Jump to content


Photo
- - - - -

Kradja, uzivanje plodova tudjeg rada, kapitalizam


  • Please log in to reply
967 replies to this topic

#871 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 10 May 2018 - 21:30

ubiti je lose, ukrasti je loste, lagati je lose, bludniciti je lose, itd. O'danas, pujpike ne vazi - prirodna sloboda dozvoljava ubiti, ukrasti, lagati, bludniciti, itd.

Naravno da nije "lose" ubiti, nego je cak pozeljno kada se to cini iz pravih, prirodnih razloga - in the name of tha... of tha... of tha... ;)
  • 0

#872 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 May 2018 - 16:30

Naravno da nije "lose" ubiti, nego je cak pozeljno kada se to cini iz pravih, prirodnih razloga - in the name of tha... of tha... of tha... ;)

Koliko sam ja proverio, slabo su ubijali in the name of Flying Spaghetti Monster. Obicno je bilo Dzizus, Jehova, Allah, Brahma, Zevs, itd.


  • 2

#873 Bertrand

Bertrand
  • Members
  • 50 posts

Posted 11 May 2018 - 19:23

Warren Buffet i Bill Gates pohvalili Pinkerovu novu knjigu, cak je Bill nedavno rekao da je to najbolja knjiga za njega. Inace, Buffet je jednom odgovorio da je on licno 80%vremena proveo u citanju na pitanje u vezi toga kako se postaje uspjesan.

 

https://www.cnbc.com...enment-now.html


  • 2

#874 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 May 2018 - 19:36

...

 

Iz svog iscasenog sveta, kucice od kolaca & marmalade - Gates nema sta da poruci nijednom normalnom coveku, osim svom 'shrinkeru'.

 

Zamisli koliko mi znaci sto cita 'trsavog pankera'.

:whistle: 

 

...


  • 0

#875 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 12 May 2018 - 08:38

Koliko sam ja proverio, slabo su ubijali in the name of Flying Spaghetti Monster. Obicno je bilo Dzizus, Jehova, Allah, Brahma, Zevs, itd.

 

...a u stvarnosti je bilo, kada neki novi klinci, zafantaziraju da su genialni:

 

http://www.dailymail...imes-world.html

 

Siguran sam da niko od gornjih nije percipirao da radi nesto lose, oni su gotovo svi za sebe govorili da su mesaje progresa, jedinstva, raja ovozemaljskog,  itd.

 

Sa starom ekipom nisu imali nikakve veze. (slicno tebi, ni ti ne gotivis staru ekipu, fantaziras novotarije?)


Edited by Mujo Mujic, 12 May 2018 - 08:45.

  • 0

#876 Bertrand

Bertrand
  • Members
  • 50 posts

Posted 12 May 2018 - 09:09

...

Iz svog iscasenog sveta, kucice od kolaca & marmalade - Gates nema sta da poruci nijednom normalnom coveku, osim svom 'shrinkeru'.

Zamisli koliko mi znaci sto cita 'trsavog pankera'.
:whistle:

...



Ok, ne znaci tebi, ali znaci ljudima koji imaju suprotno misljenje od tvog.☺
  • 0

#877 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 May 2018 - 09:54

 

Sa starom ekipom nisu imali nikakve veze. (slicno tebi, ni ti ne gotivis staru ekipu, fantaziras novotarije?)

Ahahaha, jesi li ti proverio gde je taj Staljin ucio? I sta je zeleo da postane pre nego sto se okrenuo revoluciji? I cemu se i kasnije cesto (privatno, ali dokumentovano) divio?

 

Ima ona lepa engleska izreka: malo znanja je opasno.


  • 0

#878 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 May 2018 - 12:38

...

 

 

Znaci, to sto neko zivi u vazdusnom zamku sa vise desetina milijardi necega, a u slobodno vreme cita neka smorna piskarala - nekome nesto znaci?

 

A znaci li mu nesto neki svetac, koji je isto davao savete, doduse pre mnogo vekova, i kojih se nisu bas svi pridrzavali - kako treba da se zivi i bude bogobojazljiv, cita odgovarajuca literatura?

 

Zamisli nekima su raznorazni likovi zauzeli mesta bivsih svetaca, pa se oko toga grade kultovi. Reklo bi se drugaciji, no u principu isti. Pa sad neki bi da metranisu, kace slike / 'ikone' raznoraznih likova da bi pokazali svoje uzorito pripadnistvo?

