Jump to content

Photo
- - - - -

Zimske OI - Pjongcang 2018

• Please log in to reply
119 replies to this topic

#106 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,394 posts

Posted 17 February 2018 - 22:10

Au šta uradi Ester Ledecka  :lol+:

Pa šta će tek da uradi u snowboard-u gde je favorit za zlato  :lol+:

Elem, Ameri nastavljaju da razočaravaju na Igrama, danas su ih Rusi rutinski dobili, a iskreno ni na prva dva meča nisu briljirali.

Kuzmina rutinski osvaja zlatnu medalju, sjajno,ali sjajno je gađala, onaj promašaj na kraju je bio totalno nebitan, a čini mi  se da je promašila još dva puta da bi osvojila zlato. Moja favoritkinja Wierer se dobro držala ali promašaj u zadnjem gađanju je koštao medalje.

Britanci danas tri medalje. U slobodnom skijanju Atkin je u poslednjoj seriji uspela da bude za malo bolja od Amerikanke Voisin, koja je bila i jedan od favorita za zlato, ali ništa joj nije išlo od ruke do zadnje treće serije i u trećoj seriji je stigla Atkinovu, ali je Britanka nakon toga ipak imala bolji nastup od Amerikanke. Zlato i bronzu su Britanci osvojili u ženskom skeletonu, ali tu su dominantni, za razliku od sportova na snegu gde su prvu olimpijsku medalju osvojili tek pre 4 godine u Sočiju. Kad sam već kod Britanaca, prokletstvo koje prati  Elis Kristi na igrama se nastavlja, danas je opet u finalu napravila grešku i opet ostala i bez medalje i bez plasmana. Šta se njoj izdešavalo pre 4 godine u Sočiju i šta joj se dešava sada u Koreji je za film. Gadno je pala, nadam se da nije teže povređenja i da će imati još šanse za medalju ovde.

Janne je napisao uglavnom sve bitno što se tiče skokova,  s tim što bih ja samo dodao da smo konačno imali jedno tečno takmičenje bez prekida zbog vetra i bilo je pravo zadovoljstvo gledati.

• 1

#107 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,362 posts

Posted 17 February 2018 - 22:43

Ne pratim sve discipline na ZOI alpske sam skoro totalno zapustio ali hokej mi je interesantan kao i nesto malo brzog klizanja-skeleton, cekam bob ako nisam propustio...

• 0

#108 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,394 posts

Posted 17 February 2018 - 22:57

Ne pratim sve discipline na ZOI alpske sam skoro totalno zapustio ali hokej mi je interesantan kao i nesto malo brzog klizanja-skeleton, cekam bob ako nisam propustio...

Sutra počinju kvalifikacije u bobu.

edit. prve dve vožnje da budem precizniji  :)

Inače, da ne zaboravim Španci su osvojili dve medalje na Igrama (do sada), a ukupno do sada su imali dve.Zadnju medalju su osvojili daleke 1992 i to bronzanu medalju u alpskom skijanju.

Edited by DonJuan, 17 February 2018 - 23:10.

• 0

#109 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 5,903 posts

Posted Yesterday, 08:54

Norveška osvojila zlato u štafeti u nordijskom skijanju. Rusija druga, Francuska treća. Klebo još jednom pokažao koliko je arogantan, svaka čast, pobedili ste sa 10ak sekundi prednosti kada je vaš protivnik imao hendikep od minut (u trećoj izmeni za Rusiju je skijao Červotik koji je skroz van forme, izgubio je 32 sekunde prednosti, i predao poslednju izmenu sa 15 sekundi zaostatka, umesto Ustjugova,najboljeg Rusa kojeg MOK nije pozvao). 

