Jump to content


Photo
* * * - - 1 votes

KK Crvena Zvezda 2017/2018


  • Please log in to reply
22141 replies to this topic

#9196 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 17 January 2018 - 22:36

Eeeee. Koliko su mi samo ladje potonule kad sam shvatio da ce nam pobjeci. Siguran sam da bi kod nas imao bolju sezonu nego u Makabiju.
@Hamilton

Edited by pepe sancez, 17 January 2018 - 22:36.

  • 1

#9197 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 17 January 2018 - 22:43

Kad ja moram da branim mrtvog Milka. On je ipak igrac koji moze sebi da kreira poene i kao takav je esencijalan za nas izolacijski i slabo pokretni napad. Mi prakticno u svakom momentu na parketu imamo 2, 3 a nekad i cela 4 igraca koji su 1 na 1 prilicno nesposobni da stvore prednost. Logicno je sto Alimpijevic toliko forsira Bjelicu ali to dugorocno nikako nije dobro. Najvecu rezervu napadacki imaju Ennis i Jankovic i njih treba isforsirati. Defanzivno nemamo sta da trazimo, imamo dobre bocne defanzivce ali reket je prazan. Jedina nada je Lessort ali on trenutno zuji na sve strane, ubi se covek ali na kraju ne stigne nigde, bas neracionalan utrosak energije.

 

Tacno je da moze jedini da izmisli poene, narocito u reketu. Problem je kada nema ucinak u napadu, jer u odbrani ne moze da se igra sa takvom cetvorkom. Na 5 bi imao problem sa defanzivnim skokom i sa guranjem sa teskim peticama, za cetvorku je prosto prespor.


  • 0

#9198 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 17 January 2018 - 22:46

Alimpije ima znanje odredjeno ali je klasicni pocetnik tremaros. To vidimo najbolje na Ennisu, nema muda da ga proba na nekoj drugoj poziciji kad citavu spoljnu liniju ne ide nista sem Rocha. Bolje da igra provjereni Lazic iako mu nije vece, nego novajlija. Zato ce Milkman i kad mu ne ide da pegla 30 a Pero i povrijedjen prije Jovanovica. Mada je Zalgiris bio izuzetak, zato smo taj mec dobili a ovaj izgubili. Da je Feldin nastavio da igra i masi u zadnjoj, Davidovac ne bi uzeo 3 suta zaredom.

Inace i Radonia je bio slican na pocetku. Koliko smo samo kukali sto mladji ne igraju na vecoj razlici nego nosioci.
  • 3

#9199 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 17 January 2018 - 23:16

Tacno je da moze jedini da izmisli poene, narocito u reketu. Problem je kada nema ucinak u napadu, jer u odbrani ne moze da se igra sa takvom cetvorkom. Na 5 bi imao problem sa defanzivnim skokom i sa guranjem sa teskim peticama, za cetvorku je prosto prespor.

 

Nema potrebe za ovim, definitivno nisam medju Milkovim fanovima.  ;)

 

Kazem samo da razumem Alimpija zasto ga forsira. Mada kada se pogledaju brojke 45% za 2, 30% za 3, 66% bacanja za 28 minuta prosecno na terenu uz ukupno 2 blokade na 18 evroligaskih utakmica - bukvalno da te glava zaboli, same brojke vriste da Milko igra "daleko od opanaka" i da mu je uloga grozomorno velika naspram onoga sto nudi.

 

Kad smo kod EL brojki, Lazic ima frapantnih 26,7% za 2 i jos frapantnijih 22% za 3 (a trojke uglavnom uzima sam kao duh) sto je i za amatera kriminalno. Pri tome igra 21 minut u proseku.

 

Takodje losa brojka, Dangubic je na 18 meceva u EL udario samo 1 blokadu. Nema on sta da trazi kao "lazna cetvorka" (nesto sto su neki ovde predlozili). Sut za 3 mu je izvrstan za sada, ali za 2 je na bednih 39%, medjutim za njega znamo odavno sta je - solidan sistemski igrac operisan od ikakve kreacije i improvizacije. 

 

Odmah da kazem na ovom mestu da ABA ligu osvajamo bez previse mucenja, ali EL je za mene jedino merilo.


  • 5

#9200 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 17 January 2018 - 23:26

 

 

Odmah da kazem na ovom mestu da ABA ligu osvajamo bez previse mucenja, ali EL je za mene jedino merilo.

 

Može li neko objašnjenje za neupućene, kako to ide, s obzrirom na to će se utakmice u plejofu igrati pratkitčno dan za danom, što je naravno ono što najviše odgovara našim ključnim igračima?


  • 5

#9201 In Flames

In Flames
  • Members
  • 714 posts

Posted 17 January 2018 - 23:56

Najveci problem kod Milkana je sto on igra 30 min u proseku.