:ajme:

 

Zaista je bio u pravu L. Kolakowski:

 

>> ... Kisa bogova pada s neba na pogrebu jednog boga koji je svoje odziveo. Bezboznici imaju svoje svetitelje, a hulnici grade kapele. Cini se da zelja za apsolutizmom, teznja za izjednacavanjem napetosti mora obuhvatiti neuporedivo veci broj mesta u sistemu od onih koja povecavaju napetost, jer ce celina inace eksplodirati. Ako je to tako, onda ta situacija objasnjava smisao postojanja propovednika, sto nikako ne znaci i da je ona motiv za stupanje u njihov krug. ... <<

 

Niko nije duzan / obavezan da se nekome klanja, ma koliko taj bio 'velik'.

Uostalom, ako je taj veliki bas tolika 'u(sh)tva zlatokrila' - pa zasto da mu neko ne odbije poneko zlatno perce!?

;)
 

Kako je ono rekao D. Dilan - ne mozete pevati protestne pesme i biti milioner.

Ovaj je umislio da moze?

 

Zivi, bre, svoj zivot i ne drombuljaj - svet je ionako pun raznoraznih selebriti diva, pa se jos i slicni likovi, sa ruznom, zbrckanom facom i mislima guraju u prve redove.

B-)

 

...


Edited by Kinik, 12 May 2018 - 12:38.

  • 1

#879 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 20 May 2018 - 12:51


  • 0

#880 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 20 May 2018 - 16:46

offtopic: ^ nejasno mi je zasto se Sam Harris nije distancirao od njega do sada. A toliko je promisljao o fundamentalizmu.


  • 0

#881 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2018 - 00:22

Otkrivanje rupe na saksiji. Milton Friedmann je mnogo bolje i argumentovanije to isto govorio u 1970-tim godinama. 


  • 0

#882 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 21 May 2018 - 00:27

Otkrivanje rupe na saksiji. Milton Friedmann je mnogo bolje i argumentovanije to isto govorio u 1970-tim godinama. 

Postovao sam zbog Jashara pre svega :)

 

Pošto znam da voli Petersona, pa eto da vidi da i on kaže da se o tim stvarima mora razmišljati. 


  • 0

#883 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 04:31

Otkrivanje rupe na saksiji. Milton Friedmann je mnogo bolje i argumentovanije to isto govorio u 1970-tim godinama. 

 

Don Kihote, nema nikakvih vetrenjacha, opusti se vec jednom :lol+: ..... Milton Friedman (jedno n) je EKONOMISTA, Jordan Peterson je PSIHOLOG. On naravno ne izmishlja nikakvu rupu na saksiji nego objashnjava shta bi UBI znachio iz njegove perspektive nekoga ko vrlo dobro poznaje ponashanje ljudi. U ekonomiju se ne mesha nishta vishe od tebe i mene, a ni mi nismo ekonomisti, zar ne?

Ja ne bih uopshte uporedjivao Jordan Petersona sa Friedmanom. To nije za poredjenje. Friedman je veliko ime.

 

Peterson je do pre 2 godine bio nepoznati klinichki psiholog i profesor psihologije univerziteta u Torontu koji je postao popularan zahvaljujuci borbi protiv politichke korektnosti i za slobodu govora u okviru samog univeziteta.

 

Prvo su ga prihvatili studenti koji su shvatili da ne moraju biti libtardi za kakve ih univerzitet "shkoluje" i sprema, a zatim je, zahvaljujuci snimcima njegovih predavanja preko YouTube-a koje su postavljali njegovi studenti, postao poznat globalno i danas ima status rok zvezde, 

 

On nije nikakva konkurencija Friedmanu niti to zeli da bude, mada ih ja ne vidim kao nekompatibilne, Peterson ne kaze da je protiv globalizacije vec samo da nece uspeti bash zato shto je dobra, to je protiv ljudske prirode koja zudi za haosom, izazovima i neizvesnoshcu.  :lol+: Friedman se nije meshao u psiholoshki aspekt.

 

A dozvolicesh da primetim da je ovo ludilo koje se danas deshava kao posledica liberalno-postmodernistichkog-new_age koitusa ..... chista psihologija, tachnije psihopatologija.

