Jump to content


Photo
- - - - -

Catalunya vs Cataluña


  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#46 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 October 2017 - 18:29

Pa dobro. Onda su balkanska licemerja. Pričamo o tome, da u jednoj fakin kolevki demokratije, nazvanoj EU, gledamo scene, kako se isprebija ljude, zato što ovi hoće da, DEMOKRATSKOM VOLJOM, ne silom, izjasne svoje stavove.

 

A ti sad zalepi za tačno svaku reč, koju ja napisah i vagaj je. To će da se pamti.


Edited by Gogy, 01 October 2017 - 18:32.

  • 1

#47 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 October 2017 - 18:33

Španjolske vlasti su se danas pokazale kao potpuni idioti. 

 

Referendum je ipak održan, a Katalonci su pridobili simpatije većine svijeta.

 

Pokazuju se kao takvi čitave nedelje.


  • 0

#48 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 01 October 2017 - 18:47

i onda te posle pitaju - gde ides, kazes - odoh malo u kataloniju

 

pa zar to nije u spaniji? taman posla, kazes.

 

 

uvek se manji otcepljuju, ne secam se slucaja da se nesto veliko otcepilo od malog i reklo - ajd ti mali

od sada ces sam da se snalazis, mi veliki odosmo :lol+:

Se secas Slovenije? Igrokaz o otceljenju je samo bio izveden za narod ( marvu, kako ju je Njegos nazivao). Ideja je bila da ih oteraju iz Yu jer su bili disturbing factor, a onda, kako su generali mislili ( Sloba je tu bio samo "korisni idiot"), ce da nastave svoju komunisticku vladavimu.


  • 0

#49 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 01 October 2017 - 18:54

Meni Katalonci djeluju premirno,ne uzvracaju silom, ne poznajem kakvi su inace, kolika je sansa da udju u neke ozbiljne sukobe, kapiram da posle ove brutalnosti policije ključa kod svih njih.


  • 0

#50 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 01 October 2017 - 19:17

Meni Katalonci djeluju premirno,ne uzvracaju silom, ne poznajem kakvi su inace, kolika je sansa da udju u neke ozbiljne sukobe, kapiram da posle ove brutalnosti policije ključa kod svih njih.

Gotovo pa nikakva. Na srecu za obe strane.

Ali predstavnici spanske vlade koji saopstavaju da referendum nije ni odrzan.  :lol+: To ne da je zatvaranje ociju pred cinjenicama,vec bukvalno zabijanje glave u pesak.


  • 1

#51 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 01 October 2017 - 19:20

U slucaju SFRj to nije bilo tacno, jer je Srbija bila najrazvijenija regija! kakva Slovenija, oni su imali samo neke budjave frizidere da ponude trzistu!

 

:lol+:


  • 0

#52 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 01 October 2017 - 19:43

Koliko znam po Ustavu referendum moze da se odrzi samo na nivou celokupne spanske teritorije, a ne jednog dela iste

sto ondak nisu pustili da se odrzi referendum i nakon toga poniste rezultate, ovo sto policija radi je horor..


  • 0

#53 Shonewizard

Shonewizard
  • Members
  • 5,709 posts

Posted 01 October 2017 - 19:51

https://twitter.com/...442627910705152


  • 0

#54 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 01 October 2017 - 20:08

Ovo što rade španske vlasti svakako im ne ide u prilog, a prema raspoloživim vestima, uspeli su da sebi pucaju u nogu i da prebace simpatije na stranu nezavisne Katalonije. S druge strane, postavlja se pitanje šta će biti sa referendumom. Ovako kako je organizovan i bez prave kontrole glasačkog procesa, nijedna demokratska zemlja ga neće priznati. Osim toga, EU baš i ne voli takve referendume, ali s druge strane, ako su referendum mogli da imaju u Škotskoj, pitanje o samoopredeljenju Katalonije se samo nameće kao legitimno. Mislim da će EU prećutno dozvoliti Španiji da istera svoje, ali će svakako morati da bude nekih ustupaka. Pošto se sve to manje-više vrti oko $$$, mislim da će Katalonija izvući bar nešto, npr. da manje daje para u saveznu kasu, ali i da će teško uspeti da zadobije ozbiljnu podršku za odvajanje od Španije. Sama Španija je bitna članica EU, a kao mogući problem je svakako i Baskija, dok i ostali njeni delovi mogu da se zapitaju 'di su njihovi novci, osim onih siromašnijih. Osim toga, mnoge EU države bi mogle da osete i neku vrstu domino-efekta, kao što je već pomenuta Belgija, a ruku na srce, i mnogi regioni koji imaju neku vrstu autonomije mogu da se upitaju za to kuda ide njihov novac. Ovo ne mora da bude specijalitet država sa jakim etničkim granicama, budući da i u Italiji bogati sever već iskazuje ovakve tendencije. Francuska ne bi volela da mora da se pozabavi Korzikom, Belgiji svakako ne ide u prilog podela između Flamanaca i Valonaca, a ni Nemačkoj ne bi bilo zgodno ukoliko se npr. Bavarska jednog dana upita koliko para se upućuje nekadašnjem DDR-u.

