Jump to content


Photo

Nokaut faza - 1/8 finala, 1/4 finale, 1/2 finale, finale


  • Please log in to reply
672 replies to this topic

#31 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 08 September 2017 - 13:03

otvoren put do finala, kraj price bato.


  • 0

#32 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 08 September 2017 - 13:18

Vucevic i defanzivno tesko da idu zajedno :D

Jedini nacin da CG ima sansu je da Letonci imaju slabiji suterski dan i da Vucevic i Dubljevic pokusaju da na postu ubace Porzignisa u problem sa faulovima, jer mu vec desavalo da se ne cuva dovoljno. Opet koliko je realno da vecina sutera Letonije upadnu u problem je veliki znak pitanja. Davis je juce bio ocajan npr pa je uleteo Blums sa vintage partijom, bice jebeno komsijama kako god da okrenes


Pa dobro, mnogo puta se pokazalo da samo sut moze da dobije utakmicu. Crnoj Gori je mnogo vazno da je ne razvlace u odbrani, tj. da ako moraju da dozvole otvoren sut neka to bude onaj kalkulisani, ne da se svi razmasu.

Tacnije, izazovi pred Crnom Gorom su veliki, i ne polaze damo od branjenja suta. Osnovno, kontrolisati njihove plejeve, odnosno bekove sa loptom u rukama, Strelnieksa i Bertansa da oni ne udju raznovrsno u napad. Ne dozvoliti da zatalasavaju i pomjeraju odbranu sto je duze moguce.Time im se znacajno ogranicava napadacka dubina i sirina. Drugo, uspostaviti kontrolu defanzivnog skoka, sto nece biti nimalo lako, jer prvo trazi brze igrace i stopere u polju, a drugo dobre skakace.

E kad im se napadacka igra tako iskontrolise ostaje im samo sut. Tada je vazno pored spremnosti da se maksimalno oteza pozicija sutera i imati mentalnu kontrolu da se istraje i natjera ih da pokusaju izmisljati i druga rjesenja kad pocnu promasivati.

Sve vrijeme bilo bi dobro igrati organizovan napad da se ne dobijaju poeni u ledja, jer ocekujem dosta visoku ekiou CG.

Ovo sprovesti bice uzasno tesko, jer nije lako toliko atriljerije drzati pod kontrolom. Zato Letonija i jeste zanimljiva za gledanje.
  • 0

#33 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 08 September 2017 - 13:23

U ovom clanku: http://frontal.rs/te...ja-v-britanija/ je objasnjena problematika prenosa reprezantacije u RS.

 

 

RTS 1 i 2 su ionako vazda skremblovani. I kad je sport i kad su serije i kad su filmovi... Cak i kad su reprize utakmica. Zaista ne vidim poentu da uopste i budu u ponudi Total TV-a.

 

Otkad su Eurosport 1 i 2 prebacili na HD, ne mogu gledati ni te kanale. :D Valjda je potrebno zvati servisera da okrece antenu ili sta vec, a s obzirom na to koliko su "totalci" (ne)usluzni, nemam zivaca da se natezem s tim. :D

 

Inace, tek sad sam vidio da je ovaj tekst potpisao moj drug. :D


  • 0

#34 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 08 September 2017 - 14:03

Ako je nešto sigurno, to je da Sajko Tima ako krene sa Đetićima da glumi ludilo...

obezbediće sebi jednogodišnju pauzu u Baskoniji.

Gledam kako ga Bertans unezveren smiruje i gura dalje od sudije, nakon iskreno odsviranog mu drugog izmišljenog faula...frajer je tempirana bomba, ali i jedan od najspremnijih igrača na prvenstvu.

Zato mi zao sto nema Dasketa da ovim wannabe prskotinama pokaze kako izgleda real deal :lol+:

 

Inace sve ste rekli vec, za CG je i ovaj plasman u osminu uspjeh u odnosu na prethodna takmicenja dje smo ucestvovali. Sa Letonijom nema sto da se izgubi, prangijamo mi prangijaju oni, pa ko sta ponese :D


  • 0

#35 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 08 September 2017 - 14:07

Kad pogledas kvalitet ekipe, Cg nije mnogo slabija od recimo Hr. 2 igraca ekstra klase, par pristojnih ostalo tuga. Tako da meni 1/8f deluje kao slab rezultat.
  • 0

#36 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 08 September 2017 - 14:12

jel se uopšte iko usuđuje da igra zonu protiv bilo koga duže od 2napada na prvenstvu?

