Jump to content


Photo
- - - - -

Texas flooding: Hurricane Harvey


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#61 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 September 2017 - 08:40

Uuh, samo da si ti nama živ i (donekle) zdrav. Za laptop ne brini, dok je disk ok, može se kod majstora skinuti i preneti sve na novi. Što se videokaseta tiče - mislim da i za to postoje majstori, koji mogu stvari srediti i prebaciti u digitalni oblik koliko toliko kvalitetno.

 

Sve u svemu, pratimo razvoj situacije, ove naše televizije pronađu neke naše slovence iz onih krajeva, pa pričaju šta i kako.. Stvarno je užas, ali ohrabruju slike dobrovoljaca. Juče pokazali jednog civila, kaže, kupio sam čamac da mogu da pomognem ljudima...

 

Drž' se, pa kad se malo oporaviš psihički, samo se ti nama javi. :heart:


  • 0

#62 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 01 September 2017 - 10:19

Zaista mi je zao sto si se povredio i sto si pogubio nenadoknadive stvari. Mozda mozes iz laptopa prebaciti iz harda i sacuvati bar nesto. Kucu ces opraviti, bitno je da je glava na ramenima, kuk ce proci vremenom. Drzi se!


  • 0

#63 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 01 September 2017 - 10:50

Dobro'e.
Deago mi je što je sve -/+ OK.
Idi snimi taj kuk :)
Drž'se!
❤️
  • 0

#64 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 September 2017 - 10:56

Drago mi je sto si dobro, sto steta nije velika (bas bedak za te uspomene :( ), to je najvaznije. 

 

Siguran sam da ces brzo stati na noge!

 

Ne bacaj stari laptop ako nisi, mozda mozes da izvuces nesto, u zavisnosti od stete.


  • 0

#65 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 September 2017 - 11:14

...

 

 

Nek' si zivu glavu izvuko, stvarno je bilo zabrinjavajuce, ne samo vjetar i kisa, nego jos i krokodili, ajkule i plutajuci zuti mravi... Mislio sam da ti nema spasa ali Vjeko je vjerovao u tvoj pionirski duh i da ces se snaci i bio je u pravu.

 

Kao sto rekoh, nek je ziva glava na ramenima, a bez svega drugog se moze. Uzdravlje! :)


  • 2

#66 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 September 2017 - 12:48

A danas, nakon tek par sati na netu i novom kompu, samo da se javim i jos jednom zahvalim svim dobronamjernim ljudima.


Svi su dobronamerni, ne verujem da ima chak ni ravnodushnih, par charkica na nekom glupom forumu sigurno ne mogu biti razlog za neka dublja negativna osecanja kod normalnih ljudi, e sad, ima i nenormalnih dodushe ...... Dobro si ti to izgurao i dobro doshao nazad u ovaj community :).
  • 0

#67 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 01 September 2017 - 13:33

Sve najbolje, Zorane i hvala što si našao vremena da se javiš. :heart:


  • 0

#68 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 01 September 2017 - 14:55

zoran u epicentru uragana ne moze da ostavi ravnodusnim ni one bezosecajnike sa politike

 

 

stvarno sam pomisljala na najgore....ma nije vazno, sada je sve ok :)


  • 0

#69 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 September 2017 - 15:07

zoran u epicentru uragana ne moze da ostavi ravnodusnim ni one bezosecajnike sa politike

 

 

stvarno sam pomisljala na najgore....ma nije vazno, sada je sve ok :)

Ajde sad. Ja sam ga zamisljao kako fata automobile iz vrtloga vetra. ;)

Sad mozemo i da se zezamo.


  • 0

#70 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2017 - 16:36

Nek' si zivu glavu izvuko, stvarno je bilo zabrinjavajuce, ne samo vjetar i kisa, nego jos i krokodili, ajkule i plutajuci zuti mravi... Mislio sam da ti nema spasa ali Vjeko je vjerovao u tvoj pionirski duh i da ces se snaci i bio je u pravu.

 

Kao sto rekoh, nek je ziva glava na ramenima, a bez svega drugog se moze. Uzdravlje! :)

:)  Sad mozemo da odahnemo, i da poblize pogledamo te tvoje ajkule......


  • 0

#71 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 01 September 2017 - 18:41

 

Sad mozemo i da se zezamo.

 

:)  Sad mozemo da odahnemo

 

ono kad ti ni katastroficno vreme ne moze nista licno

 

 

 

 

zoran i ch.norris se nisu uplasili Harveya, vec upravo obrnuto....


  • 0

#72 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 01 September 2017 - 21:08

Dobro došao!

 

Imaš posle ovoga dva rodjendana, a politici ko yebe mater, odmori se i opusti!


  • 1

#73 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 September 2017 - 00:45

E stvarno  :-1: zapalila se hemijska fabrika u Hjustonu 

5000 ljudi se evakuise iz blizine. 


  • 0

#74 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 September 2017 - 00:48

ono kad ti ni katastroficno vreme ne moze nista licno

 

 

 

 

zoran i ch.norris se nisu uplasili Harveya, vec upravo obrnuto....

u do not look for chuck norris, hi finds U


  • 0

#75 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 September 2017 - 19:09

Nemojte mi zameriti, ja sam filozof u velikom delu licnosti.

 

Ponovno zahvaljujem svima na lepim recima i zeljama.

 

Ovih dana, pogotovu kad nije bilo struje ni nicega, bavio sam se samo sopstvenim mislima.

I prisetio sam se vec davno procitanog romana Tri ratna druga, autor je nobelovac Remarque. U jednoj sceni, stariji covek opisuje dogadjaj iz WW1 i kaze... Priblizno, po secanju, nemam knjigu pri ruci.

"Nakon tri dana, izvukli su nas i smestili u improvizovanu bolnicu. Jeo sam pasulj sa uzitkom - tri dana nisam jeo. A kraj mene je umirao moj najbolji prijatelj, sa metkom u stomaku i ko zna gde. A taj pasulj je bio najlepsi u zivotu, uzivao sam. Nisam osecao bolove mog prijatelja."

 

Tako i ovo.

Lepa i dobrodosla je empatija, to je svakako pozitivno, ali niko u stvari nema pojma. Mogu da izrazim saucesce kad ti umre roditelj, ali nije to kao kad je umrla moja majka.

 

Lepo i pozitivno je kad ljudi osete empatiju i kad ponude pomoc.

Necu da pominjem imena, ali ovde, na beznacajnom forumu baziranom na drugom kraju sveta, covek mi je via PM ponudio da dodjem kod njega dok se ne oporavim.

Neizmerno sam zahvalan, a - srecom - nije mi potrebno.

 

Ima nas svakakvih. Ja sam pre par godina, nakon poplava, poslao neke priloge i u Srbiju i BiH i Hrvatsku. Bog te pita gde je to zavrsilo i u cijim dzepovima.

Jebes ti te anonimne i birokratske stvari.

A  danas, kad sam najeb'o, konkretni covek sa imenom i prezimenom, mi ponudi pomoc - koja mi, srecom, ne treba. Bicu mu vecno zahvalan i spreman da se oduzim na bilo kakav nacin.

 

Jos uvek sredjujemo komsiluk. Ima polomljenih grana, krovova i prozora i svacega. Pomazem komsijama, a i oni meni. Snalazimo se i bice bolje.

 

A onda, opet cemo se svadjati o politici ili ko zna cemu... :D


  • 8