pa se razisli po kucama da ih maja & taja narene, tutnu im neku paricu za letovanje.

 

Za te bolide da se brinem / glasam?

 

A sto se tice vecite sVrBovske ljubavi spram 'cvrstorukastva' - koliko vidim to nikada, nista, nikome nije donelo.

Neki stavovi, principi, to je stvar vrmena i licnog opredeljenja svakog pojedinca, a ne da posle nekog dramoleta GG PSG, postanem vernik doticnog dzibrova. Ima on kera da ga 'voli'.

 

Uostalom, on ima mogucnost da se opredeli za citav spektar demokratskih ideja / postignuca, - pa je izabrao pizdinstvo i 'dedinu sajkacu'.

:wicked:

 

I sad sta da ocekujem od takvog idiJjota, koga su napustili oni, reklo bi se, pametniji (sta li su samo tamo trazili?), a preostali mediokriteti nesto besmisleno gugucu i voze ploce na 'zurkata na akrepite'?

:lol+:  

 

...


  • 2

#1852 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 September 2017 - 20:24

Robovlasništvo je ukinuto pre 150 godina. A zakoni koji štite segregaciju su ukinuti pre pedeset godina. (Zli Vašington je tada još jednom nametnuo svoje ideje ponosnom Jugu! "Ajk" je poslao vojsku da isprati crnu devojčicu u belačku školu - iako su lokalni južnjački policajci-patriote bili rešili da daju odrešene ruke Kju Kluks Klanu i ne mešaju se ako se devojčici na putu u školu u kojoj joj nije mesto "nešto desi")


Valjda znaš koliko je "networking" važan, čak i u autističkim strukama kao što su teorijska matematika, astronomija itd.

U biznisu se bez networkinga ne može.

I ti onda, kao visoko obrazovan građanin "of african persuasion", daješ svoju vizit kartu raznim kolegama koje si upoznao, vlasnicima ili menadžerima firmi koje bi mogle da sarađuju sa tvojom, a oni tu kartu još iste večeri bace u kantu za đubre. Kada im kasnije zatreba neka usluga kakvu tvoja firma pruža, potraže vizit kartu tvog kolege belca, koju su sačuvali. Njega zovu, a tvoj telefon se ne oglašava.


To su te klike o kojima je pisao Kido from Junkovac. Ništa zvanično, ljudi eto tako misle i to je to.

 Tu nikakav zakon ne pomaže, pomaže samo evolucija i promena mentaliteta.


Čitao sam autobiografiju Majlsa Dejvisa. Tamo negde, sedamdesetih, pozvali su ga u Belu Kuću na svečani banket. Kaže da većina zvanica iz "bele elite" nije imala pojma ko je on, pretpostavljali su da je "još jedan berač pamuka koji je propevao i zaradio kintu", valjda se bavi nečim kao disko muzika, disko ples il' šta su mladi već voleli sedamdesetih.

U to vreme su njegovi evropski nastupi bili kulturni događaji sezone.

Dođe u Francusku, a tamo se vrhunski književnici, glumci, filozofi, režiseri, pa i političari guraju da se s njim rukuju i objasne mu mu koliko mu se dive.

Posle turneje se vrati u SAD, a tamo još koliko sutra dobije batine od policije ispred koncerne sale...

Ono:

"Kud si krenuo, malecki?"  (Majls je bio metar i žilet)
"Došao sam da sviram"
"Ma nemo' da sviraš k**cu!" (sledi rad "vaspitnih palica")


Al' da se vratim evoluciji i promeni mentaliteta.
Vreme teče, nove generacije razmišljaju drugačije od prethodnih.

Nekim spomenicima je mesto u muzeju, a nekima u centru pažnje na gradskom trgu.

Stanovnici Charlottesvillea su 1924 smatrali da spomenik generalu Leeju zaslužuje počasno mesto u gradu, jer su bili ponosni na ideale za koje se on borio.

Nova generacija stanovnika istog grada danas, 2017-te, više nije ponosna na te ideale, te smatra da je taj spomenik deo istorije, a ne sadašnjice, i da mu je mesto negde gde se istorija čuva za buduće generacije, dakle u muzeju.

Za mene je to samo još jedan pokazatelj američke unutrašnje snage da se menja nabolje i evoluira, upravo zato SAD toliko i poštujem.


  • 4

#1853 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 24 September 2017 - 17:11

Velegrad je ovo, reče Krsta Mišić, gde cete braniti urbanim gradjanima da peku paprike u buretu na terasi zgrade. Kriger će na to, ma idite molim vas, kakav velegrad - burad - gasi! I ispiša se u bure.


  • 4

#1854 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 24 September 2017 - 23:55

Odavno si najveca budala na forumu ....... kao takav ti to, naravno, ne primecujesh ....... medjutim upristojio si se posle par banova i sada si samo forumski hemoroid, neprijatna pojava, ali neizbezna.

 

Pracakash se, bacakash, koprcash, mashesh ruchicama u nadi da cesh nekoga zahvatiti/pogoditi svojim idiotarijama, jasno je da ti ovde nije mesto, ali ....... reprezentujesh Srbiju i srBsku opoziciJu bolje nego bilo ko drugi i zato si dragocen.

 

 

:lol: :hail:

 

Rso.


