Jump to content


Photo
- - - - -

Australian Open 2018


  • Please log in to reply
1821 replies to this topic

#1801 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 01 February 2018 - 13:27

Čovek ima razloga da na postavljeno pitanje odgovori na način koji se uklapa u narativ s ciljem da se ne zamera celebrity poslodavcu s kojim ima dugu i uspešnu saradnju. To je toliko očigledno da nema potrebe da se objašnjava bilo kakvim ubeđenjima. Da li je on to uradio, ili je ovo što je rekao stvarno istina, ja ne znam...but guess what, ne znaš ni ti.
Koja ubeđenja tebe navode da apriori poveruješ da je rečeno istina? Nije retoričko pitanje.


Pa neće biti baš tako očigledno. Taj čovek što mu španije rekete je profesionalac koji zavisi od svog znanja i integriteta. Ne verujem da bi mu jedan Federer ponudio saradnju (in the first place) ako čovek priča i tu priču menja onako kako mu se naredi, ili potplati. To sa njegovim statusom ide u direktnu kontradikciju.

Ne znam ni ja, to je tačno. No pretpostavka da je to tako je meni bolja životna hipoteza. Ja verujem, dok se ne dokaže suprotno, da je čovek čovek. Da je moguće naći zajednički jezik i razumeti se. Služim se Ockhamovom britvom i veruj mi - lakše i lepše živim.
Pogledaj kakve sve premise i postulate moramo upotrebiti da bi došli do suprotnog zaključka:
- Da su organizatori svesno odlučili favorizovati jednog od dvojice finalista dajući im različite informacije o mogućnosti igranja pod krovom (znajući da su već pod sumnjom, izloženi kritikama za protežiranje Feda noćnim terminima)
- Da obojica učesnika finala ne govore istinu iz potpuno različitih motiva. Jedan zato što mu ide na korist. Drugi zato što mu ne ide na korist.
- Da a third party odlučuje da umesto da prećuti (i time zaštiti interese jednog od svojih klijenata) on da izjavu u kojoj svesno govori neistinu i to do detalja (znači da su pokriveni i očevici koji mogu opovrgnuti taj njegov time table).
- Da su svi oni u dosluhu i da imaju zajednički interest da obmane javnost.

Meni to vuče na teoriju zavere.
Zavere, naravno postoje, no ulog i razlog za tako nešto u ovom slučaju zaista ne vidim. Vidim trapavost i nedoslednost organizatora. Onu istu koja bi takav napor za organizaciju i egzekuciju pomenute zavere osudio na sigurnu propast.
:D
  • 1

#1802 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 February 2018 - 14:01

Još jednom ću ponoviti. Svako ko veruje da će osoba A, koja pruža uslugu na redovnoj bazi selebritiju B, upitana od strane novinara oko neke kontroverze koja se tiče selebritija B, reći nešto što se razlikuje od narativa koji forsira selebriti B i njegov/njen PR tim, je naivan...bez obzira šta je istina u datom slučaju.
Ta osoba A time ne samo da rizikuje poslovni aranžman sa selebritijem B nego sve moguće buduće poslovne aranžmane sa selebritijima od C do Ž iz iste branše kao selebriti B, zbog svoje indiskretnosti i nepoverenja koje će svi ostali imati u osobu A nakon takvog slučaja.

 

Molim da se obrati pažnja da nigde nisam spomenuo ni Federera, ni Čilića ni španera ni AO i zatvaranje krova


  • 0

#1803 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 01 February 2018 - 14:05

Jedan elegantan “no comment” od strane osobe A je meni opet bolja hipoteza za rešavanje tvog teoretskog problema.
  • 0

#1804 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 February 2018 - 14:06

Evo ti hipotetička situacija, Zamislimo, rasprave radi, da se u žutoj štampi pojavi info da Novak ili Jelena tuku Pjera. Novak, Jelena ili PR tim objave odgovarajući stejtment, a onda neki dokoni novinar u potrazi za pričom ode Pjerovom frizeru u Monako da ga upita da li stvarno Pjer tokom tretmana pokazuje znake fizički maltretiranog kućnog ljubimca. Šta misliš šta će mu Pjerov frizer reći !?


Edited by We lose every week, 01 February 2018 - 14:08.

