Jump to content


Photo
- - - - -

Palestina


  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#31 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 December 2017 - 18:22

U Gazi imaju Hamas, koji i baca rakete, ima skladista oruzja i generalno pravi najvise problema. Ocistis Hamas i Zapadna Obala ce sa umerenim Abbasom razgovarati. A da ociste Hamas moraju sami palestinci, ali oni nece zar ne - za Hamas su glasali.

 

 

Sa Abbasom se pregovara godinama pa opet nista. A to da je umeren je pitanje, vise puta je izjavio kako u novoj palestinskoj drzavi ne bi bilo mesta za Jevreje, svet na to, naravno, ne reaguje.


  • 0

#32 Mahbub

Mahbub
  • Banned
  • 7 posts

Posted 09 December 2017 - 18:38

Ako je Izrael jevrejska drzava onda sta traze jevreji na palestinskoj teritoriji? Naravo da bi nova drzava Palestina bila drzava za Palestince jer jevreji imaju Izrael i nemaju sto traziti u Palestini. Zato su nelegalna jevrejska naselja na palestinskoj teritoriji i sa tim se mora prestati. Inace ja nisam osnovac nego imam zavrsenu medresu i hodza sam u jednoj Dzamiji. Mene kao muslimana pogadja tortura nad Palestincima jer oni nnisu zasluzili takav tretman. Ne znam koliko je Izrael slobodna drzava ali da je zasnovana rasizzmu to je realna stvar. Izraelci kroz rasizam unistavaju Palestince i ja se licno ne bih osjecao slobodnim u drzavi koja gaji aparthejd i rasizam prema jednom odredjenom narodu. Palestina bi se osnovala kao islamska republika i bila bi slobodna za muslimane i krscane. Muslimanni bi mogli graditi Dzamije a krscani bi mogli graditi Crkve i svi bi bili zadovoljni. Palestina bi mogla zivjeti od turizma jer bi vjernici odlazili u tu zemmlju da posjete svoje spomenike i da se mole Bogu. Za vrijeme Bozica u Betlehemu bi mogao doci Papa i da odrzi misu povodom Bozica i da tako krscani budu zadovoljnni. Izrael rizikuje izljev bijesa muslimana i nakon Trumpovog priznanja Jerusalema rat je na pomolu. Iranci su spremni udariti na Izrael a i Turska je pod okidacem. Izrael mora brinuti o sebi i da prestane potpirivati rat na Bliskom Istoku. Ne slazu se svi jevreji sa politikom Cionizma. Mnogi jevreji osudjuju jevrejsku drzavu jer smatraju da jevreji ne moraju imati svoju drzavu. Oni se odrzavaju tako sto imaju jake bratske veze tako da njima e treba drzava. To kazu jevreji koji nisu Cionisti. 


  • 0

#33 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 December 2017 - 18:41

Dosta je bilo botovanja.


  • 5