Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#3286 Carl Johnson

Carl Johnson
  • Members
  • 2,417 posts

Posted 21 May 2018 - 00:38

Pada li vam neko ime koje bi mogao da uzme na poziciju Judoa za narednu sezonu :)

Nece biti skoro takav “NBA skart” koji pravi razliku na obe strane terena. Bas dobar zabod Fenera je bio Ekpe.
  • 0

#3287 Patrinus

Patrinus
  • Members
  • 1,854 posts

Posted 21 May 2018 - 00:55

skinuo espanjol komentatori finale EL 

 

funfact - zeljko priča španski dosta tečnije od engleskog (nisam ni znao da zna španski)

 

2 - šaras isto priča španski

 

je l zna i itudis? :lol+:


  • 0

#3288 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 21 May 2018 - 02:20

Hvala Barryu sto me nagovarao da ipak kupim kartu, greota bi bilo da sam propustio ovaj dogadjaj. Mec za trece mesto je uvek nesto gde je motivacija upitna ali ne za Litvance i njihove navijace koji su se radovali kao da su osvojili EL. Mnogo mozemo od njih da naucimo o ljubavi prema kosarci. Jedan od glavnih utisaka je kako su gromko pozdravili mladice iz svog rivalskog kluba koji su uzeli juniorsku EL. Mi bismo verovatno mahom jebali mater klincima Zvezde/Partizana da je slicna situacija. Elem na kraju za malo epic choke, bas se video strah od pobede kod igraca Zalgirisa. CSKA u igru vratili ni manje ni vise Misa Kulagin i Rudd. Red je da se oni pozdrave sa nekolicinom igraca na leto. DeColo poprima Plinijevske razmere gadnosti. Dobra partija Vasilisa Micicusa, mozda nije najbolji igrac na svetu ali se nikad nije krio od lopte. Ulanovas je verovatno najruzniji igrac za gledanje u EL ali je opet silne probleme napravio protivniku, verovatno uzasno frustrira kad te on trpa.

Sto se finala tice, drago mi je da Turci nisu uzeli. Oni jednostavno nisu kosarkaska nacija. Preplavili su Arenu, na momente bas dobro navijali ali uglavnom dosta primitivnija ekipa od Spanaca, pa i Litvanaca. Pravi heroji finala su epizodisti Reala, pre svih Causeur, Tavares i Thompkins. Vesely ponovo nemocan kad ne moze da napravi prednost fizikalijama. Nedostajao je Feneru jedan ubica poput Bogdana. Nije se ove sezone kod njih isprofilisao ofanzivni lider. Ne bi zgoreg naravno bio ni neki Udoh, silne muke im je Real zadao ofanzivnim skokom. Melli je odigrao herojski ali je bio dosta usamljen ne racunajuci Wanamakera koji uprkos dobroj statistici nije bas pravio razliku. Na kraju simpaticno slavlje Madridjana na celu sa sjajnim Ljuljarom koji je bio glavni na proslavi. Sto se Luke tice, malo isforsirano ovo njegovo, nije bas plenio na ovom f4 ali cak i kad igra prosecno, za veliku vecinu EL igraca je taj nivo nedostizan. Nema on sta vise da radi u Evropi. Sto se tice nasih, Kalina pristojan u odbrani, limitiran u napadu, Gudura kosmarno los. E da, i Kuzma u ulozi human victory cigar.
  • 14

#3289 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 21 May 2018 - 07:38

Kako je Ljulj sinoc porastao u mojim ocima. Takva igracina, a bez imalo ega zrtvovati sebe za kontrolu Diksona. I oba njegova ulaska prevashodno on, a onda i Rudi naprave faul u prijemu nad njim i sasjeku njegov doprinos. Slicno se podredio timu i kada nije islo u reprezentaciji prije valjda dvije godine. Mada sam to ranije drugacije tumacio. Da ne govorim onaj gest prema sudijama kad je pravio faul u napadu.

U sustini, na kraju simpaticno mi je bilo ovo slavlje Reala, posebno zbog njega i Lasa, mada su i drugi bili sasvim korektni. A i na utakmici du se ponasali izvrsno.

Sto se tice Doncica, svaka mu cast, ali zaista je sve ovo malo prefabrikovano, to mu moze vise stetiti, nego koristiti u ovim prvim godinama nba karijere.

Konacno, svi akteri finala su se ponasali izuzetno, digli su cijeli dogadjaj na visi nivo. Hejl i za Zeljka na utakmici i nakon utakmice, kao veliki mesija se ponasao.

