Jump to content

Photo
- - - - -

Blade Runner 2049

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#46 sasa965

sasa965
  • Members
  • 201 posts

Posted 06 October 2017 - 10:57

Daj još malo spojlera,ne skrtari.
  • 0

#47 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 25,884 posts

Posted 06 October 2017 - 11:04

Sta je tacno za spojler, kojim dijelom sam ti otkrio radnju ili pokvario gledanje?

Edited by Ne sam Safete, 06 October 2017 - 11:33.

• 0

#48 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,466 posts

Posted 06 October 2017 - 11:18

Jep'se Safete  :P 
Em pravis zazubice,em otkrivas bitne dtalje. Stavi u s-p-o-i-l-e-r covece.

Usao sam u jedan ciklus kad sam pretrpan obavezama,zaista ne znam kad cu pogledati film. Zato temu vise ne otvaram dok ga ne "overim"

• 0

#49 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,762 posts

Posted 06 October 2017 - 15:11

Remek djelo!

:+1:

idem veceras pogledati remek djelo. ah, kako to romanticno zvuci! samo hrabro, mogu ja to.

Spoiler

• 0

#50 sasa965

sasa965
  • Members
  • 201 posts

Posted 06 October 2017 - 16:39

Da!
  • 0

#51 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Members
  • 1,672 posts

Posted 07 October 2017 - 00:22

Bombetina od filma! 

• 0

#52 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,762 posts

Posted 07 October 2017 - 00:48

ako je original iz 1982. desetka, a jeste, jer pricam o vlastitim sjecanjima / emocijama, ovo je solidna sestica, s padom na trojku u drugoj petini, povremenim skokovima do osmice, i jednim do devetke. vise o samom filmu kad emotikoni odu na spavanje. pretpostavljam da necu sanjat ovce, vec Vangelisa.  

• 2

#53 blond

blond
  • Members
  • 4,249 posts

Posted 07 October 2017 - 08:01

Sta je tacno za spojler, kojim dijelom sam ti otkrio radnju ili pokvario gledanje?

Gosling replikant.

• 0

#54 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,762 posts

Posted 07 October 2017 - 22:16

nije pitanje sta je Gosling, vec sta je Deckard.

oko toga se svadjalo na osjeckom korzu (tamo negdje sredinom osamdesetih).

...

250px-Blade_Runner_unicorn.png

In European folklore, the unicorn is often depicted as a white horse-like or goat-like animal with a long horn and cloven hooves (sometimes a goat's beard). In the Middle Ages and Renaissance, it was commonly described as an extremely wild woodland creature, a symbol of purity and grace, which could only be captured by a virgin.

• 0

#55 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,756 posts

Posted 08 October 2017 - 03:04

Pravi pravcati Film.

Pre odlaska gusio me malo onaj Safetov spojler, ali sam se otkravio nakon par minuta

kad sam video da nije. Chill out people.

Prazna sala nakon 2 dana prikazivanja, subota sedam uvece jbt.

Scenografija 5, Rezija, Scenario, Gluma 3-4.

Ovo je mnogo vise moody nego sto sam zamislio. 3 sata omaz Mebijusa,

Tece sporo i siroko.

Ako je BR najavio kako ce izgledati blokbasteri u narednim decenijama,

ovaj film samo u nekom ludilu moze biti slican putokaz,

u ovom (i buducem dakako, sorry people) instant svetu.

• 0

#56 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,561 posts

Posted 08 October 2017 - 08:50

nije pitanje sta je Gosling, vec sta je Deckard.

oko toga se svadjalo na osjeckom korzu (tamo negdje sredinom osamdesetih).

U knjizi Filip K. Dik namjerno ostavlja i jednu i drugu mogucnost. I, ne samo u toj knjizi, takav (nejasan) zavrsetak je svake njegove knjige.

Nego, odgledah sinoc film. Pristojan nastavak, naravno nije to ni blizu na nivou originalnog dijela, najvise smeta sto ovaj nastavak iskace iz film noir-a, dok je originalni cist film noir. Nervira i kreacionisticka/starozavjetna prica koja je ubacena. Famme fatale je obicni simulacioni software :ajme:

Muzika je sasvim dobra, premda soundtrack tek treba da preslusam.

