Jump to content

Photo
- - - - -

McLaren - Renault 2018

• Please log in to reply
598 replies to this topic

#31 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,770 posts

Posted 29 October 2017 - 11:58

Ako vlasnici mogu da finansijski izguraju deficit od (koliko bese?) 300 milki onda super. Samo se nadam da imaju malo vise, posto za jednu sezonu oporavak nece doci. 

To da Honda ne moze, pa jbg mozda su podbacili u prosloj deceniji, ali su jednu pre toga, sa istim tim Meklarenom, napravili najbolje rezultate. Ono, nije tacno da ne umeju. Mozda ovu formulu nikada ne bi savladali ali bi sledecu. Sve ovo pada u vodu ako sledece godine ili za dve napravite rezultat vredan paznje. Ako ste iza Ferrarija, RB, Renoa, a ispred Wilijamsa, pa i niste neki napredak ostvarili zar ne? Ona prica o "najvecem timu" (zao mi je moram pod navodnike za mene je samo jedan najveci tim u istoriji F1  :) ) onda nema nista drugo nego borba za titulu. 

Pisanija je bila cisto sa aspekta finansija. Ako to nije a problem, a uveren si da nije, onda je sve OK. Onda je potez skroz na mestu.

Edited by Dzoni_m, 29 October 2017 - 12:02.

• 0

#32 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 29 October 2017 - 17:05

Sto se tice anonimusa za volanom, i ja sam bio za to 2015 - zeleo sam postavu Magnusen-Fandorn - ali smo videli nacin na koji Japanci funkcionisu, da odbijaju bilo kakvu licnu odgovornost za nedostatak rezultata i krive sve i svakog drugog za svoju nekompetentnost. U postavi sa dva dokazana svetska sampiona barem im je taj adut iz ruku izbijen da se vade na to da vozaci ne valjaju, jer su i sami svesni da to ni pas s maslom ne bi progutao - ako se i nadje par nacionalistickih budala u Japanu koje su i poverovale da Meklaren ne ume da napravi sasiju koja ne vibrira sama od sebe i lomi motore.

Ako vlasnici mogu da finansijski izguraju deficit od (koliko bese?) 300 milki onda super. Samo se nadam da imaju malo vise, posto za jednu sezonu oporavak nece doci.

the Bahrain royal family's Mumtalakat investment company owns 50% of McLaren Group

Kralj Bahreina potrosi 300 miliona godisnje samo na garderobu.

• 0

#33 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,200 posts

Posted 31 October 2017 - 21:00

What a papaya orange 2018 McLaren F1 car could look like

f1-livree-concept-mclaren-renault-2017-l

https://www.motorspo...ault-f1-973551/

Edited by alpiner, 31 October 2017 - 21:01.

• 2

#34 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 06 November 2017 - 13:58

Lando Noris zvanicno potvrdjen kao treci / rezervni vozac Meklarena za 2018.

• 0

#35 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,158 posts

Posted 06 November 2017 - 15:55

Zek kaze da je 100% siguran da sledece sezone mozemo da se borimo sa Mercedesom, Ferarijem i Red Bulom. Ne kazem da to nije moguce, ali to je bas krupna izjava, da se nije mozda upoznao sa nesrecnim Araijem?

• 0

#36 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 06 November 2017 - 16:50

Sa Red Bulom bismo morali da mozemo da se borimo - to je minimum prihvatljivih performansi, imacemo isti motor, nema izgovora. RBR je naravno jos uvek u prednosti jer poznaju paket dok mi moramo da ga ucimo ispocetka, ali oni su nase pravo merilo za uspeh ili neuspeh sezone. Budemo li egal sa njima bice dobro, ako bas puno zaostajemo nece valjati.

E sad, koliko su RBR sposobni da se bore sa "velikom dvojkom", to je vec druga stvar. Ako se ispostavi da je Reno napravio dovoljno veliki korak napred, ko zna. No u svakom slucaju nas to u ovom trenutku ne treba puno da brine, nasa meta mora da bude Red Bul, ma gde oni bili u odnosu na Mercedes i Ferari.

U svakom slucaju redovni bodovi na svakoj trci, Q3 sa oba bolida i povremeni podijumi su crta ispod koje se ne sme ici. Sve preko toga je cisti bonus.

O titulama ipak ne bih, jos je rano za takve mastarije.

• 0

#37 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,158 posts

Posted 08 November 2017 - 09:47

Znas kako, ja ne verujem da su nasi jos uvek kadri da se u 2018. izbore sa Red Bulom. Morace neke stvari da se promene da bi se sasija prilagodila Renoovom PU-u. Bas je sinoc izasao tekst o tome. Renoov fabricki tim nudi pomoc da bi tranzicija sto lakse isla. Ako je to tacno, to stvarno govori koliko je Reno gospodska organizacija, za razliku od Mercedesa i Ferarija. Skidam kapu i zahvalan sam kao navijac Meklarena.