I da, hejl i za zelenu sumu i co, kao i za Vasilijusa Miciciusa.
  • 17

#3290 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 21 May 2018 - 07:39

40ogodišnji poljoprivrednik iz Australije 

 

 

hahahaha, pocepao sam se :D :D :D 

 

 

Sto se tice F4: apsolutno zasluzen trijumf Reala. Od mene samo :hail: za ove dve partije. Najjace od svega je sto su odbranom dobili. I didn't see that comming. Rispekt za Lasa, i ja ga cesto potcenjujem, ali ovo je bilo doktorski. Zelimir - ne znam, cudan danas, lose izmene, slaba energija. 

 

 

U svakom slucaju, lep vajb u Bgu ovih dana, sve u svemu F4 je bio bas super dogadjaj


  • 1

#3291 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 21 May 2018 - 08:02

Mene ponekad malo podseti na Pola Pirsa.

 

pola pirs, pola bodiroga  : )

 

već sam čuo takva mišljenja - mene definitivno ne podseća na mladog pirsa.

možda u nekim aspektima na onog zrelijeg, mada je pirs bio žešći "leap of faith" clutcher a luka je pre svega razigravač koji racionalno rešava probleme

 

 

 

kao wolf iz petparačkih priča

 

raf,750x1000,075,t,101010:01c5ca27c6.jpg


  • 0

#3292 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 21 May 2018 - 08:52

Kako je Ljulj sinoc porastao u mojim ocima. Takva igracina, a bez imalo ega zrtvovati sebe za kontrolu Diksona. I oba njegova ulaska prevashodno on, a onda i Rudi naprave faul u prijemu nad njim i sasjeku njegov doprinos. Slicno se podredio timu i kada nije islo u reprezentaciji prije valjda dvije godine. Mada sam to ranije drugacije tumacio. Da ne govorim onaj gest prema sudijama kad je pravio faul u napadu.
 

 

A kod mene bas obratno, do sinoc mi je bio najveci gotivac u Evropi, zbog njega sam i navijao za Real na ovom Final 4-u iako ne volim Doncica, ali napraviti 4 besmislena faula na Dixonu, svaki daleko od kosa i onda peti ofanzivno i tako se izbaciti iz utakmice i prepustiti individulane titule Meliju i Doncicu je bilo previse. Iskreno sam navijao za Fener da preokrene u poslednjih pet minnuta ali promaseni ziceri i posebno ne zagradjivanje kod onog bacanja u finisu su bili previse.

 

Doncic je juce dobijao faulove kad ga neko popreko pogleda, ni De Kolo nema takvu zastitu :yucky:

 

Sad je svima bar jasan recept za titulu, kupiti Kuzmica i poslati ga na tribine, garantovano donosi rezultat!


  • 0

#3293 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 21 May 2018 - 08:58

Ovogodisnja EL nije ni sjenka proslogodisnje! Prosle godine je bila, po mom misljenju, najjaca EL od kad ja pratim ovo takmicenje. Bilo je brutaaalnih ekipa. Slukas-Bogdan-Kalina-Judo-Veseli je najbolja petorka koju pamtim, imali su apsolutno sve. Ove godine je Zalgiris bio prica EL, izuzetno mi je drago da su uzeli to trece mjesto.

 

Fener je i ove godine imao brutalnu ekipu. Doveli su Vonamejkera koji je bio najbolji plej EL prosle godine, doveli su Gudurica koji se kod nas istakao, doveli su Melija koji je bio brutalan u Bambergu. Kalina je doktor kosarke! Zoc-u obilo o glavu njegovo izvodjenje, taj defanzivni skok bi on pokupio sigurno.

 

Doncic izvikan, ali mlad je ako bude radio na sebi bice od njega nesto. Kad kazem nesto mislim na buducnost koju mu predvidjaju, ne NBA prosjek. Prica o fizikalijama je glupa, momak ima sasvim solidne fizikalije, kosarka je umjetnos, ima mnogo igraca koji trpaju samo na osjecaj i znanje, ne bi bio prvi.


Edited by Jesper, 21 May 2018 - 09:02.