 

Baš slabo, Turci su dosta igrali onu svoju visoku zonu, ostali baš slabo i to me  čudi.

 

 

Kad pogledas kvalitet ekipe, Cg nije mnogo slabija od recimo Hr. 2 igraca ekstra klase, par pristojnih ostalo tuga. Tako da meni 1/8f deluje kao slab rezultat.

 

Ja sam već rekao - većina ekipa se može opisati kao 2,3 top igrača + šljakeri, ali ako su već ti top igrači tu negde, onda ogromnu razliku prave šljakeri. Po meni je Hrvatska tu ispred Crne Gore.


  • 0

#37 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 08 September 2017 - 14:20

Baš slabo, Turci su dosta igrali onu svoju visoku zonu, ostali baš slabo i to me  čudi.

 

 

mene i ne čudi, zona je nekako prevaziđena ovih dana, osim kao iznenađenje posred protivničke akcije ili tako nešto, na 2 poseda

 

 

mislim, baš je kockanje, svako dete danas ubacuje tricu ako može da se namesti


  • 0

#38 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 08 September 2017 - 14:25

bitna stavka je i da im je kvalitet nagomilan na jednoj poziciji (mislim da dubljevic i vucevic nisu kompatibilni da igraju zajedno u danasnjoj kosarci). rajs da nije u ovom stetocina modu (2.5 ast-1.8 izg. 37% za 2 sto je za njegov renome slabo) i da igra vise kao u himkiju i makabiju kad je uzeo el. mogao bi tada da im digne plafon dosta pogotovo igracima losijeg kvaliteta da im namesti otvorene pozicije ali izgleda da mu se ne igra :(  a defanzivna rupa i dalje ostaje koga svaki plej moze da prebaci lagano.

ovaj pavlicevic vidim razbija a decko anonimus odmah ispod crnogorskog  big three  :D  po ucinku .


Edited by riviera, 08 September 2017 - 14:26.

  • 0

#39 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 08 September 2017 - 14:31

Je le beše Pavličević pre par godina imao u ABA ligi maltene bolji % za tri nego bacanja?


Edited by realno *W, 08 September 2017 - 14:36.

  • 0

#40 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 08 September 2017 - 14:36

Je le beše Pavličević pre par godina imao u ABA ligi bolji % za tri nego bacanja?

Jeste, dok je igrao za Sutjesku, imao ispod 40% sa slobodnih cini mi se


  • 0

#41 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 08 September 2017 - 14:37

Jeste, dok je igrao za Sutjesku, imao ispod 40% sa slobodnih cini mi se

 

taman i ja izguglah, 38% trojke, 39% bacanja...


  • 0

#42 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 08 September 2017 - 14:37

na fejsu mu stoji da igra za becki cepter a decko ima vise asistencija od americkog pleja iz barse  kome je to kao neki forte kroz karijeru :o


Edited by riviera, 08 September 2017 - 14:37.

  • 1

#43 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 08 September 2017 - 14:57

Pavlicevic sutira 55% za 3 na 4 suta za 3 po utakmici, plus je uz to najbolji asistent ekipe :D Uz to su ovako kad god on i Dubljevic udju, CG pravi neku seriju, pozitivno djeluju za razliku od nekih drugih.

 

A sto je najjace, tip nikad do te sezone nije imao problema sa bacanjima, sto je tu bilo malo ko moze objasniti.


Edited by MrTwister, 08 September 2017 - 15:03.

  • 2

#44 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 08 September 2017 - 15:02

Špa-Fra

Slo-Let

Srb-Ita

Lit-Rus

 

Špa-Let

Srb-Lit

 

F: Špa-Srb

3/4 Lit-Let

 

Krajnje navijački, subjektivno.


  • 0

#45 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 08 September 2017 - 15:28

Odlično...
U RS isključuju RTS tokom svake utakmice. Bukvalno nemam način na ispratim prvenstvo osim preko užasnih streamova.

Ja sam iz upravo tog razloga presao sa blicnet na M:tel open trio, jos dobijes 150km ako predjes sa drugog operatera na njihov





___________________

Smatram da samo mi i Slovenci sigurni za prolazak dalje


  • 0