Jump to content


Photo
- - - - -

Split: Komunizam i njegovi zlocini


  • Please log in to reply
297 replies to this topic

#121 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 03 February 2018 - 17:27

Za "Crnu knjigu komunizma" sam čula tek prije par godina iako je prevedena i u Hrvatskoj i Bosni. Nisam je na žalost čitala, ali znam da je upravo na osnovi podataka iz knjige donesena i "Rezolucija Vijeća Europe 1481 (2006) o potrebi međunarodne osude zločina totalitarnih komunističkih režima" (Wiki izvor, ali podaci su točni)  - https://hr.wikipedia...urope_1481/2006
Inače, o Crnoj knjizi komunizma, u Hrvatskoj nikad ni jedan lijevi intelektualac, književni kritičar, novinar, kolumnist, znanstvenik, povjesničar nije napisao ni jednog retka, nijednu recenziju, kritiku, ništa. Potpuno su je ignorirali. Toliko o "poštenju" lijeve intelektualne "elite".

 
knjiga je prevedena / stampana / nasla se u knjiznicama i knjizarama prije 19 godina, a tebi, velikoj istrazivacici komunistickih zlocina, krivi su lijevi intelektualci sto ju jos uvijek nisi procitala. btw. trebalo mi je manje od tri sekunde na Googleu da pronadjem intervju povjesnicara Tvrtka Jakovine sa jednim od autora te knjige. https://hrcak.srce.hr/101951

 

"Najizravniji rad na filmu trajao je oko godinu dana. No ja sam se istraživanjem poslijeratne komunističke represije bavila ili se barem nastojala baviti, dvije godine prije toga, kad sam 2012 počela raditi u novouspostavljenom Uredu za pronalaženje, obilježavanje i uređenje grobova žrtava komunističkih zločina počinjenih nakon Drugog svjetskog rata. Izgledalo je obećavajuće, jer zakon o uspostavi tog ureda je donesen političkim konsenzusom. No čim je Kukuriku koalicija preuzela vlast u ladici su već imali zakon kojim ukidaju Ured, što su nakon godinu dana i učinili, formalno premjestili istraživanje u Ministarstvo branitelja, a praktički zaustavili svako istraživanje. U te dvije godine bitke, najprije za očuvanje Ureda, a kasnije, nastojanja da se barem dio njegovih postignuća u istraživanju očuva, imala sam prilike i na vlastitoj koži osjetiti u kojoj mjeri stare komunističke oligarhije i njihovi nasljednici upravljaju ne samo državom, već cjelokupnim društvom i s kojom su odlučnošću pa i brutalnošću spremni štititi tek naoko bivši komunistički sustav od spoznaje njegovog represivnog i zločinačkog karaktera. Taj je sustav, naime, ishodište njihove današnje moći. Zato čine sve da masovne grobnice i dalje budu skrivene, da arhivi budu i dalje zatvoreni, da žrtve i dalje šute. Kako su stare oligarhije, služeći se autoritetom države zatvorile grobnice i arhive, ja sam odlučila priču o sustavu represije ispričati filmskim jezikom, preko žrtava represije." - Višnja Starešina

 
na ovakve zaveroloske postove sam posljednji put odgovarao na forumu Glasa Slavonije prije desetak godina, dok mi nije dojadilo. red laganja, red patetike, red zrtvoslovlja, red zavjere. koje to zrtve sute, Ziza? gdje to / u kojoj paralelnoj stvarnosti? tko to njima prijeti, danas, godine gospodnje 2018? gdje su te silne masovne grobnice, dosad neotkrivene, a koje neke tamne / super tajne sile skrivaju? koliki nacionalisticki imbecil mora neko biti pa povjerovati da je profesionalnim narikacama tipa Staresine stalo da se uistinu istraze / dokumentiraju bilo kakvi zlocini? dvadeset godina ona izvjestava iz Haaga, i nikad joj fokus nije bio na zrtvama, ali bas nikad. uvijek na negiranju zlocina i na velicanju zlocinaca! ali se zato lijepa karijerica napravila / lovica spremila u dzep. apsolutno dno dna. nije, nazalost, jedina.