  • 1

#1805 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 February 2018 - 14:14

Posto ovde pricamo o konkretnoj osobi, a ne o tamo nekoj osobi, cela prepiska moze da se vidi na tviteru i pocinje tako sto je Gilbert greskom njih tagovao misleci da oni spanuju reket i Cilicu i on ga je ispravio. A onda su ga neki pitali da li je istina da je Roger unapred znao za krov, gde im je on odgovorio ono sto im je odgovorio, kopirala sam tvitove.


  • 0

#1806 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 01 February 2018 - 14:18

:)
Nemam pojma, kao ni ti. No, kad već pitaš...

Pa poznajući Monako, taj dokoni novinar bi u roku od odmah bio zamoljen da odjebe uz pretnju policijom i obavezan “no comment”.

Znači istina je da ga biju (Pjera)? 🤯
  • 0

#1807 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 February 2018 - 14:19

Aham...dobrotm


  • 0

#1808 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 01 February 2018 - 14:28

ko zna mozda sada kad se ispostavi da organizatori nisu postovali pravila koja postoje u vezi obavestavanja i konsultacije igraca finalista kao i o mestu igranju uslovima itd poniste rezultat i oduzmu Fekiju ni krivom ni duznom trofej i titulu


  • 0

#1809 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 01 February 2018 - 14:59

"Kadar stići i uteći i na strašnom mesto postojati."
Ok, ATP i AO su favorizovali Federera, što je razumljivo. Federer je zlatna koka i to je kraj svih rasprava. Taj turnir se drži zbog novca, ATP postoji zbog novca.

Ali i dalje - igran je meč i Čilić ga je izgubio jer prosto nije bio dovoljno dobar koliko je Federer bio dobar i to je to.

 

Ne vidim šta je krajnji cilj insinuacija (neka bude i istinite) teorije zavere.

Jel bilo nekih problematičnih sudijskih odluka u finalu? 
Ako je Čilić bolji - što nije pobedio?

 

To je sistem razmišljanja koja je Dubioza Kolektiv jako lepo formulisala:
"Igrali smo dobro ali za**bo nas sudija"
 


  • 0

#1810 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 February 2018 - 15:02

U istoj pesmi kažu i "sve dok je ovaca neće falit vune" kao i "ako nemaš stav, odma' ti ga stave"  :D


  • 0

#1811 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 February 2018 - 15:37

Ovoliko pisete, a niko da prokomentarise kako je one brejk lopte u 5.setu licno krov spasio, nije Cilic ocajno vratio 2.servis, krov je zasluzan 


  • 0

#1812 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 01 February 2018 - 17:57

Mislim da je od pocetka diskusije bilo pisano u smislu da je Feki favorizovan i da je to na neki nacin kiks organizatora jer mu to najverovatnije nije uopste bilo potrebno da bi pobedio under the given circumstance tj svih povredjenih bolesnih itd na turu.

Ono sto je meni neobicno je to da je on od prosle godine ovako izrazito favorizovan cak i u odnosu na Rafu i Novaka, tj big4 i aktuelne prvake sveta otprilike, ja to nisam bila primetila poslednjih godina - valjda i razumljivo jer poslednjih godina do prosle nije ni osvajao GS tokom relativno dugog perioda. Ali generalno po meni isti tretman su imali big 4 i dok je Rafa domirao i dok je Novak dominirao.

Dve druge stvari su mi interesantne a to je da prvi pout vidim da Feki ustvari u realnosti i nije toliko zlatna koka - bilo ostalo neprodatih karata za finale, a to je nesto sto se poklapa sa onim sto sam par puta napomenula da sam primetila a to je da je Feki ostao favorite za stariju generaciju a da je mladjoj generaciji ljudi koliko ja imam kontakt sa njima a imam poprilicno (mladji od recimo 30 godina) Feki poprilicno neinteresantan i prevazidjen kao lik tj licnost

Jos jedna napomena koja moze da zvuci i kao fazon ali mozda i ne - zar ne postoji neki nazovimo sukob interesa kad je jedan igrac (naravno Feki) u isto vreme i  na neki nacin organizator turnira - jer je finansijski povezan makar i indirektno tj AO-Lejver.

