Jump to content

Photo
- - - - -

Texas flooding: Hurricane Harvey

• Please log in to reply
129 replies to this topic

#16 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,431 posts

Posted 26 August 2017 - 20:07

Ih, 75 milja, pa to je ko umerena bura u našem primorju.. na 120 km/h deca počinju da izlaze iz kuča sa kamenjem u džepovima. :lol+:

• 0

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 16,454 posts

Posted 26 August 2017 - 21:53

Kosava u BG. :)

Nego, Henri jHarvey je toliko sirok da je danas poharao Huston obiW? San Antonio i Austin. Udario vetar pravo po kopnu, pa se rasirio i razbaskario, Sad, ce da skoci ekonomija u TX. Toliko mesta za contractors da ce da bude narodno veselje. :)

edit:

henri izvini nesto sam se zamislo. :)

Edited by mrd, 26 August 2017 - 22:03.

• 0

#18 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 4,600 posts

Posted 27 August 2017 - 19:13

'si Živko & Zdravko?
  • 0

#19 angelia

angelia
  • Members
  • 13,961 posts

Posted 27 August 2017 - 19:36

I dalje divlja. Ogromna steta.

• 0

#20 A sad

A sad
  • Members
  • 2,027 posts

Posted 27 August 2017 - 22:09

Zorane?! Javi se cim budes mogao.
  • 0

#21 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,586 posts

Posted 28 August 2017 - 10:21

Kosava u BG. :)

Nego, Henri jHarvey je toliko sirok da je danas poharao Huston obiW? San Antonio i Austin. Udario vetar pravo po kopnu, pa se rasirio i razbaskario, Sad, ce da skoci ekonomija u TX. Toliko mesta za contractors da ce da bude narodno veselje. :)

edit:

henri izvini nesto sam se zamislo. :)

ja nisam trenutno u Hjustonu pa nemate izvestaje iz prve ruke.

• 1

#22 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,768 posts

Posted 28 August 2017 - 16:49

pa dobro Ameri, el nemate vi veze sa Zoranom mimo ovog boarda? skype / telefon? Zoran je pisao da ne koristi mobitel, ali valjda znate u kojoj bolnici radi, ili imate njegov kontakt na Skypeu? ajde ko ima, neka provjeri i javi sta je sa Zoranom. novine pisu o najmanje 5 smrtno stradalih, i ogromnoj materijalnoj steti za stanovnike tog dijela Texasa, nije zajebancija.

...

Ljudi, zajeb'o sam se.

Nameravao sam ovo izdrzati, kao dodje-prodje itd.

Izgleda da je frka veca nego sam mislio, ne skrece, begam.

Ima na forumu ljudi koji su mi dragi, mozda i ja njima, pa cu se javiti kad stignem. Procene su da necemo imati struje, pa ni drugih stvari, 3 do 7 dana.

U pocetku, procene su bile da ce biti category1 hurricane, al' jutros vec kazu da bice 3 ili 4. Meni je kasno da se evakuisem, pa idem u lokalni shelter za sat-dva.

Ako je nekome bitno - javicu se kad uzmognem.

Pozz svima!

ola "zagrepcanec" ;), pretpostavljam da ti je ovih dana neki stokavski forum na posljednjem mjestu u zivotu, ali javi se kad uhvatis priliku, cisto da kazes "ziv sam / moji su ok". jbg, zabrinut sam za tebe i tvoju obitelj, sta da ti kazem.

edit:  :heart:

Edited by Vjekoslav, 28 August 2017 - 16:52.

• 1

#23 mrd

mrd
  • Members
  • 16,454 posts

Posted 28 August 2017 - 17:34

pa dobro Ameri, el nemate vi veze sa Zoranom mimo ovog boarda? skype / telefon? Zoran je pisao da ne koristi mobitel, ali valjda znate u kojoj bolnici radi, ili imate njegov kontakt na Skypeu? ajde ko ima, neka provjeri i javi sta je sa Zoranom. novine pisu o najmanje 5 smrtno stradalih, i ogromnoj materijalnoj steti za stanovnike tog dijela Texasa, nije zajebancija.