 
 

E pa jos bolje, i meni je muka od tvojih gluposti, ides lepo na ignore listu, gde ti je odavno i bilo mesto, a sve palindromičnom budaletinom, staljinistima i ostatkom tikvi i bukvi.

 
e pa nije to lepo, sad ti ispadoh ja kriv sto si izmisljao podatke i ucitavao stavove sugovorniku. ajd bolje da vidimo sto o tom fenomenu kazu autori "Crne knjige komunizma". Treci dio / Druga Europa - Zrtva komunizma / Srednja i Jugoistocna Europa / Kompleksno nosenje s prosloscu
 
[...]
 
Ispostavlja se da je povijest komunistickih rezima krajnje politizirana - konstatacija vrlo banalna u trenutku kad se radjaju nove stranke i pokreti sto zude naci si korijene u proslosti, pretke, tradiciju. Poljak Andrzej Paczkowski, jedan od autora ove knjige, u povodu potrage za tradicijom u danasnjoj Poljskoj, ne oklijeva govoriti o "gradjanskom ratu", nasrecu samo verbalnom, sjetimo li se Jugoslavije. Pojedinci i skupine tragaju za identitetom cije je jedna od sastavnica pamcenje. Afirmira se instrumentalisticki, manipulacijski pristup proslosti, ozivljuju stari mitovi i legende, radjaju se novi. Mit o broju zrtava u tom pogledu zasluzuje posebnu pozornost. Prema rijecima francuskog povjesnicara Roberta Franka, taj broj zapravo je "kljucni simbol" zaodjeven u "znanstveno (matematicko) ruho"; on odobrava govorenje o "smrti u brojkama", omogucuje instrumentaliziranje i sakraliziranje masovne smrti. A to se u bavljenju zrtvama komunizma dogodilo povjesnicarima svih tih zemalja. Odatle je za istrazivaca nuzan apsolutni imperativ opreznosti, opreznosti potrebne i u borbi protiv nacionalnih mitova ili mitova drustvenih skupina. Krajnje politizirano tumacenje povijesti pomaze u dubinskim analizama politickog razvitka zemlje, sugerira Madjar Gyorgy Litvan, ravnatelj Instituta za povijest madjarske revolucije 1956. godine: odnos prema nedavnoj proslosti cesto nam daje vise spoznaja o demokraticnosti ove ili one struje nego nacin na koji ona govori o gospodarskim ili ostalim problemima tekuce tranzicije.

[...]
  
 

Eh, ovde se ne slazemo. Smatram da je taj podanicki mentalitet stariji od komunizma ili SFRJ. Pa imas o tome literature koliko hoces.

 
ja sam svojevremeno na ovaj forum kacio audio snimke radio emisije "Ljudi XX stoljeca", autora Arisa Angelisa. u jednoj od tih emisija gost je bio Alfred Pal, karikaturist Vjesnika, inace Zidov iz Vukovara, koji je dvaput robijao na Golom otoku, a prije toga jos jednom na Rabu, kad su ga talijanski fasisti zarobili. i on se, kao i autori ovdje spomenute knjige "Crna knjiga komunizma", bavio uzrocima Zla i pokusavao odgovoriti na pitanje "Zasto?"
 
"Čujte, o tim stvarima možemo porazgovarati... jel vi shvaćate što se to kod nas odigravalo? Od 1918., od propasti Austro-Ugarske, do 1945. je samo razmak 27 godina. U tih 27 godina, što je manje od radnog vijeka bilo kojeg radnika, činovnika, ili bilo koga, on je mijenjao obraz i kabanicu. Iz feudalno austro-ugarskog u balkansku monarhiju, iz balkanske monarhije u jednu ustašku fašističku najgore vrste, a iz toga - hop! - u boljševizam. Četiri puta u 27 godina. isti čovjek! Oprostite, netko tko se rodio 1905. sve je to doživio. Čekajte malo, jel vi shvaćate gdje mi živimo? To u novinama kad god ja nekom dam intervju to se ne pojavljuje, jebeš takve intervjue. Ali istinu govorit - ona je porazna! Jer šta preostaje običnom građaninu kad se promjeni takav režim, ukoliko se on nije na jednoj strani do te mjere angažirao da sad mora bježat da spasi glavu. On mora sad promjeniti svoj stav, svoje uvjerenje, svoje članstvo, i tako dalje. Nakon deset godina opet - hop! - moraš promjenit. A to djeca gledaju, svoje roditelje. Niti poštuju svoje roditelje, ali i sami prihvaćaju taj sistem. Zato kod nas bio član partije, bio u Udbi, sad je tu, bio policajac ovdje, sad je tu. Čekajte malo, oni se mijenjaju, tu nema časti, tu nema dostojanstva. Ali ću vam nešto reći - ne osuđujem ih ja. Jer to je mimikrija".


