Jump to content


Photo
- - - - -

Catalunya vs Cataluña


  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#511 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 March 2018 - 15:40

...

>> ... Skup španskih unionista – "Barselona nije Katalonija"
Barselona -- Hiljade Španaca pridružilo se skupu u Barseloni koji je organizovala katalonska grupa koja se zalaže za ostanak te pokrajine u sastavu Španije.
Izvor: Tanjug, nedelja, 4.03.2018.


Ta grupa ismeva težnje katalonskih separatista ka otcepljenju od te zemlje.
Grupa koja je organizovala današnji skup u šaljivom duhu poziva na podelu Katalonije na dva dela - na deo za separatiste koji žele da napuste Španiju i deo za one koji žele da ostanu deo Španije, a koji bi obuhvatio gradove Barselonu i Taragonu u kojima je unionistički pokret jak, prenosi AP.
Među sloganima koji su se danas mogli videti na skupu je i slogan "Barselona nije Katalonija", nasuprot separatističkom sloganu "Katalonija nije Španija".
Secesionistički nastrojeni poslanici u Španiji bezuspešno su pokušali da proglase nezavisnost od ostatka Španije u oktobru prošle godine, ali su ostali neznatna većina u regionalnom parlamentu posle izbora u decembru.
Separatistički pokret je doveo do najozbiljnije političke krize u Španiji posle više decenija, zaključuje američka agencija ... <<

 

I sta, na kraju, bi - ode budalonac 'pućpurućko'?

:lol+:

...


  • 0

#512 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 04 March 2018 - 17:08

...
 

 

I sta, na kraju, bi - ode budalonac 'pućpurućko'?

:lol+:

...

 

Shta bi? Pa isto kao I sa onim "studentsko-opozicionim demonstracijama protiv MMF-a" u Beogradu  :lol+: . Svakog budalashenja mesec dana dosta.


  • 0

#513 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 March 2018 - 17:35

...

 

Nemoj tako - pa znas da je pretilo povampirenje fashizma / frankizma'!

 

Attached File  franck zagreb.jpg   68.14KB   2 downloads

 

:lol+:

 

...


  • 1

#514 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 March 2018 - 12:30

...

 

'Sic transit gloria mundi'

:lol+:

 

PS.

Samo mi jedno nije jasno - a sto je Pučpurućko izigravao pobegulju, umesto da je dao da ga prihapse u spaniji, bio 'politicki martir' i kasnije to kapitalizovao?

Stvarno su ga lepo okarakterisali kao obicnog klimoglavog pajaca - 'hocu-necu'.

 

 

 

>> ...Advokat: Pućdemon uhapšen u Nemačkoj
Bivši katalonski lider Karles Pućdemon pritvoren je na teritoriji Nemačke po međunarodnom nalogu za hapšenje koji su izdale španske vlasti.
Izvor: B92, Tanjug, nedelja, 25.03.2018.

    Rojters prenosi da je informaciju o pritvaranju Pućdemona objavio njegov advokat.
    Suočen sa pretnjom hapšenja po međunarodnom nalogu izdatom u Španiji, Pućdemon je juče napustio Finsku i otputovao za Belgiju.
    On je Finsku napustio u petak, pošto je Madrid izdao međunarodni nalog za hapšenje, i krenuo za Belgiju gde planira da sarađuje sa tamošnjim vlastima u vezi sa španskim zahtevom za ekstradiciju, izjavio je finski poslanik Miko Kerne, koji je bio domaćin Pućdemonu tokom njegovog dvodnevnog boravka u Finskoj.
    Finska policija je ranije saopštila da je primila nalog za hapšenje i da će započeti normalnu ekstradicionu proceduru čim locira Pućdemona, za koga se tada verovalo da se nalazi u Finskoj.
    U intervjuu za katalonski radio, Pućemonomv advokat Žaume Alonso-Kueviljas izjavio je da će se njegov klijent predati finskoj policiji.
    Da je Pućdemon bio uhapšen u Finskoj, započeo bi proces izručenja Španiji.
    Finske vlasti su saopštile da nisu znale gde se Pućdemon nalazio u trenutku kada su primile nalog za hapšenje.
    U Španiji mu preti i do 25 godina zatvora za pobunu i podsticanje na pobunu tokom prošlogodišnjeg referenduma za nezavisnost Katalonije.
    Predsednik katalonskog parlamenta Rožer Torent je, u međuvremenu, otkazao glasanje za predsednika Katalonije.
    Torent je doneo takvu odluku zbog toga što Žordi Turul, čije je prisustvo obavezno, jer je jedan od kandidata za predsednika Katalonije, nije mogao da prisustvuje sednici.
    Turul se nalazi u predistražnom zatvoru, a katalonski parlament ima rok od dva meseca da izabere predsednika i formira regionalnu vladu. Ukoliko rok ne bude ispoštovan, održaće se novi izbori.
    Premijer Španije Marijano Rahoj u petak je rekao da se protivi održavanju još jednih regionalnih izbora u Kataloniji.
    Rahoj je u Briselu rekao da ne voli ponavljanje izbora, rekavši da "narod glasa, a političari imaju dužnost da reše probleme ne stvarajući druge", prenosi AP.
    U Kataloniji su u decembru održani vanredni izbori i tada su partije koje se zalažu za nezavisnost Katalonije osvojile većinu. ...<<

...