Edited by Atreid, 08 October 2017 - 09:37.

• 1

#57 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,171 posts

Posted 08 October 2017 - 09:59

Dozvoli, ali rekao bih da nisi u pravu. Originalni film u stvari nije film noir. Film noir je produkcijska verzija naknadno nasnimljena za američko tržište + onaj happy end u zadnjoj sceni. Directors cut verzija nije film noir i tamo nema te happy end verzije, nego film bukvalno završava s onom antologijskom "To bad she won't live..." replikom. Ima još nekih sitnih ali fundamentalnih razlika, ali to nije tema za topik o nastavku.

Mislim da je korektno reći da je jedna od verzija originalnog BR urađena u maniru film noir.

Edited by Popokatapetl, 08 October 2017 - 10:00.

• 0

#58 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,269 posts

Posted 09 October 2017 - 02:12

Polako, kakav "film- noir"?

Film noir definišu sledeće karakteristike filma:

1. Film koji je produciran u USA

2. Film snimljen u crno- beloj tehnici

3. Film produciran između 1940. i 1959.

Tako da BR nema veze sa film- noirom.

Odgledah ga i ja večeras, i to u 3D Atmosu. Sve, rek'o, da bude tehnički savršeno, da vidim da li će moći da nadmaši prvi deo.

Moram reći da ga nije prevazišao.

Iako cenim radove Denisa Villeneuvea (posebno "Prisoners" i "Arrival") ovaj film ipak nije dostigao taj dublji smisao kao prvi deo, odnosno neki njegovi raniji radovi.

Da krenem prvo od onoga što mi se dopada i gde je bio na nivou: pre svega to je atmosfera filma, fotografija koja je sjajna, neke scene prosto oduzimaju dah (susret Forda i Goslinga u pustoj sali gde preko holograma peva Elvis Presley, obračun dva replikanta na kraju filma itd.), Ford iznenađujuće dobar u nekim scenama gde se traži više od njegove zbunjene face, Gosling klasično dobar.

Loše strane su što Villeneuve ni približno nije uspeo da dočara atmosferu megalopolisa. Dok se u prvom BR radnja najčešće odvijala na zemlji, u ulicama koje je osvetljavalo neonsko svetlo, gde je para kuljala sa svih strana, a kiša neprestano padala, imali smo i azijski ambijent koji idealno odgovara mistici replikanata koji su se u takvom orijentalnom ambijentu najbolje uklopili. U nastavku reditelj kao da je zbunjen gde bi da "odvede" gledaoca. Malo ga izdiže na nepregledni horizont, malo ga vraća u ulični ambijent, te pada kiša, te sneg, sporedni likovi su vrlo površno predstavljeni, atmosfera na ulicama je bezlična (nekakav azilant iz Afrike u LA- u koji nije ni blizu onim azijskim maherima, raznoraznim prevarantima i ljudima iz podzemlja s kojima se susretao Deckard u prvom delu), a muzika bled pokušaj da se dostigne genijalni Vangelis (svaka čast Hansu Zimmeru ali ovo nije bio film za njega). Harizmatičnih likova poput Edwarda Jamesa Olmosa ni u tragu, da ne pričam da po spoju intelektualizma i fizičke snage niko nije mogao da parira Rutgeru Haueru / Roy Battyu, kao negativcu Brionu Jamesu / Kowalskom, ali ni Daryl Hannah. Prosto, to je bila galerija upečatljivih likova. Jared Leto ni približno dobar kao Joe Turkel / Dr. Eldon Tyrell.    

I na koncu, sam kraj filma odiše bljutavom patetikom i nedorečenošću.

Po meni, zaslužuje 7.9 i ni poen više.

Edited by melankolic, 09 October 2017 - 02:22.