  • 6

#122 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 05 February 2018 - 17:23

...zorane,veliš striček Francek mrgud,a ja velim striček zoran mrgud.

Ne moraš mi pričati u kojem si kvartu živio,znam taj kvart. U vrijeme dok

sam živio u Zagrebu o tome se kvartu dosta pričalo.Između ostalog da

su one kuće prilično jeftino kupili oficiri OZNE.Tuđman je ipak došao 

kasnije od tih transakcija.Čini mi se da su ti susjedi bili i Manolić,Krajačić,

itd,znao sam ih više ali se sada ne mogu sjetiti.

Ne moraš čitati,možeš se ograničiti na neke opskurne forume kao do sada,

možeš pričati o novostima sa Dolca itd.

 

 


  • 0

#123 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 05 February 2018 - 18:40

@Vjekoslav

 

knjiga je prevedena / stampana / nasla se u knjiznicama i knjizarama prije 19 godina,

 

 

Nisam ni napisala da je štampana jučer, a nisam je čak ni prva ovdje spomenula. Ali svakako je dobro što je spomenuta jer je upravo ta knjiga najzaslužnija za Rezoluciju vijeća EU 1481

 

a tebi, velikoj istrazivacici komunistickih zlocina,

 

 

Bezobrazno i krajnje maliciozno podmetanje. Nisko. Fuj. Ovo je zadnji post u kojem ti se uopće obraćam. 

 

krivi su lijevi intelektualci sto ju jos uvijek nisi procitala.

 

 

I još jedna promašena intepretacija. 

 

btw. trebalo mi je manje od tri sekunde na Googleu da pronadjem intervju povjesnicara Tvrtka Jakovine sa jednim od autora te knjige

 

 

Zamisli, našao se jedan (1) povjesničar u cijeloj Hrvatskoj koji je uopće reagirao na knjigu koja je odjeknula u cijelom svijetu. Btw, bravo na kopanju, meni nije uspjelo pronaći ni tog jednog. 

 

 gdje su te silne masovne grobnice, dosad neotkrivene, a koje neke tamne / super tajne sile skrivaju?

 

 

Ovdje si pokušao voditi dijalog sa Starešinom, pa nemam odgovor na tvoja pitanja, osim naravno ako ne misliš da sam ona, što ne bi bilo prvi put. Nakon Hloverke, ništa me ne bi čudilo. Što se tiče masovnih grobnica, Starešina je bila dio službene komisije, a ista je bila nekoliko puta pokretana pa prekidana i dosad je na osnovu SLUŽBENIH podataka pronađeno preko 1700 masovnih grobnica diljem SFRJ. Dakle to je činjenica.

 

 

koliki nacionalisticki imbecil mora neko biti pa povjerovati da je profesionalnim narikacama tipa Staresine stalo da se uistinu istraze / dokumentiraju bilo kakvi zlocini?

 

 

Ovo "nacionalistički imbecil" je meni upućeno? :) Ako sam protiv komunista, mora da sam "nacionalista" , "ako nije crno, mora da je belo", "ili si naš, ili te nema" - ospkurni svijet čoporskih podjela koji me ne zanima, niti ga razumijem, a  niti želim razumjeti. Sasvim je dovoljno postova i linkova na više različitih izvora koji se u suštini svode na isto - to je bio zločinački režim, poubijana je masa ljudi, a cijela Hrvatska je mentalno zaostala u tom istom režimu. 

 

dvadeset godina ona izvjestava iz Haaga, i nikad joj fokus nije bio na zrtvama, ali bas nikad.

 

 

Eto vidiš , a da si išta bolji od nje, onda bi ti fokus bio na komunističkim zločinima i žrtvama, a ne na vrijeđanju i ponižavanju sugovornika 

 

A sad te pozdravljam,doista nemam želju za bilo kakvu prepisku s tobom ubuduće. 


Edited by Ziza, 05 February 2018 - 19:16.

  • 0

#124 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 February 2018 - 19:45

...

 

Rezolucija EU 1481 je bila neuspeh. Mnogi su odlucili cak da ne prisustvuju tokom glasanja.

