Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#166 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 14 October 2017 - 07:17

Himki - Valensija

 

 

Dobra tekma, domaćin pokazao da može da odigra i finu odbranu kada u određenoj meri zakaže ofanziva. Imaju strašan broj dobrih igrača, onda to Barcokas rotira i traži rešenje, dok, kao i juče, ne nađe ko je u ritmu. T-rob porobio za 15 minuta, Malkom isto odličan, Gil ovaj put loš, ali ne mogu svi.

 

Koncepcijski je to možda mala mana Himkija, 4 četvorke, maltene nijedna petica, al dobro, furaju igru sa dva takva igrača i to je to. Imali su sinoć dosta problema sa skokom, a Valensija čak i ne deluje preterano jaka u tom segmentu.

 

Valensija onako, ono što smo i navikli da gledamo kod njih. Zna se ko i šta radi, nema previše rešenja, al to što imaju koriste dobro. Ne vidim prostor za neki veliki "upside" za njih, tokom sezone.


Edited by realno *W, 14 October 2017 - 07:19.

  • 1

#167 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 14 October 2017 - 07:30

Ziv nisam da cujem, koja ekipa ce ove sezone imati najlepsu sportsku pricu.  :D


  • 4

#168 ArtVandelay

ArtVandelay
  • Members
  • 492 posts

Posted 14 October 2017 - 07:31

Polako, da se iskristalise malo :D
  • 1

#169 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 14 October 2017 - 07:33

Ziv nisam da cujem, koja ekipa ce ove sezone imati najlepsu sportsku pricu. :D


Jasno, Real.

Doncic, Doncic, Doncic. To svi zele da cuju, jos ako se Ljulj vrati pobjednicki, ihhhh.
  • 0

#170 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 14 October 2017 - 07:38

Jasno, Real.

Doncic, Doncic, Doncic. To svi zele da cuju, jos ako se Ljulj vrati pobjednicki, ihhhh.

Kaze se, uhhh.  :rolleyes:


  • 0

#171 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 14 October 2017 - 08:14

Ova nova Barsa je juče izgledala odlično, mada im je u tome stvarno pomogao Pao sa više nego očajnim izdanjem. Imali su 9 assitencija za ceo meč, 14 skokova manje.

 

Koliko je samo Singlton van forme, neprepoznatljivo komplikovanje, ziceri, bacanja, otvoreni šutevi, ništa. Papas jako dobar, al niko mu se nije pridružio. 

Deluje mi Pao dosta slabiji nego prošle godine. Džejms je bio dosta povređen, ali opasan igrač, Buruz, Peperoglu igrali po svaku petu, al opet, sve preiskusni EL igrači. Denmon, August i ostali, tek treba da pokažu da mogu da igraju na ovom nivou.

 

Barsa sa druge strane, iako gotovo komplet nova ekipa, dobro izgleda, naročito kada je Serafin u elementu, kao sinoć. Tomatm  i Presi su organizovali igru jako dobro (15 as zbirno), Moermana nekako ne cenim previše, al on iznova i iznova radi svoj deo posla, često i više od toga.


Edited by realno *W, 14 October 2017 - 09:58.

  • 0

#172 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 14 October 2017 - 08:21

Ulanovas je odličan na niskom postu i to mu je najveci kvalitet u napadu uz procenat bacanja u zadnje 2 sezone koji je 87 posto, sto u kombinaciji cini savrseno oruzje kad je ekipa u bonusu.

Pengos je vrlo dobr igrac ali na poziciji 2,zbog povrede Dee Bosta morao jw sinoc na 1 sto je dosta lose izgledalo.
  • 0

#173 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 14 October 2017 - 09:07

Izgleda da se Vojin Djordjevic i vodavoda na velika vrata vracaju u basket:

http://www.euroleagu...censing-partner


  • 2

#174 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 14 October 2017 - 09:54

Sjajna analiza. Uživao sam. Prvo lajk pa onda tek čitam. - ö - , slobodno piši češće.

Edited by OrdinaryGentelman, 14 October 2017 - 09:55.

  • 1

#175 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 14 October 2017 - 09:55

Dobar je meni Kindi. Nije jos nivo Darkelje, ali boze moj, potencijal je tu, sad samo rad, rad i rad. :)


  • 4

#176 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 14 October 2017 - 09:56

@Realni
S kim si Perperoglua pomiješao? :D
  • 0

#177 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 14 October 2017 - 10:01

Sad vidim sledeće kolo Real - CSKA, to bi trebalo da bude baš dobro.

 

@Realni
S kim si Perperoglua pomiješao? :D

 

Ne znam kako sam došao do njega uopšte :D


  • 0

#178 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 14 October 2017 - 10:03

Uh, bas zanimljivo prvo kolo Evrolige...

 

Drago mi je da su neke bas, bas gotivne ekipe startovale pobedama (i to uglavnom u neizvesnim zavrsnicama). 

Ovogodisnja EL se cini dosta ujednacena, verujem da ce dosta ovih 'manjih' klubova naci svoje mesto i da ce biti bas velika, neizvesna borba za poslednjih nekoliko mesta koje vode u TOP 8.

 

Ekipe koje su stilom igre, rosterom i kosarkaskim smekom vec kupile moje simpatije su svakako Zalgirio, Unikaha, Bamberg i Valensija.

Keni, znaš da ja poštujem tvoje postove, ali ipak jedan je Darkopfc, možeš ti bolje od od ove imitacije ;)


  • 3

#179 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 14 October 2017 - 12:23

Sjajna analiza. Uživao sam. Prvo lajk pa onda tek čitam. - ö - , slobodno piši češće.

Hahaah, covek je kralj. Sta on napisa sunce ti jebem. Zalgiris najeftiniji, Litvanska skola kosatka, a ne mogu trojku da ubodu veci deo utakmice, imali srece sto je Zvezda na pocetku stvaranja tima inace bi bili rastureni. Bamberg se raspada,ispromasivali se za sve pare. Haha,verovatno cu posle da napisem, simpaticna ekipa ovaj Zadar sa vremesnim igracima i nekoliko mladih nada. Sjajan miks i bas mi je drago da su startovali pobedom nad znatno skupljim timom. To je onaj stari Zadarski smek ahahah...

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk


  • 0

#180 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 14 October 2017 - 12:26

Don't feed the troll...
  • 2