 

Da napomenem da to ne dovodi u pitanje da li je Feki bolji teniser od Marina


  • 0

#1813 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 01 February 2018 - 18:05

Mislim da su sami organizatori krivi sto se dize ovolika prasina. Za mene je Federer ovde sporedna licnost u prici, pre njega su bili neki drugi, sutra ce biti neki treci. Cak ni Top5 igraci nemaju jednake uslove, sta govoriti o ostalima. Jedina stvar koju treba da priznaju je da nemaju svi igraci isti tretman i da zatvore tu pricu, ili kazu da je njihovo diskreciono pravo ko ce gde i kada igrati, i da li ce krov biti postavljen ili ne. Isto i ostali organizatori GS i to je to. Bespotrebno se guraju neke price o pravicnosti i jednakim uslovima, odredjenim pravilima, "izmisljaju" razna opravdanja, ali moze se pretpostaviti kako se prave rasporedi na svim turnirima i ko to diktira (posebno ovo vazi za SAD).

 

Svaki GS ima neku "falinku", mozda je to na AO i najizrazenije zbog razlicite brzine terena, pa oni koji ne igraju na RLA su u podredjenom polozaju. Na Vimbldonu je problem sto oni koji ne igraju na centralnom terenu treba da prate vremensku prognozu i igraju dodole, na RG oni koji igraju poslednji mec po rasporedu moraju da odu kod ocnog po potvrdu koliko dobro vide u sumrak. Najmanje mane se moze naci USO od kada ne postoji Super subota, mada i oni sa krovom sada prilaze Vimbldonu, ali bar kod njih se igra tokom dana vise meceva.


  • 2

#1814 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 February 2018 - 18:58

Mislim da je od pocetka diskusije bilo pisano u smislu da je Feki favorizovan i da je to na neki nacin kiks organizatora jer mu to najverovatnije nije uopste bilo potrebno da bi pobedio under the given circumstance tj svih povredjenih bolesnih itd na turu.

Ono sto je meni neobicno je to da je on od prosle godine ovako izrazito favorizovan cak i u odnosu na Rafu i Novaka, tj big4 i aktuelne prvake sveta otprilike, ja to nisam bila primetila poslednjih godina - valjda i razumljivo jer poslednjih godina do prosle nije ni osvajao GS tokom relativno dugog perioda. Ali generalno po meni isti tretman su imali big 4 i dok je Rafa domirao i dok je Novak dominirao.

Dve druge stvari su mi interesantne a to je da prvi pout vidim da Feki ustvari u realnosti i nije toliko zlatna koka - bilo ostalo neprodatih karata za finale, a to je nesto sto se poklapa sa onim sto sam par puta napomenula da sam primetila a to je da je Feki ostao favorite za stariju generaciju a da je mladjoj generaciji ljudi koliko ja imam kontakt sa njima a imam poprilicno (mladji od recimo 30 godina) Feki poprilicno neinteresantan i prevazidjen kao lik tj licnost

Jos jedna napomena koja moze da zvuci i kao fazon ali mozda i ne - zar ne postoji neki nazovimo sukob interesa kad je jedan igrac (naravno Feki) u isto vreme i  na neki nacin organizator turnira - jer je finansijski povezan makar i indirektno tj AO-Lejver.

 

Da napomenem da to ne dovodi u pitanje da li je Feki bolji teniser od Marina

 

Prva stvar, trebalo  je samo malo bolje pogledati i videti da su ono karte za finale mix dubla, a ne za musko finale. I sama pomisao da musko finale slema nije rasprodato je presmesna, posebno ako makar jedan od big 3 ucestvuje.

Druga stvar, ja znam poprilican broj mladjih od 30 godina koji navijaju za Rogera, ne mozes gledati samo u svom neposrednom okruzenju i tako izvlaciti neke zakljucke na globalnom nivou.

A treca stvar, pa i USTA stoji iza Lejver kupa, a nesto se ne secam da smo posle USO imali ovu pricu.  :rolleyes:


  • 0

#1815 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 February 2018 - 19:59

 

Druga stvar, ja znam poprilican broj mladjih od 30 godina koji navijaju za Rogera, ne mozes gledati samo u svom neposrednom okruzenju i tako izvlaciti neke zakljucke na globalnom nivou.

 

 

 

Ivanka Trump

Verified account @IvankaTrump
FollowFollow @IvankaTrump
More

Yes! Game, set, match! Go Roger! #Federer

Što jes ' - jes'  :wicked:


  • 0