Jump to content

Photo
- - - - -

Indian Wells 2018 .

• Please log in to reply
355 replies to this topic

#31 wwww

wwww
  • Members
  • 16,300 posts

Posted 07 March 2018 - 12:18

Pa ako je mogao psihički da se nosi s svim u finalu Uso2015 ni poraz od nekog slabijeg igrača ga neće slomiti ;)
A sto se tice logike da bi mu gubitak od Delpa, Keija ili Zvereva nešto rekao o njegovoj trenutnoj formi - hmmmmm, baš naprotiv. Bolje bi bilo da su potencijalni protivnici gradacijski poredjani. Onda bi tačno mogao da vidi do kog nivoa se spremio. Ovako em što neće imati potpunu sliku, još može i ruku dodatno da povredi. Kao što rekoh, jedina gora varijanta je mogao da bude Kirios umesto Keija.
  • 0

#32 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 12:25

Specificnosti igranja protiv Del Potra stoje, ali IMO ne menjaju racunicu mnogo. Ne mislim da ce biti psihicki slomljen, ali sigurno ce uticati, kao sto je uticao i poraz od Cunga na AO.

I ovakav raspored mozes da shvatis gradacijski - sa koliko top igraca uzastopno moze da se nosi, posto ga to ceka u zavrsnicama GS turnira, koji su mu jedino bitni u ovoj fazi karijere.

• 0

#33 Boxy

Boxy
  • Members
  • 13,035 posts

Posted 07 March 2018 - 12:35

Ne moze on psihicki da bude slomljen (cuj slomljen), samo zato sto je ispao od nekog kvalifikanta, a izadje zdrav sa turnira jer ce onda znati da je najgore iza njega i da je sve stvar forme i treninga.

A isto tako ne mozes da me ubedis da mu je ovo dobar zreb, sigurno je bilo pozeljno da ima malo lakse protivnike, a on je za svako kolo dobio skoro najteze.

• 0

#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 12:36

Pa on sigurno zna koliko je spreman i da ne igra turnir. Ali nije isto biti spreman na papiru i kad isprolazi sve testove, i igrati mec. Ispadanje od kvalifikanta bi bilo gore nego da se povuce sa turnira u svakom scenariju.

• 0

#35 Boxy

Boxy
  • Members
  • 13,035 posts

Posted 07 March 2018 - 12:45

Znaci po tebi je bolje da se sad povuce sa turnira, da je i dalje povredjen, nego da je zdrav i izgubi od nekog kvalifikanta, npr. Felixa?

Edited by Boxy, 07 March 2018 - 12:46.

• 0

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 12:49

Pa on moze i zdrav da se povuce sa turnira, nije da to igraci ne rade povremeno. I da, bolje je da se povuce u kakvom god stanju bio, nego da igra mec protiv kvalifikanta i izgubi. Jednim mecom protiv dunstera ne dobija nista, neka zove Stakovskog ili nekog takvog da sparinguju malo, vise ce mu koristiti.

• 0

#37 Boxy

Boxy
  • Members
  • 13,035 posts

Posted 07 March 2018 - 12:50

Pa onda bi se valjda vec povukao, a ne da ceka zreb...

• 0

#38 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 12:53

Ni tu ne bi bio prvi put da izadje zreb, a igrac se povuce :D

• 0

#39 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,178 posts

Posted 07 March 2018 - 13:01

Nisikorija i kvalifikanta ce verujem moci da prodje sa onom igrom iz prva tri kola na AO, a za ove ostale ce trebati nesto vise.

• 0

#40 wwww

wwww
  • Members
  • 16,300 posts

Posted 07 March 2018 - 13:03

Ako se sad povuče znači da ruka nije u redu, pošto se nikada ranije u karijeri nije povlačio s turnira ili davao wo kada je mislio da ne može da pobedi protivnika.
  • 0

#41 Boxy

Boxy
  • Members
  • 13,035 posts

Posted 07 March 2018 - 13:10

Ni tu ne bi bio prvi put da izadje zreb, a igrac se povuce :D

Da je zdrav, a da se povuce?

pa to se bas i ne desava

• 0

#42 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 13:10

Da je zdrav, a da se povuce?

pa to se bas i ne desava

Zvanicno ne :D

• 0

#43 Boxy

Boxy
  • Members
  • 13,035 posts

Posted 07 March 2018 - 13:13

Zvanicno ne :D

Sad i ti izmisljas, igrac je zdrav, nije igrao preko mesec dana i odjednom se povlaci?

To se ne desava bas cesto...

• 0

#44 wwww

wwww
  • Members
  • 16,300 posts

Posted 07 March 2018 - 13:17

Ima li neki primer da potkrepi tvrdnju da se zdrav igrac povlaci s turnira (ili makar pre meca) zato sto se plasi da ce izgubiti?

• 0

#45 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,249 posts

Posted 07 March 2018 - 13:18

Postoji razlika izmedju zdrav aka moze da igra i potpuno spreman. Ja ne znam da li je on potpuno spreman jer ne dobijamo nikakve informacije.

Ne ocekujem ni da ce se povuci.

Samo se ne slazem sa vama da je tezak zreb na ovom turniru los za njega, i dalje mislim da mu trebaju mecevi protiv jakih igraca odmah. Igrao je AO, ispao od mladog igraca koji je dobro odigrao, nije ispao na pocetku, ali nije bio ni epski rezultat. I taj rezultat mu nije znacio apsolutno nista za nastavak sezone.

Isto tako dve pobede ovde protiv recimo Pospisila i Harisona, i poraz od Nisikorija, mu apsolutno nista ne bi znacilo za nastavak sezone. Poraz od Del Potra, a pre toga pobeda nad Nisikorijem mu znaci mnogo vise, iako je odigrao isti broj meceva i zaradio isti broj poena.

Da ne pricamo koliko bi mu znacilo 2-3 pobede protiv top 10 igraca odmah sada.

Ima li neki primer da potkrepi tvrdnju da se zdrav igrac povlaci s turnira (ili makar pre meca) zato sto se plasi da ce izgubiti?

A gde sam ja to rekao da se igraci povlace jer se plase da ce izgubiti?

• 0