Jump to content


Photo
- - - - -

Zimske OI - Pjongcang 2018


  • This topic is locked This topic is locked
255 replies to this topic

#31 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 10 February 2018 - 16:20

Wellinger jedini sačuvao prisebnost u odvratnim uslovima. Svaka čast.
  • 0

#32 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 February 2018 - 16:23

Svaka čast Wellingeru, ali svaka čast i Norvežanima.


  • 0

#33 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 10 February 2018 - 16:27

Velinger zlatni, svaka cast za njega. Odlican drugi skok je imao. Stavio i sam nesto para na njega, 3 je kvota bila.
Dvije medalje za Norvezane, Forfang srebro, Johanson bronza.
Stoh i Hula bez medalje ostali, a cinilo se da ce oni odlucivati o medaljama. Freitag podbacio u drugoj rundi.
Najveca razocarenja Kubacki i Kobajasi koji nijesu uspjeli ni da udju u finalnu seriju.
Uslovi su bili ocajni, predugo je trajalo takmicenje.
  • 0

#34 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 10 February 2018 - 16:57

U bijatlonu Dalmajerova dominirala, u izuzetno teskim uslovima (jak vetar sa cestim naletima  prave oluje) gadjala bez greske, iako je u stojecem stavu citavu vecnost potrosila na cetvrtoj meti, uspela je da je obori i time fakticki obezbedila sebi dva zlata, jer ce u poteri imati dve ili vise meta prednosti u odnosu na sve relevantne protivnice. Srebro je kao poprilicno iznenadjenje uzela Mate Olsbu iz Norveske a bronzu Vitkova iz Ceske.

 

Steta za Hanu Ojberg (moju miljenicu :wub:) jako dobar nastup, ali zbog jednog promasaja nije uspela da dodje do medalje.


  • 0

#35 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 10 February 2018 - 18:08

Jel zna neko kad je spust?
  • 0

#36 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 10 February 2018 - 18:40

Noćas u 3, ako ga bude (vetar).
  • 1

#37 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 11 February 2018 - 02:39

Otkazan spust (za 15. februar) zbog vetra


  • 0

#38 filip998

filip998
  • Members
  • 429 posts

Posted 11 February 2018 - 13:54

Kakav raspad Furkada i Johanesa Boa danas u bijatlonu... neverovatno, prvi ima 15 podijuma ove sezone, drugi 12, zajedno bili prvi i drugi 8 puta.. Danas prvi 3 promasaja, ali skijanjem dosao do top 10, drugi 4 promasaja, crk'o u trecem krugu, do tad skijao odlicno, pa iako je imao u prvom pucanju 3 promasaja, da je drugo izveo bez promasaja, tipujem da bi uspeo da dodje do medalje... na kraju ima 1:20 zaostatak, sto je puno za poteru.. Furkad uspeo da smanji zaostatak na "samo" 20-ak sekundi..

Samo jednom nije pobedio neko od njih dvojice, to je bio stariji Johanesov brat Tarjei.. Potpuni sok da nijedan nije na podijumu 


Edited by filip998, 11 February 2018 - 13:58.

  • 0

#39 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 11 February 2018 - 14:21

Veliko iznenadjenje, i dok za Boa to donekle i ima opravdanje, startovao je pre Furkada i morao je da ide na sve ili nista ako hoce zlato, odskijao je zverski, to, plus sto Norvezani nisu imali dobro podesen nisan (sva trojica:  braca Bo i Svensen) su u lezecem stavu dosta vukli udesno, cudi me da to nije preneseno Johanesu, bilo je vremena za tako nesto.

 

Bukvalno u tom trenutku Furkad je znao da mu 9 od 10 uz nesto sporije gadjanje garantuje zlato, i umesto da se opusti i uzme ako treba i dodatno vreme za prvo gadjanje (oduvek mu je lezeci stav bio veci problem od stojeceg) on sasvim neobjasnjivo radi skroz suprotno, skracuje vreme oporavka do prvog metka za nekih 4-6 sekundi od uobicajenog, pogadja prvi, ali promasuje naredna dva i umesto da tad umeze malo duzu pauzu i regrupise se, jer je vec znao da je Bo aut a da on i sa 2 promasaja moze do zlata, on nastavlja u istom ritmu i promasuje i treci i tu je bio kraj. Na kraju je dobro izvukao trku i bice veliki kandidat za zlato u poteri, pogotovo sto nece morati da brine i Bou. Ako pogodi prvih 5 meta u poteri uzima zlato bez dileme.

 

Ovakav kiks Furkada je ocito posledica psihe i relativno slabijih rezultata na prethodnim velikim takmicenjima. Sad je pitanje da li ce ga ova losa trka opustiti ili ce mu stvoriti jos vece i opterecenje i totalno potonuce.


