Jump to content


Photo
- - - - -

Indian Wells 2018 .


  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#46 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 March 2018 - 14:09

Agasi je jednom (ili vise puta) rekao da on svaki put kad Novak izadje na teren ocekuje i da pobedi, Novak je takodje to rekao, a i ja kao navijac takodje to mislim tj svaki put kad Novak izadje na teren ocekujem da ce dobiti, naravno da i Novak to misli, toliko puta je pobedjivao sve redom da i ako sada i nije u top formi uvek mislis - adrenalin i sve ostalo sem toga umem da igram nisam zaboravio, tako da nema sanse da Novak sad razmislja od ovog cu da izgubim znam unapred. To naravno ne znaci da ce on pobediti i on to zna ali mogucnost uvek postoji.

Ja mislim da ce on (sem ako mu lekarska kontrola ne kaze da treba da pauzira jos malo) da dobije prvih par kola kao sto je i na AO dobio bez obzira ko mu je sa druge strane mreze a ako pocne ruka opet da zeza izgubice u recimo R4 bez obzira da li preko puta ima Delpa ili Chunga ili ko zna koga.

Licno mi se cini da bi on trebalo da je sada bolje nego na AO - znaci idemo po titulu, Nadam se Fekiju u finalu, njega ce lakse da dobije ubedjena sam ako dodje do finala nego par drugih naprimer Kyriosa ako poludi


Edited by ciao, 07 March 2018 - 14:10.

  • 0

#47 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 March 2018 - 14:12

Ja isto mislim da Djokovic tako razmislja. Bez ovog dela da nema veze ko je prekoputa, ali u svakom slucaju ako uspe da izvuce nekoliko meceva, tih nekoliko meceva ce biti pobede protiv igraca koji su trenutno ispred njega na listi. Ako ne uspe, jbg, vraca se, igrao je sa teskim protivnicima. Zato smatram da nikakve tri pobede nad pacerima i onda poraz od prvog ozbiljnog protivnika ne bi znacile apsolutno nista na ovom turniru.


  • 0

#48 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 14:14

znaci imamo dva scenatija:

1. prvi mec protiv Pospisila, drugi protiv Harisona, treci protiv Keija

2. Prvi mec protiv Pospisila, drugi protiv Keija, treci protiv Delpa

 

A) Ako kazemo da je on trenutno na nivou koji je bolji od Keijevog onda znaci da u prvom scenaruju on pobedjuje Keija i igra 4. mec, npr. protiv Soka, koga takodje pobedjuje. Do tada je vec sasvim solidno podigao formu pa mu onda ni Cilic vise ne bi bio kritican za ovo stanje forme.

U drugom scenariju on bi imao dve pobede, izgubio od Delpa, ne bi dalje dizao formu tokom turnira (odigrana 3 meca u odnosu na npr. 5 u gornjem hipotetickom primeru), vec bi to dizanje forme kroz takmicarske meceve bilo pomereno za Majami (gde opet moze da dobije los zreb, tim pre sto bi bio jos losije plasiran).

 

B) Ako je on trenutno u losijoj formi od Keija onda bi u prvom senariju video da li je ta losija forma na nivou Harisona ili Pospisila. U drugom scenariju bi samo znao da li je bolji od Pospisila. Na stranu sto bi dobio manje bodova i jos dlaje pao na listi i imao jso losiji zreb u Majamiju (npr. Feda u 3 rundi).

 

 

A gde sam ja to rekao da se igraci povlace jer se plase da ce izgubiti?

Pa zbog cega bi se inace zdrav teniser povlacio s turnira iz cista mira? (iskljucujemo ludake tipa TomiKa, Gulbisa, Pera, oni nisu zdravi u glavu :D ).


