Jump to content

Photo

Polufinalni dueli

• Please log in to reply
829 replies to this topic

Poll: Final 4 (80 member(s) have cast votes)

Zeljeno finale?

1. Francuska - Hrvatska (11 votes [13.75%] - View)

Percentage of vote: 13.75%

2. Francuska - Engleska (23 votes [28.75%] - View)

Percentage of vote: 28.75%

3. Belgija - Hrvatska (20 votes [25.00%] - View)

Percentage of vote: 25.00%

4. Belgija - Engleska (26 votes [32.50%] - View)

Percentage of vote: 32.50%

Vote Guests cannot vote

#16 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,734 posts

Posted 08 July 2018 - 10:49

U finalu za "slabiju stranu" u svakom slucaju :D

Samo da Francuzi ne osvoje nece moci da se zivi od njih.

Jedini plus je sto bi ovaj pajser ostao pa bi njegovu "genijalnost" platili na narednim takmicenjima kada ce stvarno biti jaki.

DD je zacrtani cilj ispunio - SF.
Osvojili ovo ili ne, ostaje bar do EP ‘20.

Iskreno, dogodila mu se jedna čudna stvar. Od prethodnog EP je bilo očigledno da će se repka stvarati oko Griezman-a. Imao je odličnu asocijaciju sa Giroud-om i trebalo je sastaviti kockice. (Payet/Martial/Coman). Mbappé je tada imao 17g.
Svi ovi iz zagrade su otpali (forma/povrede), a ‘mali’ je explodirao...
and everything has changed.

Njegova trenerska filozofija je da uzima najboljih (u njegovim očima) 11 i sastavlja ekipu. Izgleda da je konačno ub’o dobitnu kombinaciju*.

* govorim o kičmenom stubu:
Lloris - Varane/Umtiti - Kanté/Pogba - Griezmann/Mbappé

Sve ostalo je nadogradnja...

Edited by GlennGould, 08 July 2018 - 11:04.

• 0

#17 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,025 posts

Posted 08 July 2018 - 11:20

Željeno finale Belgija - Hrvatska, navijaću za braću. :D

Belgijanci imaju strašnu generaciju, sa punim pravom nose imidž crnog konja ovog SP. Hrvati takođe, iako mi Belgija deluje jače i kompaktnije, što verovatno i jeste u ovom trenutku. A bio je i red, ovakva generacija je suviše dobra da bi ostala bez nekog zapaženijeg plasmana. Englezi su me prijatno iznenadili i ako dođu u finale sa Francuzima, navijam za njih. Da sam poslušao ženu, koja je rekla još u grupama da će otići jako daleko, do sada bih uzeo solidnu kintu na kladži al' džaba kad ja to ne igram...Mislim da su blagi favoriti u polufinalu + Hrvati mi deluju malo izmoždeno posle svih onih penala.

Svi polufinalisti su i zaslužili da budu među najbolje 4 reprezentacije na SP. Po mom skromnom mišljenju, najviše su pokazali Francuzi a tu negde i Belgijanci. Englezi i Hrvati možda nešto manje, ali su u pitanju tek nijanse. Valjda će biti još dobrog fudbala u ove preostale četiri tekme...

• 0

#18 depresivni vombat

depresivni vombat
  • Members
  • 56,232 posts

Posted 08 July 2018 - 11:26

Željeno finale Belgija - Hrvatska, navijaću za braću. :D

Takođe, a desiće se suprotno, i u finalu Francuzi se revanširaju Englezima za onaj poraz sa domaćeg terena iz 'iljadu četristo petnaeste :lol: 

• 0

#19 Markoss

Markoss
  • Members
  • 9,477 posts

Posted 08 July 2018 - 11:41

Francuska- Belgija

Engleska- Hrvatska

• 0

#20 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,797 posts

Posted 08 July 2018 - 12:20

Dok me ne pretekne kolega Cilemile :D

Od 1958. svakih 20 godina SP osvaja ekipa koja do tada nije osvojila SP.

1958. Brazil

1978. Argentina

1998. Francuska

2018. Hrvatska/Belgija?

• 0

#21 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 5,012 posts

Posted 08 July 2018 - 12:22

Francuska- Belgija

Engleska- Hrvatska

NINTCHDBPICT000416774241-e1530197184365.

• 0

#22 pavijan

pavijan
  • Members
  • 4,240 posts

Posted 08 July 2018 - 13:16

Dok me ne pretekne kolega Cilemile :D

Od 1958. svakih 20 godina SP osvaja ekipa koja do tada nije osvojila SP.