Ocigledno je da se i tamo zapatio syndrom kragujevackih 'Pogleda', sa histericnim preterivanjem i priglipim frljanjem brojem zrtava sto nicim nije moglo biti dokazano. To je ideologija ucinila losu uslugu istini za koju se, kao, borila.

Citava ta lose izvedena predstava je pre svega bila namenjena za unutrasnju upotrebu, jer su to mahom zemlje koje su se uvaljale i u naci_fasisticko & komunisticko ludilo / blato, pa ne znaju kako da se operu. A nekada su gromoglasno hvalile i jedno i drugo. Prvo jedno, pa onda drugo. Sto vidimo i medju baklanskim vukojebincima, a pogotovo kako su se ponasali u poslednjim ratovima. Reklo bi se toliko velike zrtve u jednom ratu, a dzelati u drugom.
Nesto tu ne stima.

Druge rezolucije prihvacene ogromnom vecinom glasova su mnogo bitnije, ali kao da snizavaju stepen ideoloske ostrascenosti.

Tvrditi da je ta 'knjiga odjeknula u citavom svetu' je poprilicno je preterano, no verovatno je 'odjeknula' u svetu istomisljenika.
QQLL
Ono sto je zapisao Solzenjicin u 'Gulagu', dela Vralamova i mnogih drugih su mnogo bitnija od te pretenciozne 'crne' kupusare.

Histericno odbijanje da se suoci sa svojom prosloscu 'rvacka vec placa zaostajanjem, a ako tako nastavi - lose joj se pise.
Citava ta vriska oko 'jugokomunizma_jugonostalgije' je ideoloski konstrukt, posto se na Ex_Yu prostorima nigde ne vidi politicka snaga koja bi bila u stanju da nametne taj 'revival', niti je to moguce.

Sa druge strane 'rvacka mustasija vrlo komontno zaboravlja kako je na robiji lepo saradjivala sa komunjarama koji su, instruisani od Kominterne vodili politiku koju su menjali od rezolucije do rezolucije. Takodje borci za 'rvacku 'hdz_demokraciju', zaboravljaju ciji su kadrovi u toj Kominterni imali glavnu ulogu - slovenci i 'rvati - i ko je sve zavrsavao 'akademije NKVD', bio zasluzni sovjetski obavestajac i veliki prijatelj JBT. Tako da mi je bas bilo komicno kad sam procitao da je onaj novinarski lik najveci neprijatelj danasnje 'rvacke!
:frust:

Najveci neprijatelj danasnje 'rvacke je ona sama, nesposobna da se izvuce iz jadnog, balkanskog gliba svoje proslosti, mada je umislila da je to maltene zlatno doba 'rvackih faraona.
:ajme:

Doduse, kada pogledas vidis da ih je prevrtljivi 'faraoncek' samo zaveo u trnjak 'historijskog / povijesnog bezpuća', pokrao maksimalno - pa i vilu i grobnicu / piramidu, i ostavio sa par krstova / tabli oko blajburg_jasenovca, da piste kao sinji kukavci u pustom polju.

Sumnjam da mahnitanje sprocut izfantazirane 'jugonostalgije / jugokomunizma' moze bilo sta doneti ovakvoj 'rvackoj.
Reklo bi se - odavno ostvarena neovisnost, i place vece nego u komsiluku, i clanica EU, i beskrajnu hvalisanje 'tisucljetnom povijescu & kulturom' a opet, ko god moze - bezi iz nje.

Zasto li?

...


  • 1

#125 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 13 February 2018 - 10:05

Inače, o Crnoj knjizi komunizma, u Hrvatskoj nikad ni jedan lijevi intelektualac, književni kritičar, novinar, kolumnist, znanstvenik, povjesničar nije napisao ni jednog retka, nijednu recenziju, kritiku, ništa. Potpuno su je ignorirali. Toliko o "poštenju" lijeve intelektualne "elite".

trebalo mi je manje od tri sekunde na Googleu da pronadjem intervju povjesnicara Tvrtka Jakovine sa jednim od autora te knjige. https://hrcak.srce.hr/101951

Zamisli, našao se jedan (1) povjesničar u cijeloj Hrvatskoj koji je uopće reagirao na knjigu koja je odjeknula u cijelom svijetu. Btw, bravo na kopanju, meni nije uspjelo pronaći ni tog jednog.


jedan je dovoljan da tvoja tvrdnja padne u vodu kao neistinita. posebno kad se radi o najlijevijem od svih lijevih povjesnicara-jugonostalgicara u Hrvatskoj, kako ga krste ovi koje navodis kao casne i predane borce protiv komunizma i komunistickih zlocina. dakle prof. Tvrtko Jakovina za manje od 3 sekunde. a vec u sljedecoj sekundi  

http://www.zarez.hr/...alna-mrtvacnica

Vladanov i moj prijatelj, ljevicar od glave od pete, prof. Jaroslav Pecnik. to su dakle dva rezultata za manje od 4 sekunde. 

