Jump to content

Photo
- - - - -

KK Crvena zvezda prelazni rok 2018/19

• Please log in to reply
240 replies to this topic

#31 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 36,406 posts

Posted 13 June 2018 - 09:09

Ako sa trenerom postoji neki problem koji tim treba da prevazilazi, znači da je doveden pogrešan trener.

Iako mislim da Antića nije trebalo ni dovoditi, nepošteno je bilo od njega (ili bilo koga) očekivati da radi dio trenerskog posla.

A jbg što se tiče Antića nije slučajno što ga Željko više nije hteo.. Nije realno bilo očekivati da kraj sezone bude isti kao početak. Čovek je jednom nogom u penziji, imao i povrede.. Tu je trebalo postaviti stvari na pravi način. Uloge u timu. Znači trener!

Promasujete poentu onog sto sam hteo reci, ili da budem mozda korektniji niste me razumeli. Nemam ja problem sa tim da je Antic igrao lose pa cak i cele sezone, a nije, da je propustao utakmice ili igrao po 5-10 minuta. Problem je u njegovom ponasanju, sto na terenu sto van njega. Bas zbog toga sto smo imali mladog i nedoraslog trenera njemu je trebalo pomoci samo iz tog ugla odnosa prema kolektivu, ponasanja i discipline, a ne obavljanja kosarkaskih pitanja. Antic se od starta postavio kao neki serif kojeg nista ne dotice i koji moze da se ponasa kakogod zeli. To se na utakmicama iskazivalo prevelikim i konstantnim brojem tehnickih gresaka, van utakmica (ne)treiranje, provodi... Ukratko, maksimalno je zloupotrebio to sto Alimpijevic nije smeo nista da zameri i prebaci starijim igracima, a dao je primer i drugima tako da su pojedini krenuli slicnim stopama. 

Nakon zavrsetka sezone ostajem mislju da bi Alimpijevic bolji posao odradio da je imao mozda i nesto slabiji sastav, ali mladji i perspektivniji. U svakom slucaju to je SBBKBB...

• 2

#32 quentin

quentin
  • Members
  • 875 posts

Posted 13 June 2018 - 09:53

Ukratko, maksimalno je zloupotrebio to sto Alimpijevic nije smeo nista da zameri i prebaci starijim igracima, a dao je primer i drugima tako da su pojedini krenuli slicnim stopama. 

Ovaj bold je suština problema. Čak i da nije Pero zloupotrijebio, puklo bi na nekom drugom mjestu. Ne možeš da imaš trenera koji nema na osnovu čega da gradi autoritet među igračima. Ako neko mora da mu pomogne, to može biti uprava, kroz kažnjavanje nediscipline itd.

Nakon zavrsetka sezone ostajem mislju da bi Alimpijevic bolji posao odradio da je imao mozda i nesto slabiji sastav, ali mladji i perspektivniji. U svakom slucaju to je SBBKBB...

Ovo sasvim sigurno.

U onoj debitantskoj trenerskoj sezoni Željka Obradovića, kad je KKP uzeo KEŠ, Žoc je bio bar nekih sedam-osam godina stariji od svakog igrača u timu. Da ne spominjem da je prije toga bio vrhunski košarkaš, reprezentativac, itd.

Ali dobro, water under the bridge...

• 1

#33 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Members
  • 17,564 posts

Posted 13 June 2018 - 10:38

Ali dobro, water under the bridge...

Voda je mozda prosla ispod mosta, ali mi smo i dalje u njoj.

• 0

#34 mister-no

mister-no
  • Members
  • 4,367 posts

Posted 13 June 2018 - 10:43

Ako sa trenerom postoji neki problem koji tim treba da prevazilazi, znači da je doveden pogrešan trener.

Iako mislim da Antića nije trebalo ni dovoditi, nepošteno je bilo od njega (ili bilo koga) očekivati da radi dio trenerskog posla.

A jbg što se tiče Antića nije slučajno što ga Željko više nije hteo.. Nije realno bilo očekivati da kraj sezone bude isti kao početak. Čovek je jednom nogom u penziji, imao i povrede.. Tu je trebalo postaviti stvari na pravi način. Uloge u timu. Znači trener!

Promasujete poentu onog sto sam hteo reci, ili da budem mozda korektniji niste me razumeli. Nemam ja problem sa tim da je Antic igrao lose pa cak i cele sezone, a nije, da je propustao utakmice ili igrao po 5-10 minuta. Problem je u njegovom ponasanju, sto na terenu sto van njega. Bas zbog toga sto smo imali mladog i nedoraslog trenera njemu je trebalo pomoci samo iz tog ugla odnosa prema kolektivu, ponasanja i discipline, a ne obavljanja kosarkaskih pitanja. Antic se od starta postavio kao neki serif kojeg nista ne dotice i koji moze da se ponasa kakogod zeli. To se na utakmicama iskazivalo prevelikim i konstantnim brojem tehnickih gresaka, van utakmica (ne)treiranje, provodi... Ukratko, maksimalno je zloupotrebio to sto Alimpijevic nije smeo nista da zameri i prebaci starijim igracima, a dao je primer i drugima tako da su pojedini krenuli slicnim stopama. 

