Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?


  • Please log in to reply
728 replies to this topic

#1 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 March 2018 - 23:03

 

 


  • 0

#2 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 March 2018 - 23:29

Kakvo je raspoloženje među običnim ljudima u Kanadi? Ako nije problem, možeš li da opišeš koliko je prosečni Kanađanin konzeravativan i po kojim pitanjima?

 

Naravno, hvala za link, ali mislim da bi tvoje viđenje bilo veoma korisno za diskusiju.


Edited by DJ_Vasa, 19 March 2018 - 23:30.

  • 0

#3 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 March 2018 - 00:33

Neko je vec ranije pisao o tome, mislim Nonik, od kad je Trudo preuzeo stranku ona je skrenula u levo. Politika koju on vodi je mnogo bliza politici Nove Demokratije, nego sto je ono za sta se Liberalna partija tradicionalno zalagala. Liberalna partija nikada nije bila partija levice vec centra, a politika koju danas vodi je levicarska, upravo ono sto je zastupala Nova Demokratija. Sve to je uticalo i da ND koja je bila socijaldemokratska partija ode jos vise levo, i tako je cela kanadska politicka scena kliznula u levo.
To ce se naravno odraziti i na podrsku biraca. Deo biraca kojima je ovo previse levicarska politika ce sigurno otici ka konzervativcima. Ovom politikom liberali ne mogu da zadrze nijednog privrednika, a bilo ih je mnogo koji su ih podrzavali. Naravno, sa druge strani oni mogu da uzmu deo biraca Nove Demokratije kojima odgovara politika koju Trudo zastupa i na taj nacin kompenzuju gubitke, ali on je dosta njihovih biraca vec uzeo na prethodnim izborima tako da tu nema bas mnogo prostora.

Trudo je bio izuzetno popularan, cak popularniji od stranke i oko njega se digao veliki hajp. To je splasnulo, ali i dalje je najpopularniji politicar u Kanadi. On i partija su stvarno uzivali ogromnu podrsku pred prethodne izbore, takvu podrsku je zaista tesko izgubiti izmedju dva izbora. Ipak poslednje ankete kazu da su konzervativci stigli liberle po podrsci i da su se izjednacili sa njima, a po nekim anketama ih cak i prestigli. Svakako liberali imaju trend pada popularnosti, dok konzervativci rastu. Ipak, do izbora ima jos jako puno i razne promene su moguce.
  • 0

#4 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 March 2018 - 01:04

Kakvo je raspoloženje među običnim ljudima u Kanadi? Ako nije problem, možeš li da opišeš koliko je prosečni Kanađanin konzeravativan i po kojim pitanjima?

 

Naravno, hvala za link, ali mislim da bi tvoje viđenje bilo veoma korisno za diskusiju.

 

Link je posluzio samo za otvaranje topika, ne kazuje nishta posebno, osim atmosphere u parlamentu, gde vidimo duel Andrew Scheer-a, vodje Konzervativaca i Justina Trudeau-a shefa kanadskih liberala, trenutnog premijera Kanade. Jedan od ove dvojice ce, mislim u oktobru sledece godine, ostati ili postati novi premijer. U medjuvremenu, u junu mesecu, su provincijski izbori gde se vec od 2013 na mestu premijera Ontarija nalazi Kathleen Wynne, prva gay premijerka (shto posle Ane Brnabic vishe nikome na svetu nije interesantno :)) koja je ekstremno nepopularna i chiji je approval rating otprilike kao Djindjicev 12%, znachi ne moze nize. Medjutim njen rejting je potpuno zasluzen. Protivkandidat ce joj biti Doug Ford rodjeni brat legendarnog sada pokojnog Rob Forda, gradonachelnika Toronta od 2010-2014, preteche Donalda Trumpa, alkoholichara, narkomana, koga su proganjali .... zamisli, vishe chak i od Trumpa. Zbog brojnih skandala prakticno je poslednje dane mandata proveo na rehabilitaciji, a ubrzo i umro od liposarkome. Kao shto vidish konzervativci i nisu bash konzervativni :lol+: , mada je on zvanichno bio nezavistan kandidat. Bio je omiljen medju "rajom" shto bi rekli, odlichne veze sa italijanskim i jamajka zajednicama  :wicked:.

