Jump to content

Photo

caffe bar meridijan i paralela / chat

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#31 mrd

mrd
  • Members
  • 16,656 posts

Posted 03 December 2017 - 04:17

Nekad sam volela skijanje, u SR, u detinjstvu, medjutim grcanje kroz sneg me je jednostavno izlecio od hladnoce. Trenutno imamo par stepeni, ide gore dole - ali ... kad zamislim par zatrpavanja koji dolaze - menjala bi se za plazu svaki dan  :)

Lako je kad zivis na dva sata od skijanja, pa nemoras da lopatas

LAko je kad mozes da skijas, sve ostalo nije bitno. Jedan sam weekend proveo kod prijatelja na Tahoe Lake. Uvece zaspali, ujutro garaza zatrpana, treba ocistiti belo s'prostenje @ovno. Nikad vise, lepo u hotelce, gde mi lepo ociste put da izadjem kolima, ili vozim na jedan dan. Sneg je samo za grudvanje.

• 0

#32 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,870 posts

Posted 03 December 2017 - 04:42

penzija + planine + more =

Attached File  Sneznik.jpg   707.12KB   2 downloads
  • 1

#33 angelia

angelia
  • Members
  • 14,126 posts

Posted 03 December 2017 - 04:50

LAko je kad mozes da skijas, sve ostalo nije bitno. Jedan sam weekend proveo kod prijatelja na Tahoe Lake. Uvece zaspali, ujutro garaza zatrpana, treba ocistiti belo s'prostenje @ovno. Nikad vise, lepo u hotelce, gde mi lepo ociste put da izadjem kolima, ili vozim na jedan dan. Sneg je samo za grudvanje.

Ako skijas po izboru, a ne moras da lopatas sneg, good for you. Ali ako moram da ustanem u 5 am da odledim kola, ili ocistim driveway da bi izasla, vase skijanje samo izaziva reakciju brrrrr.

@Vjeko, hvala lepo - balkan je opcija samo ako budem desperate sa nekih 70+. U suprotnom Florida!!

• 1

#34 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,870 posts

Posted 03 December 2017 - 05:23

opet ista prica, toliko prezirati Balkan da se mora skoro u svakom postu spomenuti, a visiti na ovom balkanskom forumu, pa to meni stvarno ne ide u glavu.

na Floridi nema planina i planinarenja / snijega i skijanja. Slovenija, sjeverna Italija, Istra, Kvarnerski otoci i Gorski kotar nisu Balkan. stovise, podrucje na karti jedna je civilizacijski i kulturno vrlo razvijena sredina. moj ujak (koji serfa i skija posljednjih 40ak godina) ima vikendicu u Lozu ispod Sneznika, to je predivan kraj.
  • 0

#35 mrd

mrd
  • Members
  • 16,656 posts

Posted 03 December 2017 - 05:28

opet ista prica, toliko prezirati Balkan da se mora skoro u svakom postu spomenuti, a visiti na ovom balkanskom forumu, pa to meni stvarno ne ide u glavu.

na Floridi nema planina i planinarenja / snijega i skijanja. Slovenija, sjeverna Italija, Istra, Kvarnerski otoci i Gorski kotar nisu Balkan. stovise, podrucje na karti jedna je civilizacijski i kulturno vrlo razvijena sredina. moj ujak (koji serfa i skija posljednjih 40ak godina) ima vikendicu u Lozu ispod Sneznika, to je predivan kraj.

Zbog cega ti ne dopustas drugima da ne vole prirodu, sneg, vec im je prijatnije da zive u nekoj sredjenoj sredini, gde drugi vode racuna o svemu oko njih?

Ne vidim zbog cega drugima spocitavati netoleranciju, a sam biti netolerantnan.