  • 0

#49 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 14:24

Ja isto mislim da Djokovic tako razmislja. Bez ovog dela da nema veze ko je prekoputa, ali u svakom slucaju ako uspe da izvuce nekoliko meceva, tih nekoliko meceva ce biti pobede protiv igraca koji su trenutno ispred njega na listi. Ako ne uspe, jbg, vraca se, igrao je sa teskim protivnicima. Zato smatram da nikakve tri pobede nad pacerima i onda poraz od prvog ozbiljnog protivnika ne bi znacile apsolutno nista na ovom turniru.

bold 1 :D

 

bold 2: Kei nije na listi ispred njega (ali je bolji tensier od Kverija, Ramosa-Vinjolasa, Manarina, Edmunda, Milera pa i Chunga - koliko god on bio mlada nada i Novakova kopija, i KIriosa (samo sto on zna da poludi i krene da prangija) - koji su bili alternative za Keija). Delpo jeste bolje palsiran, kao i Sok, Anderson i Tim koji su bili alternative Delpu za 3. mec, sto je i za ocekivati prema tome kako se zreb pravi.


  • 0

#50 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 March 2018 - 14:33

Ja isto mislim da Djokovic tako razmislja. Bez ovog dela da nema veze ko je prekoputa, ali u svakom slucaju ako uspe da izvuce nekoliko meceva, tih nekoliko meceva ce biti pobede protiv igraca koji su trenutno ispred njega na listi. Ako ne uspe, jbg, vraca se, igrao je sa teskim protivnicima. Zato smatram da nikakve tri pobede nad pacerima i onda poraz od prvog ozbiljnog protivnika ne bi znacile apsolutno nista na ovom turniru.

Nije mi jasno u kom smislu mislis da ne bi znacile apsolutno nista, mislis apsolutno nista dobro ili apsolutno nista lose?

 

Po meni ako je njemu ruka u redu on treba da igra, svaki odigrani mec mu je vazan za povratak i vracanje u atmosferu i slicno i pomaze mu za sledeci turnir. Naravno najbolje bi bilo da dodje do finala i osvoji turnir ali daj sta das

 

naravno da je wwww u pravu sa analizama da bi bilo mnogo bolje ali hebiga, sta je tu je :blush:

 

Rafa se "vracao" duze - on izgubi pa kaze treniracu jos vise i tako je i radio i dosao je do br 1 ponovo, Feki je odjednom, po meni on nije ni bio povredjen nego je (inteligentno  a i sa punim pravom) rekao sebi da ce da uzme pauzu da razmisli sta da uradi da bude jos bolji, da se usput oporavi i podmladi fizicki a i saceka malo da se Novak ispuca jer ne moze da bude onakav doveka i bez pauze, i rezon mu je upalio skroz, ali po meni on nije imao povredu i nije mu bilo potrebno da se oporavlja i vraca u formu, on ima konstantnu fenomenalnu formu vec masu godina koju odrzava i svaka mu cast na tome, ali to nije Novakov slucaj sada, on fenomenalnu formu fizicku ima sve vreme ali ruka je zeznuta nazalost


Edited by ciao, 07 March 2018 - 15:35.

  • 0

#51 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 March 2018 - 15:11

Njemu poeni trenutno ne znace puno, iako to moze delovati paradoksalno. I Federer je osvojio AO kao granicni clan top 20. On mora da pobedjuje najbolje plasirane tenisere kako bi vratio samopouzdanje i ritam protiv njih. Cak i ako bi izgubio i ovde i u Majamiju od nekog tipa Del Potra ili Tima, to je bolje nego da pobedjuje dunstere i ispadne od nekog malo manjeg dunstera, bez da zagrebe top 20. Dobice vise poena, ali taj visak poena ne nadoknadjuje manjak meceva protiv top tenisera, sto mu je po mom misljenju najpotrebnije.

 

I Vavrinka je na papiru zdrav i igrao je. I Kei je zdrav i igrao je. Ali ocigledno nisu ni blizu optimalne forme, a verovatno ni potpuno spremni. Ja ne znam u kakvom je stanju Djokovic i da li bi ipak trebalo da igra ovo, ili jos malo saceka.

 

Imate u sportu milion primera gde su se igraci vracali pa obnavljali povredu jer su pogresili u proceni stanja svog tela. Fudbaler recimo prodje sve testove, po tome ispadne da je zdrav i da moze da igra, pa se na mecu pokaze da nije.


