Jump to content


Photo
- - - - -

3x3


  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1 Galeb

Galeb
  • Members
  • 607 posts

Posted 01 November 2017 - 22:00

Koliko vidim ovde baš i ne pratite dešavanja u basketu.
Ne pratim ni ja, ali u zadnje vreme se sve češće pominje, verovatno zbog uspeha i dominacije naših, a postaje i olimpjiski sport.
Koliko su naši dominantni može se videti po FIBA rang listama.
Rang lista pojedinaca:

https://fiba3x3.com/...individual.html

Među prvih 10, 9 je iz Srbije, a među prvih 30, 16 naših.

Rang lista federacija:

https://fiba3x3.com/...federation.html

Međutim, koliko vidim ova lista je bez igrača iz USA.
Gde smo mi u odnosu na USA, možemo li da se nosimo sa njima?
  • 0

#2 Korida

Korida
  • Members
  • 114 posts

Posted 01 November 2017 - 22:12

Onaj Dusan Bulut bas visoko kotiran, tj. 3. je na listi.

Na osnovu nekoliko odgledanih basketa mogu da kazem da se radi o nevidjenoj stetocini za ekipu. Vise od pola koseva koje ekipa primi pada preko igraca kojeg on cuva.. Decka ne interesuje da se cima u odbrani.
Jos gore od toga je sto je umislio da je zvezda pa uzima preteske suteve, koje naravno ne pogadja. Bas bi bilo zanimljivo da se vide njegovi procenti suta.

Nekad napravi neki atraktivan basketaski ulaz i toeto od njega. Nije mi jasno kako pobedjuju sa njim u ekipi?

Edited by Korida, 01 November 2017 - 22:39.

  • 0

#3 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 01 November 2017 - 22:20

Bulut i jeste zvezda u okviru basketa, dugogodisnji no1. Inace jeste prepotentan tip, ali je i vrhunski basketas, i jedan od retkih koji igra ovaj sport na elegantan nacin.

O basketu kao sportu dovoljno govori da je Deki Majstorovic trenutno broj jedan u svetu!


Edited by Del Piero, 01 November 2017 - 22:32.

  • 0

#4 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 01 November 2017 - 22:25

meni nije jasno gde su Ameri i njihove ekipe u ovom sportu


  • 0

#5 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 01 November 2017 - 22:26

Mnogo se biju za moj ukus, retko kad su zanimljive tekme, imho


meni nije jasno gde su Ameri i njihove ekipe u ovom sportu

 

Ameri jaaaaako retko igraju 3x3
obicno je to kosarka, basket samo kada bas nema nikoga. A imaju i neku igru koju moze da igra od 3 do 5,6 likova na 1 kos i svako igra za sebe..
Uzas zivi


  • 0

#6 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 02 November 2017 - 10:28

Mnogo se biju za moj ukus, retko kad su zanimljive tekme, imho


 

Ameri jaaaaako retko igraju 3x3
obicno je to kosarka, basket samo kada bas nema nikoga. A imaju i neku igru koju moze da igra od 3 do 5,6 likova na 1 kos i svako igra za sebe..
Uzas zivi

ovo se u NY najvise fura, ako sam dobro upratio


Edited by Ne sam Safete, 02 November 2017 - 10:28.

  • 1

#7 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 03 November 2017 - 23:32

Da da..
Po LA bas i ne mada vidim ponekad.
Drugar rece da u NY vise to igraju nego 3x3

nebuloza jebena, zaboravih kako se zove, pitacu ga..
 

 

Ja sam dosta k'o klinac, a i kasnije po zavrsetku basketa igrao 7Up.
Jos neko?


  • 0

#8 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 03 November 2017 - 23:34

Igramo mi kod nas :)


  • 1

#9 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 04 November 2017 - 00:04

najjace kad se veze par, 4+ komada, onda je pravo


  • 0

#10 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 04 November 2017 - 04:29

A imaju i neku igru koju moze da igra od 3 do 5,6 likova na 1 kos i svako igra za sebe..

Uzas zivi

Valjda uzmeš loptu i igraš 1v5, ne znam da li je to svuda, ali valjda se u nekim krajevima tako igra.

Što se tiče 3v3, mogu oni da skupe oni u svakom slučaju ekipu za to, i da dobijaju sve. Više mislim da njih to ne zanima i da im je ispod časti da igraju sa Evropljanima 3v3 basket


  • 0

#11 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 05 November 2017 - 00:28

@pitanje iz prvog posta nema Amera zato sto svaki put na takmicenja salju razlicitu ekipu pa nema uslova da se nadju na rang listama. Pod takmicenja mislim na Svetska prvenstva, na mastersima koji nose vecinu bodova ovde ni ne ucestvuju.

 

Ovo sto prica Squabbit, uzrok nase dominacije u ovom sportu je upravo to sto se retko gde igra ovakav 3x3 basket, a koliko ljudi ovde samo to igra. Ameri su slali solidne ekipe, bilo je tu i profi igraca sa nbdl i euro iskustvom ali bez uspeha.

Sila br 2 su Slovenci


  • 0

#12 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 22 April 2018 - 23:40

Pre mesec dana, na U18 3×3 prvenstvo SAD, tim H20 sastavljen od igraca iz srednje skole Lane Tech College Prep iz Cikaga je porazen u polufinalnoj utakmici od buduceg pobednika turnira tim Quest i tako propustio priliku da ovog leta nastupa na Letnje Olimpijske Igre Mladih u Buenos Ajresu. Vest je posebno zanimljiva jer su u timu H20 igrali dvojica Srba, Nikola Arsic (201, 2000) i Vuk Djuric (198, 2000).
  • 1

#13 princeton

princeton
  • Members
  • 1,980 posts

Posted 23 April 2018 - 03:35

Bulut i jeste zvezda u okviru basketa, dugogodisnji no1. Inace jeste prepotentan tip, ali je i vrhunski basketas

 

 

 

Ja sam stekao sasvim drugaciji utisak. Upoznali se, na kratko druzili, popili koju i to je to.. Realno gotivan kao osoba. Slikao se sa nasom djecurlijom, pricao sa svakim random likom koji ga krene gnjaviti, sta znam, ostavio je na mene pozitivan utisak, cak je igrao i turnir za lokalnu ekipu u Sidneju,bez nekog kurcenja :+1:


  • 1

#14 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 23 April 2018 - 07:02

UkYSShA.jpg?1

 

:kece:


  • 0

#15 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 25 April 2018 - 10:57

Ja sam stekao sasvim drugaciji utisak. Upoznali se, na kratko druzili, popili koju i to je to.. Realno gotivan kao osoba. Slikao se sa nasom djecurlijom, pricao sa svakim random likom koji ga krene gnjaviti, sta znam, ostavio je na mene pozitivan utisak, cak je igrao i turnir za lokalnu ekipu u Sidneju,bez nekog kurcenja :+1:

Moguce je da sam skocio u zakljucak. Bio je u Kragujevcu prosle godine 3x3 Roda turnir gde su bili Bulut i ekipa i bio je skroz kul, sedeo pored terena, gledao meceve, pruzao ruke ovim lokalnim momcima koji su prvi put igrali neki takav turnir. Ono sto sam napisao o njemu je zbog toga sto je nakon jednog turnira koji su osvojili, a on postigao odlucujuce poene preko Bjelice, napisao na instagramu nesto u stilu kad 30. igrac sveta misli da moze da sacuva najboljeg.


Edited by Del Piero, 25 April 2018 - 10:57.

  • 0