Jump to content

Photo
- - - - -

Blade Runner 2049

• Please log in to reply
65 replies to this topic

#61 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,255 posts

Posted 09 October 2017 - 12:37

Saglasan sam sa terminom "neo- noir" koji se spominje u tekstu. Ipak film- noir pripada drugoj filmskoj epohi iako postoje filmovi koji stilski neguju tu tradiciju.

• 2

#62 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,750 posts

Posted 10 October 2017 - 01:10

Antonio Sant'Elia, Italijanski arhitekta futurista 1890-1918

Attached Files

• 0

#63 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,750 posts

Posted 10 October 2017 - 01:14

Fritz Lang, Metropolis 1927

Attached Files

• 3

#64 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,750 posts

Posted 10 October 2017 - 01:21

Moebius, The Long Tomorrow 1975

Attached Files

• 1

#65 blond

blond
  • Members
  • 4,248 posts

Posted 11 October 2017 - 09:32

Prilicno tacan opis filma koji moze da se okarakterise i kao triler imajuci u vidu istragu ( raaaazvucenuuu ) koja se odvija. Likovi bez grama harizme koja krasi pomenute likove iz prvog BR. 

Sudeci po zavrsetku, ovo ce se pretvoriti u BR franchise.

Inace, Villenueve je Kanadjanin. 

• 0

#66 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 798 posts

Posted 12 October 2017 - 00:05

Ja cu da procitam knjigu i pogledacu  BR kako bih podigao visoko lestvicu za BR 2049.Ne dao Bog da mi se svidi film, pa da me posle razocara jer me je poneo hajp i sto se samo secam nekih osnova iz originala.Treba obnoviti gradivo.

U sklopu visinskih priprema za bioskop preporucujem i citanje velicanstvene knjige Bleda Vatra Vladimira Nabokova, koja bljesne u jednom kadru i ocigledno predstavlja neku vrstu skrivenog podteksta za ovaj film, a glavni protagonista direktno referise na glavnog junaka/naratora Carlsa Kinbota.

Inace, ovde nema toliko filmskog mesa kao u prvom delu, film nije logican i nije dobro motivisan (mada to nije bila ni odlika prvog dela), u par trenutaka sam u mislima odlutao iz bioskopske dvorane i onda se prenem (naravno ista scena jos uvek traje) i moram dobro da se napregnem da se setim gde je dosao ovaj covek, sta trazi tu i zasto je to nekome vazno. No svakako cu kupiti film i pogledati ga kuci jos barem jednom.

• 0