Jump to content


Photo
- - - - -

Najbolji nogometaš svih vremena vol.2 - Topik za glasovanje


  • Please log in to reply
910 replies to this topic

#346 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 20 May 2018 - 23:04


Tu se trazi sampion, finale ce biti cista formalnost

Kladim se da bih mogao preko pm da ubedim dovoljan broj ljudi da glasa protiv tog favorita :D


Edited by Dropkick Murphys, 20 May 2018 - 23:04.

  • 0

#347 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 21 May 2018 - 00:27

Torres vs Totti
Trezegeut vs Tuce
Valderrama vs Valeron
Van Basten vs Van Der Sar
Van Dijk vs Van Persie
Vasović vs Vidić
Vieira vs Villa
Vokrri vs Voronin

Vučinić vs Waddle
Wanchope vs Weah
Xabi Alonso vs Xavi
Yorke vs Zamorano
Zanetti vs Zico
Zidane vs Zoff
Zola vs Zormer
Žigić vs Župić
 


  • 0

#348 Itachi Uchiha

Itachi Uchiha
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 21 May 2018 - 05:12

Mesi, Maradona, Pele, Ronaldo (x2) u istom delu kostura.

U finalu iz slabijeg dela ocekujem nekog Djorkaefa.


Gaucho Ronaldinho.
  • 0

#349 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 21 May 2018 - 06:32

Za cirkuzante cemo otvoriti poseban topic.
  • 1

#350 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 21 May 2018 - 06:38

A ispred njega Robi i Piksi :D

 

Da je tako njih bi zvali Genije. :P


  • 0

#351 darkopfc

darkopfc
  • Members
  • 5,453 posts

Posted 21 May 2018 - 06:48

Torres vs Totti
Trezegeut vs Tuce
Valderrama vs Valeron
Van Basten vs Van Der Sar
Van Dijk vs Van Persie
Vasović vs Vidić
Vieira vs Villa
Vokrri vs Voronin

Vučinić vs Waddle
Wanchope vs Weah
Xabi Alonso vs Xavi
Yorke vs Zamorano
Zanetti vs Zico
Zidane vs Zoff
Zola vs Zormer
Žigić vs Župić


  • 0

#352 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 May 2018 - 08:43

Torres vs Totti
Trezegeut vs Tuce
Valderrama
vs Valeron
Van Basten vs Van Der Sar
Van Dijk vs Van Persie
Vasović vs Vidić
Vieira vs Villa
Vokrri vs Voronin

Vučinić vs Waddle
Wanchope vs Weah
Xabi Alonso vs Xavi
Yorke vs Zamorano
Zanetti vs Zico
Zidane vs Zoff
Zola vs Zormer
Žigić vs Župić
 


  • 0

#353 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 21 May 2018 - 09:43

IL CAPITANO vs Zico
  • 0

#354 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 21 May 2018 - 10:18

Malo sam razmišljao…

 

U idućoj rundi ostalo je još 128 igrača. Više ljudi se složilo da na popisu fali dosta velikih asova pa sam došao na ideju da, budući da nas u prosjeku glasa 30-35, 32 forumaša koja se prva jave biraju po jednog wild-card igrača (igrača s 'pozivnicom'), dakle nekoga koji nije bio nominiran. Samo ću reći da nema jednog Yashina, Beckenbauera, Maiera, Charltona, Meazze, Rossija, Crespa, Vierija, van Nistelrooiya itd. Naravno, svaki forumaš bira drugog tj. različitog igrača kao wild-card. Također, ima nas dosta koji se slažemo da neki od igrača koji su prošli dalje možda i nisu, realno, tu zaslužili biti. E sad, kako ubaciti prave legende a smanjiti broj 'sumnjivih'? :D Evo šta je meni palo na pamet. Kako stvari stoje, bit će 16 igrača koji će odnijeti pobjedu sa 14 ili manje glasova. Ti igrači su: Antognini, Ceulemans, Grobbelaar, Halilhodžić, Kempes, Koeman, Lalas, Letchkov, Luis Suarez (Španjolska!), Omam Biyik, Dragan Pantelić, Rummenigge, Sammer, Simonsen i trenutno Voronin i Vučinić. Nesumnjivo, tu ima jako dobrih igrača, ali ima i 'ćoraka'. Kasnije ću objasniti šta sam mislio sa njima.