Istovremeno, ja mislim da Meklaren moze da bude bolji od Ferarija. Ako nas je bliska istorija necemu naucila, to je da od kraja Bron-Birn-Sumaher ere Ferari ne moze da spoji dve dobre sezone. 2009. - uzasna. 2010. veliki pomak. 2011. pad. 2012. stravican pad na pocetku, pa veliki napredak u toku sezone. 2013. pomak, pa pad promenom guma. 2014. pad. 2015. veliki pomak. 2016. pad. 2017. veliki pomak. 2018. bi trebalo da usledi pad :D sto svakako nije sigurno, ali sledeca sezona je prva u kojoj ovaj kompletno italijanski inzenjerski tim sam dizajnira bolid.

Neka sezona poput Vilijamsove 2014. bi za mene bila idealna. Ono kao, pristojan pocetak, kako odmice sezona sve bolji, 1 pol pozicija i 9 podijuma, treci najbolji tim, ponekada drugi. Odmah potpisujem taj scenario :) Ali ipak realniji je, na zalost, Vilijamsova 2015. 4-5 podijuma, nekad treci, nekad cetvrti najbrzi. Vilijams uzimam kao primer jer su oni jedini koji su napravili nesto vredno pomena u ovoj eri osim Mercedesa, Ferarija i Red Bula, a nisu fabricki tim. Prednost Meklarena u odnosu na Vilijams 2014-2015 su daleko bolji vozaci, inzenjeri i veci budzet, a nedostatak sto sigurno nece imati priblizno dominantan motor koji je bio osnova tog Vilijamsovog uspeha. Ipak, aerodinamika sada igra dosta vazniju ulogu nego u dve sezone i tu je nasa sansa :)

• 0

#38 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,874 posts

Posted 08 November 2017 - 14:16

Meni preoptimisticno deluju ocekivanja da cemo biti u stanju da pariramo red bullu, oni imaju ozbiljnu istoriju saradnje sa renaultom, a tek kad pricamo o sasiji i aerodinamici mi smo na njihovom terenu.
Mclarenovu sansu vidim u performansama motora za koji se nadam da ce biti u stanju da parira mercedesu i ferariju ne samo na nekim specificnim stazama.

Edited by djura.net, 08 November 2017 - 14:19.

• 0

#39 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,158 posts

Posted 08 November 2017 - 15:21

Imaj u vidu da Reno otkacinje Red Bul nakon sledece sezone.

• 0

#40 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 08 November 2017 - 15:46

Ne moramo mi da tucemo RBR, dosta je da budemo unutar 100 bodova zaostatka ja cu biti vise nego zadovoljan. Ono bas sto rece Borko, ko Vilijams 2014.

Ali RBR treba da nam je arsin po kome merimo sezonu, a ne Mercedes ili Ferari. Gde Red Bul zavrsi mi treba da budemo odmah do njih. Ako je ikako moguce da smo bolji, ako nije onda odmah iza. Po tome cu da racunam da li je sezona bila uspesna ili ne.

• 1

#41 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,158 posts

Posted 08 November 2017 - 17:02

Slazem se za sve osim za 100 bodova. To je bas, bas mnogo.

• 0

#42 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 08 November 2017 - 18:54

Pa i nije toliko puno:

2014

Mercedes 701

RBR 405

Vilijams 320

Ferari 216

2015

Mercedes 703

Ferari 428

Vilijams 257

2016

Mercedes 765

RBR 468

Ferari 398

2017 (2 trke do kraja)

Mercedes 595

Ferari 455

RBR 340

Tih 100 bodova je standardno tu negde razlika izmedju drugo- i treceplasiranog u poretku sampionata.

• 0

#43 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,874 posts

Posted 08 November 2017 - 19:10

Kako god, zek brown siri optimizam preko svih granica, mi ovde na forumu definitivno situaciju sagledavam dosta realnije. Ne zameram mu, to mu je u opisu posla, samo primecujem da mu je prica dosta klimava.
Nisam znao da RBR ostaje bez renaulta za 2019. Jel to gotova prica? Koj ce onda motor da pokupe, hondu :)
  • 0

#44 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 20,761 posts

Posted 08 November 2017 - 20:11

Nisam znao da RBR ostaje bez renaulta za 2019. Jel to gotova prica? Koj ce onda motor da pokupe, hondu :)

Nije jos gotova prica, njima tada istice ugovor sa Renoom i Reno ne zeli da ga produzi ali navodno je Reno potpisao sa FOM obavezu da snabdeva RBR do isteka 2020. Honda je na probnom radu u STR pa ako proradi uzece je i u RBR, ako ne onda ce grebati i rukama i nogama da produze sa Renoom.

Imaj u vidu da je ovo relevantno samo do isteka sadasnje specifikacije motora, od 2021. sa novim pravilima ko zna sta ce biti - RBR najavljuje stratesko partnerstvo sa Aston Martinom, neke (nepotvrdjene) glasine pricaju da bi to moglo da preraste i u snabdevanje motorima.

• 0

#45 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,200 posts

Posted 08 November 2017 - 22:14

Iz istog tanjira jedemo sledeće godine. Ja sam blagi optimista, ali imajte u vidu da se Renault tek pre nešto manje od dve godine ozbiljno vratio u sport. Neka dodatna ulaganja u motor su krenula samo par meseci ranije. Taj tim se još gradi pa ne treba očekivati čuda i performanse koje pariraju Mercedesu. Ipak je minus od 0.2 - 0.4 previše da bi se nadoknadilo za šest meseci ili godinu dana. Ako se razlika smanji za polovinu to je odlično. 

• 1