  • 0

#52 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 15:41

Pa bas zato sto ne znamo u kakvom je stanju bilo bi bolje da je situacija takva da gradacijski igra sa sve tezim protivnicima,  a ne da odmah 2. ili 3. mec na prvom turniru posle operacije igra protiv vrhunskih. To ni za zalecenu ruku nije dobro, jer ne mozes odmah od 0 da ides na 100%. Ima vremena za igranje protiv vrhunskih i testiranje forme za nivo osvajanja GS titule. On je tek pre sedmicu-dve ponovo uzeo reket u ruke. Lakat ne moze biti u stanju da moze da izdrzi Delpove bombe.

Ali valjda on zna bolje i nije blesav da rizikuje obnavljanje povrede.


  • 0

#53 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 March 2018 - 15:41

Zvončica se plasirala u glavni žreb kao alternate iz kvalifikacija :thumbs:

Stvarno je ružno da bivšoj šampionki nisu dali čak ni WC za kvalifikacije. Jedino ako je u zadnji čas odlučila da igra kad su pozivnice već podeljene.

Serena mi je na onoj egzibiciji izgledala očajno, kretanje i refleksi užas, ali njoj samo treba određeni broj mečeva da se uhoda. Pitanje je hoće li dobiti dovoljno vemena.

Volela bih da Azarenka ode daleko ali to su puste želje, bojim se.

Bio bi baš zanimljiv meč Bušar-Šarapova ali sumnjam da će obe dotle stići. A i ne bih znala za koga da navijam, jedino za meteor :D

 

 

znaci imamo dva scenatija:

1. prvi mec protiv Pospisila, drugi protiv Harisona, treci protiv Keija

2. Prvi mec protiv Pospisila, drugi protiv Keija, treci protiv Delpa

Kako može da igra treći meč protiv Keija?


  • 0

#54 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 16:06

Kako može da igra treći meč protiv Keija?

Pa nije mogao da bude Novakov protivnik u R4 u ovm zrebu (za ovaj renking igraca), ali je Mc dao taj hipoteticki primer, pa da ispostujem imena.

(Mogao je npr. da mu bude protivnik u QF da je bio u zrebu umesto Milera, pa preziveo svoj renking i izbacio Isnera u R3 i potom Cilica u R4).

 

Recimo da je ovo mogao da bude povoljniji zreb za Novaka:

R3: Vinjolas / Edmund / Manarino / Kveri

R4: Sok

QF: Cilic - po definiciji jer je #2 a Novak je u poslednjoj cetvrtini

SF: sve jedno Zverev ili Dimitrov


Edited by wwww, 07 March 2018 - 16:47.

  • 0

#55 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 07 March 2018 - 21:27

DXti-dyXcAEkSlD.jpg


  • 0

#56 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 21:41

 

BNP Paribas OpenVerified account @BNPPARIBASOPEN 17m17 minutes ago

16-year-old wild card Anisimova notches her 1st WTA main draw win, defeating Parmentier 6-2 6-2. Next up for the American: No. 23 Pavlyuchenkova.


  • 0

#57 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 07 March 2018 - 21:59

DXti-dyXcAEkSlD.jpg

 Interesantne brojke .Novak od najvecih rivala izgubio samo od Rafe, i to finale 2007


  • 0

#58 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 March 2018 - 22:33

ali big 4 mi je omiljena statistika  :lol+:  :lol+:  :lol+:

ta Cindy je bas uzaludna neka 


  • 0

#59 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 March 2018 - 23:02

Pa dobro, imas i ovakvu statistiku:

 

DXtG9clX0AAu8H2.jpg

 

E sad, ako cemo da sitnicarimo mogli bismo da navedemo za koliko godina je svaki od njih postigao ovo gore navedeno, ali da ne gnajvimo...


Edited by wwww, 07 March 2018 - 23:03.

  • 0

#60 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 March 2018 - 23:11

Koristi se big 4 statistika i to procenat u odnosu na ukupan broj meceva, pa normalno je da ce Fed imati najlosije brojeve  :twak:

kao sto rekoh, uzaludna je ta Cindy


  • 0