 

Također, donji dio ždrijeba je realno dosta jači, pa je postavljač teme zato i prebacio Cristiana Ronalda i Gaucha Ronaldinha u gornji dio. Pa se mislim…ne bi li bilo dobro da imamo nositelje (nosioce)? Ovako sam ja to zamislio: svako od prva 32 forumaša koji se jave nominira sedam nositelja i jednog za rezervu (7+1). Naravno, ljudi mogu ponavljat nositelje. Ovih 7 'regularnih' se zbraja (ukupno 7 x 32 = 224 glasa, jedan igrač može imati maksimalno 32 glasa, ako ga svaki forumaš nominira u svoje nositelje) i na kraju se, ovisno o ukupnom broju glasova, dobije 16 nositelja (16 igrača koji su najviše puta nominirani za nositelje). U slučaju da je broj glasova izjednačen, zbrajaju se 'rezervni' nositelji (svako ima pravo nominirati po jednog). Ako i tu bude izjednačeno, ide se abecednim redom da se odredi ko je bolje rangirani nositelj. Zašto 16 nositelja? Mislim da je tako najpoštenije, 8 je premalo, 32 je previše (na 128 igrača). Zašto se nominira 7+1 tj. osam nositelja? Kad bi svi nominirali po 16 nositelja (koliko bi ih u mojoj projekciji u glavnom ždrijebu bilo) izgubili bi se u glasovanju a i bilo bi, sasvim sigurno, više neobjektvnosti. E sad, da bi umanjili trolovanje/navijačku ostrašćenost mislio sam predložiti da se među nositeljima mora naći barem 3 različite nacionalnosti i tri različita kluba (u kojima je igrač bio dominantan) i da ne bude preko 4 broj igrača iste nacionalnosti/istog kluba. To bi ipak pomoglo da se umanji mogućnost za npr. slaganje idealne ekipe Zvezde, Liverpoola, Reala, Barcelone, Brazila, Italije, Srbije, i sl.  

 

Dakle, imali bismo 32 igrača s 'pozivnicom'. Oni bi se, po abecedi, 'odmjerili' međusobno u 16 duela i tih 16 pobjednika bi se zatim 'ukrstili' sa 16 igrača koji su skupili 14 i manje glasova za pobjedu u prvoj rundi. Pobjednici bi upali u glavni ždrijeb i tu bi bili poredani po abecednom redu. Jedini igrači koji ne bi bili poredani po abecednom redu bili bi nositelji. Oni bi bili poredani po broju glasova koje su dobili od prva 32 forumaša koji nominiraju nositelje. Dakle, kad bi svi nositelji prošli, kostur osmine finala izgedao bi ovako:

 

 

Gornji dio ždrijeba:

 

1.nositelj - 16.nositelj

8. nositelj – 9. nositelj

 

4. nositelj – 13. nositelj

5. nositelj – 12. nositelj

 

Donji dio ždrijeba:

 

2. nositelj – 15. nositelj

7. nositelj – 10. nositelj

 

3. nositelj – 14. nositelj

6. nositelj – 11. nositelj

 

 

Ostane li sve ovako kako je sad imat ćemo u drugom kolu derbije Pančev-Pantelić i Kostić-Lalas (bez omalovažavanja ali po meni nije baš realno da dvojica od njih budu među 64 najbolja). Da ne govorim da će preko 90% duela biti odlučeno i prije glasanja. Ja se volim igrati, evo zbog ove teme sam se i vratio iz forumaške apstinencije i volio bih da ova igra bude još bolja.

 

Zanima me vaše mišljenje, naravno i otvarača teme? :)

 

Edit: nositelji mogu biti samo pobjednici iz prvog kola!


Edited by mate mišo, 21 May 2018 - 10:20.