• 0

#110 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,394 posts

Posted Yesterday, 12:02

Norveška osvojila zlato u štafeti u nordijskom skijanju. Rusija druga, Francuska treća. Klebo još jednom pokažao koliko je arogantan, svaka čast, pobedili ste sa 10ak sekundi prednosti kada je vaš protivnik imao hendikep od minut (u trećoj izmeni za Rusiju je skijao Červotik koji je skroz van forme, izgubio je 32 sekunde prednosti, i predao poslednju izmenu sa 15 sekundi zaostatka, umesto Ustjugova,najboljeg Rusa kojeg MOK nije pozvao). 

Ne znam zašto je arogantan? Istrčao je taktički odlično trku, a nije ni bilo razloga da se previše troši i da pravi ne znam kakvu prednost u odnosu na konkurenciju kada se zna da je mnogo jači sprinter od svojih konkurenata. Čekao je zadnjih 1000 metara i napravio odličan finiš i to je to.

Elem, što se tiče Norvežana sve čestitke i Kristofersenu deseti je bio posle prve vožnje u veleslalomu, ali je uspeo da najbržom drugom vožnjom dođe do srebra. Sa druge strane Hiršer je toliko dominantan bio danas da je to neverovatno. Ukupno za 1.3 sekunde bolji od Kristofersena. Ne znam šta može da se desi da ne osvoji zlato i u Slalomu i biće vrlo verovatno jedan od najboljih na ovim igrama, ako ne i najbolji pošto Austrijanci mogu do zlata i u ekipnoj konkurenciji.

Inače, Norvežani nastavljaju da ređaju medalje.Zlato i u slobodnom skijanju u slopestyle. 25 medalja za Norvešku od čeka 9 zlatnih i zahvaljujući tome su za sada najuspešnija nacija na igrama.

• 0

#111 romantik

romantik
  • Members
  • 7,043 posts

Posted Yesterday, 12:55

Furkad koliko je dobar toliko i nervira svojim losim taktickim izborima! Ako sa nekim ne zelis da imas sprint finis to je Semp, koji vec godinama vazi za najboljeg sprintera u svetu bijatlonu i umesto da napadne Martan na najvecem usponu i proba da slomi Sempa on tu skroz spusta tempo i odlucuje se za sprint finis, suludo :krsta: 

• 0

#112 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 4,914 posts

Posted Yesterday, 13:43

Martin - the hard way - Fourcade!
:D
  • 0

#113 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,322 posts

Posted Yesterday, 16:57

OAR-ovac uhvaćen u dopingu, i to curlingu!

https://www.huffingt...4b00bc49f45148e

Mis’m...

Edited by Cilemile, Yesterday, 16:58.

• 0

#114 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 4,914 posts

Posted Yesterday, 19:13

Kakvi debili majko draga. Patološki.
  • 0

#115 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 1,914 posts

Posted Yesterday, 19:45

Ček malo. Ajde da razumem doping u skijaškom trčanju, biatlonu, brzom klizanju... ali u karlingu? Šta će tu fiksanje da mu pomogne? Da brže trlja onom četkom?
  • 0

#116 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,553 posts

Posted Yesterday, 19:48

Meldonijum je i za smirenje, mirnija ruka kod bacanja ;)
  • 0

#117 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 4,914 posts

Posted Yesterday, 19:49

Ma zavera. S’mestili čo’eku...
  • 0

#118 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,394 posts

Posted Yesterday, 20:29

E jebiga ostade Anastasija bez medalje  :(

• 0

#119 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,362 posts

Posted Yesterday, 20:53

Sutra počinju kvalifikacije u bobu.

edit. prve dve vožnje da budem precizniji  :)

Inače, da ne zaboravim Španci su osvojili dve medalje na Igrama (do sada), a ukupno do sada su imali dve.Zadnju medalju su osvojili daleke 1992 i to bronzanu medalju u alpskom skijanju.

da odgledao bob dvosed.

• 0

#120 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,983 posts

Posted Today, 00:49

OAR-ovac uhvaćen u dopingu, i to curlingu!

https://www.huffingt...4b00bc49f45148e

Mis’m...

Rus.

Nothing to add...

• 0