Edited by Kinik, 25 March 2018 - 12:33.

  • 0

#515 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 July 2018 - 18:29

Za razliku od korumpiranog Rahoja, neznalice (stranih jezika) i media- foba, ovaj novi premijer Sanchez izgleda mnogo ozbiljnije. Oformio je vladu uz podršku Baskijaca i Katalonaca, kritičan je prema fašističkoj prošlosti, govori tečno više jezika, otvoren je za pomoć nesrećnicima (njih više od 600 koje su Italija i Malta odbili da prime i prepustili ih moru) i ima u vladi svetski najveću zastupljenost žena (11 od 17). Šteta što je “notorni socijalista” a ne frankista. 😉 https://www.npr.org/...r-and-catalonia

Edited by melankolic, 10 July 2018 - 18:30.

  • 0

#516 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 July 2018 - 18:33

...

 

Ume li da hoda po vodi?

:lol+:  

 

PS.

Ja kad pripalim neku TV, i pored voditeljke jos jedna, nedaj boze jos dve likinje - to je kokosarnik.

:ajme:

Kako li ce tek biti ovom 'znalcu vise jezika'?

;)

 

Attached File  italian minister.jpg   65.66KB   2 downloads

 

...


Edited by Kinik, 10 July 2018 - 18:39.

  • 0

#517 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 July 2018 - 18:37

...

Ume li da hoda po vodi?
:lol+:

...


Ume opasno da iznervira putlerotrumpofile iz shithole countries.
Frankiste, pogotovo, za koje se pogrešno mislilo da ne obitavaju u istim.

Edited by melankolic, 10 July 2018 - 18:39.

  • 0

#518 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 July 2018 - 18:42

...

Ume li da hoda po vodi?
:lol+:

PS.
Ja kad pripalim neku TV, i pored voditeljke jos jedna, nedaj boze jos dve likinje - to je kokosarnik.
:ajme:
Kako li ce tek biti ovom 'znalcu vise jezika'?
😉

Attached File  italian minister.jpg   65.66KB   2 downloads

...


Otkad to tebi smetaju tange? Možda to ide s godinama (“... posle će biti kasno, i pevcu vreme ide...”). 😉

Edited by melankolic, 10 July 2018 - 18:43.

  • 0

#519 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 July 2018 - 18:54

...

 

Meni tange ne smetaju.

Uostalom - medicinski strucnjaci tvrde da su nezdrave, pogoduju svim vrstama infekcija i stalnoj iritaciji.

:ajme:

Btw, cak se i plemeniti delfini ponekad udave u odbacenim tangama sa plaze.

 

Tange / zhemsko medjunozje je opsesija mladih pevaca koji se umesto za organ misljenja hvataju za onaj drugi, jedini koji imaju.

 

U jednom si u pravu - vreme svakom pevcu zaista prolazi, i to brze nego sto mozes da zamislis.

 

Tako da je leftisticko kukurikanje i mahanje krilima cesto samo 'nadomjestak' za RL.

Jednostavno - ne stize se od 'aktivizma / angazovanosti'.

;)

 

...


Edited by Kinik, 10 July 2018 - 18:56.

  • 0

#520 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 July 2018 - 18:58

Ginekologija kaže da i tamponi štete zdravlju žena pa ih one i dalje koriste. Ne znam zašto ti je zasmetala ta slika žene kojoj se vide gaćice? Mada, mislim da slika potiče iz neke druge zemlje i vlade. Kakve to sad veze ima sa ministarkama u španskoj vladi? Nikako drugačije to ne mogu da objasnim sem jasnom mizoginijom, što ti nije strano još iz nekih davnih i ne tako davnih upisa.
  • 0

#521 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 July 2018 - 20:28

...

 

Ne znam cemu trolovanje?

Ima dole tema 'medicina i zdravlje' pa navali sa savetima.

 

Samo sam reagovao na razbarusenu pohvalu i utrpavanje svega i svacega i izneo uobicajeno zapazanje. To sam ilustrovao slickom, koja je verovatno fotosopirana (?), zato jer ima i druga.

 

Attached File  italian minister 2.jpg   75.46KB   2 downloads

 

a ti si navalo da iskazes svoju PC pravovernost i smorni leftizam.

