Jump to content


Photo
- - - - -

Da li je neko izlečio rak alternatvnim metodama?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Deja vu

Deja vu
  • Members
  • 159 posts

Posted 24 February 2018 - 21:34

Mislim da je taj tvoj lekar bio krajnje pošten jer ti je otvoreno rekao da ne razume dijagnozu, a i sve ostalo što kažeš je tačno. Postavljač teme jedino može da se raspita o lekarima, a praktično iz istog razloga sam i posavetovao da pita više njih za mišljenje, jer i u normalnom svetu se traži second opinion ukoliko je potrebno.

 

Mogućnosti jesu ograničene, ali svakako da je bolje naći lekara koji zna svoj posao nego ići kod kojekakvih vračeva i belih magova koji mogu samo da uzmu novac i naprave štetu.

 

Ok, jeste bio posten, ali trebamo da uzmemo u obzir tu neodgovornost kada je u pitanju neznanje. Ako je neko dermatolog, onda bi valjda morao da zna da protumaci rezultate alergo testova koji su prilicno jednostavni (sam saam istrazivajuci o tome naucio nesto o njima) i da poznaje alergologiju. Mene je to zaprepastilo, jer nije neki zdravstveni problem iskljucivo predmet interesovanja jedne discipline i uzroci mogu biti razni i visestruki, pa ako je u pitanju neki problem na kozi, onda dermatolog mora da zna i alergologiju i imunologiju i bilo koju drugu disciplinu koja mu moze pomoci da razume problem. 

 

Svakako se slazem da je bolje ici kod lekara za resenje zdravstvenih problema, ali sam u postu hteo da ukazem na te sistematske probleme koji teraju ljude ka vracevima i belim magovima koji su jedna strana pored lakovernosti i sveopsteg neznanja. 


  • 0

#17 Deja vu

Deja vu
  • Members
  • 159 posts

Posted 24 February 2018 - 21:46

Tacno je da je zdravstvo u raspadu, ali okretanje alternativnoj medicini zbog losih iskustava sa doktorima je isto kao kad bi ti auto popravljao radnik na gradjevini jer su te razocarali tvoji automehanicari do sada.

 

Vozi kod petog, sestog, desetog, dok ne nadjes dobrog.

 

Slazem se, samo sto je masa ljudi generalno uplasena, nesigurna, lenja da istrazuje i uci i iracionalna, pa ce auto odvesti kod gradjevinskog radnika koji ih ubedi kako automehanicari nemaju pojma, nego varaju ljude, namerno im pokvare neki deo na kolima da mogu opet dolaziti kod njih da im popravlja ista da bi uzimali pare, dok ima tamo neki Pera zidar iz jednog sela, pricaju ljudi za njega kako uspesno popravlja kola, da je to naucio dok je bio u Rusiji 20 godina, pravi majstor. 


  • 1

#18 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 February 2018 - 23:01

...


Izbegavam da mnogo piskaram na ovom tredu, posto smatram da nema potrebe ulaziti u tudje motive.
Kako kazu rusi: 'tudja dusa je u mraku'.

Btw, ja sam 'dusu' ukinuo dekretom.

Zacudo, moj zivot mi nikada nije predstavljao apsolutnu vrednost, a u poslednjim godinama, savako jutro kad se probudim, pomislim uz kinichki osmeh - vidi, vidi!

Imam neke zdravstvene issues, a kod lekara nisam bio preko 10 godina.
Svejedno mi je.

Neka doktorka koju su namamili u goste, ubedi me da barem napravim analize. Dodje neko dete, bocne me, uzme 'materijal' i posalju mi rezultate 'e-majlinom'. Oni, kao, zabrinuti - shugar / pritisak / hertz. I ona mi preporuci neke lekove koje i sada sam kupujem. Jedan sam sam promenio - 'nije mi odgovarao'.

Da odem kod nekog doce - proglasio bi me za 'walking dead', no svejedno mi je.
'Deci' - kceri & zetu sam rekao - nemoj da vam padne na pamet da na mene trosite pare, a i napisao sam / overio neki papir da mi to ne treba.

Citavog zivota sam, manje-vise, ziveo kako sam hteo - pa zasto ne bih i sada?

Secam se u vojsci - padnem na nekom krsu rukama napred i zdrljam kozu dlanova od prstiju do zapesca, bas onako 'u fronclama'. Nekako me zaviju - pa u ambulantu. Gde se 'babicama', tj. likovina koji su zavrsili sanitetsko-bolnicarski kurs u Nasicama (?) momentalno slosi, a 'staza'-slovenac malo plakne ruke i iglom pocne da mi ceprka trunje / djubre ispod koze. Ja tu stisnem zube i pomislim - e neces me cuti! 'Babice' hvataju 'stazu' za ruke, - bolan, sta mu to radis, a ovaj zgranut - pa vidite da nista ne kaze! I to se nekako zavrsi. Setio sam se nekog spy lika koji je pricao oko mucenja - taman posla da kukas, samo nemo kazes sebi - jos, daj mi jos toga, jos, jos! Normalno, dodje staza sav zgranut i pita me - treba li mi nesto? Ja kazem - medicinski alkohol! Donese on bedni dcl, pa mu kazem - sipaj toliko vode. On sipa i kaze - pa sad si ga razblazio! Gde ja to uzmem i trenutno iskapim. Niti infekcije, niti posledice.
Bilo mi svejedno.