  • 1

#40 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 11 February 2018 - 15:48

Da, zaista neočekivano da nijedan od njih dvojice nije uzeo ni medalju. Boe još uvek bez medalje na OI. Romantik vrhunski opisao situaciju. Što se tiče bijatlona, Nemci su bili fenomenalni svi, a češki tim je očigledno sve karte bacio na Pjong Čang, nigde ih nije bilo u Decembru, a ovde već 2 medalje, svaka čast!

Zanimljivo je bilo u sankanju gde je nemac Loh izgubio zlato (bio je prvi u Vankuveru i Sočiju), a i sve medalje bukvalno par krivina pre kraja poslednje, četvrte vožnje. Zlato je osvojio austrijanac koji je bio treći pre četvrte vožnje.

Holandija nastavlja da dominira u brzom klizanju, a Kramer je čini mi se prvi takmičar koji je odbranio zlato iz Sočija.

Edited by Jurgen, 11 February 2018 - 15:54.

  • 0

#41 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 12 February 2018 - 00:10

Wellinger jedini sačuvao prisebnost u odvratnim uslovima. Svaka čast.

Zasluzeno do zlata, steta za Hulu, jedna medalja bi svakako bila zasluzena i na njegovom kontu za sezonu karijere.


  • 0

#42 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 12 February 2018 - 00:22

Noćas prva trka u alpskom skijanje - veleslalom za žene. Ujutru obe potere u bijatlonu i ski skokovi na normalnoj skakaonici za žene.


  • 0

#43 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2018 - 00:55

Dosta zanimljiv dan juče, pravi sumrak favorita, sem naravno Kramera koji je potvrdio kvalitet i opravdao ulogu favorita u brzom klizanju.

 

Rekli ste dosta o bijatlonu, znam da su uslovi katastrofalni i verovatno deo razloga leži i u promenjivim usovima za vreme trke, samo bih ja dodao da su u ovoj trci iznenađenja česta. Tako je bilo i u Sočiju, tako je bilo i u Vankuveru. Ova trka je samo nastavak tog trenda. Zašto je to tako, ne znam, da li u pitanju trema ili nešto slično, ali favoriti ne prolaze dobro u ovoj trci. Dobro ovo danas je bilo još veće čudo, pošto ovu trojicu niko nije očekivao na podijumu. Ko zna možda je ovo znak novog doba u bijatlonu.

 

Heroj dana je svakako nordijac Kruger, osvajač zlatne medalje u skijatlonu. Pao je na početku trke,ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i na kraju bude prvi. Inače totalna dominacija Norvežana u toj trci, a sam Kruger je gotovo kopirao taktiku Kale od juče, rano se odvojio i na kraju uspeo da održi prednost do kraja trke.

 

Veliko iznenađenje i u sankanju.  Svi su očekivali treću uzastopnu zlatnu medalju Loha, i tako je izgledalo do desetak sekundi pred cilj, kada je zakačio vrhom sanki zid, nekako uspeo da ispavi sanke i završi trku, ali to je tek bilo dovoljno za peto mesto. Senzacionalni pobednik je bio Austrijanac Gleircher, koji pre ove trke nije imao ni jedan podijum u svetskom kupu. Naravno prva olimpijska medalja. Drugi je bio Amerikanac Mazdzer i to je prva olimpijska medalja za Amerikance u singlu.

 

Od curling-a sam gledao samo meč Svajcarske  i Rusije. Ruski par je vodio sa 7-2, ali je Švajcarski par preokrenuo u tri zadnja enda i na kraju je bilo 9-8 za Švajcarsku, koja je zahvaljujući toj pobedi izborila direktan plasman u polufinale gde će opet imati Ruse za rivale, i taj meč počinje za nekih pola sata. Inače, ako stignete gledajte makar jedan meč Rusa, pa čak i ako ne volite curling, pošto treba videti Anastasiju Brizgalovu, sve ostalo je nebitno :)

 

12935-640.jpg

 

Žao mi je što nije bilo spusta, ali dobro....


Edited by DonJuan, 12 February 2018 - 08:42.

  • 2

#44 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2018 - 11:43

Ali jedan veliki naklon za Dahlmeier  :hail:  :hail:  :hail:

 

Kakva mirnoća i preciznost !!! Zaista impresivno. Potpuno zaslužena druga zlatna medalja.


  • 0

#45 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 12 February 2018 - 11:56

Dalmajer skroz ocekivano, kontrolisana trka.

Svaka cast Kuzminoj, pojela ih je na stazi, a bogme i Beskon koja je gadjanjem uspela da se pronbije sa 19-te na 3-cu poziciju, a dobro se drzala i u poslednjem krugu, umalo da dobije Kuzminu u sprintu.

 

Makarainen kao sto sam najavio i pre olimpijade ovde nije imala sanse posle raspada u sprintu, a njena jedina sansa za zlato bice masovni start, ako tamo uspe da prva dva gadjanje prodje sa ukupno jednim ili dva promasaja.

 

A od 13 spektakl, muska potrera i totalno otvorena trka koja ce nadam se doneti prvo zlato Furkadu!


  • 0