  • 2

#1855 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 28 September 2017 - 21:57

...

poznato je da o zoranu djindjicu jako malo znas i ono sto znas je nesto si nacula po tabloidima ili u okruzenju, kako vec bese...
ali eto bas on, djindjic ima nesto da kaze, a kaze da je u principu ipak sve do ljudi:



- Na konkursima se primaju kume, strine, moga vozača, moje žene, moje komšinice, nije važno da li su završili da li nisu završili, važno je da će on sutra, ako bude nešto, da glasa za mene i da me podrži.
To znači arčimo najveći nacionalni potencijal a to su ljudi i to je znanje. Ljudi, ako ste vi najveći potencijal ove zemlje, a jeste, jer u svakoj zemlji su ljudi najveći potencijal. Znate, ima zemalja koji imaju dijamante, zlato i energiju, pa su siromašne, zato što ljudi nisu sposobni da to koriste. Ima zemalja koje nemaju ništa, pa su bogate, zato što su ljudi sposobni da se dobro organizuju. Znači, u principu je sve do ljudi.

- Sada da napravimo anketu u Srbiji, ljudi bi rekli: Mi hoćemo da se sve to raščisti, ali da mi legnemo uveče, a da to sutra ujutru bude završeno. A nemoj samo nas neko da poziva da mi to radimo. Nemoj mi da prljamo ruke. Neka to uradi Zoran Đinđic, posle ćemo da ga smenimo, pa ga kažemo - nije bio dobar. Uradio je posao. Odlicno!

- Srbi vole legalizam. To sam saznao. Ranije nisam znao. Da vam kažem - mi možemo u ovoj atmosferi koja je ovako malo da kazem dobra da malo mozda izgubimo kompas, ali većina u Srbiji danas i najpopularniji su oni koji još uvek kažu mnogo brzo ide, mnogo radikalno ide, mnogo se zakoni zaobilaze. Nemojte! Vi niste ti! Ali kada izađemo sutra na glasanje, onda će oni koji kažu: “Sve što je brže od puža, to je prebrzo!” će da dobiju većinu. Zato što je takav mentalitet koji treba mi da menjamo.

- Odnos prema zivotu, odnos prema poslu, odnos prema odgovornosti, odnos prema porodici, odnos prema sebi i svojoj ambiciji. Mi moramo da nesto u svom mentalitetu promenimo. Prvo da budemo pozitivni ljudi. Ne da kad god se probudimo kazemo “Au, jos jedan dan!” Ili sta god da dodje nepoznato, mora da je neki neprijatelj nesto smislio. Ili sta god ne razumemo, to je protiv nas.

- Ne moze to besplatno. Ne moze jedan narod da izabere pogresnu politiku i da ga to posle nista ne kosta.

- Ako vi mislite da vi mozete sa jednom potpuno upropascenom zemljom za godinu dana da dodjete u situaciju da udjete u banku i da uzmete kredit pod normalnim uslovima, ja se bojim da ste vi promasili zemlju. Otidjite u Svajcarsku, pa cete dobiti kredit takav kakav hocete. Ali to je svajcarski narod 500 godina se borio za to, i nije bilo moguce da mu se desi ovo sto se nama desilo. Znate, meni je jedan Svajcarac rekao “Kako se to moze kod vas desiti?” Ja sam rekao, znate sta, pa imate i vi takvih kao Milosevic, koliko god hocete u zemlji. On je rekao “Da! Ali oni nikada ne mogu da postanu predsednici Svajcarske!” To je problem.


....eto, ovo su samo delici jer covek je riznica a ne kocijas


i.ako ikada procitas samo ove ovde delice, sigurna sam da ce i tvoji postovi biti drugaciji i da ces umeti
finije da doskocis nekome ciji ti se post ne dopadne

a ne da napises ono sto si napisala i jos da sama verujes da si nesto napisala...

inace nemam ja nista protiv seljoberije dok mi nije na dohvat ruke...





...


Ubedljivo najbolji izbor Đinđićevih reči koje ilustruju mentalitet u Srbalja :+1:


  • 7

#1856 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 29 September 2017 - 01:13

Kakvog je coveka zlikovacka bagra ubila. Uvek se rastuzim kad procitam/pogledam neki njegov snimak. Djubrad prokleta


  • 0

#1857 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 September 2017 - 03:55

Kakvog je coveka zlikovacka bagra ubila. Uvek se rastuzim kad procitam/pogledam neki njegov snimak. Djubrad prokleta

Nije bio savrsen, imala sam priliku da ga licno upoznam i radim s njim, impresivan covek. On nikad ne bi prihvatio pretvaranje u nekog idola. 

 

Imao je neke diskutabilne ideale, nista extremno.Koliko god imamo razlike u nekom ubedjenju ostao je najimpresivniji lik koga sam upoznala u Ex-Yu


  • 3

#1858 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 22 October 2017 - 12:25

On nikad ne bi prihvatio pretvaranje u nekog idola. 

 

a upravo se to dogodilo. sto svakako puno vise govori o epsko-idolatrijskoj sredini, koja ga je na koncu i ubila, nego o njemu samom. za razliku od Djindjica, Broz je zelio da mu se pripisuju bozanske moci, i da ga se idolopoklonicki stuje. i na konto toga, pozivio covjek u slavi i veselju 88 godina. prokleta je palanka za one koji joj sustinski ne pripadaju. 


  • 1

#1859 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 22 October 2017 - 16:46

I sam bi se iznenadio sa koiko ljudi je saradjivao i radio.


  • 0

#1860 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 22 October 2017 - 17:02

Kome nije jasno da se u ovim krajevima revolucijonari dižu u svece a evolucionari ubijaju, ili nije odavde ili pripada domicilnoj većini.

 

 

I sam bi se iznenadio sa koiko ljudi je saradjivao i radio.

 

... ili nešto još radikalnije gore. Bolje što nije.


  • 0