1958. Brazil
1978. Argentina
1998. Francuska
2018. Hrvatska/Belgija?

1966. Engleska
2010. Spanija
  • 1

#23 Mile1

Mile1
  • Members
  • 13,920 posts

Posted 08 July 2018 - 13:56

Dhcwig7V4AEHSSe.jpg

• 0

#24 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,797 posts

Posted 08 July 2018 - 14:24

1966. Engleska
2010. Spanija

;) Mislim da je jasno na šta sam mislio (a i ti :D).

• 1

#25 PG13

PG13
  • Members
  • 607 posts

Posted 08 July 2018 - 14:54

Meni je razumljivo da mnogi smatraju Engleze velikim favoritima jer se Hrvatska mučila sa Dancima i Rusima, ali kada se malo to izanalizira vidi se da tu nema neke podloge... jer što je Engleska... ekipa koja ima ubicu Kanea i ostatak koji je pomoćna radna snaga u svojim klubovima... Lingaard, Henderson, biciklista Sterling, Tripier, Young... ništa tu nije posebno.... čak bih rekao da Hrvatska ima za klasu jači vezni red... to će biti egal utakmica... Englezi su ionako najopasniji iz prekida i tu se treba paziti... ovo je prilika generacije i neće se sigurno spustiti gaće...

• 0

#26 uini_pt2

uini_pt2
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 08 July 2018 - 15:34

englezi hmm

ne verujem da ih iko ozbiljno naziva velikim favoritima, ostavljam prostor da su to neka peckanja (:

ja ih nikada nisam gotivio a paradoksalno, lineker mi je najomiljeniji igrač evar.

ima i neke kosmičke pravde što su se ovakvi bangavi spletom okolnosti dokotrljali do semis

često su imali proper ekipe koje su ključne tekme igrale jako dobro ali su nailazile na boljeg ili srećnijeg

mislim da su šanse fifti - fifti, možda blago na strani hrvata ali da će ovo biti najteža tekma koju će hrvatska odigrati na prvenstvu.

englezi će da poginu, njihovom fudbalskom ponosu odgovara što će biti underdog a preko puta nije neka savršena, već dobra evropska ekipa (to nije diss btw)

kao što rekoh, navijam da hrvati prođu u finale jer smatram da tamo mogu više da pruže od engleza
  • 0

#27 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,464 posts

Posted 08 July 2018 - 15:37

Navijam da Engleska uzme kup.

U ovom momentu nista se sa sigurnoscu ne moze tvrditi i bilo koji od 4 tima moze pobijediti. Sjeca li se neko evropskog prvenstva kada su Grci uzeli? 

Meni se svidja kako Englezi igraju, adaptiraju se prema protivniku i ne boje se nikoga. Doduse, nisu igrali protiv zestokih ekipa i mozda i nisu testirani u pocetku, a sada im je samopuzdanje vrlo visoko i tesko da ce se prepasti bilo koga. Hrvatska ce biti teska utakmica ali mislim da ce Kane uspjeti namiriti jos barem jedan ili dva gola i osigurati plasman u finale. 

Kako god da bude, ovi momci su odradili vise od svojih prethodnika skoro 30 godina unazad i ako se nakon sljedece tekme vrate kuci, mogu to uzdignute glave. A nece, vidjecete. It's coming home. ;)

• 0

#28 uini_pt2

uini_pt2
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 08 July 2018 - 15:44

da ovo jeste slično prvenstvo kao taj euro u portugalu (?)

favorit iz drugog plana (fra /bel) vs dobra but not great ekipa (cro /eng)

grci su baš ekstrem ali pretpostavljam da se i njima nešto slično otvorilo, zaboravih

mada ova hrvatska kada ima dan može da se kanta sa bilo kojom repkom na svetu, tako da možda i nije za poređenje (:
  • 0

#29 uini_pt2

uini_pt2
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 08 July 2018 - 15:47

Kako god da bude, ovi momci su odradili vise od svojih prethodnika skoro 30 godina unazad i ako se nakon sljedece tekme vrate kuci, mogu to uzdignute glave. A nece, vidjecete. It's coming home. ;)

dve hehe primedbe
-niko se nakon sledeće tekme ne vraća kući
-eng igrala u semis 1990 u italiji
  • 1

#30 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,464 posts

Posted 08 July 2018 - 15:56

dve hehe primedbe
-niko se nakon sledeće tekme ne vraća kući
-eng igrala u semis 1990 u italiji

Dobro si primijetio, do mene. :)

Sve OK, smetnuo sam s uma da ima tekma za 3. mjesto, a vec sam poceo racunati da smo dobili Hrvate, sto je jako opasno. :)

• 0