...

ola "zagrepcanec" ;), pretpostavljam da ti je ovih dana neki stokavski forum na posljednjem mjestu u zivotu, ali javi se kad uhvatis priliku, cisto da kazes "ziv sam / moji su ok". jbg, zabrinut sam za tebe i tvoju obitelj, sta da ti kazem.

edit:  :heart:

Trenutno su sve veze prekinute. Znam da je ipak odlucio da ode u skloniste. Novih vesti nemam. Cuo sam da se Harvey vratio na more i da se nadaju da ce tamo da izgubi snagu, bez vracanja na kopno.

To je sve sto znam.

• 1

#24 angelia

angelia
  • Members
  • 13,961 posts

Posted 28 August 2017 - 18:06

Trenutno su sve veze prekinute. Znam da je ipak odlucio da ode u skloniste. Novih vesti nemam. Cuo sam da se Harvey vratio na more i da se nadaju da ce tamo da izgubi snagu, bez vracanja na kopno.

To je sve sto znam.

Vesti iz Corpus Christija kazu da nema povredjenih u gradskim granicama.

• 2

#25 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,412 posts

Posted 28 August 2017 - 18:14

Samo da se vrati živ i zdrav, pa ću onda da mu kažem šta mislim o pišanju na evakuaciju.
  • 2

#26 mrd

mrd
  • Members
  • 16,454 posts

Posted 28 August 2017 - 18:16

Samo da se vrati živ i zdrav, pa ću onda da mu kažem šta mislim o pišanju na evakuaciju.

Sve u svoje vreme.

Mene fascinira taj business koji cveta pred katastrofe. Pokazali su na TV ljudi kupuju panel-ploce da zatvore prozore. To je kilometarski red. Posle katastrofe, sve to ide u rcycle, pa Jovo nanovo.

Amassing.

• 0

#27 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,768 posts

Posted 28 August 2017 - 18:16

Vesti iz Corpus Christija kazu da nema povredjenih u gradskim granicama.

to je dobra vijest.

...

znam je centar uragana prosao malkic sjevernije, prema Hustonu, medjutim, poplave su na cijelom podrucju. a koliko sam shvatio meteorologe, nevrijeme ce kruziti iznad tog podrucja dok se sve ne ispada, a vec sad plivaju. 

• 0

#28 mrd

mrd
  • Members
  • 16,454 posts

Posted 28 August 2017 - 18:18

Juros sam gledao poplave. Ljudi ulicama putuju samo camcima. Valjda se nece vratiti.

• 0

#29 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,412 posts

Posted 28 August 2017 - 18:42

Sve u svoje vreme.
Mene fascinira taj business koji cveta pred katastrofe. Pokazali su na TV ljudi kupuju panel-ploce da zatvore prozore. To je kilometarski red. Posle katastrofe, sve to ide u rcycle, pa Jovo nanovo.
Amassing.

Jedna stvar je ekonomija i tu nemam ništa protiv. Pola Praga je paradoksno procvetalo posle katastrofalne poplave 2002. godine.

Druga stvar je ignorisanje poziva za evakuaciju jer će rescue team koji će ga skidati helikopterom sa krova nedostajati na drugom mestu na kom je mnogo potrebniji.

Samo se nadam da su OK.
  • 1

#30 angelia

angelia
  • Members
  • 13,961 posts

Posted 28 August 2017 - 18:55

U svakom slucaju kad je video da je vrag odneo salu, otisao je u skloniste.

Vesti su malo kontradiktorne po pitanju stete u gradu, struje nema, ima poplave ali ne izgleda kao Hjuston.

Kazu da je grad prosao bolje nego sto se ocekivalo - sto opet i nije neka izjava.

Javice se Zoki cim se to sredi.

• 0