 

Za sebe sam odavno napisao da sam blago 'mizogin i mizantrop', u cemu ne vidim problem - jer se nikome nikada nisam obavezao na vecnu ljubav / postovanje.

Samim tim ni ne volim sve ljude (muskarce) pa ni sve zhemske.

Samo neke, za koje ja odredim da su vredni moje paznje.

 

Takodje - ne trckaram po forumu i ne padam u trans zbog svake leftisticke sakalude koja tek treba da se dokaze, a koliko me neko zivotno iskustvo uci - to obicno zavrsi lose.

 

M. Rahoj je terao svoje do kraja, a kakav ce ovaj zevzek imati to cemo da vidimo.

Znajuci da apetit raste za vreme jela, sumnjam da ce lako da izadje na kraj sa budaloncima.

No, to je njegov problem koji ne mogu resiti nikakvi postovi ushicenih leftista.

 

Btw, oko tih zhemskih higijenski potrepstina imas na Netu razne informacije o 'toksicnom soku' i raznim komplikacijama, pa i do smrta. No, to nije nesto sto me preokupira.

B-)  

 

...


  • 0

#522 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 October 2018 - 17:13

...

 
Ovi budalonski budalasi potpuno povilenili.
:ajme:
No to samo dokazuje da napaljena nazijonska rulja samo ostaje rulja, bez obzira na sta se pozivala.
Hoce nezavisnost od spanije, zive lose?
:twak:  
Samo jos jedni lokalni idiJoti.
 
 
>> ... Pala španska zastava 
Više desetina pristalica nezavisnosti Katalonije je nasilno ušlo u zgradu predstavništva vlade u gradu Đironi.
Izvor: TANJUG, ponedeljak, 1.10.2018.
 
Oni su skinuli špansku zastavu i postavili onu koja simbolizuje nezavisnost.
 
Hina prenosi da su lica nekih od aktivista bila prekrivena maramama, a njihov ulazak nisu uspeli da spreče policajci i pripadnici obezbeđenja.
 
"Gde je sada premijer Pedro Sančes? Da li bi ovako u Nemačkoj mogli da ulaze u institucije? Separatisti pretvaraju Kataloniju u teritoriju bezakonja, a predsednik Kvim Tora je na čelu separatističkih komandosa koji sve ovo rade", kazao je Albert Rivera, lider stranke Građani, koja podržava celovitost Španije. 
 
Navodi se da je pre toga druga grupa ljudi zauzela lokalnu železničku stanicu i sedanjem na prugu zaustavila saobraćaj. ... <<
 
...

  • 0

#523 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 01 October 2018 - 18:55

 

...

 
Ovi budalonski budalasi potpuno povilenili.
:ajme:
No to samo dokazuje da napaljena nazijonska rulja samo ostaje rulja, bez obzira na sta se pozivala.
Hoce nezavisnost od spanije, zive lose?
:twak:  
Samo jos jedni lokalni idiJoti.
 
 
>> ... Pala španska zastava 
Više desetina pristalica nezavisnosti Katalonije je nasilno ušlo u zgradu predstavništva vlade u gradu Đironi.
Izvor: TANJUG, ponedeljak, 1.10.2018.
 
Oni su skinuli špansku zastavu i postavili onu koja simbolizuje nezavisnost.
 
Hina prenosi da su lica nekih od aktivista bila prekrivena maramama, a njihov ulazak nisu uspeli da spreče policajci i pripadnici obezbeđenja.
 
"Gde je sada premijer Pedro Sančes? Da li bi ovako u Nemačkoj mogli da ulaze u institucije? Separatisti pretvaraju Kataloniju u teritoriju bezakonja, a predsednik Kvim Tora je na čelu separatističkih komandosa koji sve ovo rade", kazao je Albert Rivera, lider stranke Građani, koja podržava celovitost Španije. 
 
Navodi se da je pre toga druga grupa ljudi zauzela lokalnu železničku stanicu i sedanjem na prugu zaustavila saobraćaj. ... <<
 
...

 

A ja mislio da smo samo mi na  Balkanu napaljene naciJonske budaletine. :ajme:


  • 0

#524 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 October 2018 - 19:06

...

 

Ne radi ti ironija.

 

Ima takvih po Evropi i EU - koliko god hoces.

Poteraj od severa, pa sve do Kipra.

Ludi irci, skoti, korzikanci, violentni balkanci, raznorazni mediteranci & levantinci.

 

I svako ima svoj poseban jezik i posebnu kulturu, mada je cesce samo 'kultura'.

Koja pocinje i zavrsava sa nozekanjom za pasom i nekim cudnim instrumentom uz stado ovaca / koza.

:lol+:

 

...


Edited by Kinik, 01 October 2018 - 19:11.

  • 1