Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

KK Budućnost


  • Please log in to reply
974 replies to this topic

#91 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 June 2018 - 15:03

Ovo jeste istina. Samo, da li je ikada bio bitan igrac u timovima koji su osvajali trofeje.

Mislim, osnovna zamjerka na nasu selekciju ove godine je to sto fizicki nije bila selektirana za najvise domete. I to je tacno. U tom kontekstu ne ide da se Dzekson hajpuje.

Pa ne ide Buducnost da osvoji EL. Za njihove ambicije sjajan igrac. On uopste nije los atleta, veoma je eksplozivan a nabacio je i masu. Jeste nesto nizi za poziciju 2 ali sve ostalo je tip top. Igrac profila Nedovica, ja bih rekao cak nista slabiji od njega a zna se da vrlo cenim Nemanju i njegov napredak. Videcemo uostalom.
  • 0

#92 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 13 June 2018 - 15:12

Jes kurac.

 

:rotflmao:    :thumbs:

 

 

Vidjecemo kad pocne sezona.

Nevezano za Jacksona, pisao sam puno puta da koga Kina uzme pod svoje taj se tesko vraca ozbiljnoj kosarci.

 

sad' bi ti radulja svasta rek'o... al' je fin decko pa nece.


  • 1

#93 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 13 June 2018 - 15:18

Raduljica ni prije Kine nije briljirao, mogu misliti sad. 


  • 0

#94 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 13 June 2018 - 15:20

Ja nijesam nesto odusevljen Jacksonom, prvenstveno jer je tip divlji i nekonstantan a dati jednu od vecih uloga u ekipi igracu poput njega je trazenje djavola samo po sebi (a imace i slobodu i ulogu znajuci Dzikicev modus operandi kad su u pitanju takvi igraci). Uz to je i negativan defanzivno sto kad ga ne ide samo stvara jos veci pritisak na ostatak ekipe. Svaka cast za sezonu u Estudiantesu al nije isto igrati u ACB jednu utakmicu nedeljno i po ovamo svaka 3 dana izmedju EL i ABA. Ni u Kini se proslavio nije prosle sezone dje je bio 5 stranac i pred kraj igrao malo jer su doveli bolje igrace od njega. Dovodis francuskog JR Smitha da ti bude jedan od nosilaca, meni se ne uklapa to. Pravis mekanu ekipu koju ce iole cvrsca ekipa da izbaci iz ritma i lako izadje na kraj sa njom, sto je u sustini proslosezonski Efes. Ocigledno je da se ide da se dovode sto bolje atlete jer to je falilo ekipi prosle sezone pa se i zato ide da se taj dio unaprijedi za EL.

 

Mislim da ce se sad ohladiti malo sa pojacanjima, al do kraja ocekujem jos 2-3 igraca da dodju, PG, C, I jos neko na perimetru da moze odbranu igrati. Nista od PF po svemu sudeci jer ce ostati ovi od prosle sezone.


Edited by MrTwister, 13 June 2018 - 15:23.

  • 1

#95 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 13 June 2018 - 16:17

Bokan najavio još dva ili tri pojačanja
  • 0

#96 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 June 2018 - 18:26

Pretera ga, Chaose, ne moze Jackson u isti red sa ovakvim Nedovicem.


  • 3

#97 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 June 2018 - 20:18

Njegova sezona u Estudijantesu je bila vrlo slična ovoj Nemanjinoj sezoni. Moguće da preterujem ali jako potentan napadač. Zarazio vas Uini sve sa ovim košarkaški sakatim dunsterima kojima je priroda dala duge udove. Evo malo miksa, bukvalno poentira na sve načine, a posebno za one koji tvrde da nije atletičan:

 

 

Uostalom, čovek je došao u Budućnost a ne u Warriorse. Za Podgoričane svemirski napredak u odnosu na Gibsona recimo.


  • 1

#98 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 June 2018 - 21:23

Ja ti pricam o Evroligi, a Jackson moze samo da sanja te statse i uticaj na igru koji ima Neda na tom nivou.

Endesa je druga prica, pogledaj Landesbergovu sezonu u istom tom Estudiantesu.

Pa ja i nisam rekao nista o njemu kao pojacanju za Buducnost i necu ni reci jer nisam siguran sta da ocekujem, vec samo komentarisem da on i Nedovic nisu ista klasa. A da ce biti upgrade u odnosu na tipa kojem je dupla kruna u Belgiji bila vrhunac karijere do ove sezone, bice.

Edited by Del Piero, 13 June 2018 - 21:25.

  • 0

#99 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 13 June 2018 - 21:31

Airbal je reci za njega da ima igru s loptom sa pozicije jedan. Najvise sto s loptom moze da dobaci je 1 na 1 igra.
  • 0

#100 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 June 2018 - 22:10

Nisam ni rekao da je on PG, šta više taj deo igre mu je prilično manjkav i tip se profilisao kao strelac. Poredio sam ga sa Feldeineom koga je neko apostrofirao kao boljeg igrača, što po mom mišljenju nije istina.

 

Što se poređenja sa Nedovićem tiče, isti su tip igrača, čak su i fizički slični, mislim da su visoki obojica 191 cm. Nemanjine dobre partije u EL baš i nisu propraćene nekim rezultatom, Unikaha je opet bila relativno irelevantna u tom takmičenju. Nema spora da je Nedović sebe izdigao u klasu iznad ovih trpača u prosečnim klubovima ove sezone i ja sam to nekoliko puta isticao u toku sezone. Jackson je neko kome će prijati velika uloga u Budućnosti, čovek je igrao u dva navrata u Barsi i namlatio dobru lovu u Kini što znači da definitivno ima kvalitet. Ne i kvalitet da bude nosilac u top EL klubu svakako ali nisam siguran da je Budućnost mogla sebi da priušti boljeg igrača na toj poziciji, to je sve. Igraće obojica isto takmičenje sledeće sezone sa istim ovlašćenjima u igri pa ćemo videti.


  • 0

#101 StefanPG

StefanPG
  • Members
  • 382 posts

Posted 15 June 2018 - 13:57

Sead out, izgleda da sa Lendrijem i Gibsonom nema produzetka saradnje. Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
  • 0

#102 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 15 June 2018 - 14:04

Zadrzite bar debelog burazera :D
  • 2

#103 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 15 June 2018 - 14:44

Ocekivano. Nijedan od njih trojice nije kalibar za EL.
  • 2

#104 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 15 June 2018 - 15:22

Hmmmm; kad je Dzilo na kraju sezone rekao da je Landry najvazniji igrac za atmosferu u ekipi, ja sam ocekivao da ga ipak ostave kao neki peti tocak, pogotovo sto, ako sam dobro shvatio, igra za male pare.


  • 0

#105 StefanPG

StefanPG
  • Members
  • 382 posts

Posted 15 June 2018 - 16:41

ddc5ad31ae0e1ecc945eab9a72b26799.jpg Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
  • 0