Jump to content

Photo
- - - - -

Kradja, uzivanje plodova tudjeg rada, kapitalizam

• Please log in to reply
631 replies to this topic

#631 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 89 posts

Posted 09 December 2017 - 22:48

Ako nisi znao to već postoji, a zove se UN, MMF, WB, EU, NAFTA, BRICS, WTO,...

Ovo drugo, pa to je moguće samo kao svetska superdžava ili čak nestanak države, što je u ovom momentu utopija.

Uglavnom, problem je šizofrenije u liberalnim glavama. Oni bi da se heftaju, a da im ne uđe. U svom ludilu idu dotle da za svoju izmaštanu superiornost/sposobnost/nenadhebivost traže više od nas glupih, ali bi da zahvate iz istog kazana. Pa, neće da može, ili sve ili ništa, a ne kada se skida kajmak, onda sam ja pametan, sposoban, uspešan jednom rečju genije, a kada kola zaglave u blatu, onda "državo pomagaj". Odhebite u troskocima.

• 0

#632 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,662 posts

Posted Yesterday, 18:13

Ako nisi znao to već postoji, a zove se UN, MMF, WB, EU, NAFTA, BRICS, WTO,...

Ovo drugo, pa to je moguće samo kao svetska superdžava ili čak nestanak države, što je u ovom momentu utopija.

UN su izvan ove price trenutno. Ove ostale jesu to sto treba, samo su slabe, trebalo bi ih znatno ojacati, ili zamjeniti sa necim sto bi imalo jaci autoritet ili sve spojiti u jednu, pa ojacati.

Vjerovatno to jeste utopija, ali povratak na nacionalne autoritete i jacanje njih u ovakvoj hiperglobalnoj situaciji kao sto ovi alt-rajtovci hoce, to je tek u startu promasena prica, i moze samo dovesti do zatvaranja granica, i sukoba raznih nivoa, od carinskih do oruzanih. Zaista, ukoliko neka korporacija koristi sve prednosti hiperglobalizacije, a ne postoji hiperglobalisticka institucija sa ozbiljnim autoritetom da prati njeno ponasanje, onda se vidi gdje je problem.

Ovo bi bio dobar primjer kako bi jedna takva globalna institucija trebala da reaguje: http://rs.n1info.com...vra-poreza.html  Bez obzira sta je dogovoreno na nacionalnom nivou.

Uglavnom, problem je šizofrenije u liberalnim glavama. Oni bi da se heftaju, a da im ne uđe. U svom ludilu idu dotle da za svoju izmaštanu superiornost/sposobnost/nenadhebivost traže više od nas glupih, ali bi da zahvate iz istog kazana. Pa, neće da može, ili sve ili ništa, a ne kada se skida kajmak, onda sam ja pametan, sposoban, uspešan jednom rečju genije, a kada kola zaglave u blatu, onda "državo pomagaj". Odhebite u troskocima.

Pa kapitalizam je po svojoj prirodi shizofren, a ako mu nalegnes na rudu i podrzavas uvijek i samo interes kapitala, neizbjezno je da postanes i ti shizofren. Liberali, konzervativci, sta li su vise, to ni oni ne znaju, ali bi morali prvo sami sebi da objasne protivrecnosti koje su kreirali i koje podrzavaju, kao sto je npr, ta socijalizacija privatnih dugova, a onda kad dodju do nekog zakljucka da objasne i nama ostalima. Ukoliko zele da ih se uopste ozbiljno shvati. U bilo kakvoj prici.

Edited by Atreid, Yesterday, 18:34.

• 0