  • 0

#3294 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 21 May 2018 - 09:35

Doncic izvikan. Doncic isfabrikovan.
Dobrò ljudi da li ste vi normalni?
U celoj EL ne pistoji ni jedan drugi igrac do 20 godina koji ima bilo kakav ucinak. Nula.
Luka kad igra lose ma F4 da 15 poena,5 asistencija, 4 skoka. MVP El.
  • 3

#3295 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 May 2018 - 09:49

Fener je dosta slabiji nego prošle godine. 

 

To se videlo od samog starta sezone, jednostavno nemaju nikakvu opciju na niskom postu i to je vrlo ozbiljan problem. Tompson uz sav trud nije uspeo za 7-8 meseci da makar prestane da bude štetočina, a kada ti je takav igrač zamena za MVPa fajnal fora, onda si u problemu. Judo je veći indeks imao na F4 nego Tompson zbirno u zadnja tri meseca.

 

Kada ti na sve to zakažu i neke konstante kao što su Slukas, Datome, Veseli, a ne dobije ni neki x faktor od Diksona, Nanlija ili Kaline, onda je to to.

 

 

Sa druge strane, svaka čast Lasu. I, po stoti put, svaka čast Realu što su istrpeli neke slabije periode u njegovom amandmanu. Nakon osvajanja EL na domaćem terenu, ovo je ipak korak više.

 

Dončić - nije briljirao, ali kad pogledaš da je i pored toga imao indekse 17 i 18, te da je uzeo titulu MVPa, onda je jasno o kakvom se talentu radi. Klinjo sa 19 godina ima EP, EL, MVP EL i MVP F4, pa o čemu da pričamo? Verovatno najboljih godinu dana nekog igrača u istoriji košarke, a sve sa tako malo godina.

 

Što se Reala tiče, povrede su ih ojačale, pojačavali su se, svi su ostajali tu i kad su se kompletirali, to je stvarno jedna strašno duboka ekipa. Samo kad pogledaš visoke igrače Tompkins, Rendolf, Ajon, Tavares, Rejes. Sinoć su svi imali doprinos. 

 

****

 

Sve u svemu, odličan turnir, sve tekme aktivne do kraja, organizacija dobra, sve kako treba. Baš dobar F4.


Edited by realno *W, 21 May 2018 - 09:49.

  • 5

#3296 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 21 May 2018 - 09:55

Doncic izvikan. Doncic isfabrikovan.
Dobrò ljudi da li ste vi normalni?
U celoj EL ne pistoji ni jedan drugi igrac do 20 godina koji ima bilo kakav ucinak. Nula.
Luka kad igra lose ma F4 da 15 poena,5 asistencija, 4 skoka. MVP El.


upravo tako.
  • 1

#3297 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 5,024 posts

Posted 21 May 2018 - 10:06

Treba reći i da su igrači Fenera podlegli pritisku favorita, s druge strane igrači Reala bili potpuno psihički rasterećeni. Sve je išlo na tu vodenicu, Željkov jubilarni. trofej, velika većina navijača skoro kao domaći teren...kao da su već osvojili samo se čeka dodela trofeja...

 

Još jednom se potvrdilo da je sistem F4 veliki rulet i da ne odgovara favoritima.

 

Malo me sve to podsetilo na EP 2005.

 

Niko da pomene....a možda je Feneru falio baš Pero Antić?? :rotflmao:


  • 0

#3298 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 21 May 2018 - 10:18

Luka sa 1,98cm trenutno ima 100kg...bekovi tu težinu napakuju tek nakon 25-e najmanje.

Kada i ovaj primetan višak masnoće ozbiljnim treningom i ishranom prebaci u biceps a bogami i triceps...

pa puta znanje i tehnika...dobiće na brzini koja mu je trenutno za NBA jedina tanja strana koju mogu eksploatisati.

 

Dovoljno je videti napredak Gudurića na tom planu...otišo mekan i tanan,

a već sada se vidi razlika u definiciji i mišićnoj masi...što mu je ispravilo ramena i stav generalno.


Edited by musky, 21 May 2018 - 13:33.

  • 0

#3299 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 21 May 2018 - 10:25

Vesicu se osladio F4, hoce ponovo da ga organizuje 2020. godine. :lol+:


  • 0

#3300 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,281 posts

Posted 21 May 2018 - 10:40

"Evolucija Evrolige u narednih pet do sedam godina više će se bazirati na dugoročnim licencama i povećanju broja klubova koji će iz Evrokupa ulaziti u Evroligu,

a manje na plasmanu u domaćim ligama. Mislim da je put u Evroligu kroz Evrokup, budućnost klubova sa ovih prostora".

 


  • 0