Sada je u godinama kada nikako ne moze biti prva postava u nekom evroligasu, vec dugo je u padu forme, umoran je.

On je za bek ap 4 odlicna opcija. Tada bi bio najprouktivniji, sa nekih 15-tak minuta po mecu cak i u ovom ritmu jer bi mogao fizicki da izdrzi sa tom minutazom da na terenu radi ono sto najbolje ume, dok ovako mlitav igra klasicnu alibi kosarku uz nepostojanje u odbrani. Jankela ne moze jos konstantno da ga odmeni i napravi dobru rolu, tako da nista manjih problema nemamo na 4 nego na 5. :)


Edited by In Flames, 17 January 2018 - 23:56.

  • 1

#9202 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 18 January 2018 - 00:07


Tacno je da moze jedini da izmisli poene, narocito u reketu. Problem je kada nema ucinak u napadu, jer u odbrani ne moze da se igra sa takvom cetvorkom. Na 5 bi imao problem sa defanzivnim skokom i sa guranjem sa teskim peticama, za cetvorku je prosto prespor.


 
Nema potrebe za ovim, definitivno nisam medju Milkovim fanovima.  ;)
 
Kazem samo da razumem Alimpija zasto ga forsira. Mada kada se pogledaju brojke 45% za 2, 30% za 3, 66% bacanja za 28 minuta prosecno na terenu uz ukupno 2 blokade na 18 evroligaskih utakmica - bukvalno da te glava zaboli, same brojke vriste da Milko igra "daleko od opanaka" i da mu je uloga grozomorno velika naspram onoga sto nudi.


Zar ne misliš da bi te brojke bile dosta drugačije/bolje da nije ovih previsokih 28 minuta, posebno za tridesetrogodisnjaka?
Bjelica ima najviše minuta u EL a u ABA je samo Feldin odigrao ukupno 17 minuta više. Pri tome koliko puta se desilo, posebno u EL da jedini odigra kompletnu 1/4, bez predaha.
I onda ne bi trebalo da se čudimo kako mu procenti, pre svega za 1 i 3, očigledno padaju nekoliko utakmica. Za 1 je bio na preko 80%, a u poslednje tri utakmice je na svakoj imao po 2 vezana promasaja sa penala...

Ovim nemam nameru da branim Milka, realan sam čovek, bio je kriminalno loš nekoliko mečeva, samo dajem košarkaško objašnjenje.

  • 0

#9203 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 18 January 2018 - 00:15

Inace i Radonia je bio slican na pocetku. Koliko smo samo kukali sto mladji ne igraju na vecoj razlici nego nosioci.

Radonjić je prve dve sezone kako bi dolazila završnica i odlučujući mečevi maksimalno skracivao rotaciju. Bas iz razloga koje si opisao
  • 0

#9204 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 18 January 2018 - 10:07

Jel se to veceras sprema rekreativna utakmica?


Edited by Dobar Los Milos, 18 January 2018 - 10:25.

  • 1

#9205 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 18 January 2018 - 11:38

A kakva bi bila drugačije?

 

Jesi li gledao meč u utorak?


  • 0

#9206 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 18 January 2018 - 11:53

Ridjis objasnio za Milka. Njega je Radonja doveo da bude bek ap. On u ovim godinama ne moze da bude go to guy sa 30 mpg. Ne znam da li je gazda ocekivao da ce Jankovic da igra u profi klubu ko na onom klipu kad sipa iz svih pozicija. Mada Jankovic ni u gey ligi nije imao impresivne brojke i procente. Nedostatak small ball opcije na 4 je tek za poseban facepalm.

Suma sumarum nama je trebala startna cetvorka i jedna simonolika 3/4, onda ni pozicija 5 sa Perom, Milkom i Lesortom ne bi bila tragicna a Pero i Milko bi naizmjenicno odmarali u aba mecevima.
  • 2

#9207 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 18 January 2018 - 12:14

A kakva bi bila drugačije?

 

Jesi li gledao meč u utorak?

 

 

Ne dozvolite da vam se tasta zove Nada, jer ona poslednja umire.


  • 3

#9208 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 18 January 2018 - 14:33

Jesu kosarkasi stigli u Tel Aviv ? 8-9h su bili na aerodromu u Atini koliko sam cuo...

Edited by Golijat, 18 January 2018 - 14:36.

  • 0

#9209 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 18 January 2018 - 14:45

Jesu kosarkasi stigli u Tel Aviv ? 8-9h su bili na aerodromu u Atini koliko sam cuo...

 

Stizu direkt sa aerodroma na zagrevanje, dok ih mladjani direktor Ristovic prati u stopu kuckajuci po tviteru kako se protiv pravih zvezdasa urotilo i nevreme u Evropi i otkazani avio-letovi.


  • 0

#9210 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 18 January 2018 - 14:46

Bas je neprijatan (da ne kazem aprijatan) momak taj Davor.


  • 1