Jump to content


Photo
- - - - -

Pariz 2017 - poslednji masters sezone


  • Please log in to reply
388 replies to this topic

#376 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 07 November 2017 - 09:59

Ciao sam dao plus zbog ludog navijackog entuzijazma,a tebi zbog objektivnijeg sagledavanja stvari (bez ljutnje ciao)

 

Naravno da se ne ljutim :lol+:  ali mislim da sam objektivna u smislu da ako moze Sok da bude top ten moze i Filip da bude top 5 -_-

Naravno treba tu jos mnogo predanog rada i meceva da bi se steklo iskustvo, ali naprimer Soka tesko mogu da vidim u top 5 mislim da on nema gde da napreduje on je na svom maximumu po meni


  • 0

#377 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2017 - 11:18

Filip mora mnogo fizicki da ocvrsne i bude kao sajla, tu mu Novak moze pomoci. Sto se udaraca tice, servis, pogotovo drugi, je ogroman problem i na tome treba najvise da radi izmedju sezona. On je solidno visok momak (185cm) i mislim da moze da ima mnogo bolji servis sa svojom gradjom i tehnikom (doduse, isto sam mislio i za Jelenu Jankovic :lol: ).

 

Ostaje i pitanje kako ce glava da se pokaze, ali tu ne moze uraditi bog zna sta.


  • 0

#378 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 07 November 2017 - 11:57

Filip mora mnogo fizicki da ocvrsne i bude kao sajla, tu mu Novak moze pomoci. Sto se udaraca tice, servis, pogotovo drugi, je ogroman problem i na tome treba najvise da radi izmedju sezona. On je solidno visok momak (185cm) i mislim da moze da ima mnogo bolji servis sa svojom gradjom i tehnikom (doduse, isto sam mislio i za Jelenu Jankovic :lol: ).

 

Ostaje i pitanje kako ce glava da se pokaze, ali tu ne moze uraditi bog zna sta.

Pa sto se tice same glave, tu je, rekao bih bio i najveci pomak, makar ako je sudeci po ovom turniru. To bi mogla da mu bude ozbiljna prednost, mnogo veca nego jos razorniji forhend. Drugi servis i mozda ritern ostaju stvari gde bi ponajvise morao da se potrudi, a kako je rekao u razgovoru na SK, u proslosti nije dovoljno obracao paznju i na fizicku kondiciju i razvoj muskulature, pa tu svakako ima mesta za dalje dogradjivanje.


  • 0

#379 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2017 - 12:00

Kada uporedis Filipovo i recimo Sapovalovo telo, reklo bi se da Filip ima 18, a ovaj drugi 25 godina. Bas izgleda nedoraslo. Ritern nije toliki problem, odnosno problem je uglavnom u tajmingu, taktickoj pripremi, citanju servisa. Deluje mi da na tom planu ima najveci prostor za napredak.


  • 0

#380 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 November 2017 - 12:34

Njemu ce najveci skok i najveci problem biti taj sto ce u prvim kolima da igra sa izuzetno jakim protivnicima, zato ce imati i vise poraza i to je nesto sa cim ce morati da se izbori.

Cilj mu je bio top 100, a on je skoro top 30, to je ogromna razlika 


  • 0

#381 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 07 November 2017 - 12:42

U Moskvi je u prvom kolu pobedio Rubljeva, a u drugom naleteo na strasnog Berankisa i izgubio, a covek bi ocekivao bas suprotno................ sada ce zbog mesta na atp listi barem na manjim turnirima da mu ipak zapadaju slabiji igraci ili kvalifikanti, pa ima prostora za ulazak 20-25 .................


  • 0

#382 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 13:03

Filip u januaru brani 15 poena s chelendzera u Koblenzu. Krajem februara 33 poena s chelendzera u Bergamu. Najlošiji rezultati su mu 8 poena iz kvalifikacija za USO, po 9 poena s 2 chelendzera u aprilu, 13 poena s chelendzera u Sofiji takodje u aprilu. Pošto nije ušao u top 30 na kraju godine nece mu se brojati 12 GS/mastersa i 4x500 turnira, već može da skuplja poene po lakšim turnirima, a na ovim velikim bi i samim ucestvovanjem dobio pare i bodove. Ako još uz to bude vredno radio i uz dobar zreb ponekog i dobijao mogao bi da se još malo popravi na listi.
Od njega zavisi ( nadam se da je Rafi poslao makar porukicu da se zahvali na predaji).
  • 0

#383 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 13:04

Inače, Saša Zverev je primer kako od čiča Glise može da se postane neko s mišićima. Džez Grin je uradio dobar posao.
  • 0

#384 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 November 2017 - 13:13

Ja se stvarno nadam da ce uspeti jer sam za njega cula jos pre nekih 10 godina, mozda i vise, sticajem nekih okolnosti :) I od tad ga pratim i nadam se da ce nesto uraditi


  • 0

#385 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 07 November 2017 - 14:59

Fizička komponenta (gde ubrajam gotovo sve aspekte) i drugi servis su ono što sam Filip dijagnostikuje kao svoje najveće slabosti trenutno.
  • 0

#386 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 15:34

Vidim Blic objavio kako je Novak poklonio Filipu stan u Beogradu. TheO, da li je ovo tacno ili je deo standardnog spinovanja po srpskim medijima?


  • 0

#387 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 07 November 2017 - 15:43

Ne mogu reći šta je tačno posredi (poklon,davanje stana za korišćenje ili neka novčana pomoć pri kupovini) ali jeste tako.

Inače ovu vest nikad nisam ni video u našim medijima. A znam za priču već neko vreme..
  • 0

#388 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 16:05

Ne mogu reći šta je tačno posredi (poklon,davanje stana za korišćenje ili neka novčana pomoć pri kupovini) ali jeste tako.

Inače ovu vest nikad nisam ni video u našim medijima. A znam za priču već neko vreme..

Evo ovde, Popovic rekao Francuzima

http://sport.blic.rs...cu-stan/7wq40s5


  • 0

#389 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 07 November 2017 - 16:13

Ipak je koriscenje znaci.
Ali da ne flodujemo ovu temu,uskoro se otvara ona o Filipu pa cemo tamo.


  • 0