Jump to content


Photo
- - - - -

Neboderi


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#76 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 December 2017 - 14:35

attachicon.gifKilburn_loshe.jpg

 

No, dobro; ova nakaza (iako bi ju neki, da ih ne imenujem, proglasili divotom brutalizma) je ipak na dodgy side of Kilburn.

Ima Kilburn i ljepših strana, što ti znaš puno, puno bolje od mene.

 

Nije ovo Kilburn, prije ce biti Westbourne Park/Notting Hill Gate. Ako krenes Portobello Roadom sa Notting Hill Gate-a, i popnes se skroz do kraja ulice, desno na kraju Goldborne Rd-a ces vidjeti tu monstruoznost.

 

Meni je uvijek, kad god pogledam gore izazivalo blagu jezu. :)


  • 0

#77 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 30 December 2017 - 15:26

Nije ovo Kilburn, prije ce biti Westbourne Park/Notting Hill Gate. Ako krenes Portobello Roadom sa Notting Hill Gate-a, i popnes se skroz do kraja ulice, desno na kraju Goldborne Rd-a ces vidjeti tu monstruoznost.

 

Meni je uvijek, kad god pogledam gore izazivalo blagu jezu. :)

 

Pa to ti i ja kažem; ovo je južno od pruge, a od Portobella do tog čudovišta je manje nego od monstera do tvog Kilburna. Morao sam sad nazvati koleginicu da me podsjeti, skroz sam zaboravio kako se neki dijelovi grada lako prođu pješice, dok za druge trebaju dani.

Znam da meni s Willesdena nije trebalo mnogo 'na noge' do Notting Hill-a, mogao sam tada bez problema tabanati kilometrima.

 

Zaboravljam kako je tebi bilo, mlađemu, zuriti u taj monstrosity, jedino vrijedan evakuacije, pa sravnjivanja sa zemljom.

Zapravo, unatoč Sir Normanu Fosteru i ostalim lordovima britanske arhitekture, London, unatoč The Gherkin i ostalim eksperimentima tipa London Eye, nije uspio zadobiti noviju vertikalnu percepciju, niti novi, prepoznatljiviji skyline. Da li je to dobro, ili nije, nije na meni da prosuđujem, već na onima koji će doći za 40-50 godina.


  • 0

#78 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 December 2017 - 16:17

Pa to ti i ja kažem; ovo je južno od pruge, a od Portobella do tog čudovišta je manje nego od monstera do tvog Kilburna. Morao sam sad nazvati koleginicu da me podsjeti, skroz sam zaboravio kako se neki dijelovi grada lako prođu pješice, dok za druge trebaju dani.

Znam da meni s Willesdena nije trebalo mnogo 'na noge' do Notting Hill-a, mogao sam tada bez problema tabanati kilometrima.

 

Zaboravljam kako je tebi bilo, mlađemu, zuriti u taj monstrosity, jedino vrijedan evakuacije, pa sravnjivanja sa zemljom.

Zapravo, unatoč Sir Normanu Fosteru i ostalim lordovima britanske arhitekture, London, unatoč The Gherkin i ostalim eksperimentima tipa London Eye, nije uspio zadobiti noviju vertikalnu percepciju, niti novi, prepoznatljiviji skyline. Da li je to dobro, ili nije, nije na meni da prosuđujem, već na onima koji će doći za 40-50 godina.

 

Za ovo si sasvim u pravu. Od moje kuce do ove monstruoznosti treba oko 35-45 minuta pjeske. Odavde se predje na Queens Park i onda se samo ravno ide dole do Harrow Roada, pa kad izadjes na Westbourne Park, tu si. 

 

Do Acton Towna, koji je ne drugoj strani, ima samo 4 vozne stanice i vozom treba oko 8 minuta sa Brondesbury stanice ali pjeske ne mozes stici do prekosutra. :D Biciklom mi je trebalo duze od sat vremena. Imam tamo neke prijatelje i ako voz iz nekog razloga ne saobraca, ja ni ne idem. Jednom sam se pjeske uputio, mislio sam u jednom momentu da se predam i prepustim prirodi ali uz zadnje atome snage, sav izmrcvaren i iznuren sam stigao. Nikad vise. :D


  • 1

#79 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 December 2017 - 05:25

Kad smo kod art-dekoa, evo zgrade Muzeja savremene umetnosti u Sidneju ( znam, nije neboder ):

 

 

1200px-SydneyMuseumContemporaryArt_gobei


Edited by blond, 31 December 2017 - 05:29.

  • 1

#80 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 31 December 2017 - 10:46

Osobno, ne volim previše Art Deco. Volim tadašnju modu, muziku*, design automobila i frižidera i malo što drugog.

 

Već sam postao slike svog briselskog stana, Art Deco s kraja 30-ih, zaštićena zgrada, pa mogu samo birati unutarnju boju zidova i malo drugoga. Srećom sam flankiran najpoznatijim briselskim neboderima, pa me to, donekle umiruje.

Garažu imam u Pacifique.

 

Attached File  Pacifique.jpg   476.15KB   3 downloads

 

Kao i u Zg*, ne smijem, osim boja, dirnuti u interijer. I bolje da je tako.


  • 0

#81 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 31 December 2017 - 12:02

AT&T building: the threat to New York’s ‘tablet of stone’

 

Philip Johnson’s 80s AT&T skyscraper on Madison Avenue is a Manhattan landmark. Now plans are afoot to turn it into a glass-fronted shopping arcade


  • 1

#82 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 December 2017 - 17:14

...

 

Attached File  Msk_Lomo_red M.jpg   117.43KB   4 downloads

 

...