 

Karikatura od choveka, ali shto se mene tiche napravio je nekoliko fenomenalnih poteza, od koji izdvajam rasturanje ucenjivachko- komunistichke gradske sluzbe za uklanjanje smeca i davanje privatnicima na ugovor shto i danas perfektno shljaka, a zamalo da pod tom bagrom svi zakachimo neku ebolu jer jedno leto nisu odnosili smece skoro 2 meseca. Ukidanje idiotskih biciklistichkih staza u gradu u kom je bicikl-sezona 3 meseca a prosechna udaljenost do posla 20-30 kilometara na ushtrb miliona automobila u nesnosnim kilometarskim kolonama, totalnog haosa od prethodnog neskriveno komunistichkog mayora Davida Millera, kresanje svih troshkova zaposlenih u gradskoj komunistichkoj administraciji i slichno.

 

Ukratko, Kanadjani su vec dugo nosioci titule "The nicest people in the world". Ne bih mogao da potvrdim jer nisam josh posetio nekih 170 zemalja :), da ....... izuzetno su fini, tolerantni I daleko od konzervativnih, (taj termin je kriv za mnoge zablude)..... ali imam utisak da polako posustaju jer im je pun k... ufer. A za to je najzasluzniji Justin Jihadi, ljubitelj svih terorista sveta, posebno ISISa i onih koji rushe avione, Sika zbog kojih ce mu indijski komuniti okrenuti ledja, a toliko im se uvlachio u bulju, odvratno I ljigavo, za nepoverovati. Po roditeljima, koji su obozavali Fidela Kastra, sve ti je jasno, shta moze da ispadne nego vo.

 

Katastrofalni rezultati, ogroman deficit, sumanuta troshenja milijardi u vec unapred propale projekte, sumnjive veze sa nekim likovima tipa aga khan, zatim juzno-africhki sef podzemlja, lazi, lazi, lazi, hodajuca mashina za rasipanje para. Sada ti je ovde bolje biti sirijski izbeglica nego dve plate u kuci.  :lol+: Ratni veterani shvataju da su dali noge i ruke za dzabe, prednost se daje gradjanima Kanade koji su otishli u ISIS, njih treba vratiti i resocijalizovati, pomoci im u ovim teshkim trenucima kada im se drzava raspada :lol+: . Da ti neko pricha da se ovo dogadja u Pakistanu, pa opet mu ne bi verovao, je li tako? Vec famozno davanje 10,5 miliona dolara ubici teroristi Omaru Kadhru je prelilo chashu  .............. to je njegova kruna karijere I nadam se kraj.

 

Moja nada je u tome shto vidim da se mladi menjaju, shvataju da ovo postaje zombie drzava u kojoj uskoro necesh ni smeti da kazesh nishta shto je strahovit pritisak od anti-fa-islamske koalicije I komunistichkog NDP-ja, trece po snazi partije u zemlji......... pa cu ti dati primer prijatelja mog sina sa kojim ponekad razmenim poruke .......  dechko je genijalac i za razliku od mene njemu je ostalo mozda josh 30 zemalja koje nije posetio .....

 

I'm glad we both agree on this.
I have voted liberal ever since i turned 18 but now seeing the way Canada is going and what these liberal zombies are doing to our country is fucking disgusting. I'll be voting conservative in the next election
.

check out jordan b peterson on youtube
he's a brilliant professor that talks about the scary direction the west is moving towards

 

 

Naravno, rekao sam mu da za Jordana Petersona znam malo ranije nego on  :lol+: pa sam napomenuo incident na UofT sa antifa-retardima na shta je on odgovorio ..... .

 

 

Yes it's insane thse antifa punks are so misinformed about how the world is actually operating and most of them are around my age.. such a disgrace to my generation


Edited by Denis Jasharevic, 20 March 2018 - 01:11.