  • 0

#355 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 21 May 2018 - 10:45

Možeš li to grafički da prikažeš, ne ide mi čitanje i razmiščjanje danas? :D Šalim se, zaista bi bilo dobro da se malo modifikuje drugi kruga, a ovi preskočeni igrači bi mogli da upadnu kao oni timovi što preskaču četvrtfinale jer su bili prvi u grupi.

 

Torres vs Totti
Trezegeut vs Tuce
Valderrama vs Valeron
Van Basten vs Van Der Sar
Van Dijk vs Van Persie
Vasović vs Vidić
Vieira vs Villa
Vokrri vs Voronin

Vučinić vs Waddle
Wanchope vs Weah
Xabi Alonso vs Xavi
Yorke vs Zamorano
Zanetti vs Zico
Zidane vs Zoff
Zola vs Zormer
Žigić vs Župić


  • 0

#356 desetka reala

desetka reala
  • Banned
  • 27 posts

Posted 21 May 2018 - 11:10

Malo sam razmišljao…

 

U idućoj rundi ostalo je još 128 igrača. Više ljudi se složilo da na popisu fali dosta velikih asova pa sam došao na ideju da, budući da nas u prosjeku glasa 30-35, 32 forumaša koja se prva jave biraju po jednog wild-card igrača (igrača s 'pozivnicom'), dakle nekoga koji nije bio nominiran. Samo ću reći da nema jednog Yashina, Beckenbauera, Maiera, Charltona, Meazze, Rossija, Crespa, Vierija, van Nistelrooiya itd. Naravno, svaki forumaš bira drugog tj. različitog igrača kao wild-card. Također, ima nas dosta koji se slažemo da neki od igrača koji su prošli dalje možda i nisu, realno, tu zaslužili biti. E sad, kako ubaciti prave legende a smanjiti broj 'sumnjivih'? :D Evo šta je meni palo na pamet. Kako stvari stoje, bit će 16 igrača koji će odnijeti pobjedu sa 14 ili manje glasova. Ti igrači su: Antognini, Ceulemans, Grobbelaar, Halilhodžić, Kempes, Koeman, Lalas, Letchkov, Luis Suarez (Španjolska!), Omam Biyik, Dragan Pantelić, Rummenigge, Sammer, Simonsen i trenutno Voronin i Vučinić. Nesumnjivo, tu ima jako dobrih igrača, ali ima i 'ćoraka'. Kasnije ću objasniti šta sam mislio sa njima.

 

Također, donji dio ždrijeba je realno dosta jači, pa je postavljač teme zato i prebacio Cristiana Ronalda i Gaucha Ronaldinha u gornji dio. Pa se mislim…ne bi li bilo dobro da imamo nositelje (nosioce)? Ovako sam ja to zamislio: svako od prva 32 forumaša koji se jave nominira sedam nositelja i jednog za rezervu (7+1). Naravno, ljudi mogu ponavljat nositelje. Ovih 7 'regularnih' se zbraja (ukupno 7 x 32 = 224 glasa, jedan igrač može imati maksimalno 32 glasa, ako ga svaki forumaš nominira u svoje nositelje) i na kraju se, ovisno o ukupnom broju glasova, dobije 16 nositelja (16 igrača koji su najviše puta nominirani za nositelje). U slučaju da je broj glasova izjednačen, zbrajaju se 'rezervni' nositelji (svako ima pravo nominirati po jednog). Ako i tu bude izjednačeno, ide se abecednim redom da se odredi ko je bolje rangirani nositelj. Zašto 16 nositelja? Mislim da je tako najpoštenije, 8 je premalo, 32 je previše (na 128 igrača). Zašto se nominira 7+1 tj. osam nositelja? Kad bi svi nominirali po 16 nositelja (koliko bi ih u mojoj projekciji u glavnom ždrijebu bilo) izgubili bi se u glasovanju a i bilo bi, sasvim sigurno, više neobjektvnosti. E sad, da bi umanjili trolovanje/navijačku ostrašćenost mislio sam predložiti da se među nositeljima mora naći barem 3 različite nacionalnosti i tri različita kluba (u kojima je igrač bio dominantan) i da ne bude preko 4 broj igrača iste nacionalnosti/istog kluba. To bi ipak pomoglo da se umanji mogućnost za npr. slaganje idealne ekipe Zvezde, Liverpoola, Reala, Barcelone, Brazila, Italije, Srbije, i sl.  