 

Ipak, sa balkanskim plemenima koja žive u ispljuvcima relativno pristojne države ne bih rpavio analogije iz sanitarnih razloga.


  • 2

#55 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 October 2017 - 20:12

 

 

:ph34r:

 

nedopustivo.


  • 0

#56 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 01 October 2017 - 20:17

“There has not been a referendum or anything remotely similar,” Spanish Deputy PM said. :lol+:

 

 

 

 

 

Ovo što rade španske vlasti svakako im ne ide u prilog,

 

 

neshvatljivo da su snage policije bas toliko bile isprovocirane

sada ce svet hteo ili ne, morati da ih osudi ....


  • 0

#57 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 01 October 2017 - 20:41

sputnik ipak prednjaci u zgrazavanju - takvo nasilje policije jos nisu videli ;)


  • 0

#58 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 01 October 2017 - 20:44

A šta očekujete od onog mučenika u oklopu koji se ceo život obučava da lema demonstrante. Da otvori pljosku sa rakijom?


  • 0

#59 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 October 2017 - 20:58

Ovo što rade španske vlasti svakako im ne ide u prilog, a prema raspoloživim vestima, uspeli su da sebi pucaju u nogu i da prebace simpatije na stranu nezavisne Katalonije. S druge strane, postavlja se pitanje šta će biti sa referendumom. Ovako kako je organizovan i bez prave kontrole glasačkog procesa, nijedna demokratska zemlja ga neće priznati. Osim toga, EU baš i ne voli takve referendume, ali s druge strane, ako su referendum mogli da imaju u Škotskoj, pitanje o samoopredeljenju Katalonije se samo nameće kao legitimno. Mislim da će EU prećutno dozvoliti Španiji da istera svoje, ali će svakako morati da bude nekih ustupaka. Pošto se sve to manje-više vrti oko $$$, mislim da će Katalonija izvući bar nešto, npr. da manje daje para u saveznu kasu, ali i da će teško uspeti da zadobije ozbiljnu podršku za odvajanje od Španije. Sama Španija je bitna članica EU, a kao mogući problem je svakako i Baskija, dok i ostali njeni delovi mogu da se zapitaju 'di su njihovi novci, osim onih siromašnijih. Osim toga, mnoge EU države bi mogle da osete i neku vrstu domino-efekta, kao što je već pomenuta Belgija, a ruku na srce, i mnogi regioni koji imaju neku vrstu autonomije mogu da se upitaju za to kuda ide njihov novac. Ovo ne mora da bude specijalitet država sa jakim etničkim granicama, budući da i u Italiji bogati sever već iskazuje ovakve tendencije. Francuska ne bi volela da mora da se pozabavi Korzikom, Belgiji svakako ne ide u prilog podela između Flamanaca i Valonaca, a ni Nemačkoj ne bi bilo zgodno ukoliko se npr. Bavarska jednog dana upita koliko para se upućuje nekadašnjem DDR-u.

 

Ipak, sa balkanskim plemenima koja žive u ispljuvcima relativno pristojne države ne bih rpavio analogije iz sanitarnih razloga.

 

Po meni bi trebalo da se ukinu drzave u EU, i da se osnuju regije. Ustvari EU treba da podrzi ovo rasparcavanje, ali da sva ta parcad budu odmah u EU,a ne da moraju ponovo da apliciraju za clanstvo. Naravno sve ovo za one clanice EU.


  • 0

#60 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 01 October 2017 - 21:15


neshvatljivo da su snage policije bas toliko bile isprovocirane

sada ce svet hteo ili ne, morati da ih osudi ....

 

Da su ovi iz Madrida malo pametniji i prouče šta je Milošević radio Albancima na Kosovu, shvatili bi da motka ovde baš i ne ide.

 

sputnik ipak prednjaci u zgrazavanju - takvo nasilje policije jos nisu videli ;)

 

Lepo od njih, ali kada budu rekli da je Rusija diktatura azijatskog tipa, onda bismo mogi i da uzmemo u obzir njihovo mišljenje ;)

 

Po meni bi trebalo da se ukinu drzave u EU, i da se osnuju regije. Ustvari EU treba da podrzi ovo rasparcavanje, ali da sva ta parcad budu odmah u EU,a ne da moraju ponovo da apliciraju za clanstvo. Naravno sve ovo za one clanice EU.

 

Znaš kako se kaže - da je baba muško, zvala bi se Duško. Umesto što EU baca pare na kojekakve mastiljare, ne bi im ništa falilo da povećaju prisustvo u zemljama članicama i kandidatima i objasne im neke stvari. Da bi ironija bila veća, to su pokušali kod nas preko nekakvog Evropskog pokreta u Srbiji. Svojevremeno su kačili neke svoje izveštaje o tome kako im napreduje kod nas. Glavno je da su zakupili kancelariju na Terazijama, otvorili neku bezveznu FB stranicu, a dobijaju manje lajkova nego prosečni korisnik koji okači sliku nedeljnog ručka. Da su bar zakupili neki bilbord sa jednostavnim statističkim podatkom koliko se procenata ovdašnje robe izveze u EU, bilo bi bar neke koristi, ali ovako... Dupe naviklo na fotelju i nije baš sposobno za neki konkretniji rad.


  • 0