  • 1

#5 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 March 2018 - 01:37

Neko je vec ranije pisao o tome, mislim Nonik, od kad je Trudo preuzeo stranku ona je skrenula u levo. Politika koju on vodi je mnogo bliza politici Nove Demokratije, nego sto je ono za sta se Liberalna partija tradicionalno zalagala. Liberalna partija nikada nije bila partija levice vec centra, a politika koju danas vodi je levicarska, upravo ono sto je zastupala Nova Demokratija. Sve to je uticalo i da ND koja je bila socijaldemokratska partija ode jos vise levo, i tako je cela kanadska politicka scena kliznula u levo.
To ce se naravno odraziti i na podrsku biraca. Deo biraca kojima je ovo previse levicarska politika ce sigurno otici ka konzervativcima. Ovom politikom liberali ne mogu da zadrze nijednog privrednika, a bilo ih je mnogo koji su ih podrzavali. Naravno, sa druge strani oni mogu da uzmu deo biraca Nove Demokratije kojima odgovara politika koju Trudo zastupa i na taj nacin kompenzuju gubitke, ali on je dosta njihovih biraca vec uzeo na prethodnim izborima tako da tu nema bas mnogo prostora.

Trudo je bio izuzetno popularan, cak popularniji od stranke i oko njega se digao veliki hajp. To je splasnulo, ali i dalje je najpopularniji politicar u Kanadi. On i partija su stvarno uzivali ogromnu podrsku pred prethodne izbore, takvu podrsku je zaista tesko izgubiti izmedju dva izbora. Ipak poslednje ankete kazu da su konzervativci stigli liberle po podrsci i da su se izjednacili sa njima, a po nekim anketama ih cak i prestigli. Svakako liberali imaju trend pada popularnosti, dok konzervativci rastu. Ipak, do izbora ima jos jako puno i razne promene su moguce.

 

Odlichna analiza, tebi to bash ide od ruke. On gubi rejting, ali neinteligentno, a kako drugachije, on i dalje srlja, nema nikoga oko sebe da ga zaustavi, svi su na nekom novom liberalnom LSD-iju. Ova poseta Indiji ce se verovatno izuchavati u diplomatskim shkolama kao primer diplomatskog idotizma i najveceg fijaska, pored Huseina Obame na Kubi i genijalnog slanja Sejde Bajramovica medju ministre EU kada su reshili da nam se na**bu zenskog roditelja.  :kece:

 

Tachno je da ce on uspeti zbog pomeranja u komunizam da pridobije jedan deo NDP glasacha, ali to je white trash koji i pored toga shto hoce veci chek socijalne pomoci ipak ne moze da svari turban-lidera, Justin Jihadi je ipak Kanadjanin.

 

Oni, NDP, su chak jedno vreme bili na vlasti i doveli za kratko zemlju do ivice bankrota, nenormalan deficit, ne mogu da se setim koje je to vreme ali mi prichali ljudi da zaista nije bilo potrebe da trazish posao, zivot na visokoj nozi, zajebancija po ceo dan.

 

Da, ima josh dosta vremena, a sigurna pobeda konzervativaca u najvaznijoj provinciji, u Ontariju, ce biti veliki test. Nazalost, nemaju jacheg kandidata od Doug Forda, Prva najava da ce dozvoliti prodaju marihuane privatnicima je vec dobar potez jer su mnogi razocharani kolhoz-sovhoz sovjetsko-liberalnom distribucijom. Kolikogod to nekome izgledalo smeshno, legalizacija je Justinu donela apsolutno nezanemarljiv broj glasova.

 

Ja sam siguran da ce konzervativci ici sa oduzimanjem drzavnog monopola na alkohol, iako to niko nije najavio, jer su ljudi besni na cene i razliku USA-Canada. Sve se rachuna, cirka se ovde junachki.


Edited by Denis Jasharevic, 20 March 2018 - 01:59.

  • 1

#6 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 20 March 2018 - 01:59

Hvala obojici na detaljnim odgovorima. Moram priznati da me je u samom naslovu najviše zaintrigirala reč 'konzervativizam', mada vidim da je i taj pojam rastegljiv, bar na osnovu navedenog. Zanimljiva je tendencija i da se u više bogatih zemalja sve više javljaju levatori, bilo u obliku klasičnih lopuža i davalaca tuđeg novca, bilo kao oni koji titraju j**ca svakoj budali, nesposobnjakoviću ili vukojebincu. Jedan od sktremnih slučajeva je spomenut pre nekoliko nedelja, a u pitanju su neke švedske budale koje nisu ni sačekale da se onaj Kamprad (IKEA) o'ladi kako valja, ali su već počeli da vrište 'Fašistaaaa, fašistaaaaa!' iza čega se krila samo idiotska namera da celu firmu podele šljakerima.