 

Dakle, imali bismo 32 igrača s 'pozivnicom'. Oni bi se, po abecedi, 'odmjerili' međusobno u 16 duela i tih 16 pobjednika bi se zatim 'ukrstili' sa 16 igrača koji su skupili 14 i manje glasova za pobjedu u prvoj rundi. Pobjednici bi upali u glavni ždrijeb i tu bi bili poredani po abecednom redu. Jedini igrači koji ne bi bili poredani po abecednom redu bili bi nositelji. Oni bi bili poredani po broju glasova koje su dobili od prva 32 forumaša koji nominiraju nositelje. Dakle, kad bi svi nositelji prošli, kostur osmine finala izgedao bi ovako:

 

 

Gornji dio ždrijeba:

 

1.nositelj - 16.nositelj

8. nositelj – 9. nositelj

 

4. nositelj – 13. nositelj

5. nositelj – 12. nositelj

 

Donji dio ždrijeba:

 

2. nositelj – 15. nositelj

7. nositelj – 10. nositelj

 

3. nositelj – 14. nositelj

6. nositelj – 11. nositelj

 

 

Ostane li sve ovako kako je sad imat ćemo u drugom kolu derbije Pančev-Pantelić i Kostić-Lalas (bez omalovažavanja ali po meni nije baš realno da dvojica od njih budu među 64 najbolja). Da ne govorim da će preko 90% duela biti odlučeno i prije glasanja. Ja se volim igrati, evo zbog ove teme sam se i vratio iz forumaške apstinencije i volio bih da ova igra bude još bolja.

 

Zanima me vaše mišljenje, naravno i otvarača teme? :)

 

Edit: nositelji mogu biti samo pobjednici iz prvog kola!

motion denied što se mene tiče..očekivao sam 27 Srba u top100 i bar 3 u top 20, došao sam se smijat...


  • 0

#357 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 21 May 2018 - 11:12

Duhovit decko
  • 0

#358 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 21 May 2018 - 11:15

moje mjerenje patke su činjenice,  modrić je desetka reala, moja strina je bolja od marka pantelića, stojković je bio rezerva u marseille i nikad prvak rekreacije u japanu, nijedan hrvat nije prošao drugi krug u vašoj anketi..to su sve činjenice a tvoje je da te iritira i glumiš engleza..

 

Od koga je izgubio Modrić?

 

Edit: ako se prihvati ovo sa dodatnim igračima, ja nominiram Joe Šimunića. Em više nema Hrvata na listi, em nema veće Rvatne od Crazy Đoua, em je bio stoper sa tehnikom profinjenog veznjaka.


Edited by Bugl Khan, 21 May 2018 - 11:29.

  • 4

#359 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 21 May 2018 - 11:43

Torres vs Totti
Trezeguet vs Tuce
Valderrama vs Valeron
Van Basten vs Van Der Sar
Van Dijk vs Van Persie
Vasović vs Vidić
Vieira vs Villa
Vokrri vs Voronin

Vučinić vs Waddle
Wanchope vs Weah
Xabi Alonso vs Xavi
Yorke vs Zamorano
Zanetti vs Zico
Zidane vs Zoff
Zola vs Zormer
Žigić vs Župić
 


  • 0

#360 desetka reala

desetka reala
  • Banned
  • 27 posts

Posted 21 May 2018 - 11:50

Od koga je izgubio Modrić?

 

Edit: ako se prihvati ovo sa dodatnim igračima, ja nominiram Joe Šimunića. Em više nema Hrvata na listi, em nema veće Rvatne od Crazy Đoua, em je bio stoper sa tehnikom profinjenog veznjaka.

 

Šimunić nije neki igrač i nije veliki hrvat nego ustaška nepismena seljačina ...nećemo igrat tu jugo igru di sam ja ustaša jer mislim da srbi "ne znaju lopte" a ti si "normalni hrvat" jer ti je pantelić idol


  • 0