 

Ako sam protiv komunista

 

neko ko se dici hrvatstvom ne moze biti protiv komunizma. ti samo pokusavas spinovati problematiku ethno ustasije u Hrvatskoj pricom o neotkrivenim komunistickim grobnicama i super tajnoj komunistickoj organizaciji koja zajedno sa CIA-om i Masonima upravlja Hrvatskom. i to ti je uspjelo kod moderacije. kod mene takvi spinovi ne prolaze.


  • 2

#126 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 February 2018 - 03:58

jedan je dovoljan da tvoja tvrdnja padne u vodu kao neistinita.

 

 

Taj jedan zapravo nije vrijedan spomena, a još manje bilo kakvog respekta  prije svega jer njemu nisu sve žrtve "jednako vrijedne", pa ove što su klali partizani ne treba žaliti, nego samo ove što su klale ustaše. Otužno, pa i ljudski krajnje amoralno.

Takva retorika nigdje u normalnom svijetu ne bi prošla ni kod jednog ozbiljnog znanstvenika povjesničara, ali zato prolazi kod naših provincijalnih "povjesničara". Opskurno. 

 

Evo ti tvog miljenika u punom sjaju - https://www.slobodna...g/a/706671.html

 

koje navodis kao casne i predane borce protiv komunizma i komunistickih zlocina

 

 

Sad još samo da mi pokažeš gdje ja to njih navodim kao takve. 

 

Vladanov i moj prijatelj, ljevicar od glave od pete, prof. Jaroslav Pecnik.

 

 

Mora da je ta prijateljska referenca silno važna. Tebi. 

 

neko ko se dici hrvatstvom 

 

 

A netko tko je funkcionalno nepismen teško shvaća elementarnu razliku između dičenja i prihvaćanja svog identiteta. Jednako se dičim i svojim subotičanstvom i kanađanstvom i svim ostalim zemljama, krajolicima i ljudima koje volim. Za razliku od tebe, nemam komplekse.

 

 

ti samo pokusavas spinovati problematiku ethno ustasije u Hrvatskoj

 

 

Ne, nego ti svojim infantilnim i malicioznim pokušajem diskreditiranja mene, spinuješ  cijeli topic.

 

sa CIA-om i Masonima

 

 

Opet tvoje  paranoidne "vizije" u kojima vidiš nešto čega nema. Bilo bi super da mi pokažeš gdje ja to spominjem CIU i Masone. 

 

i to ti je uspjelo kod moderacije.

 

 

Normalni ljudi. 
 

 

kod mene takvi spinovi ne prolaze.

 

 

A jel ovo prolazi? 

 

 

 

A ovo?

 


  • 0

#127 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 February 2018 - 04:36

...

 

Jel si ti ono, bese, dramaticno napustila 4um?

:lol+:

 

...


  • 0

#128 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 February 2018 - 05:09

...

 

Jel si ti ono, bese, dramaticno napustila 4um?

:lol+:

 

...

 

Ne. Jel ti krivo?  :ss:

I zašto troluješ? 


Edited by Ziza, 15 February 2018 - 05:10.

  • 0

#129 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 15 February 2018 - 06:09

A jel ovo prolazi?
A ovo?

 
"Od svih politicara na hr sceni, Mesic apsolutno spada u nejbenignije, a pogotovo kad je u pitanju odnos prema ustastvu opcenito."
 

Spoiler

 


  • 0

#130 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 February 2018 - 06:53

@Vjekoslav

Ti mene plašiš, časna riječ, s tim izigravanjem KGB-ovskog oficira koji izvlači iz naftalina nešto što sam pisala prije 12 godina. Mislim, pomalo izgleda kao opsjednutost. 