I sad cu ja da kukam kod nekog doce oko zivota koji pripada samo meni, a ne njemu, ni tom njegovom f'n' zanatu haruspexa / augura?
:-1:

...


  • 1

#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 February 2018 - 18:07

Kazes coveku da nauci nesto o svojoj bolesti - jok! 

 

Kazes mu da samelje dve trepavice od muve i zamesa sa krilcem od buve i on odmah poleti da se "izleci". 

 

Tako je to vrlo cesto. 


  • 2

#20 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 February 2018 - 14:35

...

 

 

Kaze neki doktorski lik - danas dajemo mnogo vise para na 'plastiku' i 'vijagru', nego na lecenje Alzhajmera.

 

Tako cemo kroz vise godina imati gomilu matorih likinja sa sjajnim grudima i likova sa mocnom potencijom koji nece znati cemu to sluzi!

:rotflmao:

 

...


  • 2

#21 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 February 2018 - 16:34

Pomenula sam ranije vaznost imuniteta - jacanje i odrzavanje imuniteta je prvo i poslednje slovo abecede. Ko je doziveo bojne otrove (citostatike) vrlo dobro zna kako izgleda kad bela krvna zrnca posustanu kao destkovana armija u napadu divlje bande (cancer cells) kombinovano sa citostaticima.

 

Ovo pazljivo treba da procitaju i zdravi i bolesni. 

 

”We cannot overestimated how important it is that our white blood cells stay battle ready. They are the key elements in our body´s ability to whitestand and defeat cancer. We can arouse their vitality or, at the very last, stop slowing them down. The supermice succeded at this better than anyone else, but each of us can 'urge on' our white blood cells so that they give their all in their confrontation with cancer.

 

Several studies show that, like soldiers, human immune cells fight all the harder when (1) they are treated with respect (they are well fed and protected from toxins) and (2) their commanding officer keeps a cool head (he deals with his emotions and acts with poise).” - Anticancer: A New Way of Life, David Servan-Schreiber

 

Spoiler

 

Posalji, molim te, meni.


  • 0

#22 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 February 2018 - 11:57

Kazes coveku da nauci nesto o svojoj bolesti - jok! 

 

Kazes mu da samelje dve trepavice od muve i zamesa sa krilcem od buve i on odmah poleti da se "izleci". 

 

Tako je to vrlo cesto. 

 

Ja sam skoro citao da soda bikarbona cuda cini.


  • 1

#23 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 February 2018 - 17:40

Ja sam skoro citao da soda bikarbona cuda cini.

 

I avokado i aronija.


  • 0

#24 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 February 2018 - 18:52

...

 

Cemu ovoliko trolovanje?

 

To sto se neko ne pali na 'doktorske savete 4umskih amatera' - to je njegov izbor.

Na kraju krajeva, to je i njegov zivot.

 

Pa - 'otputovao' uz aroniju & soda bikarbonu, ili vise hiljada potrosenih evritja za apsolutno skupe lekove - svejedno je.

Doduse, sa aronijom & soda bikarbonom - mnogo povoljnije i za njega i porodicu.

;)

 

Kazu, neke godine se onaj vremesni moreplovac ser F. Chichester, koji je vec imao neke metastaze, zaglavi posle obilnih sneznih padavina u swiss alpima. Pa u kuci imao nesto malo hrane i dva dzaka crnog i belog luka.

 

Kada su dosli po njega - prvo na pregled. Gde su lekari pali na glavu - metastaze se skoro povukle.

Cime ste se lecili? Gladovao i jeo ovo

 

Attached File  Onion-and-Garlic.jpg   25.54KB   2 downloads

 

Posle vidim, to je valjda prema 'Ayurvedi'?

:lol+: 

 

...


Edited by Kinik, 27 February 2018 - 19:04.

  • 0

#25 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 07 May 2018 - 13:45

Na ovom istom podforumu (Medicina i zdravlje) je i moj topik ‘Prostata, PSA i karcinom.‘
Tu sam iznio moje lično iskustvo sa kurkumom u prahu.

Danas sam postavio ovaj adendum gdje su u Engleskoj vršeni eksperimenti, i smatra se da kurkuma ima svojstva koja utiču na poboljšanje stanja oko kancera. Pročitajte prvo moj dio oko prostate, pa posjetite donjim linkom BBC LIFE i njihovu seriju o kurkumi (Turmeric).

 

ANOTHER U.K. MEDICAL RESEARCH PROOF

 

BBC Life series ”Trust me, I‘m a doctor”  in episode 3, opted to test

turmeric as a cancer fighting natural remedy. In 2016, the volunteers were

tested in Newcastle University medical institution in England. They were

divided into three groups:

 

▪ The first group took 1 teaspoon of turmeric powder daily,

▪ The second group took the same amount of turmeric as a supplement

▪ The third group took a placebo pill.

 

After six weeks, the results for the two first groups shown no change

comparing to their initial testing.

 

The third group using turmeric powder did surprise even the researchers.

By using gene SLC6A15 which in our bodies serves as a facilitator for

transfer od ingredients through the cells (if I had understood its function

correctly), indicated the positive effect of turmeric powder.

 

According to the research results, the benefit of turmeric powder should have positive effect on the

following medical conditions: a) depression and anxiety; b) asthma and eczema; and c), cancer.

 

For more details about this medical reserach, please visit:

 

http://www.bbc.co.uk...R08tmK69w7J1b/d

oes-turmeric-really-help-protect-us-from-cancer


  • 0