Jump to content


Photo
- - - - -

Sangaj 2017.


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#91 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 12 October 2017 - 19:25

Neverovatan povratak medju prvih 50 pred sam kraj sezone, ako sutra kojim slucajem uspe da drmne i Del Potra (sto sa ovom danasnjom igrom uopste nece biti nemoguce) ko zna gde bi se mogao zaustaviti (prosle godine u ovo vreme je zapecatio Nadalu sezonu). Ja eto nisam imao prilike da vidim ni jedan jedini gem na ovom turniru koji je odigrao, mozda je bolje da tako i ostane do kraja turnira ...........


  • 0

#92 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 October 2017 - 20:05

Trebalo bi ako nista da je fizicki spremniji od DP. Sa druge strane poznato je kakav sampionski mentalitet Juan ima...


  • 0

#93 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 12 October 2017 - 21:24

Trebalo bi ako nista da je fizicki spremniji od DP. Sa druge strane poznato je kakav sampionski mentalitet Juan ima...

Fizicka sprema, dosta bolje kretanje, bolji bekhend to su trentune prednosti Viktorove igre, i da dodam izvanredan prvih servis barem sto se ovog turnira tice.

Glava je naravno velika Huanova prednost, razoran forhend i generalno bolji i prvi i drugi servis.

Ako uspe da ponovi danasnju igru, sanse su pola- pola.


  • 0

#94 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 October 2017 - 21:33

naravno, izdvojila sam sam samo te dve stvari za koje  misilm da ce biti od najveceg uticaja u ovom trenutku.

 

 sto se same igre tice  ovo je posle QF DC daleko najbolje sto je Viktor pokazao ove godine. Iskreno , ne znam odakle je izvukao ove tri odlicne partije i to na kraju sezone prakticno..


  • 0

#95 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 12 October 2017 - 22:39

naravno, izdvojila sam sam samo te dve stvari za koje  misilm da ce biti od najveceg uticaja u ovom trenutku.

 

 sto se same igre tice  ovo je posle QF DC daleko najbolje sto je Viktor pokazao ove godine. Iskreno , ne znam odakle je izvukao ove tri odlicne partije i to na kraju sezone prakticno..

Tako nekako odigrao je koliko-toliko solidno u januaru (sf Sidnej i ima trece kolo AO) i onda sem sf Istanbula i treceg kola na US Openu ovo mu je svakako najbolji rezultat ove godine.


  • 1

#96 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 October 2017 - 22:45

naravno, izdvojila sam sam samo te dve stvari za koje  misilm da ce biti od najveceg uticaja u ovom trenutku.

 

 sto se same igre tice  ovo je posle QF DC daleko najbolje sto je Viktor pokazao ove godine. Iskreno , ne znam odakle je izvukao ove tri odlicne partije i to na kraju sezone prakticno..

 

Viktor tako igra ceo zivot. Niotkuda napravi nesto na jakim turnirima u toku mesec dana, onda nestane. I onda te narednih pola godine ostavi u rebusu kako je on u top 20-30 igraca kada je kesa.

 

A ovde odigra kao prava raspala servercina, plus precizan forhend.


  • 0

#97 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 12 October 2017 - 22:54

Igrao je odlično u komtinuitetu naredne dve godine nakon suspenzije narocito one prve, pocev od januara (Sidnej, AO) zakljicno sa W (f Studgarta; sf Kvinsa itd.)
  • 1

#98 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 October 2017 - 23:03

Lik  je Vica :D

 

Uvek mi je bilo fascinantno da onoliki covek ima onako "slabasan FH" generalno govoreci, da je zapravo u eksluzivnoj grupi igraca kojima je Bh znacajno bolji udarac od FH.

Paire je tu negde, s tim sto je njegov Bh bolji a FH  jos losiji  u odnosu na Troickog.. Znaci Viktor je napravio vrlo solidnu karijeru sa onim sa cime raspolaze.  Francuzi se nikada ne bi mogli osloniti na Benoit-a ako bi kakvim slucajem igrao neki vazan mec u DC.


  • 1

#99 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 12 October 2017 - 23:08

Lik  je Vica :D

 

Uvek mi je bilo fascinantno da onoliki covek ima onako "slabasan FH" generalno govoreci, da je zapravo u eksluzivnoj grupi igraca kojima je Bh znacajno bolji udarac od FH.

Paire je tu negde, s tim sto je njegov Bh bolji a FH  jos losiji  u odnosu na Troickog.. Znaci Viktor je napravio vrlo solidnu karijeru sa onim sa cime raspolaze.  Francuzi se nikada ne bi mogli osloniti na Benoit-a ako bi kakvim slucajem igrao neki vazan mec u DC.

Taj Sidnej od pre skoro 3 godine, i tadasnja sezona na travi, to je bilo best of Viktor sto se tice lepote tenisa, inace igra vrlo ruzan tenis za gledanje.


  • 1

#100 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 October 2017 - 23:32

Fino je odigrao i Sidnej 2016..  2015 , definitivno najbolja sezona na travi i sasvim ok tenis msm cak i za one koji  veoma drze do estetike  igre Voleji i generalno igra na mrezi odlicni ,a bilo je i  lucidnih resenja

Steta sto nema bar jedno qf slama,. RG11 incident sa skupljacem loptica, Wim12 isto odigrao dobar turnir ali  naleteo na Novaka u osmini, Wim 15 nema opravanja. :blush:  


  • 0

#101 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 October 2017 - 23:58

On je igrao konstantno samo kada treba da bije ove drugopozivce, tako se i odrzavao... uz periode raspada kao do ovog turnira.


  • 0

#102 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 October 2017 - 11:35

Rafinjo nastavlja da dominira, real number 1 :)  do daljnjeg


  • 0

#103 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 13 October 2017 - 11:53

bogami, viktor uze prvi set  :thumbs:


  • 0

#104 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 October 2017 - 12:13

Viktor ide do kraja i dokazuje ko je pravi goat :lol:


  • 0

#105 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 13 October 2017 - 12:55

E sada je izgleda mec otisao na Del Potrovu stranu, brejk i 3 : 2  u trecem ................


  • 0