  • 0

#83 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 02 January 2018 - 12:02

:s_d:

 

 

2991691678_d32b5ac954_b.jpg

 

zgrada-geneks_petar-kocovic-belgrade-ser

 

a7f3b1ce8bc2de43f378f8f14a94131d.jpg


  • 2

#84 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2018 - 19:44

...

 

Attached File  samacki hotel na dortjolu.jpg   177.08KB   4 downloads

 

Attached File  samacki hotel na dortjolu 2.jpg   143.6KB   4 downloads

 

:ajme:

 

Mozes misliti kakva je tragedija za stanare tih 'kapija beograda' bila kad liftovi nisu radili!

A ni sada nije bolje - to je posebna infrastruktura - od vodovoda, pumpi, kanalizacije, struje, liftova pa do fasade / krovova. Kod nas nema ni znanja a ni sredstava za tako nesto.

 

Uzas!

 

...


  • 0

#85 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 January 2018 - 21:11


zgrada-geneks_petar-kocovic-belgrade-ser

 

 

Ova Dva idiota kad gledas brutalisticke zgrade po stranim sajtovima uvijek budu medju top 10 iz citavog svijeta, cak je i na engleskoj vikipediji drze pod "Burtalizam".

 

Iznenadio sam se i kad sam vidio neku stranu enciklopediju arhitekture kod jednog druga, pa onako listam i iz Srbije samo su dvije gradjevine predstavljene, Gracanica i ova Dva idiota, rekoh, eto sta je sa ovih prostora ostavljeno svijetu u amanet :lol:


Edited by Atreid, 02 January 2018 - 21:15.

  • 0

#86 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 02 January 2018 - 22:08

Pa ta građevina stvarno spada u Brutalizam, ali u onoj tamnoj strani iste :lol+:

 

JBT sam pogled na tu "građevinu" mi stvara zloćudne stanice tumora u očima :yucky:


  • 1

#87 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 02 January 2018 - 23:29

Severna kapija savrsena.



...za bilbord.
  • 0

#88 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 January 2018 - 00:54

Ova Dva idiota kad gledas brutalisticke zgrade po stranim sajtovima uvijek budu medju top 10 iz citavog svijeta, cak je i na engleskoj vikipediji drze pod "Burtalizam".

 

Iznenadio sam se i kad sam vidio neku stranu enciklopediju arhitekture kod jednog druga, pa onako listam i iz Srbije samo su dvije gradjevine predstavljene, Gracanica i ova Dva idiota, rekoh, eto sta je sa ovih prostora ostavljeno svijetu u amanet :lol:

 

U životu nikad nisam nikoga čuo da zove Genex kule dva idiota, a to sam gledao kroz prozor kako su se gradile.

 

To je jamačno neki novogovor iz nedalekog Studentskog grada... :yucky:

 

Severna kapija savrsena.



...za bilbord.

 

Zapadna, ne severna.

 

 

 

Intersantno je da sam živeo 12 godina pored kule a nikad nisam bio u njoj, osim u piceriji Tavolino u prizemlju (iz koje skoro nisam ni izlazio)...

 

Imao sam ortaka koji je živeo sa ženom u stambenoj, medjutim, dok sam se nakanio da svratim, razveli su se. Ona je otišla u Izrael a on je umro.


Edited by alberto.ascari, 03 January 2018 - 01:21.

  • 1

#89 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 January 2018 - 01:20

:s_d:

 

 

2991691678_d32b5ac954_b.jpg

 

zgrada-geneks_petar-kocovic-belgrade-ser

 

a7f3b1ce8bc2de43f378f8f14a94131d.jpg

 

 

 

Meni je ovo OK, i Rudo i Genex i ovo na kružnom toku, mislim da je negde na Karaburmi, iznad Pančevačkog mosta. I oni Kinikovi soliteri sa Dorćola, iz Dubrovačke.

 

Nekako mi se čini da je to imalo neku ideju, da uvede seljački opančarski Beograd na kartu sveta, da se pravi da je montrealski Habitat, da pokaže da umemo nešto da napravimo (Genex je rastao neverovatnim tempom od 7 dana za 1 sprat), skoro mi to dodje  više nostalgično nego racionalno, da napraviš od milionske palanke svetski grad... Pa se setim kako smo realno uvek bili samo u qrtzu i nigde više ni bolje...

 

Kao kad pustim EKV i mislim da smo pravili svetsku muziku a u to vreme harali šabani i prodavali milion LP i MC a EKV jedva 50k...


  • 1

#90 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 03 January 2018 - 09:23

U životu nikad nisam nikoga čuo da zove Genex kule dva idiota, a to sam gledao kroz prozor kako su se gradile.

 

Pa tako su je zvali u vrijeme kad sam ja zivio u Beogradu (kraj devedesetih). Jedno je sigurno, da kad god prodjem pored nje uvijek je gledam i nikad me ne ostavi ravnodusnim. Nekad su osjecanja pozitivna, nekad negativna, to valjda zavisi od mene, ali svaki put me na neki nacin cimne. Nikad ne prodjem pored nje tek tako.

 

Inace, sto se mene tice, ubjedljivo najbolja zgrada mi je Palata Federacije u kojoj sam bio nekoliko puta, ali nikad nisam obisao te njene salone i sve cekam neku priliku da ispadne pa da ih vidim, zatim bi stavio Brasovanove: Bigz, Komanda RV i PVO u Zemunu i Banovinu u Novom Sadu kao najuspjesniju, pa bi na sljedecem mjestu stavio kulu Genex, odlican je bio i sruseni Generalstab i zeljeznicka stanica u Novom Sadu. To je ono sto bih ja izdvojio.

 

Nazalost nije toga puno bilo ovuda sto vrijedi, a i sad trenutno sto se gradi uglavnom je katastrofa.


Edited by Atreid, 03 January 2018 - 09:40.

  • 0