Jump to content

Photo
- - - - -

Split World News: 8values

• Please log in to reply
81 replies to this topic

#31 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,174 posts

Posted 22 January 2018 - 13:15

Policy Change in Prostitution in the Netherlands: from Legalization to Strict Control

• 0

#32 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,134 posts

Posted 22 January 2018 - 13:50

https://8values.gith...5&g=74.2&s=64.6

Problem sa ovakvim testovima je da oni - kao i svi testovi bilo cega - pretpostavljaju odredjeni teorijski okvir, samo sto je on ovde, za razliku od testova u fizici i hemiji, vrlo krhak i diskutabilan. 

Npr, pitanje:

It is better to maintain a balanced budget than to ensure welfare for all citizens.

pretpostavlja da su to suprotstavljene stvari, da se stabilan drzavni budzet moze imati na stetu blagostanja gradjana, a da je put do blagostanja da se vlada zaduzuje i deli pare unaokolo, sto je ocigledna budalastina, itd...

• 1

#33 boxcube

boxcube
  • Members
  • 577 posts

Posted 22 January 2018 - 14:20

Problem sa ovakvim testovima je da oni - kao i svi testovi bilo cega - pretpostavljaju odredjeni teorijski okvir, samo sto je on ovde, za razliku od testova u fizici i hemiji, vrlo krhak i diskutabilan. 

Npr, pitanje:

pretpostavlja da su to suprotstavljene stvari, da se stabilan drzavni budzet moze imati na stetu blagostanja gradjana, a da je put do blagostanja da se vlada zaduzuje i deli pare unaokolo, sto je ocigledna budalastina, itd...

Tacno, ili jos jedno kvarno "pitanje" : "Those with a greater ability to pay should receive better healthcare.". Sto ce reci da oni koji se zalazu za privatizaciju zdravstva i osiguranja ZELE da neki ljudi mogu manje da si priuste kad je lecenje u pitanju. Isto to rade drugi testovi poput political compass koji te pita da li smatras knjizevnost i umetost jedanko vaznom kao ostale delatnosti pa ako kazes da dobijes poene za ulevo. Sto je cista pokvarenost u praksi, nista drugo.

Edited by boxcube, 22 January 2018 - 14:33.

• 0

#34 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,795 posts

Posted 22 January 2018 - 14:27

Da, uglavnom levicari prave ove testove :D

• 0

#35 angelia

angelia
  • Members
  • 14,953 posts

Posted 22 January 2018 - 14:48

Razmislite dobro kad sledeci put budete prozivali levicare :D

Nisu svi ljudi koji imaju neke leve stavove - levicari.

Ima nekih pitanja na koje odgovor nije bas jednostavan.- naveo si neke, zato test bas i nije tacan.

• 0

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,795 posts

Posted 22 January 2018 - 14:57

Nisu svi ljudi koji imaju neke leve stavove - levicari.

Zaista?

To nije smetalo ni tebi ni nekim drugima da etiketirate sagovornike kao levicare zbog nedostatka argumenata.

• 0

#37 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 January 2018 - 15:15

Bas kao sto sam ocekivao  ;)

Attached File  download.png   95.11KB   3 downloads

• 0

#38 angelia

angelia
  • Members
  • 14,953 posts

Posted 22 January 2018 - 15:26

Zaista?

To nije smetalo ni tebi ni nekim drugima da etiketirate sagovornike kao levicare zbog nedostatka argumenata.

Ne lazi. Ja ne mogu da etiketiram sagovornika zbog nekih levih stavova jer ih i sama imam. A uostalom ja nikad ne etiketiram sagovornike kao levicare ili desnicare.Za razliku od tebe - zar ne? u nedostatku argumentacije pocnes da lazes.

• 2

#39 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,795 posts

Posted 22 January 2018 - 15:30

Ne lazi. Ja ne mogu da etiketiram sagovornika zbog nekih levih stavova jer ih i sama imam. A uostalom ja nikad ne etiketiram sagovornike kao levicare ili desnicare.Za razliku od tebe - zar ne? u nedostatku argumentacije pocnes da lazes.

Ucestvovala si u tome, da li si ti sama insistirala na toj ili nekoj drugoj etiketi nije bitno uopste, odgovaralo ti je da jases na tom talasu. Zbog nedostatka argumenata.

Kao sto i sada jasno ispoljavas nervozu iz istih razloga.

No, samo sam prokomentarisao interesantne rezultate ovog testa, drago mi je da ga je vas nekoliko uradilo.

Edited by McLeod, 22 January 2018 - 15:31.

• 0

#40 angelia

angelia
  • Members
  • 14,953 posts

Posted 22 January 2018 - 15:45

Ucestvovala si u tome, da li si ti sama insistirala na toj ili nekoj drugoj etiketi nije bitno uopste, odgovaralo ti je da jases na tom talasu. Zbog nedostatka argumenata.

Kao sto i sada jasno ispoljavas nervozu iz istih razloga.

No, samo sam prokomentarisao interesantne rezultate ovog testa, drago mi je da ga je vas nekoliko uradilo.

Kao sto rekoh, ne lazi, ja nikad nisam bez argumenata, tako da to "nije bitno", ne prolazi. To etiketiranje kad ostanete bez argumenata radis ti i slicni progonitelji neonacizma na forumu, tako da nemoj da projektujes. A meni ne treba test da mi kaze koji su mi stavovi, ili jos gore da me ubedjujete kako sam extremni desnicar  :lol+:

• 0

#41 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,795 posts

Posted 22 January 2018 - 16:00

Kao sto rekoh, ne lazi, ja nikad nisam bez argumenata, tako da to "nije bitno", ne prolazi. To etiketiranje kad ostanete bez argumenata radis ti i slicni progonitelji neonacizma na forumu, tako da nemoj da projektujes. A meni ne treba test da mi kaze koji su mi stavovi, ili jos gore da me ubedjujete kako sam extremni desnicar  :lol+:

bold - mmm... da. Ok.

• 0

#42 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,330 posts

Posted 22 January 2018 - 16:03

https://8values.gith...2&g=48.5&s=60.8

• 0

#43 nonick

nonick
  • Members