Kod drugog trenera bi se drugačije ponašao. Znači do trenera je i uloge u timu.
Kao ranije na faksu kod strogog profesora koji obara na ispitu sam i ja bio kao bubica, a gde vidim da je labavo popnem mu se na glavu i zajebancija.
Igrač je igrač, trener je trener ne treba mešati frogs end grandmaders što reče Vuk. U samoj postavci stvari se pogrešilo.
Nije topla voda ali još na početku se znalo i ovde pisalo bolje mlad tim i iskusan trener. Od starta je bilo obrnuto tj. nakrivo nasadjeno i u tom smislu je još i dobro ispalo. Ipak su isplivali neki relativno mladi igrači, nije pukla bruka u EL i osvojen je trofej.
Ja bih opet potpisao ovakvu sezonu ali po cenu pojavljivanja više talentovanih mladih igrača i naznaka organizovanog sistema u struci. Kada imaš sistem i dobru bazu, potrebna je samo nadgradnja i EL će opet biti realnost, ako ne ove sezone onda neke sledeće.
  • 0

#35 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,122 posts

Posted 13 June 2018 - 10:57

Ako trener nema ovlašćenja da odstrani "trulu jabuku" džaba mu svo košarkaško znanje ovog sveta, nema tu ni a od autoriteta.

Mene doveo precednik i ne možeš mi ništa ... :)

• 0

#36 NMX

NMX
  • Members
  • 8,671 posts

Posted 13 June 2018 - 14:42

Kad kreće pretprodaja sezonskih? :kece:

• 1

#37 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,591 posts

Posted 13 June 2018 - 15:03

Molim vas da Svetu temu postedite dubljih diskusija, pogotovo onih koje izlaze iz okvira prelaznog roka. Hvala.
  • 0

#38 Cristopher McCandless

Cristopher McCandless
  • Members
  • 3,368 posts

Posted 13 June 2018 - 15:16

Prioritet broj jedan naci dobrog trenera.
Prioritet broj dva zadrzati sto vise igraca sa iskustvom igranja El.
Prioritet broj tri dovesti strance koji prave razliku.
  • 0

#39 realno *W

realno *W
  • Members
  • 44,417 posts

Posted 13 June 2018 - 15:41

Prioritet broj jedan naci dobrog trenera.
Prioritet broj dva zadrzati sto vise igraca sa iskustvom igranja El.
Prioritet broj tri dovesti strance koji prave razliku.

Ovo zvuči kao dobar plan :D :unsure:

• 7

#40 Cristopher McCandless

Cristopher McCandless
  • Members
  • 3,368 posts

Posted 13 June 2018 - 16:13

Ovo zvuči kao dobar plan :D :unsure:

Prosto kao pasulj :D

Edited by Cristopher McCandless, 13 June 2018 - 16:14.

• 0

#41 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 3,308 posts

Posted 13 June 2018 - 16:45

3 dana teme, samo 3 strane... Gde su oni dani komsije...

• 2

#42 Royal Flush

Royal Flush
  • Members
  • 642 posts

Posted 13 June 2018 - 16:47

Kad kreće pretprodaja sezonskih? :kece:

Neće biti prodaje istih.

• 0

#43 Sector

Sector
  • Members
  • 17,523 posts

Posted 13 June 2018 - 16:49

3 dana teme, samo 3 strane... Gde su oni dani komsije...

:(

Nema ni pale ridera, ni zvezde025, cak ni kenijeve pticice. Ni zagonetki ni krita ni pekare.
  • 0

#44 AugustUndergroundsMordum

AugustUndergroundsMordum
  • Members
  • 8,109 posts

Posted 13 June 2018 - 17:00

Izgleda da smo stvarno katovali Manforda sa ovom temom. :(
  • 0

#45 mister-no

mister-no
  • Members
  • 4,367 posts

Posted 13 June 2018 - 23:03

Šta je ovo braćo.. Ni sveti topik ne razbija monotoniju. Večeras, bih skrenuo pažnju na dvojac Šilds /Saton i Grigonis/Kliford. Šilds nam poslednjim partijama verovatno postaje nedostupan, ali definitivno igrač koji pravi razliku. Verovatno i Grigonis, rasan strelac.. Saton i Kliford, igrači fajteri, korisni za tim, srafovi za neku granitnu odbranu.
  • 0