 

Tad nisam znala hrpetinu  stvari koje danas znam i uostalom, totalno je van konteksta jer je u ovoj konkretnoj Mesićevoj priči  o zločinima bitno ono što je izjavio u privatnom okruženju - vidno opušten i po svemu sudeći vrlo iskren.  

Relevantno pitanje ovdje, a koje bi, da si u stanju normalno i smireno rezonirati,  i tebe trebalo  zanimati je -  Zna li on nešto što mi "obični smrtnici" ne znamo? Zar tebe ne zanima je li istina to što on tvrdi?

Zašto se ne otvore arhive i ne istraže činjenice? - To je jedini način da se ovo društvo izvuče iz mulja.


Edited by Ziza, 15 February 2018 - 06:56.

  • 0

#131 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 February 2018 - 11:08

...

 

...

 

Nije mi krivo - tebi niko ne moze preoteti titulu Prve 4umske dame-trolerke.

:lol+:

 

... zašto se ne otvore arhive i ne istraže činjenice? ... to je jedini način da se ovo društvo izvuče iz mulja.

 

Zato sto bi se utvrdilo da su neovisnu 'rvacku' stvorili 'udbasi'.

O mulju je trebalo ranije razmisljati, zato sto arhive nisu tombola, pa da neko ocekuje da bas njemu padne zgoditak koji bi mu popravio materijalnu & emotivnu situacijuju.

;)

 

PS.

Ziv nisam sta sve Stipica zna.

Ja mu cak ne zameram ni ukidanje Ex-Yu.

:rotflmao:

 

...


Edited by Kinik, 15 February 2018 - 11:09.

  • 0

#132 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 15 February 2018 - 18:40

Zizo, ne daj se!

Svi znamo da je Haso pravi, istinoljubivi (i)lustrator drustva. Ali ne kao antikomunista iz nazi - faschi imperativa kako mu se podrugljivo imputira. Svi znamo da on nije ustasa jer prave su ustase nosile U znacku iz pravog srebra a ne iz rostfrei-a, kakvu je nosio on.

😂

Edited by dhx, 15 February 2018 - 18:44.

  • 0

#133 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 15 February 2018 - 19:16

Taj jedan zapravo nije vrijedan spomena, a još manje bilo kakvog respekta  prije svega jer njemu nisu sve žrtve "jednako vrijedne", pa ove što su klali partizani ne treba žaliti, nego samo ove što su klale ustaše. Otužno, pa i ljudski krajnje amoralno.

Takva retorika nigdje u normalnom svijetu ne bi prošla ni kod jednog ozbiljnog znanstvenika povjesničara, ali zato prolazi kod naših provincijalnih "povjesničara". Opskurno. 

 

 

 

 

Izvinjavam se sto se mesam. U vezi zrtava partizana i ustasa. Partizani su izasli kao pobednici u Drugom svetskom ratu pa valjda otuda da zrtve ustasa treba zaliti a patizana ne. Zato saveznici iz Drugog svetskog rata vise vrednuju svoje gubitke nego gubitke Nemacke.


  • 0

#134 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 February 2018 - 19:40

Izvinjavam se sto se mesam. U vezi zrtava partizana i ustasa. Partizani su izasli kao pobednici u Drugom svetskom ratu pa valjda otuda da zrtve ustasa treba zaliti a patizana ne. Zato saveznici iz Drugog svetskog rata vise vrednuju svoje gubitke nego gubitke Nemacke.

 

Da li ti misliš da je to ok? 

Jer ako misliš da jeste, onda je OK i što se slavi Oluja zar ne? 

P.S. i ovdje se ne piše o ratnim gubitcima nego ratnim zločinima i generalno zločinima komunističkog režima.  


Edited by Ziza, 15 February 2018 - 19:46.

  • 0

#135 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 15 February 2018 - 20:20

Meni ne smeta Oluja.

U vezi ratnih zlocina, ako govorimo samo o Partizanima, tj iz Drugog svetskog rata. Onda tako mogu biti i zlocini Saveznicke vojske koja se iskrcala u Normandiji, pa su pobili Nemacke vojnike, i tako.

Zlocini komunistickog rezima su nesto drugo. Partizani nisu samo postojali kod nas, vec i u Francuskoj. Jedino sto se kod nas vezuju za Tita i Komuniste kasnije, pa zato ti njih svrstavas u zlocince.


  • 0