 

Zato je danas Jordan Peterson najveci neprijatelj neoliberala i udruzene svetske levice izmedju kojih granice postaju sve nejasnije.

 

On je glasnogovornik studenata koji ne razumeju zashto moraju prhvatiti nelogichne splachine koje im se serviraju na univerzitetima i obichnih ljudi koji na poslu zbog drushtvene stigmatizacije prichaju po hodnicima shapatom, tako je pocheo i fashizam. Zato narod treba pojachano da se naoruzava.

 

Dok ga desna strana prihvata kao svog i velicha kao najinfluentnijeg mislioca danashnjice, levica ga sa liberalima udruzeno satanizuje u stilu mile shtule i krste bijelica  :rotflmao: (pogledaj Guardian). On drzi do toga da je desni centar.

 

Inache, negde sam prochitao da su atheist libertarians, znachi tvoja raja, njegovi veliki "obozavaoci", tj. njegova ciljna grupa, mada ne znam zashto atesti? jer sam primetio neko njegovo koketiranje sa religijom u smislu "ne verujem, ali se ponasham kao da verujem", pod uticajem je Nichea, Dostojevskog, Solzenjicina i Junga. Sovjetski Savez mu je omiljeni primer kojim plashi svoje studente. Svojoj cerki je dao ime po Gorbachovu - Mikhaila.

---------

 

Meni odgovara, jer pronalazim bliskost svojih razmishlanja u mnogim njegovim stavovima ........ to je valjda normalno, omiljeni muzichar, glumac, intelektualac ......  :D kada mi ne bude odgovarao odjebacu i njega, kao shto sam libtarde.


Edited by Denis Jasharevic, 21 May 2018 - 05:02.

  • 1

#884 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2018 - 04:33

Postovao sam zbog Jashara pre svega :)

 

Pošto znam da voli Petersona, pa eto da vidi da i on kaže da se o tim stvarima mora razmišljati. 

Ali problem je upravo o tome sto se o tim stvarima ne razmislja ni na ekstremnoj levici, ni na ekstremnoj desnici -- bas zato sto su idioti i zlikovci izmislili nepostojeci "neoliberalizam" i proglasili pametne liberalne ekonomiste austrijske i cikaske skole nekakvih alama, baucima i monstrumima. I sad se te karikature i klevete samo milion puta ponavljaju da bi postale "istina". Na ekstremnoj levici imamo idiote opsednute sa "1%", postmodernizmom, postfeminizmom i politikom zavisti kojima su krivci Zle Banke, "globalizacija" i Wall Street, na ekstremnoj desnici imamo debile kojima je isto kriva "globalizacija", slobodna trgovina, iste te Zle Banke i Wall Street (cesto se dodaje i "jevrejski" Wall Street lobby), Silicon Valley, poljski vodoinstalateri i indijski programeri koji kvare "cistocu rase" i "zapadnu civilizaciju". 

 

Normalan covek treba da se suprotstavi i jednima i drugima. A Milton Friedmann (kao i Hayek pre njega) su tu protivotrov za kretenizam.


  • 0

#885 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 04:58

Postovao sam zbog Jashara pre svega :)

 

Pošto znam da voli Petersona, pa eto da vidi da i on kaže da se o tim stvarima mora razmišljati. 

 

Volim ga ...... hmmm ..... pa sad, ovaj ..... dobro kad ti kazesh. Ne znam odakle ti to da sam ja neko ko ne vidi da ce se o universal basic income-u morati razgovarati. U jednom postu sam napisao da se plashim tolikog broja ljudi koji imaju 24 sata dnevno da "razmishljaju kako da svet naprave boljim" jer i sada posle 10 sati provedenih na poslu i u prevozu, sjebani I umorni ne odustaju od tog "plemenitog cilja za koji nisu ni kvalifikovani, ni intelektualno dorasli, ni placeni".

 

I to je strah koji zaista osecam, nema nikakvog foliranja. Ko ce slushati sve te nebuloze, kad ni danas ne mozesh otvoriti novine da ne iskachu sa svake strane sa svojim idiotarijama.

 

Nijednog trenutka nisam sumnjao da ce do toga doci, ali sam realan, pa za razliku od ovih nashih progresivaca koji vec vide kako svi vozimo nepostojece samovozece automobile za "nekoliko godina", mislim da to necu dochekati.


  • 0