Jump to content


Photo
- - - - -

Ima li neko (nat)prirodne sposobnosti,ali STVARNO!


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 mitar99

mitar99
  • Members
  • 29 posts

Posted 14 January 2018 - 20:09

Na svakom koraku vidimo/čujemo za razne tehnike koje čoveku pomažu da uradi skoro "sve" ...(samo)Izlečenje,upravljanje sudbinom,"večita" mladost,čak i dizanje iz mrtvih(po metodi Grabovoja).

Uglavnom su u pitanju besmislice i najobičnije otimanje novca,jer su ti "kursevi" jako skupi i uglavnom bez ikakvih rezultata...
                                                                                                                                                                                                                         Šta je (nat)prirodno?

Nekad ljudi misle da je nešto nemoguće,a kad i sami uspeju u nečemu to je onda sasvim normalno....Na pimer-većina ljudi smatra da nije moguće zapamtiti dugi niz brojeva ili mnogo tel. brojeva ili čitati 100 stranica neke knjige za 1 sat vremena.
    Postoje obuke za tako nešto i prosečan čovek može to naučiti.

                                                   Navešću neke (nat)prirodne moći

-putovanje kroz vreme(Nikola Tesla i "Filadelfijski eksperiment"
-(samo)isceljivanje
-levitacija
-astralna projekcija
-telekineza
-"čitanje" prošlosti i budućnosti,menjanje sudbine(ako se uopšte može menjati)
-itd.
   
      Čuli ste za nekoga ko stvarno ima neke (nad)prirodne sposobnostii znate za neke ljude(grupe) koji sa time bave a ne uzimaju  novac?

 


  • 0

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 January 2018 - 22:23

Ja ih znam nekoliko odavde sa foruma, na celu sa jednom budaletinom sa palindromskim nickom. 

 

Mada nisam sasvim siguran za to neuzimanje novca...


  • 6

#3 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 14 January 2018 - 23:15

 

Na svakom koraku vidimo/čujemo za razne tehnike koje čoveku pomažu da uradi skoro "sve" ...(samo)Izlečenje,upravljanje sudbinom,"večita" mladost,čak i dizanje iz mrtvih(po metodi Grabovoja).

Uglavnom su u pitanju besmislice i najobičnije otimanje novca,jer su ti "kursevi" jako skupi i uglavnom bez ikakvih rezultata...
                                                                                                                                                                                                                         Šta je (nat)prirodno?

Nekad ljudi misle da je nešto nemoguće,a kad i sami uspeju u nečemu to je onda sasvim normalno....Na pimer-većina ljudi smatra da nije moguće zapamtiti dugi niz brojeva ili mnogo tel. brojeva ili čitati 100 stranica neke knjige za 1 sat vremena.
    Postoje obuke za tako nešto i prosečan čovek može to naučiti.

                                                   Navešću neke (nat)prirodne moći

-putovanje kroz vreme(Nikola Tesla i "Filadelfijski eksperiment"
-(samo)isceljivanje
-levitacija
-astralna projekcija
-telekineza
-"čitanje" prošlosti i budućnosti,menjanje sudbine(ako se uopšte može menjati)
-itd.
   
      Čuli ste za nekoga ko stvarno ima neke (nad)prirodne sposobnostii znate za neke ljude(grupe) koji sa time bave a ne uzimaju  novac?

 

 

Ja mogu da levitiram, ali to ne smaram nesto posebno natprirodnom sposobnoscu, jednostavno rad i vezba, sve se nauci (na pocetku vezbati samo iznad duseka, da ne bude kuku-lele, dok se malo covek ne uhoda).

 

Putujem i kroz vreme, za sada samo u buducnost, brzinom od 1 sat na cas. Isto tako menjam i sudbinu, sta god uradim promenim sudbinu od one verzije u kojoj to nisam uradio.

 

Ovo ostalo nemam...


  • 2

#4 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 14 January 2018 - 23:50

 

                                                                        Šta je (nat)prirodno?

 

Ovo pitanje je zapravo vrlo dobro, i ako se o njemu malo razmisli ono ce dati odgovor i na pitanje iz naslova.

 

Jer, niko nije unapred definisao sta je su prirodni a sta natprirodni fenomeni, niko nije odredio da let ptice/aviona bude prirodni fenomen a levitacija natprirodni. Odnosno, niko nije dozvolio fizicarima da proucavaju kako leti ptica a zabranio im da proucavaju kako to covek levitira! To sto se oni bave prvim fenomenom, a ne bave se drugim je samo i iskljucivo zato sto prvi postoji a drugi ne postoji, inace bi oni jedva docekali da proucavaju i levitaciju i telekinezu i ostalo - a mi bi i njih tada zvali "prirodne sposobnosti". Tako da samom semantickom analizom mozes da zakljucis da natrprirodni fenomeni ne postoje, da ta rec upravo znaci da nesto ne postoji, po nasim najboljim saznanjima.


Edited by bohumilo, 14 January 2018 - 23:53.

  • 2

#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 January 2018 - 15:27

Ovo pitanje je zapravo vrlo dobro, i ako se o njemu malo razmisli ono ce dati odgovor i na pitanje iz naslova.