 

Sećam se i kada si pisao o nekom liku iz tvoje firme koji je uspeo da iščupa da ne radi tokom celog Ramazana, ako se dobro sećam, a sve zarad 'tolerancije', PC ophođenja i sličnih gluposti. Zbog toga me i ne čudi što u drugim zemljama postoji renesansa ludaka koji kao da su izašli iz II svetskog rata pre dva meseca, pri čemu ih u Evropi ima za izvoz. Očigledno da mnogi nisu shvatili jednostavnu činjenicu da svaka (loša) akcija izaziva i reakciju, kao i to da bespotrebno titranje gologuziji ume da se obije o glavu. Ograđujem se da ovo ne mogu da tvrdim za Kanadu, jer nisam dobar poznavlac tamošnjih prilika, ali Evropa bi trebalo da se zamisli nad nekim stvarima dok je još vreme da se ne bi pojavili likovi prema kojima će Orban, Zeman ili oni veseljaci iz Poljske izgledati kao male mace.


  • 1

#7 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 20 March 2018 - 02:44

...

 

Ti kazesh nisi mislio na mene, pa na koga si mislio, ja sam ovde jedini koji agituje za konzervativce :D . Koga uopshte boli komandant Mark za tih 10-tak hiljada budala koje predstavljash kao SrBove konzervativne glasache.? Pa ti bi ih tek bombardovali, liberali su im bolji  :lol+: , nezniji.

 

Ajde da prebacim ovde kad si vec otvorio topik.

Nije li jasno iz mog posta da dajem licno vidjenje generalnog preseka kanadskog srbina?

Ne kapiram gde si se prepoznao, bilo je vrlo uopsteno.

 

Verovatno je da u Torontu postoje srbi koji su mi bliski po razmisljanju.

Ja sam za par godina u torontu upoznao vise buducih prijatelja nego za 15

god u uglavnom ne-emigrantskoj sredini, doduse nesrazmerno populisanoj srbima.

 

U mojoj sredini ima ih mnogo. Ja ne idem u crkvu, niti na humanitarne vecere,

koncerte i ostale dogadjaje kojima prisustvuju Srbi, ali realno nisam izbegavao

decje rodjendane a ponekad odem i ljudima na slavu.

Video sam i razgovarao sa cirka 100 Srba i prosto ovo sto govori Asad se ne odnosi na moju sredinu.

Srbi glasaju za torijevce, koji su pre Trudoa bili x godina na vlasti i obelezili moj boravak u Kanadi.

 

Elem, konzervativci (torijevci od miloste), koje tako zovemo zbog toga sto imaju tu rec u yebenom imenu stranke,

su nakon poraza na poslednjim izborima imali unutarstranacke izbore na kojima su ucestvovali

totalno smesni kandidati, od kompromitovanih pre 100 god do nemustih.

 

U ostroj borbi pobedio je ovaj underdog Scheer. Ako ga treba objasniti, onda zamislite da je Vucic nakon 12 god

vlasti odstupio i da je na unutarstranackim izborima pobedio Djuric.

ko pogleda ovaj klip, moze se uveriti u to.

 

Jedino oruzje im je da se igraju nacionalizmom, da pale raju, jer u ovom nakaradnom svetu niko vise ne preza od

populizma.


  • 0

#8 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 March 2018 - 07:16

 jer u ovom nakaradnom svetu niko vise ne preza od

populizma.

 

Nije lako s tobom prichati. Aj' se zezamo malo kad si vec kod populizma ......... a tu se zna ko je kralj ...... retardirani Justin Jihadi, Fidel Kastrov sin.

 

Znachi gay parada u Torontu, mladjani retard ushicen, zeli da poruchi televizijskim ekipama kako je ustvari i on gay i to veci od svih prisutnih, ali mu ne da zena da se firca, po zavrshetku nadahnutog govora u jednoj eksplozivno testosteronom nabijenoj atmosferi, okruzen nekim trandzama, pozdravlja celu LGBT kanadsku populaciju i ....... chisto da se ne baci, kad su vec sve televizijske ekipe tu, a milioni pored "malih ekrana" izgovara antologijsku rechenicu ....... 

