Jump to content


Photo
- - - - -

Ima li neko (nat)prirodne sposobnosti,ali STVARNO!


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#16 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 January 2018 - 23:38

Ja mogu pojesti 20 sarmi. 

 

Lazesh ?!? Samo Ala sa Uba je mogao da pojede 20 sarmi i mnogo vishe. Cenim 50-60.

 

To je stvarni lik ....... oko 220 kila chini mi se. Pisale su novine da je ziveo sam sa kevom, a posto nisu mogli da kupe dovoljno hrane vojska mu je donosila bajat hleb iz kasarne. 2-3 gajbice dnevno, kako kad ostane.

 

Jeo je po kafanama za opkladu. Kada je postao popularan ishao je na leskovachku roshtiljijadu.

 

Bila TV reportaza o njemu i pita ga novinar kako se priprema za roshtiljijadu. A on kaze "Na dijeti sam 7 dana pre toga da bih mogao da pruzim maksimum". Novinar pita "Pa kako izgleda ta vasha dijeta"?

 

"Jedem 7 dana samo jabuke"

 

"Koliko jabuka"?

 

"Pa ne znam tachno, ali otprilike ..... jedan Tamic"  :rotflmao:

 

tam-2001-06.jpg?raw=1

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 18 January 2018 - 23:49.

  • 0

#17 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 January 2018 - 23:44

Eto,to je jedan primer nadprirodnih mogucnosti koji niko ne moze opovrgnuti. Chak ni Stephen Hawking!

 

Bogami je naTprirodnih, Vuk Karadzic se ovde zayebao sa onim pishi kako govorish  :rotflmao:


Edited by Denis Jasharevic, 18 January 2018 - 23:51.

  • 0

#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 January 2018 - 01:27

, a monoteizam(judaizam i izvedenice, hrišćanstvo i islam) imaju zasluga za nauku, upravo u spoznaji da je (pra)uzrok jedan, a ne da ih ima više.

Osim sto nauka nema nikakve veze sa toboznjom jedinstvenoscu uzroka. Ako ista, nauka podrzava ontoloski pluralizam, a ne monizam.


  • 2

#19 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 02:40

Bane

Magijsko mišljenje je preteča religijskog mišljenja, a kasnije i naučne misli. Jedno, drugo i treće se bavi vezom između uzroka i posledice, a monoteizam(judaizam i izvedenice, hrišćanstvo i islam) imaju zasluga za nauku, upravo u spoznaji da je (pra)uzrok jedan, a ne da ih ima više.

Mislim da je to bio Yung, koji je definisao pojam sinhroniciteta, kao alternativu principu "uzrok-posledica". Recimo, jedina cudna stvar koju sam primetio u svom zivotu je : mnogo puta naidje auto bas kad ja hocu da predjem ulicu!? Ni pre ni posle toga nema nigde "zivog pileta" u tom kraju, ali bas kad hocu da predjem ulicu , bas onda naidje auto?!
  • 0

#20 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 19 January 2018 - 09:59

Mislim da je to bio Yung, koji je definisao pojam sinhroniciteta, kao alternativu principu "uzrok-posledica". Recimo, jedina cudna stvar koju sam primetio u svom zivotu je : mnogo puta naidje auto bas kad ja hocu da predjem ulicu!? Ni pre ni posle toga nema nigde "zivog pileta" u tom kraju, ali bas kad hocu da predjem ulicu , bas onda naidje auto?!


Potpuno sokantno ("Da se najezis!", sto bi rekli domaci novinari): auto naislo ulicom!!! To nema biti sta drugo osim sinhroniciteta. Ne znam samo s kim li sinhronizovan, sa vozacem ili sa automobilom?
  • 0

#21 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 10:37

Potpuno sokantno ("Da se najezis!", sto bi rekli domaci novinari): auto naislo ulicom!!! To nema biti sta drugo osim sinhroniciteta. Ne znam samo s kim li sinhronizovan, sa vozacem ili sa automobilom?

Ali, kada 5 min pre toga nema nikog, 5min  nakon toga nema nikog , nego upravo u trenutku kada ti hoces da predjes ulicu?! Bas u tom trenutku naidje auto! I to se desilo ne jednom nego puno puta!