 

Jer, niko nije unapred definisao sta je su prirodni a sta natprirodni fenomeni, niko nije odredio da let ptice/aviona bude prirodni fenomen a levitacija natprirodni. Odnosno, niko nije dozvolio fizicarima da proucavaju kako leti ptica a zabranio im da proucavaju kako to covek levitira! To sto se oni bave prvim fenomenom, a ne bave se drugim je samo i iskljucivo zato sto prvi postoji a drugi ne postoji, inace bi oni jedva docekali da proucavaju i levitaciju i telekinezu i ostalo - a mi bi i njih tada zvali "prirodne sposobnosti". Tako da samom semantickom analizom mozes da zakljucis da natrprirodni fenomeni ne postoje, da ta rec upravo znaci da nesto ne postoji, po nasim najboljim saznanjima.

Sve to lepo zvuci kad su ovako naivni primeri i pristupi u pitanju. Medjutim, semanticka analiza je svojevremeno koriscena i da se dokaze da Zemlja miruje u sredistu svemira, jer su pojedini aristotelovci argumentisali da je Zemlja po definiciji ono sto miruje (tj. nalazi se na svom "prirodnom"/"ispravnom" mestu i nema impulsa za dalje kretanje), te da se te hereticke heliocentricke ideje mogu odbaciti upravo semantickom analizom...  ;)

 

Tako da, bez dobre fizicke teorije realnih fenomena, semantika ne pomaze previse. To i jeste izvor brojnih konfuzija u granicnim oblastima kao sto su M-teorija, sinteticka istorija, evoluciona psihologija, SETI, itd. (recimo dobar pregled je u Pigliuccijevoj knjizi "Nonsense on Stilts"). 


  • 2

#6 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 January 2018 - 02:30

 

Na svakom koraku vidimo/čujemo za razne tehnike koje čoveku pomažu da uradi skoro "sve" ...(samo)Izlečenje,upravljanje sudbinom,"večita" mladost, čak i dizanje iz mrtvih (po metodi Grabovoja).
 
-putovanje kroz vreme(Nikola Tesla i "Filadelfijski eksperiment"
-(samo)isceljivanje
-levitacija
-astralna projekcija
-telekineza
-"čitanje" prošlosti i budućnosti,menjanje sudbine(ako se uopšte može menjati)
-itd.

 

Ja se dizem iz mrtvih ujutro ....... po Johnnie Walker-ovoj metodi, tachno osecam kako mi se dusha i telo rastaju, a levitiram i putujem kroz dimenzije po Weed-ovoj metodi.

 

Ostalo me ne interesuje, nisam probao.


  • 1

#7 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 January 2018 - 08:59

Do pocetka industrijske revolucije , pored astrologije i alhemije, magija je bila jedna od najznacajnih disciplina. A to je bilo nista drugo nego: sposobnost da se upravlja energijama visokih magnituda.


  • 0

#8 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 17 January 2018 - 09:16

Ja se dizem iz mrtvih ujutro ....... po Johnnie Walker-ovoj metodi, tachno osecam kako mi se dusha i telo rastaju, a levitiram i putujem kroz dimenzije po Weed-ovoj metodi.

Ostalo me ne interesuje, nisam probao.


Pa valjda onda imas nekog iskustva i u “(samo)isceljivanju”?
  • 0

#9 limun

limun
  • Members
  • 6 posts

Posted 17 January 2018 - 22:45

Na kakvo samoisceljivanje mislis?

Moguce je otkloniti svaki vid negativnih emocija i to poprilicno jednostavno - meditacijom.

 

Astralna projekcija je takodje izvodiva i nije ti potrebna nikakva "natprirodna" moc. 

Iako moze da bude veoma interesantna, neces imati nikakvu korist od nje.

Potrebni su vezba i strpljenje, glavna prepreka je uzbudjenje koje nadolazi u momentima odvajanja uma od tela, srce krece jace da lupa, pa je kljucna stvar umiriti um i ubediti sebe da nema nikakve opasnosti.


Edited by limun, 17 January 2018 - 22:45.

  • 0

#10 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 18 January 2018 - 01:28

post i molitva su dovoljni za pocetak.


  • 0

#11 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 January 2018 - 20:50

Pa valjda onda imas nekog iskustva i u “(samo)isceljivanju”?


Pa imao sam nekada dobru moc samoisceljivanja, ali sa godinama ona opada, zato idem na Ashtanga yogu, mada moram priznati nisam talentovan. Moj guru kaze da je od dugogodishnje meditacije dobio bipolarni poremecaj tako da to preskachem, josh mi samo to treba. Ko zainat ovde nema nigde da se kupi rasol :) pa udaram po nekim energetskim napicima jer mi je jutarnji pritisak oba ispod 100. :)
  • 0

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 January 2018 - 21:04

Nadji polski sklep, mora da ima rasola na 200%.
  • 0

#13 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 18 January 2018 - 21:51

Bane

 

Magijsko mišljenje je preteča religijskog mišljenja, a kasnije i naučne misli. Jedno, drugo i treće se bavi vezom između uzroka i posledice, a monoteizam(judaizam i izvedenice, hrišćanstvo i islam) imaju zasluga za nauku, upravo u spoznaji da je (pra)uzrok jedan, a ne da ih ima više.


  • 0

#14 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 18 January 2018 - 22:03

Ja mogu pojesti 20 sarmi. Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 January 2018 - 22:29

Ja mogu pojesti 20 sarmi. Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Lazes, mogao si.  

Ja znam da je magija mocna naucna grana, samo je ne priznajem.


  • 0