• 1

#59 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 10,762 posts

Posted 09 October 2017 - 07:36

najvise smeta sto ovaj nastavak iskace iz film noir-a, dok je originalni cist film noir. Nervira i kreacionisticka/starozavjetna prica koja je ubacena. Famme fatale je obicni simulacioni software :ajme:

za jednog (sajber)pankera i anarhistu, posve ocekivan komentar. ;) 

ne znam bas za "sasvim dobru muziku", ocigledno su pokusali klonirati Vangelisa, ali im to nije uspjelo. fale (i to drasticno) oni "carobni momenti zaustavljeni u vremenu", koji su dosljedno pratili ne samo fascinantne kadrove metropolisa (kojih btw. ovdje manjka), vec i one posve intimne dionice filma. a takvih je momenata Vangelisov i Ridleyev original krcat. sjeti se samo "Memories of Green" i "Love Theme" s Rachael (i njenim suznim ocima). ili pak one numere kad Zhora prolijece kroz staklo (Zhora's retirement). u ovom nastavku, ako izuzmemo sam zavrsetak filma (koji je pak Vangelisov "Tears in Rain"), od "carobnih umirovljenja" imamo samo jedan lonac na stednjaku iz kojeg navodno mirise neko fino jelo s cesnjakom. wtf? 

btw. koja starozavjetna prica? 

...

Da krenem prvo od onoga što mi se dopada i gde je bio na nivou

K: [Pointing at dog] Is he real?
Rick Deckard: Ask him.

Polako, kakav "film- noir"?

Loše strane su što Villeneuve ni približno nije uspeo da dočara atmosferu megalopolisa. Dok se u prvom BR radnja najčešće odvijala na zemlji, u ulicama koje je osvetljavalo neonsko svetlo, gde je para kuljala sa svih strana, a kiša neprestano padala, imali smo i azijski ambijent koji idealno odgovara mistici replikanata koji su se u takvom orijentalnom ambijentu najbolje uklopili.

Clipboard02.jpg
e pa to ti je taj "noir", ali u SF-u. slazem se sa Splitjom, to je u biti i meni stalno smetalo. a i Deckardu. :D

"tamo vise nitko ne zivi"...

Harizmatičnih likova poput Edwarda Jamesa Olmosa ni u tragu, da ne pričam da po spoju intelektualizma i fizičke snage niko nije mogao da parira Rutgeru Haueru / Roy Battyu, kao negativcu Brionu Jamesu / Kowalskom, ali ni Daryl Hannah. Prosto, to je bila galerija upečatljivih likova. Jared Leto ni približno dobar kao Joe Turkel / Dr. Eldon Tyrell.

od svih likova posebno mi je promasen lik Niandera Wallacea. a i njegove pomocnice. ne bih rekao da je tu bio toliki problem u losoj glumi (koja uistinu jeste bila neuvjerljiva) koliko u losem scenariju. nabudzeno brbljanje / otuzno frljanje s "hamletovom lubanjom" wannabe Tyrella, sta im je to trebalo? koliko li je tu metara filmske vrpce baceno u vjetar, grehota. gdja sefica policije takodjer (upadljivo) promasen lik. a i losa glumica. 

ima ona scena kad Wallace Deckardu predstavlja "novu Rachael". gdje je Deckard prvo (vidno) ushicen, zatim (sjetno) zaplace, medjutim onda "novu Rachael" odlucno odbaci kao blijedu kopiju originala. tako sam u biti i cijeli film dozivio. kao (sjetnu) evokaciju, ali blijedu kopiju originala. vrag ce ga znat, mozda je to bila i intencija Villeneuvea? zajebanti su ti Francuzi.

medjutim ne zalim se previse, ipak mi je drago sto je nastavak snimljen. i losa evokacija je dobra (u ova sugava vremena).  ^_^

Edited by Vjekoslav, 09 October 2017 - 07:42.

• 3

#60 The Butcher of Luverne

The Butcher of Luverne
  • Members
  • 1,121 posts

Posted 09 October 2017 - 12:22

Mali prilog temi https://screensense....er/genre/genre/ .

• 0