Jump to content


Photo
- - - - -

Gde biste voleli da zivite?


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#61 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 February 2018 - 22:30

Rezon mu je da hoce najveci moguci brod kojim moze sam upravljati a da mu ne treba posada - i da tako sacuva privatnost.


To je ova lepotica od ca 11 m. -  Diva 35. Vrhunsko uzivanje. 

 


  • 2

#62 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 February 2018 - 23:19

Ja sam se zakacio, na Bahamama. Masa mladih ljudi, naseg godista, iz NC, doplovi do Bahama i onda idu ka Evropi. 

Ti brodovi nisu nesto posebno skupi, najskuplja je oprema. Za nekih $60k moze da se dobije izvanredna, moderno opremljena brodica. Koristis par godina, prodas i vratis pare.


  • 0

#63 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 February 2018 - 00:05

...

 

... a da Zorana preselimo na neki brod? Ne mislim na turističke crusere, već na nešto nalik ovoj ljepotici. Dodijalo mi je stalno citirati Slamnigovu Barbaru, ali nije na odmet predložiti 30-metarsku jedrilicu, kojom može ploviti oko svijeta.

 

attachicon.gifjahta.jpg

 

Attached File  J boat J_46.jpg   19.38KB   4 downloads

 

300.000 $

 

Attached File  J boat 46.jpg   68.5KB   5 downloads

 

...


Edited by Kinik, 12 February 2018 - 00:11.

  • 2

#64 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 12 February 2018 - 01:52

Troll on...

 

Brod je dobra fora, ali ja sam lijen za jedrilicu. Previse posla. Motornjak mi se vec svidja.

 

pa i kod motornjaka imas cjelodnevnog posla kad plovis. cak i kad ti stoji usidren u luci imas se cime zabavljati. 

nije brod za svakoga, to moras uistinu voljeti, inace je muka. 


  • 0

#65 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 February 2018 - 03:06

pa i kod motornjaka imas cjelodnevnog posla kad plovis. cak i kad ti stoji usidren u luci imas se cime zabavljati. 

nije brod za svakoga, to moras uistinu voljeti, inace je muka. 

Sve je to tacno. Medjutim, kad te vetar udari, a brzina natera suze na oci, nema veze da li je pod masinom, ili jedrom, usao si u cetvrtu dimenziju. On bi se pelcovao, posle prvog letanja kroz vetar. Motorista je to. :)


Edited by mrd, 12 February 2018 - 03:10.

  • 0

#66 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 February 2018 - 03:14

...

 

Attached File  grunf4_show.jpg   37.39KB   4 downloads

 

...


  • 0

#67 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 February 2018 - 03:28

...

 

attachicon.gifgrunf4_show.jpg

 

...

:lol:

Svi se mi probudimo. 


  • 0

#68 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 February 2018 - 07:42

Pazi Zorane da ne bude ovako, ako se odlucis za brod  :lol+: https://www.b92.net/...&nav_id=1357687


  • 0

#69 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 February 2018 - 08:43

.... ako se odlucis za brod  ....

Ma, pusti brodove - to je trajno resenje samo za neke.

 

Nego, gde bi ti hteo da zivis, i zasto?


  • 0

#70 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 February 2018 - 08:47

Pazi Zorane da ne bude ovako, ako se odlucis za brod  :lol+: https://www.b92.net/...&nav_id=1357687

 

Za ovo se kaže:

Koj' ćeš ku*ac kraj Morave kad ne znaš da plivaš.


  • 1

#71 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 February 2018 - 08:53

Ma, pusti brodove - to je trajno resenje samo za neke.

 

Nego, gde bi ti hteo da zivis, i zasto?

 

Ja sve vise razmisljam da zivim u Grckoj. Atina mi se svidja, stanovi nisu skupi. Pored Atine svidja mi se Krit ostrvo i jugo zapadni deo.Tu su jos i Peloponez u blizini gradica Gythion.   Kao i Kipar. Na Kipru sam ziveo 4 godine i vuce me nostalgija :)


  • 0

#72 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 February 2018 - 09:56

...

 

Zimmerfrei!?

:ajme:

Dva sprata - gomila posteljine, WC, kuhinja za goste, penjanje gore-dole, devojke koje rade?

Pranje / peglanje, svuda po TV / kompjuter, vriska / dreka gostinske dece, 'nedaleko od mora / magistrale'?

 

QQLL!

:frust:

 

...

 

Nekome ko preferira samoizolaciju uz komp i forum verovatno moj plan izgleda kao QQLL mucenje i cist kuluk. Meni izgleda kao zabavan nacin da se ostane radno aktivan i nakon penzionisanja, u granicama koje ja sama postavljam i shodno mojim zeljama i mogucnostima u datom trenutku.

Plan ukljucuje i dvoje potomaka koji takodjer zele da imaju neku bazu na Jadranu, za slucaj da se nadju u prilici da rade ili studiraju online i ne budu vezani za neko drugo konkretno mesto. Cerka je vec provela pola godine tako i upoznala gomilu mladih (a i nesto starijih) ljudi iz celog sveta, koji bas tako rade, a zive u Splitu i oko njega. Odatle i ideja i porodicni plan da se u buducnosti bude deo svega toga, uz mene stacioniranu tamo, i njih koji dolaze i odlaze, a u medjuvremenu salju svoje prijatelje i prijateljevih prijatelja prijatelje na stan i eventualno hranu. Nesto kao mali pansion u kojem moze da se zivi cele godine, a ne samo u sezoni.

Na moje blago iznenadjenje i veliko zadovoljstvo, na licu mesta sam se uverila da je Hrvatska postala vrlo privlacna za tu vrstu slobodnih svetskih putnika i bar u prvoj deceniji nakon penzionisanja, rado bih sebe videla tamo.

Znaci, daleko od zimmerfrei kako ga ti opisujes, mada ne bih imala problem ni s tim.


Edited by vilhelmina, 12 February 2018 - 10:19.

  • 2

#73 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 February 2018 - 10:56

Mislim da za vas koji živite u severnoj Americi nema dileme da je najbolja destinacija Kanada. Recimo Vankuver (ili okolina). 

 

Ja bih se preselio tamo da mogu, ali odmah :)


Edited by DonJuan, 12 February 2018 - 10:57.

  • 0

#74 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 February 2018 - 11:09

Mislim da za vas koji živite u severnoj Americi nema dileme da je najbolja destinacija Kanada. Recimo Vankuver (ili okolina). 

 

Ja bih se preselio tamo da mogu, ali odmah :)

 

Uh, Kanada. Zima traje 10 mjeseci predugo ali bih tamo radije nego negdje gdje se citave godine zivi u kupacim gacama. 


  • 3

#75 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 February 2018 - 11:32

Mislim da za vas koji živite u severnoj Americi nema dileme da je najbolja destinacija Kanada. Recimo Vankuver (ili okolina).

Ja bih se preselio tamo da mogu, ali odmah :)

Bio sam tamo, prekrasan grad. Za one koji vole gradski zivot i rade. Pre 20 godina, mozda bih i ja, samo mi nije bilo prakticno.

 

 

Uh, Kanada. Zima traje 10 mjeseci predugo ali bih tamo radije nego negdje gdje se citave godine zivi u kupacim gacama. 

Ima nesto u tome sto kazes. Ipak, nakon decenije provedene na Aljasci, zima mi bas i ne fali. Nauzivao sam se.

A sad bih tamo gdje se citave godine zivi u kupacim gacama moze voziti motorom. :D


  • 0