• 1

#36 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,870 posts

Posted 03 December 2017 - 05:43

za pismene, ja sam napisao "planine + more", a ne "Angelija, ovdje moras zivjeti". zasto je Angelija taj moj post shvatila kao preporuku njoj, to nju moras pitati, a ne meni podmetati da ja nekome nesto ne dopustam, sto je em zamjena teza, em vrlo bezobrazno.
  • 0

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,501 posts

Posted 03 December 2017 - 06:24

...

... pa nemoras da lopatas ...

vreme je za posao

Attached File  vreme je za posao.jpg   96.57KB   2 downloads

OK google, gde je moj auto?

Attached File  google gde mi je auto 2.jpg   80.04KB   2 downloads

...

• 2

#38 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,858 posts

Posted 03 December 2017 - 08:32

penzija + planine + more =

Sto se mene tice, od planina ce mi biti dovoljno i ovo:

Attached File  IMG_3107.JPG   82.14KB   2 downloads

Ovo:

Attached File  IMG_3054.JPG   140.02KB   2 downloads

... se podrazumeva.

Fali mi jos samo penzija :).

• 1

#39 angelia

angelia
  • Members
  • 14,126 posts

Posted 03 December 2017 - 17:03

Ne znam sta je nejasno da neko ne zeli da zivi na balkanu sa balkanskom politikom i mentalitetom - ok? Niko ne prezire more i planine.

Uostalom ne vidim gde sam ja to bas pominjala bas u svakom postu

• 2

#40 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,501 posts

Posted 03 December 2017 - 23:26

...

... opet ista prica, toliko prezirati Balkan da se mora skoro u svakom postu spomenuti, a visiti na ovom balkanskom forumu, pa to meni stvarno ne ide u glavu.
... na Floridi nema planina i planinarenja / snijega i skijanja. Slovenija, sjeverna Italija, Istra, Kvarnerski otoci i Gorski kotar nisu Balkan. stovise, podrucje na karti jedna je civilizacijski i kulturno vrlo razvijena sredina...

:twak:

Vjekoslav, sjedi, jedan!

Attached File  Balkan_topo_sr.jpg   439.46KB   1 downloads

Oko 'civilizacijski & kulturno vrlo razvijene sredine' - ne bih.

:ajme:

O tim divnim tuzemcima je sve receno u Hagu.

;)  

...

• 0

#41 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,501 posts

Posted 03 December 2017 - 23:44

... lako je kad mozes da skijas, sve ostalo nije bitno. Jedan sam weekend proveo kod prijatelja na Tahoe Lake. Uvece zaspali, ujutro garaza zatrpana, treba ocistiti belo s'prostenje @ovno. Nikad vise, lepo u hotelce, gde mi lepo ociste put da izadjem kolima, ili vozim na jedan dan. Sneg je samo za grudvanje ...

Jedne godine u planinskoj vikendici predvece pocne da pada sneg.

Skapiram, ako ga ne ocistim kad je svez - sutra me ceka lopatanje i isijas.

Otvorim kapke da bude jos svetlije, obucem se, zgrabim 'gear' i na posao.

Pocnem da masem metlom prema garazi / letnjoj kuhinji i supi gde su drva, onako dobra staza od 1,5m.

Pa onda mala pauza i dohvatim 'gear'.

I tako nekoliko puta.

Kad. naidje zet i smeska se. A da se ne smrznes? Ma, taman posla, oces jednu da se ugrejes? A sta to?

Ja posegnem u sneg i izbunarim 'gear' - bocu perfektno ohladjene votke. Casice sam drzao na prozoru.

Ziveli!

Zet nije hteo da cisti kod sebe, pa je sutradan organizovao decju brigadu da lopataju.

:lol+:

Kako je rekao A.P. Cehov - nema nista lepse, nego uci sa mraza u toplu kucu i navrnuti casicu votke.

I odmah jos jednu!

Attached File  votka.jpg   21.82KB   1 downloads

...

• 1

#42 lokarda

lokarda
  • Members
  • 1,930 posts

Posted 08 December 2017 - 13:36

Ne znam za Vas, ali ja sam se nakačio na karaoke

• 0