 

"ISKORISTIO BIH OVU PRILIKU I DA GRADJANIMA PRIPADNICIMA ISLAMSKE ZAJEDNICE CHESTITAM PRAZNIK MUBARAK" 

 

svima izlecu donje vilice kao fioke, imam utisak da cela parada od 100 tisuca ljudi staje, nastaje muk  ..........

 

:rotflmao: Ochekivao sam da ce izraziti zaljenje shto sa nama u ovom trenutku nije i LGBT delegacija ISISa, ali, trema ga malo drmala, zaboravio je, oproshteno mu.

 

Ne znam ko ti je taj Djuric, ali je aleksandar vuchic za ovog pavijana ipak jedna gromada u svakom smislu, a pre svega moralnom i intelektualnom.  :rotflmao:


Edited by Denis Jasharevic, 20 March 2018 - 07:35.

  • 0

#9 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 20 March 2018 - 11:02

Pa dobro covek se nasao no pogresnom poslu ali nije on los ili neki zao covek. Jednostavno nema kapacitet za neke stvari a neke stvari tek uci, Hteo je neke leftisticke ideje (sto ni ne verujem da su njegove ideje - on samo nije imao svoje)  da progura za biznis i poljoprivredu ali pola od toga nije proslo - narocit u vezi zadnjeg. Jednostavno ljudi su se pobunili vec kod najave. Slicno Trumpu sa megaidejama, na kraju prodje neki light version od orginala. A i Trump voli njega :) it's true. 

Nemoj ga samo gledati iz ugla desnice ili ultra desnice - neces dobiti pravu sliku - upasces u Cambridge Analytica-u.  ;)

I ovaj zadnji trip u Indiju, tu ga je neko stavrno zahebo, ali hebiga to ti je to kad postavlja oko sebe leftiste, Sikh-separatiste i lezilebovce. Indija ne voli nikog ko koketira sa Sikh-ovima/Kalistancima :) i sad je jedan od njegovih koji podrzava te separatiste poslao je sa Jastinovom pratnjom jednog koji je pre 30 godina izvrsio neuspeli atentat na delegaciju iz Indije u Kanadi (Vancouver). Jbg, kao u filmovima, jednostavno smotanost administracije je ponekad neverovatan, ali kad pogledamo administraciju juznih komsija... koja administracija? what?  :)

 

Da, kao sto smo zakljucili, Liberali su uvek bili centar. I to kao imigrantu uvek mi je davao neki osecaj bezbednosti. Sad su presli malo vise u levo, ali nece moci dugo jer para tamo nema, a Liberali su uvek volili pare.


Edited by nonick, 20 March 2018 - 11:04.

  • 0

#10 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 March 2018 - 13:52

retardirani Justin Jihadi, Fidel Kastrov sin.

 

 

 

Trudo sin Fidel Kastra?

 

Ne kontam ovo.

 

Trudo izgleda malo previse eager to please everybody, a to je nemoguca misija.


  • 0

#11 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 20 March 2018 - 14:09

Trudo sin Fidel Kastra?

 

Ne kontam ovo.

 

Trudo izgleda malo previse eager to please everybody, a to je nemoguca misija.

Pa isto kao sto Obama nije citizen, just a political rumor :) 


  • 0

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 March 2018 - 14:21

...

 

...

 

Figurativno / metaforicki

 

'Sin'.

 

;)


Edited by Kinik, 20 March 2018 - 14:28.

  • 0

#13 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 March 2018 - 14:49

Pa isto kao sto Obama nije citizen, just a political rumor :)

 

Nisam znao za rumour, zato sam pitao, ipak Trudo nije Obamin kalibar.


  • 0

#14 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 20 March 2018 - 14:51

...

 

 

Figurativno / metaforicki

 

'Sin'.

 

;)

plus isto se pojavio rumor da je on stvarno sin diktatora sa kube.

Desnica koristi obe opcije, zavisi koliko desno :)


  • 0

#15 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 20 March 2018 - 14:56

Nisam znao za rumour, zato sam pitao, ipak Trudo nije Obamin kalibar.

pa te je bre vise neko interntsko prepucavanje, nije bilo mnogo toga u normalnim medijama.


  • 0