  • 0

#22 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 19 January 2018 - 11:14

Koja je to ulica kojom ne prodje nista zivo 5 celih minuta?
  • 0

#23 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 19 January 2018 - 11:28

Ali, kada 5 min pre toga nema nikog, 5min nakon toga nema nikog , nego upravo u trenutku kada ti hoces da predjes ulicu?! Bas u tom trenutku naidje auto! I to se desilo ne jednom nego puno puta!



Pa kazem, potpuno sokantno i neobjasnjivo otkrice - ti da predjes kad eto ti njih. Treba da odes na neki institut i kazes "takva i takva stvar, sinhronizovan sam sa autima, vidjam ih kako nailaze itd", pa da te malo poblize pogledaju, da vidimo sta je u pitanju, mozda si sinhronizovan sa nekom posebnom vrstom auta (karavan, dvosed, kombi) ili sa markom, mozda sa nekim delom, mozda si ti npr. sinhronizovan sa auspuhom, ali to ne znas posto je auspuh uvek prikacen na kola itd itd...steta je da takva moc propadne...

Kako rece ono juce, duplo bolje obrazovanje bilo "u tvoje doba" nego danas u Kanadi?
  • 0

#24 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 11:46

Koja je to ulica kojom ne prodje nista zivo 5 celih minuta?

Pa eto ima i takvih ulica. Ali, zaista, ne zahebavam se ovog puta. I to mi se desavalo puno puta. Setam tako nekim krajem , koji je uvece relativno pust, kao " grad duhova". I bas kada hocu da predjem ulicu, bas tada naidje neki auto!

Eto, to se meni desavalo, dogadjaji iz mog zivota a vi se kliberite koliko hocete. Ali meni ni iz dzepa - ni u dzep, to vase kliberenje.


  • 0

#25 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 January 2018 - 13:35

Bane, zemljace, zamislimo da ste Jung, Pauli i ti u pravu u pogledu sinhroniciteta. To i dalje ne bi bile nikakve "natprirodne moci", o kojima se brine OP.


  • 0

#26 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 13:51

Bane, zemljace, zamislimo da ste Jung, Pauli i ti u pravu u pogledu sinhroniciteta. To i dalje ne bi bile nikakve "natprirodne moci", o kojima se brine OP.

Ne Schrodi, naravno. Ovde se samo radi o tome, da zakon "uzrok-posledica" ne mora biti jedino pravilo u nasoj svakodnevici! Jeste jedno od pravila, pa mozda i najcesce (recimo u 70% slucajeva - pricam napamet....) ali ne i iskljucivo jedino pravilo! 100% pravilno!?


  • 0

#27 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 19 January 2018 - 14:35

Ne Schrodi, naravno. Ovde se samo radi o tome, da zakon "uzrok-posledica" ne mora biti jedino pravilo u nasoj svakodnevici! Jeste jedno od pravila, pa mozda i najcesce (recimo u 70% slucajeva - pricam napamet....) ali ne i iskljucivo jedino pravilo! 100% pravilno!?

 

 Samo sto taj koncept ne iskljucuje da i ti fenomeni, sinhronizovani, imaju uzrok i da takodje padaju u koncept uzrok i posledice. Moze biti, ako damo sansu toj ideji, da   postoji neka za sada nepoznata sila koja pokrece te pojave koje su vremenski i prostorno i po kompleksnosti na tako velikim skalama da se nasem umu cini kado da   nemaju uzroka. A posto niko jos nije matematicki formalizovao sta bi bil ta misteriozna sila niko se ozbiljno time i ne bavi i onda ideja ostaje nivou na kome jeste. 


  • 0

#28 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 19 January 2018 - 14:50

Ljudska potreba za kauzalitetom je uzrok svih zala.


  • 0

#29 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 19 January 2018 - 16:13

Ja mogu da vidim molekule bez pomoci mikroskopa.


  • 0

#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 January 2018 - 16:32

Ja mogu da vidim molekule bez pomoci mikroskopa.

A jel imas odraz u ogledalu?


  • 0